» Przejdź do Menu «

Strzelec

Strzelec
Żywioł: Ogień.

Szczęśliwe kamienie: rubin, żółty szafir, topaz.

Szczęśliwe dni: Czwartek, Piątek, Sobota.

Znane Strzelce: Walt Disney, Bruce Lee, Brad Pitt, Tina Turner, Britney Spears, Steven Spielbierg, Ludwig Van Beethoven.

Strzelec - opis znaku zodiaku
Już samo określenie "wolny strzelec" może świadczyć o indywidualności i samodzielności, dlatego osoby urodzone pod tym znakiem są wyjątkowo niezależne. Wręcz uwielbiają jak są wolne i mogą robić wszystko, na co tylko mają ochotę. Posiadają wysokie ambicje i nie lubią, kiedy coś ich ogranicza. Pragną wciąż poznawać coś nowego i zdobywać ciekawe doświadczenia.

Osoby spod tego znaku zodiaku chcą mieć wyjątkowe poczucie wolności, dlatego cenią sobie swobodę w życiu. Często starają się nie wkraczać w związki na stałe, ponieważ czułyby się wtedy bardzo ograniczone, a przecież uwielbiają szaleć. Nie przepadają za wielokrotnym powtarzaniem tych samych materiałów w nauce, bo z czasem uznają, że jest to dla nich zbyt nudne i czasochłonne. Zdecydowanie starają się unikać rutyny dnia codziennego, wprowadzając do swojego życia wiele urozmaiceń. Dzięki temu nie nudzą się, a każdy dzień dostarcza im nowych doświadczeń i emocji, które są tak ważne w życiu każdego Strzelca.

W swoim życiu dążą do szukania prawdy i miłości, jednak się tak bardzo do tego nie śpieszą. Jeżeli już trafią na swoją wymarzoną drugą połowę, zakochują się już raczej na stałe. Strzelce muszą uważać, ponieważ może u nich wystąpić potrzeba bycia w wielu związkach, co nie jest rzeczą normalną. Może dla samego Strzelca to nie jest nic złego, ale dla ich partnerów jest to niedopuszczalne. Dysponując swobodą w życiu mogą z pomyślnością realizować swoje cele, których jest naprawdę wiele. Wrodzona ciekawość z pewnością nie będzie problemem w zdobywaniu wiedzy. Muszą natomiast uważać nad skąpstwem, ponieważ niechętnie rozstają się ze swoimi dobrami materialnymi. Ciężko jest im wydawać swoje pieniądze, tym bardziej jak sami je zarobili.

Strzelcy starają się dążyć do ideałów w życiu, pragnąc osiągnąć to, co sobie zamierzyli. W myślach często snują plany, do których starają się dążyć i bardzo często osiągają swoje cele. Jest to bardzo pozytywna cecha, ponieważ ich upór i chęć zdobycia czegoś więcej może im procentować w przyszłości. Mają wysokie zdolności w pracach wymagających kreatywności, jak na przykład tworzenie reklam czy też opracowywanie nowego designu danego produktu. Uwielbiają ryzyko, przez co bardzo często grają na giełdzie i często dobrze im to wychodzi, a gdy następuje porażka, nie przejmują się tym, bo uważają, że najlepsi więcej mają porażek niż zwycięstw.
Dekady Strzelców
Osoby urodzone w pierwszej dekadzie Strzelca (23.11 – 2.12) umiejętnie radzą sobie w sytuacjach, które wymagają samodzielnego zaangażowania. Czasem śpieszą się w pewnych sprawach, dlatego nie lubią na nic czekać. Potrafią wziąć na swoje barki wiele trudnych spraw i sprawnie sobie z nimi poradzić. Bardzo rzadko słuchają rady osób z otoczenia.

Osoby urodzone w drugiej dekadzie Strzelca (3.12 – 12.12) są bardzo zorganizowani i wykazują się sporą przedsiębiorczością. Potrafią odpowiedzialnie podejmować trudne decyzje. Czasem potrzebne jest im uznanie ze strony społeczeństwa – lubią, kiedy ktoś chwali ich za osiągnięcia. Niekiedy bywają dość zamknięci w sobie, przez co mogą mieć utrudniony kontakt ze społeczeństwem.

Osoby urodzone w trzeciej dekadzie Strzelca (13.12 – 21.12) mogą być impulsywni i dynamiczni. Otwarcie idą przed siebie, nie zważając czasem na napotkane ryzyko. Potrafią ukazać partnerowi swoje uczucie. Niekiedy są wrażliwi oraz starają się z wyrozumiałością podchodzić do problemów swojego partnera i bliskich osób.
Główne cechy osobowości Strzelców
Strzelec to osoba, która stara się dostrzegać pozytywne aspekty w każdej dziedzinie życia. Wierzy, że świat ma dla niego wiele pozytywnych doświadczeń i wydarzeń.

To osoby, które są bardzo bezpośrednie. Mówią wprost, to co myślą. Ich szczerość bywa czasami dla innych dość kłopotliwa.

Strzelce mają duże poczucie humoru, są odbierane jako osoby zabawne, które swoim żartem potrafią rozładować napiętą sytuację.

Osoby te cechuje również niezależność. Nie lubią być kontrolowane, a wszelkie zadania wolą rozwiązywać samodzielnie. Strzelce są niecierpliwe i frustrują się, kiedy jakaś osoba, z którą pracują, wykonuje swoją pracę wolniej od nich.

