» Przejdź do Menu «

Baran

Baran
Żywioł: Ogień.

Szczęśliwe kamienie: perła, szafir, czerwony koral, granat.

Szczęśliwe dni: Poniedziałek, wtorek, niedziela.

Znane Barany: Kate Hudson, Elton John, Vincent Van Gogh, Mariag Carey, Celine Dion, Charles Chaplin, Sarah Jessica Parker, Russell Crowe.

Baran - opis znaku zodiaku
Osoby, które urodziły się pod znakiem Barana są typem prawdziwego odkrywcy, który wręcz uwielbia podróżować i poznawać nowe, dotąd nieodkryte przez siebie tereny. Ma to również przejawienie w innych aspektach życiowych. Ich nieprzeciętna przebojowość, śmiałość oraz odwaga w każdej sytuacji jest z pewnością wysoce zauważalna. Ludzie przebywający w towarzystwie Baranów są wręcz pod wrażeniem ich osobliwego charakteru, dzięki czemu chcą z nimi przebywać.

Bardzo często decydują się na uprawianie sportów oraz aktywnie spędzają czas, ponieważ nie mogą być przez dłuższy czas w tym samym miejscu. Uważają, że aktywny tryb życia zdecydowanie poprawia zdrowie oraz ich samopoczucie. Oczywiście jest to szczerą prawdą. Brak aktywności fizycznej może się odbić na ich skłonności do awantur, czego rzecz jasna chcą za wszelką cenę unikać.

Barany eksplodują wręcz silną energią i wysoką osobowością. Zawsze i wszędzie starają się realizować zamierzone plany. Są to naprawdę pozytywne cechy. Dzięki swojej zawziętości i silnej woli dość często osiągają sukcesy w życiu, które nie są jednorazowe.

Posiadają niezwykłą energię i siłę, która pozwala im przetrwać, kiedy w ich życiu pojawiają się kłopoty i gdy nie układa się tak, jakby te osoby tego chciały. Większość Baranów nie ma większych problemów z edukacją – przeważnie są to osoby inteligentne i mądre (nawet mimo słabszych ocen w szkole). W ich życiu dominuje przygoda i chęć doznawania nowych wrażeń, ponieważ dostarcza im to wiele pozytywnych emocji. Cierpliwość nie jest ich mocną stroną, przez co czasem łatwo można je wyprowadzić z równowagi.

Osoby spod znaku Barana mają wysokie predyspozycje, aby zostać odważnymi żołnierzami, artystami, czy nawet kochankami. Często mogą popełniać błędy w życiu, z uwagi na ich wysoki popęd i podejmowanie decyzji pod wpływem emocji lub impulsu. Jest to ich główna cecha charakterystyczna.
Dekady Barana
Urodzeni w pierwszej dekadzie Barana (21.03.-31.03), potrafią być niezwykle silni oraz odporni psychicznie. Najsilniej działa na nich Mars. Zazwyczaj nie brakuje im dynamiki i chęci do działania. Często działają pod wpływem impulsu. Bardzo rzadko popadają w kłopoty, gdyż towarzyszy im w życiu niespotykane szczęście. Bywają bardzo gwałtowni, dlatego muszą uważać, aby w niektórych sytuacjach w porę się wyhamować ze swoimi emocjami.

Urodzeni w drugiej dekadzie Barana (1.04-10.04) należą do osób bardzo wrażliwych z silnie rozwiniętą intuicją. Na ogół wysoko stawiają sobie cele w życiu. Bywają bardzo uparci i nie zwykle silni. Potrafią przezwyciężyć wszelkie trudności, które ich spotkają. Wykazują nadmierną dumę i wielokrotnie zdarza im przeceniać siebie. Zazwyczaj są to optymiści, którzy patrzą na świat w kolorowych barwach. Dysponują wewnętrzną dyscypliną, dzięki której potrafią znaleźć umiar we właściwych momentach.

