» Przejdź do Menu «
DobrySennik.pl » Tajemnice » Czakry » Czakra siódma - korony

Czakra siódma - korony

Czakra siódma - koronyCzakra korony (Sahasrara) znajduje się na czubku głowy i posiada barwę fioletową (niekiedy białą). Jest ona związana z duchowością, stanowi pewnego rodzaju naszą łączność z bogiem. Na tym poziomie zawierzamy swoje życie przewodnictwu bożemu . Pragniemy łączyć się z nim i czuć jego wsparcie. Gdy otworzymy się na siódmą czakrę dostrzegamy boskie elementy w naszym życiu. Życie odbieramy wówczas jako wielki dar od Boga.

    Utrzymanie świadomości na poziomie duchowym jest procesem wymagającym wielu starań. Jedynie istoty anielskie potrafiły całkowicie zawierzyć swoją świadomość boskości. Czakra siódma odkrywa przed nami nasz prawdziwy cel życia duchowego. Na tym poziomie należałoby  w pełni zaakceptować objawiony cel. Jeśli tego nie zrobimy nasza świadomość obniży się do poziomu niższych czakr. W przypadku gdy otwarcie go zaakceptujemy, boska siła doda nam energii i siły, by go osiągnąć.

    Osoby które odbierają życie na poziomie tej czakry preferują raczej życie w samotności. Oddają się medytacji, rozmyślają , chętnie przebywają w otoczeniu przyrody.  Mają ciągłą łączność z boskością  i wszechświatem dzięki czemu energia może swobodnie płynąć.

    czakra koronyBrak równowagi na poziomie siódmej czakry sprawia, że trudno nam się odnaleźć w życiu. Czujemy się wyobcowani, odcięci od rzeczywistości. W związku z czym z niepewnością oraz lękiem patrzymy w przyszłość. By utrzymać harmonię na poziomie siódmej czakry powinniśmy całe swoje życie zawierzyć Stwórcy. Zaufać woli bożej i żyć w zgodzie z naszą świadomością. Można również nosić przy sobie kryształ górski, który dobrze na nią działa.

Siódma czakra korony jest specyficzną czakrą której nie da się doświadczyć  z własnej woli. Możemy jej doświadczyć tylko z pomocą bożej interwencji. Przy zrównoważonej siódmej czakrze w pełni korzystamy z życia i łączymy się  w jedności z Bogiem. Trwając w tej świadomości mamy poczucie istnienia wieczności. Zdajemy sobie sprawę, że przyjdzie nam się rozliczyć z wszystkich swoich czynów. Jednak  poddajemy się całkowicie boskiej świadomości. Poprzez pobudzanie siódmej czakry uczymy się cierpliwości. Mamy świadomość,że panujemy nad czasem i nie musimy się nigdzie śpieszyć. Czas nas nie goni. Podążając duchową drogą musimy pamiętać o pewnych wyrzeczeniach związanych z rzeczami materialnymi. Proces ten jest niezbędny by wstąpić na nową drogę; duchową i swoje życie zawierzyć  bożemu przewodnictwu.

    Jeśli zaufamy wyższej sile, nic na tym nie stracimy. Przeciwnie dostaniemy wszystko czego tylko zapragniemy. Bądźmy zatem cierpliwi i wierzmy w to ,że uda nam się połączyć  z boskością.

Źródła:
- "Czakry od podstaw" D.Pond
- "Kurs parapsychologiczny" J.Friedlander, G.Hemsher
- Wikipedia.org (w tym zdjęcie czakry)
- Wiedza własna
Ocena: 4.37 6 (głosów: 8)
Autor: | Dodano: 6 Października 2013, godz. 10:41 | Odsłon (11752)
Najnowsze komentarze (3):
  • ~Kasia (1 Czerwca 2016, godz. 23:37)

    Czy jest jakiś sposob zeby odblokować czakry? I czy mozna zrobic to samemu czy tylko osoba ktora sie tym zajmuje?
  • KaBak (25 Marca 2015, godz. 16:27)

    A ja mam z tą czakrą coś nie tak, pomieszanie z poplątaniem. Czy jest jakiś sposób, aby to sprawdzić?
  • ~Krystian (19 Października 2013, godz. 9:36)

    Zdarza mi się, że czuję na czubku mojej głowy lekkie mrowienie w trakcie medytacji. Ciekawi mnie, czy ma to jakiś związek z aktywnością tej czakry. W każdym razie to nie raz takie uczucie, jakby ktoś polewał moją głowę wodą.
Dodaj komentarz »


Ostatnie komentarze

O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2022 - DobrySennik.pl