Strzelce są żądne przygód i nowych ekscytujących wrażeń. To osoby odważne, które chętnie podejmują ryzyko. Bardzo cenią sobie również wolność. Monotonne życie, bez żadnych niespodzianek jest dla nich zwyczajnie nudne.

Mają dobrą intuicję, szczególnie w stosunku do ludzi. To osoby bardzo bystre, które niełatwo jest oszukać. Potrafią wyczuć zamiary i nieszczere intencje innych osób. Z tego też względu nie lubią ludzi, którzy manipulują i kłamią. Trzymają się z daleka od osób samolubnych, którzy nie zważają na uczucia innych. Jeśli ktoś je obraża lub urazi, potrafią się odwdzięczyć tym samym i pokazują swoje nieprzyjemne oblicze.

Strzelce są kreatywne i pomysłowe, mogą zatem dużo osiągnąć w świecie artystycznym.

Lubią otaczać się ludźmi, ale nie interesuje ich plotkowanie, czy obgadywanie innych. Zamiast tracić energię na nieistotne rozmowy wolą skupić się na swoich celach i osiąganiu sukcesu.

Budowanie relacji romantycznej zajmuje mu zazwyczaj trochę czasu. Aby związać się z odpowiednią osobą, musi być jej pewien.

Gdy zostanie zraniony, potrzebuje samotności, żeby uporządkować swoje uczucia. Gdy źle się czuje, nie lubi pokazywać swoich negatywnych emocji.

Zawsze są gotowe pomóc i wesprzeć swoich bliskich.

Ocena: 4.27 6 (głosów: 37)
Najnowsze komentarze (12):
 • ~Gość (22 Października 2023, godz. 13:37)

  Strzelec to egoista
 • ~Gość (13 Maja 2018, godz. 20:44)

  Jestem z 13 grudnia czyli trzecia dekada .Powiedziałabym ,że to wszystko prawda i pasuje do mnie.
 • ~olga (15 Marca 2018, godz. 16:34)

  Wszystko się zgadza.
 • ~EM (23 Października 2016, godz. 17:44)

  U mnie prawie wszystko się zgadza, jestem z drugiej dekady. Mam wredny charakter i nazywają mnie Zosia samosia bo wszystko chcę zrobić sama ponieważ najlepiej to zrobię. Jestem uparta i dążę do celu i nie małymi krokami ale z rozmachem , jestem też typem samotnika jak mam za dużo "gwaru" to lubię być sama ze swoimi myślami. A co do skąpstwa to nie wiem co powiedzieć bo lubię zaplanować wydatki i nie narzekać że brakuje mi pieniędzy na przetrwanie natomiast ubrania często rozdawałam jak komuś się coś spodobało. Jednym słowem jestem indywidualistką a także komunikatywną osobą i bardzo szybko nawiązuję znajomości lecz staram się być wolną osobą bo można mieć znajomych a przyjaciela czy przyjaciółkę tylko jedną taka od serca.
 • ~strzałka (8 Października 2016, godz. 22:49)

  A tam się zgadza jestem z pierwszej dekady nie jestem skąpa gdy mam pieniądze, nie jestem kontaktowa tak bardzo że nie posiadam przyjaciół czy bliższych znajomych. Kontakt z drugim człowiekiem to dla mnie wielka nieprzyjemność nie wykazuję żadnej otwartości. Jestem niekonsekwentna więc nie ma mowy o dotarciu do wytyczonego celu co prawda jestem wrażliwa ale dla mnie w dzisiejszym świecie to wada do tego jestem pesymistką. W ogóle do mnie cechy strzelca nie pasują chociaż strzelcem jestem. Do tego nie potrafię sobie radzić nawet z prostymi sprawami i nieczęsto słucham cudzych rad.
 • ~Aga-Bozena (25 Sierpnia 2016, godz. 22:40)

  Och tak, wrażliwa i wyrozumiała pokazująca ukochanemu uczucia oraz odważnie staram się dążyć do celu ryzykując nawet że napotkam kłopoty na drodze , co mnie nie zraża tak do końca, bo robię mały przystanek i dalej do przodu - do celu...
 • ~Aga (6 Stycznia 2015, godz. 18:51)

  JA zgadzam się z tym
 • ~marzena (17 Stycznia 2014, godz. 18:32)

  z tym skąpstwem tez bym polemizowała ale cała reszta zgadza się
 • ~anka (16 Września 2013, godz. 6:07)

  Mój Strzelec jest aż zanadto wrażliwy, czuły, delikatny, wstydliwy.... Nigdy nie słyszałam jego podniesionego głosu, choć ja jestem choleryczką.
  Zapracowany, lecz nigdy nie skąpił. Bardziej dba o mnie niżeli o siebie. Nie jest rozrzutny, ale moje zachcianki spełnia z dumą .
  Ma dobre serce, dobry gust, jest zaradny i pojętny. • ~bibbar (14 Czerwca 2013, godz. 17:46)

  Wszystko oprócz utrudnionego kontaktu ze społeczeństwem, są bardzo kontaktowi, mają wielu znajomych i przyjaciół.
 • ~Pamolina (17 Lutego 2013, godz. 1:45)

  Wszystko oprócz skąpstwa się zgadza :D
   
 • ~Krystyna (28 Stycznia 2013, godz. 23:12)

  Tak to prawie wszystko o strzelcu się zgadza. Brawo
Dodaj komentarz »


System interpretacji snów

Ostatnie komentarze

O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2024 - DobrySennik.pl