» Przejdź do Menu «
DobrySennik.pl » Sennik

Sennik internetowy

Sny

Od bardzo dawnych czasów wierzono w proroczą moc snów. Przywiązywano do nich tak wysoką wagę, że osoby zajmujące się ich interpretacją (kapłani, wróżbiarze) posiadali bardzo wysokie przywileje, a ich przepowiednie były z wielką powagą traktowane przez władców. Znani filozofowie - Arystoteles, Sokrates doszukiwali się ukrytych znaczeń w symbolach sennych. Doszło do tego, że w starożytnej Grecji temat ten był przedmiotem nauki, natomiast Egipcjanie sztukę interpretacji snów doprowadzili niemal do perfekcji, a ich znaczenia do dzisiaj są spotykane w licznych wydaniach Sennika Egipskiego.

W czasach współczesnych sprowadzano sztukę analizy snów do zabobonów i wróżb, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Trwało to do momentu, aż jeden z czołowych psychoanalityków, lekarz neurolog - Zygmunt Freud znalazł w nich ukryty sens, łącząc temat snów z chorobami psychicznymi. Jego teoria zakłada, iż tłumione wewnątrz nas emocje, potrzeby i przeżycia są wynikiem zaburzeń psychicznych i dają o sobie znać poprzez obrazy w snach. Stosował on metodę, w której pacjent opowiadał o swoich snach i w ten sposób próbował odkryć przyczynę zaburzeń umysłowych. Traktował sny, jako klucz do podświadomości, jej ukrytych pragnień i blokad. Miały one według niego też duży związek z popędem płciowym. Był przekonany, że marzenia senne są tworem fizjologicznym i nie mają nic wspólnego z dawnymi wierzeniami i przepowiedniami.

Podobnie wysoką rolę snów w psychologii dopatrzył się jego uczeń Carol Gustav Jung, tym razem doszukując się w nich konkretnej symboliki w obszarze duchowym i religijnym. Wysunął ciekawą teorię zbiorowej podświadomości, która opiera się na dawnych wyobrażeniach w moc symboli, w które wierzyli nasi przodkowie - w ten sposób symbolika zawarta w dawnych sennikach miała według niego sens, chociaż swoje przekonania łączył też z archetypami, mitami i różnymi legendami.

Symbolika zakodowana w snach nie jest prosta do odgadnięcia. Najczęściej poznanie przesłania snu wymaga od nas jego głębszej i starannej analizy, uwzględniając różne archetypy i własne przekonania, a także kierując się przeczuciem i intuicją. Większość pewnie dopatruje się właściwości prognostycznych i proroczych, ale mimo to w dużym stopniu poprawna analiza snu pozwala nam poznać swoje wnętrze i dotrzeć do ukrytych potrzeb, których zaspokojenie pomoże nam podnieść jakoś swojego życia. Gdyby obrazy w snach w sposób bezpośredni przekazywały nam informacje, senniki niebyły by nam w niczym potrzebne. Dlatego poprzez tajemniczą w sobie symbolikę są one tak niezwykłe.

Nasza strona internetowa "Dobry Sennik" pomoże Ci dokonać analizy snu w prosty i szybki sposób. Wystarczy skorzystać z naszego autorskiego systemu, który zinterpretuje wszystkie znalezione symbole i na tej podstawie wykona ich analizę, ukazując Ci jakie występują powiązania, oraz co może on dla Ciebie znaczyć. Tłumaczenie opiera się na podstawie bazy znaczeń, opartych na starych i współczesnych sennikach. Oprócz tego system pomoże Ci poznać motyw danego snu i dowiedzieć się, który z symboli może mieć największe znaczenie. Podczas próby tworzenia indywidualnej interpretacji bierze on pod uwagę nie tylko pojawiające się obrazy, ale też ich natężenie, siłę emocji, wyrazistość, a nawet kolor. W przeciwieństwie do zwykłych senników, nasza strona tłumaczy sen całościowo, a nie uwzględniając tylko jeden motyw.
Ocena: 4.45 6 (głosów: 80)

Ostatnio dodane sny przez użytkowników:

Sen o wilku
Śniły mi się dwa wilki. W miarę młode jednak jeden od drugiego starszy. Młodszy był biały i przyjacielski a drugi...
Dodano: 23 Lutego 2019, godz. 21:11
Sen o idolu
Idol zrobił konkurs na osobę, która będzie mu pomagać w pisaniu tekstu. Poszłam na "przesłuchanie". W pomi...
Dodano: 18 Sierpnia 2018, godz. 9:57
Sen o chłopaku
Mój sen zaczął się od odwiedzin przez dobrą koleżankę mojej mamy i jej syna Kuby. Mama kazała mi iść ...
Dodano: 6 Lipca 2018, godz. 19:10
Sen o stole
Jasne pomieszczenie. Długi stół, przykryty białymi obrusami. Na stole stało bardzo dużo butelek alkoh...
Dodano: 2 Lipca 2018, godz. 13:32
Najnowszy artykuł na temat snów:
Nocne koszmary - jak sobie radzić z nieprzyjemnymi snami?

Nocne koszmary - jak sobie radzić z nieprzyjemnymi snami? Koszmary senne są najmniej lubianą częścią snu. Podczas tego typu marzeń sennych przeżywamy same negatywne emocje. Najczęściej jest to strach, lęk, bezradność. Czasami zdarza się również paraliż senny. I choć w przypadku miłych snów chcemy, żeby trwały one jak najdłużej, tak wolelibyśmy, żeby koszmar zakończył się dość szybko. Często wydaje nam się, jakby rzeczywiście zły sen trwał bardzo krótko, gdyż zdarza się, że gwałtownie możemy się z niego wybudzić. Bywa, że nawet z krzykiem. Niemniej jednak możemy spojrzeć na koszmary senne, jako stan, który daje nam możliwość zrozumienia siebie. Często bowiem te koszmary mogą dotyczyć głębokiej urazy z przeszłości lub wynikać z zatajonych lęków i dawnych obawy.

Autor: | Kategoria: O snach » Artykuły o snach
Po co nam sen?

Po co nam sen? Sen pozwala zregenerować siłę zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Natomiast wiele ludzi nie zdaje sobie sprawy, jak ważna jest długość snu dla zdrowia. Ponadto zdrowy sen jest niezwykle ważny dla ochrony naszego układu nerwowego. Podczas snu nasz organizm regeneruje się, odpoczywają wszystkie mięśnie, oddychamy wolniej, praca serca jest spokojniejsza.

Autor: | Kategoria: O snach » Artykuły o snach

Znajdź symbol w senniku

System interpretacji snów

Ostatnie komentarze

  • Klucz Wynajmowałam pokój na wakacje. Po spakowaniu chciałam oddać klucz właścicielce, ale nie mogła...
  • Grzyby Witam, śniło mi się, że leżę w lesie przy drzewie, jest słoneczny dzień, a obok mnie trufle ...
  • Przechodzenie przez rzekę. Opowiem swój dzisiejszy sen - szłam z moja siostrą przez ogromną rzekę, która nie była głę...
O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2023 - DobrySennik.pl