» Przejdź do Menu «
DobrySennik.pl » Sennik

Sennik internetowy

Sny

Od bardzo dawnych czasów wierzono w proroczą moc snów. Przywiązywano do nich tak wysoką wagę, że osoby zajmujące się ich interpretacją (kapłani, wróżbiarze) posiadali bardzo wysokie przywileje, a ich przepowiednie były z wielką powagą traktowane przez władców. Znani filozofowie - Arystoteles, Sokrates doszukiwali się ukrytych znaczeń w symbolach sennych. Doszło do tego, że w starożytnej Grecji temat ten był przedmiotem nauki, natomiast Egipcjanie sztukę interpretacji snów doprowadzili niemal do perfekcji, a ich znaczenia do dzisiaj są spotykane w licznych wydaniach Sennika Egipskiego.

W czasach współczesnych sprowadzano sztukę analizy snów do zabobonów i wróżb, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Trwało to do momentu, aż jeden z czołowych psychoanalityków, lekarz neurolog - Zygmunt Freud znalazł w nich ukryty sens, łącząc temat snów z chorobami psychicznymi. Jego teoria zakłada, iż tłumione wewnątrz nas emocje, potrzeby i przeżycia są wynikiem zaburzeń psychicznych i dają o sobie znać poprzez obrazy w snach. Stosował on metodę, w której pacjent opowiadał o swoich snach i w ten sposób próbował odkryć przyczynę zaburzeń umysłowych. Traktował sny, jako klucz do podświadomości, jej ukrytych pragnień i blokad. Miały one według niego też duży związek z popędem płciowym. Był przekonany, że marzenia senne są tworem fizjologicznym i nie mają nic wspólnego z dawnymi wierzeniami i przepowiedniami.

Podobnie wysoką rolę snów w psychologii dopatrzył się jego uczeń Carol Gustav Jung, tym razem doszukując się w nich konkretnej symboliki w obszarze duchowym i religijnym. Wysunął ciekawą teorię zbiorowej podświadomości, która opiera się na dawnych wyobrażeniach w moc symboli, w które wierzyli nasi przodkowie - w ten sposób symbolika zawarta w dawnych sennikach miała według niego sens, chociaż swoje przekonania łączył też z archetypami, mitami i różnymi legendami.

Symbolika zakodowana w snach nie jest prosta do odgadnięcia. Najczęściej poznanie przesłania snu wymaga od nas jego głębszej i starannej analizy, uwzględniając różne archetypy i własne przekonania, a także kierując się przeczuciem i intuicją. Większość pewnie dopatruje się właściwości prognostycznych i proroczych, ale mimo to w dużym stopniu poprawna analiza snu pozwala nam poznać swoje wnętrze i dotrzeć do ukrytych potrzeb, których zaspokojenie pomoże nam podnieść jakoś swojego życia. Gdyby obrazy w snach w sposób bezpośredni przekazywały nam informacje, senniki niebyły by nam w niczym potrzebne. Dlatego poprzez tajemniczą w sobie symbolikę są one tak niezwykłe.

Nasza strona internetowa "Dobry Sennik" pomoże Ci dokonać analizy snu w prosty i szybki sposób. Wystarczy skorzystać z naszego autorskiego systemu, który zinterpretuje wszystkie znalezione symbole i na tej podstawie wykona ich analizę, ukazując Ci jakie występują powiązania, oraz co może on dla Ciebie znaczyć. Tłumaczenie opiera się na podstawie bazy znaczeń, opartych na starych i współczesnych sennikach. Oprócz tego system pomoże Ci poznać motyw danego snu i dowiedzieć się, który z symboli może mieć największe znaczenie. Podczas próby tworzenia indywidualnej interpretacji bierze on pod uwagę nie tylko pojawiające się obrazy, ale też ich natężenie, siłę emocji, wyrazistość, a nawet kolor. W przeciwieństwie do zwykłych senników, nasza strona tłumaczy sen całościowo, a nie uwzględniając tylko jeden motyw.
Ocena: 4.42 6 (głosów: 82)

Ostatnio dodane sny przez użytkowników:

Sen o wilku
Śniły mi się dwa wilki. W miarę młode jednak jeden od drugiego starszy. Młodszy był biały i przyjacielski a drugi...
Dodano: 23 Lutego 2019, godz. 21:11
Sen o idolu
Idol zrobił konkurs na osobę, która będzie mu pomagać w pisaniu tekstu. Poszłam na "przesłuchanie". W pomi...
Dodano: 18 Sierpnia 2018, godz. 9:57
Sen o chłopaku
Mój sen zaczął się od odwiedzin przez dobrą koleżankę mojej mamy i jej syna Kuby. Mama kazała mi iść ...
Dodano: 6 Lipca 2018, godz. 19:10
Sen o stole
Jasne pomieszczenie. Długi stół, przykryty białymi obrusami. Na stole stało bardzo dużo butelek alkoh...
Dodano: 2 Lipca 2018, godz. 13:32
Najnowszy artykuł na temat snów:
Znaczenie snów w poszukiwaniu przeznaczenia

Znaczenie snów w poszukiwaniu przeznaczenia (Artykuł sponsorowany) Sny od wieków budzą zainteresowanie ludzi i wywołują pytania dotyczące ich znaczenia. Czy istnieje możliwość, że sny są sposobem, w jaki nasza podświadomość komunikuje się z nami?

Autor: | Kategoria: O snach » Artykuły o snach
Łapacze snów - symbolika i zastosowanie

Łapacze snów - symbolika i zastosowanie Łapacze snów, to niecodzienne przedmioty, które od dawna intrygowały ludzi na całym świecie. Choć ich początki upatrywane są w kulturze Indian Ameryki Północnej, to do dziś łapacze snów są bardzo popularne. Jakie jest ich znaczenia i dlaczego warto je mieć? Sprawdź poniżej.

Autor: | Kategoria: O snach » Artykuły o snach

Znajdź symbol w senniku

System interpretacji snów

Ostatnie komentarze

  • Mucha Wchodząc do kuchni, weszłam w lepką podłogę. Muchy zaczęły się wzbijać i wydawać okropny o...
  • Księżyc Rzuciłam do nieba nitkę. Ściągnęłam księżyc prosto w moje ręce. To było piękne....
  • Mucha Smażyłam dużą ilość much na patelni, obrzydliwy sen.. ...
O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2024 - DobrySennik.pl