» Przejdź do Menu «
DobrySennik.pl » Sennik » Z » Zęby - znaczenie snu

Sennik Zęby

ZębyDość często zdarza się, że śnimy o zębach. Jeżeli nie jest to spowodowane tym, że odczuwamy fizyczny ból zębów w rzeczywistości, to taki sen próbuje nam zakomunikować o czymś ważnym. Zwróć uwagę, czy towarzyszyło Ci w trakcie snu przyjemne lub niemiłe uczucie, gdyż znaczenie zębów bywa różne w zależności od odczuwalnych emocji.
Dawne senniki interpretowały zęby, jako znak problemów rodzinnych a nawet śmierci. Nie mniej jednak warto zapoznać się ze szczegółową interpretacją tego snu, zanim wyciągniemy ostateczne wnioski.

Jeżeli masz białe i piękne zęby - znak dobrego zdrowia i lepszego samopoczucia. inne interpretacje mówią o licznym potomstwie.

Jeśli są one zepsute - niedotrzymanie dawnych obowiązków może mieć kiepski przebieg w przyszłości.

Wypadające zęby - problemy osobiste; straty w rodzinie.

Gdy w ogóle nie masz zębów - odzwierciedla to twoje lęki i obawy.

Jeżeli stan uzębienia jest bardzo zły - wtedy najprawdopodobniej oznacza to choroby i problemy ze zdrowiem.

Wyrywane - ból mogący mieć początek w sferze miłosnej.

Sztuczne zęby - twoja decyzja może być nietrafna.

Złote - znak bogactwa i dobrobytu.

Przerośnięte - możesz narobić sobie kłopotów.

Jeżeli widzisz plombę - musisz uporządkować sobie jakieś dawne sprawy.

Mleczne - masz jeszcze trochę czasu na podjęcie ważnej decyzji.

fot. freeimages.com/photo/884146 , gokce-
Interpretacje internautów:

Zęby w snach nawiązują do tego, co w nas samych najbardziej stałe, pierwotne. Łączą się swym znaczeniem z kośćmi, skałą i żywiołem ziemi. Należą do szkieletu – są zarówno najgłębiej nas „schowane” i najtrwalsze, dlatego też w snach ukazują pierwotną siłę śniącego, jego waleczność, moc, energię a także wszystko to, co związane rodziną i tradycją, tym czym przesiąknął.
Zęby dzielimy na siekacze, trzonowe i kły.

Kły związane są z naszą agresywnością, zdolnością do ataku i obrony. Wskazują na umiejętność toczenia walki o to, co ważne, łączą się z odwagą i ochroną własnego terytorium. Dodają sił, energii, witalności, potencji.

Siekacze są najbardziej widoczne, reprezentatywne. Odnoszą się do pewności siebie, światła jakie rozsiewamy w towarzystwie, umiejętności zwracania na siebie uwagi, poloru, towarzyskiej chwały, sukcesu.

Zęby trzonowe symbolizują wsparcie, jakie otrzymaliśmy z racji przynależności do danego klanu, rodu, rodziny, wskazują na potężnych protektorów. Dodają uporu, siły, wiary w siebie, wytrzymałości.
Ponieważ zęby tracimy wraz z wiekiem, łączą się z symboliką czasu. Dlatego strata zębów we śnie, połączona znaczeniowo ze starzeniem, mówi o utracie dynamiki, młodości, magnetyzmu, seksapilu, sił i wigoru. Z kolei dobre uzębienie oznacza wigor, siłę, zdrowie i rozkwit, potwierdza naszą waleczność, wiarę w siebie, magnetyzm seksualny.
Według starożytnych zęby odnoszą się do mieszkańców domu śniącego, rodziny oraz zdrowia.

Zdrowe, duże i silne zęby w górnej szczęce wskazują na gospodarzy domu, matkę i ojca, współmałżonka, a także najbliższych przyjaciół – tych którzy stanowią sedno i treść naszego intymnego, domowego życia.
Zęby ukryte w głębi lub dolnej szczęce mówią o postaciach drugoplanowych, dalszych krewnych, znajomych, czasem dzieciach.

Zepsute zęby – wskazują na relację lub działalność, która nam nie służy, której należałoby się pozbyć dla dobra kondycji i reputacji.
Zdrowy ząb, który wypada lub zostaje nam wybity, wyrwany – zapowiedź utraty bliskiej osoby lub upadek istotnej działalności, przedsięwzięcia. Psychiczny szok często wywołany śmiercią lub nagłą utratą czegoś, co do tej pory stanowiło fundament egzystencji.
Ząb łączy się ściśle z pożądaniem, pragnieniem. Będąc atrybutem wampirów staje się symbolem nieokiełznanej żądzy, instynktu. Ich stan mówi o umiejętności lub braku tejże do zachowania zdrowego egoizmu.
~K.K.

