» Przejdź do Menu «
DobrySennik.pl » Sennik

Sennik internetowy

Sny

Od bardzo dawnych czasów wierzono w proroczą moc snów. Przywiązywano do nich tak wysoką wagę, że osoby zajmujące się ich interpretacją (kapłani, wróżbiarze) posiadali bardzo wysokie przywileje, a ich przepowiednie były z wielką powagą traktowane przez władców. Znani filozofowie - Arystoteles, Sokrates doszukiwali się ukrytych znaczeń w symbolach sennych. Doszło do tego, że w starożytnej Grecji temat ten był przedmiotem nauki, natomiast Egipcjanie sztukę interpretacji snów doprowadzili niemal do perfekcji, a ich znaczenia do dzisiaj są spotykane w licznych wydaniach Sennika Egipskiego.

W czasach współczesnych sprowadzano sztukę analizy snów do zabobonów i wróżb, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Trwało to do momentu, aż jeden z czołowych psychoanalityków, lekarz neurolog - Zygmunt Freud znalazł w nich ukryty sens, łącząc temat snów z chorobami psychicznymi. Jego teoria zakłada, iż tłumione wewnątrz nas emocje, potrzeby i przeżycia są wynikiem zaburzeń psychicznych i dają o sobie znać poprzez obrazy w snach. Stosował on metodę, w której pacjent opowiadał o swoich snach i w ten sposób próbował odkryć przyczynę zaburzeń umysłowych. Traktował sny, jako klucz do podświadomości, jej ukrytych pragnień i blokad. Miały one według niego też duży związek z popędem płciowym. Był przekonany, że marzenia senne są tworem fizjologicznym i nie mają nic wspólnego z dawnymi wierzeniami i przepowiedniami.

Podobnie wysoką rolę snów w psychologii dopatrzył się jego uczeń Carol Gustav Jung, tym razem doszukując się w nich konkretnej symboliki w obszarze duchowym i religijnym. Wysunął ciekawą teorię zbiorowej podświadomości, która opiera się na dawnych wyobrażeniach w moc symboli, w które wierzyli nasi przodkowie - w ten sposób symbolika zawarta w dawnych sennikach miała według niego sens, chociaż swoje przekonania łączył też z archetypami, mitami i różnymi legendami.

Symbolika zakodowana w snach nie jest prosta do odgadnięcia. Najczęściej poznanie przesłania snu wymaga od nas jego głębszej i starannej analizy, uwzględniając różne archetypy i własne przekonania, a także kierując się przeczuciem i intuicją. Większość pewnie dopatruje się właściwości prognostycznych i proroczych, ale mimo to w dużym stopniu poprawna analiza snu pozwala nam poznać swoje wnętrze i dotrzeć do ukrytych potrzeb, których zaspokojenie pomoże nam podnieść jakoś swojego życia. Gdyby obrazy w snach w sposób bezpośredni przekazywały nam informacje, senniki niebyły by nam w niczym potrzebne. Dlatego poprzez tajemniczą w sobie symbolikę są one tak niezwykłe.

Nasza strona internetowa "Dobry Sennik" pomoże Ci dokonać analizy snu w prosty i szybki sposób. Wystarczy skorzystać z naszego autorskiego systemu, który zinterpretuje wszystkie znalezione symbole i na tej podstawie wykona ich analizę, ukazując Ci jakie występują powiązania, oraz co może on dla Ciebie znaczyć. Tłumaczenie opiera się na podstawie bazy znaczeń, opartych na starych i współczesnych sennikach. Oprócz tego system pomoże Ci poznać motyw danego snu i dowiedzieć się, który z symboli może mieć największe znaczenie. Podczas próby tworzenia indywidualnej interpretacji bierze on pod uwagę nie tylko pojawiające się obrazy, ale też ich natężenie, siłę emocji, wyrazistość, a nawet kolor. W przeciwieństwie do zwykłych senników, nasza strona tłumaczy sen całościowo, a nie uwzględniając tylko jeden motyw.
Ocena: 4.42 6 (głosów: 82)

Ostatnio dodane sny przez użytkowników:

Sen o wilku
Śniły mi się dwa wilki. W miarę młode jednak jeden od drugiego starszy. Młodszy był biały i przyjacielski a drugi...
Dodano: 23 Lutego 2019, godz. 21:11
Sen o idolu
Idol zrobił konkurs na osobę, która będzie mu pomagać w pisaniu tekstu. Poszłam na "przesłuchanie". W pomi...
Dodano: 18 Sierpnia 2018, godz. 9:57
Sen o chłopaku
Mój sen zaczął się od odwiedzin przez dobrą koleżankę mojej mamy i jej syna Kuby. Mama kazała mi iść ...
Dodano: 6 Lipca 2018, godz. 19:10
Sen o stole
Jasne pomieszczenie. Długi stół, przykryty białymi obrusami. Na stole stało bardzo dużo butelek alkoh...
Dodano: 2 Lipca 2018, godz. 13:32
Najnowszy artykuł na temat snów:
Świat snów odkrywa swoje tajemnice

Świat snów odkrywa swoje tajemnice (Artykuł sponsorowany) Pamiętacie film "Incepcja"? No więc, naukowcy z Northwestern University w USA postanowili zrobić coś podobnego w prawdziwym życiu. W laboratorium neurokognitywnym Kena Pallera, zespół badawczy odkrył sposób na dwukierunkową komunikację z osobami, które są w głębokim śnie REM. Tak, dokładnie tak – rozmawiają z ludźmi, którzy śpią!

Autor: | Kategoria: O snach » Artykuły o snach
Przewodnik po świadomym śnieniu: Krok po kroku do pełnej kontroli nad snem.

Przewodnik po świadomym śnieniu: Krok po kroku do pełnej kontroli nad snem. (Artykuł sponsorowany) Każdy z nas choć raz doświadczył snu, który wydawał się tak realistyczny, że po przebudzeniu trudno było uwierzyć, że to tylko wytwór naszej wyobraźni. Ale czy zdarzyło Ci się kiedykolwiek zdawać sobie sprawę, że jesteś w środku snu, podczas gdy ten się odbywał? Jeżeli tak, to miałeś do czynienia ze świadomym śnieniem.

Autor: | Kategoria: O snach » Artykuły o snach

Znajdź symbol w senniku

System interpretacji snów

Ostatnie komentarze

  • Matka Śniła mi się chora mama, była blisko. Głaskałam ją po twarzy (policzkach) i pytałam kiedy wy...
  • Samochód Samochód czarny, który notabene posiadam. We śnie miał pogiętą maskę, ale jeździł idealnie....
  • Demon Znalazłam dziecko w lesie, pod drzewem. Zabrałam je i zajęłam się jak swoim. Po jakimś czasie ...
O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2024 - DobrySennik.pl