Urodzeni w trzeciej dekadzie Barana (11.04-20.04) cechują się wewnętrzną siłą i niezwykle rozwiniętą intuicją. Doskonale radzą sobie w trudnych sytuacjach. Zazwyczaj są to osoby dość wrażliwe, które często skrywają swoją prawdziwą naturę. Uwielbiają przyrodę i zwierzęta. Zdarza się, że przejawiają się u nich zdolności paranormalne. To również osoby bardzo aktywne, które nie potrafią usiedzieć w miejscu. Często podróżują po świecie, szukając swojego wymarzonego miejsca.
Ocena: 4.63 6 (głosów: 35)
Najnowsze komentarze (8):
 • ~Anna (14 Września 2020, godz. 0:16)

  Jestem baranem z drugiej dekady. Opis jak najbardziej się zgadza.Jestem uparta,wytrwale dążę do celu i nigdy się nie poddaję. Posiadam dużą wewnętrzną siłę i nieskończony zasób energii,ciągle mnie gdzieś nosi i złoszczę się, że inni za mną nie nadążają. Lubię wyzwania, ciągle podążam za nowymi celami. Resztki energii spożytkowuje w sporcie. Zdaje se sprawę, że dla ludzi o nieco innym usposobieniu moje cechy mogą być męczące.
 • ~Gość (1 Lutego 2020, godz. 9:13)

  Jestem baranem i to prawda jak siedziałam w biurze 8 godzin tak miałam, jestem z trzeciej dekady i to się zgadza lubię podróżować, do tego przetrwałam wiele ciężkich chwil w życiu.
 • ~Beata (7 Sierpnia 2019, godz. 7:29)

  Jestem z trzeciej dekady barana. Mam bardzo duża wrażliwość i jestem impulsywna. Bardzo cierpię , gdy innym dzieje się krzywda,sama o siebie jednak nie umiem dbać, a ślepy los zbyt często decyduje za mnie. Intuicję mam, ale nie słucham jej i to prowadzi mnie na manowce. Jestem uparta w dążeniu do celu.
 • ~BB (30 Listopad 2018, godz. 0:05)

  Baran z I dekady. Jestem impulsywna, pracowita, uczciwa, na najwyższym poziomie etyki, zawsze gotowa każdemu pomóc, w pracy zawodowej solidna i ponad przeciętnie angażująca się w pracę, kochająca przyrodę i rodzinę, z dużym instynktem przewidywania zagrożeń i nieuczciwych działań osób.
 • ~hoqsai (6 Marca 2018, godz. 23:05)

  Jestem z trzeciej dekady. Tutejszy opis idealnie do mnie pasuje. Doskonale znam i zdaję sobie sprawę ze zjawiska przyswajania sobie i doszukiwania się w sobie tego o czym się czyta, szczególnie jeśli chodzi o literaturę medyczną i psychologiczną, ale ten opis jest o mnie. Nie mam pojęcia jak to działa, ale jakoś działa :)
 • ~desmond (27 Lutego 2014, godz. 18:34)

  W sumie nie czytam horoskopów , jestem spod znaku barana , jedną z rzeczy które zauważyłem to wewnętrzna siła i niesamowity potencjał praktycznie nieograniczony i czasem wręcz nieziemska intuicja , te cechy mnie bardzo cieszą.
 • ~Albert (2 Lipca 2013, godz. 9:43)

  Mój znak zodiaku pasuje do mnie jak ulał. Jestem osobą dość upartą i dociekliwą. Kiedy postawię sobie jakiś cel, wówczas uparcie do niego dążę. Bardzo rzadko się poddaję. Czasem jestem jednak trochę zbyt zarozumiały. Myślę, że sporo jest prawdy w opisie zodiakalnego Barana.
 • ~Ela (4 Grudnia 2012, godz. 21:11)

  Jestem osobą spod znaku Baran i faktycznie moja upartość jest bardzo duża :) Zawsze muszę postawić na swoim. Mimo wszystko jestem osobą dość cierpliwą, którą ciężko wyprowadzić z równowagi. Uwielbiam także podróżować :D
Dodaj komentarz »


System interpretacji snów

Ostatnie komentarze

O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2024 - DobrySennik.pl