Zobacz ostatnio zinterpretowane sny:
~Marlena (2-01-2017r.) - W nocy duży brązowy pies ugryzł mnie w nogę. Próbowałem uciekać. Bałem się wszystkich psów, bo chciały mnie atakować. Wpadłem w ślepy zaułek. Jakiś człowiek skoczył do psów i poświęcił się żeby mnie uratować.
~Aga (30-12-2016r.) - Kilka osób jest w sypialni i próbują mnie zastraszyć, nagle czuję ból i wyjmuje biały ząb, tak jakby ktoś mi go wybił. Wszystkie zęby mam piękne, białe.
~Henia (25-11-2016r.) - Śniło mi się jak ruszał mi się ząb. Była przy mnie mama. I mówiła, że chyba wypadnie. Ale nie wypadł.
~Teresa (19-11-2016r.) - Mój sen zaczyna się sceną że zbieram drobne monety w pustym mieszkaniu, które będzie sprzątać jakiś pan. Potem uciekam przez okno z tego mieszkania, bo boję się wyjść normalnie drzwiami, bo jest tam dużo facetów. Następnie widzę ogród, siedzę w nim, widzę kolorowe kwiaty, moja zmarła teściowa chce się do nas przyłączyć i opowiada że ma do wyleczenia ząb. Następnie mam scenę że dostaję elektryczną szczoteczkę z pastą do wybielania zębów i jakaś kobieta mi czyści te zęby, mam świadomość że będą ładne.
~W (8-10-2016r.) - Śniło mi się, że wypadła mi połowa zębów z górnej szczęki. Na ich miejsce miałam sztuczne zęby które jeden po drugim mocowałam w szczęce. Odwróciłam się i ujrzałam umierającego kota bez nóg. Później drugi kot wyskoczył prosto na mnie, syczał i chciał mnie podrapać .
~asia (1-10-2016r.) - Śniło mi się, że poruszyłam w jamie ustnej językiem i najpierw wyjęłam plombę z zęba w postaci srebrnej małej kuleczki z dziurką w środku. Przypominało to kulkę rtęci, kształt był idealny. Następnie wyjęłam resztki korony zęba, była pokruszona ale koloru kości słoniowej.
~V (28-09-2016r.) - Śniło mi się, że wyciągnęłam jednego zęba trzydniowego, potem zaczęły mi wypadać kolejne zęby. Po chwili plułam zębami do zalewu w łazience po czym spojrzałam w lustro na swoje odbicie. Widziałam w lustrze swoje dziąsła bez zębów. Moja twarz była brzydka i smutna. W trakcie snu byłam przerażona
~Ana (13-09-2016r.) - Zaczęły ruszać mi się zęby, sprawdzała pojedynczo i dużo się kiwało. Nagle wyciągałam z ust jak by pół szczęki, otrzymałam w ręce zęby z całej górnej jednej strony. To wyglądało jak pół sztucznej szczęki ale z samych zębów. Potem zaczęły wypadać pojedyncze zęby, otrzymałam w dłoni garść zębów. W dodatku wszystkie miały kolor szary.
~Maria (20-08-2016r.) - Byłam gdzieś z mężem i nagle zaczęły wypadać mi zęby jeden po drugim, aż wszystkie mi wypadły. Byłam przerażona!
~Madass (5-08-2016r.) - Śniło mi się dziś, że zęby zaczęły mi się ruszać, po czym mogłam je wyciągać. Wyciągnęłam wszystkie zęby z dolnej szczęki, bo tylko te mogłam. Z górnej były nie do ruszenia. Dolne zęby były zdrowe, ale wszystkie się ruszały i wyciągałam je po kolei, trzymając wszystkie na dłoni. Nie były zepsute. Byłam w jakimś hotelu ze znajomymi i chłopakiem. Bardzo bałam się tego, że wyciągam sobie zęby. Był tam też chyba pociąg i nim jechaliśmy, nie chciałam nikomu mówić o tym co się stało, bo bałam się.
Najciekawsze i rozszerzone interpretacje snów:

Wypadającę zęby: Wraz z znajomi którzy są razem. Nagle się obudziłam i miałam usta pełne czegoś, językiem poczułam że straciłam ząb. Wstałam i korytarzem szukałam toalety żeby ...
~Ewelina | 2 Lipca 2015, godz. 12:16r. | Wypadającę zęby »

Wieszanie firanki i rozmowa przez telefon: Rozmawiam z przyjaciółką o sylwestrze i wtem firanka mi się zrywa z karnisz. Chcę ją powiesić, ale karnisz mi zaczyna mi się rolować. Potem część niego ni wy...
lucy | 31 Grudnia 2014, godz. 18:09r. | Wieszanie firanki i rozmowa przez telefon »

Ocena: 4.62 6 (głosów: 13)
Podobne sny: Loki, Żyły, Zez, Język,

Opisz swój sen lub dodaj komentarz »


Znajdź symbol w senniku

System interpretacji snów

Ostatnie komentarze

  • Duch Szłam sobie wieczorem do domu i zobaczyłam gościa myjącego auto, a nad nim drzewo. Wydawało si...
  • Telefon Śniła mi się kobieta siedząca na kolanach i bardzo płacząca. Była nią kochana kobieta jednak...
  • Szczur Szczur atakuje mnie i drapie mnie po plecach, po chwili pobiega pies i go zjada....
O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2017 - DobrySennik.pl