» Przejdź do Menu «
DobrySennik.pl » Horoskop » Znaki zodiaku

Znaki zodiaku

Znaki zodiaku

Według literatury słowo zodiak oznacza specjalny pas, który znajduje się w sferze niebieskiej w płaszczyźnie ekliptyki. W obszarze takiego pasa znajduje się Słońce, które w ciągu roku obraca się o równe 360 stopni. Taki kąt pełny został podzielony na równe dwanaście części. Dlatego też w dzisiejszym świecie mówi się, że istnieje dwanaście znaków zodiaku. Dokładna data wejścia Słońca w poszczególne gwiazdozbiory jest oczywiście zależna od czasu. Naukowo to ujmując mówi się, że jest to skutkiem tak zwanego ruchu precysyjnego Ziemi.

Wyróżnia się dwanaście znaków zodiaku: Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec, Wodnik, Ryby. Można również wyróżnić trzynasty znak zodiaku Wężownik, ale w życiu codziennym się go nie używa. Występuje on, ponieważ tak naprawdę w rzeczywistości na płaszczyźnie istnieje nie dwanaście, a trzynaście gwiazdozbiorów i dlatego można też wyróżnić ten dodatkowy znak zodiaku.

Wybierz znak zodiaku, aby zobaczyć interpretację horoskopu:

Wszystkie najpopularniejsze horoskopy opierają się na znakach zodiaku, ponieważ tylko w taki właśnie sposób można przepowiedzieć przyszłość dla poszczególnych osób. Jak już wcześniej wspomniano, zodiak został podzielony na dwanaście części, które pochodzą od nazw zwierząt. Podobnie jest w horoskopie chińskim, jednak tam występują inne znaki i mają zupełnie inne znaczenia. O

gólnie rzecz ujmując znaki zodiaku znacznie ułatwiają życie nie tylko astrologom, ale również każdemu człowiekowi, ponieważ można odróżnić od siebie poszczególne przepowiednie. Warto wspomnieć, że gdy Słońce wchodzi w dany gwiazdozbiór, wtedy też jest to początek nowego znaku zodiaku, który trwa przez dany okres czasu, po czym Słońce ponownie wchodzi w inny gwiazdozbiór. W tym dziale możesz sprawdzić aktualny horoskop dla Twojego znaku zodiaku oraz poznać jego pełną charakterystykę i znaczenie. Być może pojawi się zbieżność Twojego charakteru z interpretacją, jaką tutaj znajdziesz.

Ocena: 4.52 6 (głosów: 32)
System interpretacji snów

Ostatnie komentarze

O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2024 - DobrySennik.pl