» Przejdź do Menu «

Skorpion

Skorpion
Żywioł: Woda.

Szczęśliwe kamienie: szafir, czerwony koral, granat.

Szczęśliwe dni: Poniedziałek, Wtorek, Niedziela.

Znane Skorpiony: Bill Gates, Leonardo Di Caprio, Kelly Osbourne, Demi Moore, Matthew McCaughen, Julia Roberts.

Skorpion - opis znaku zodiaku
Osoby spod znaku Skorpiona posiadają bardzo silną osobowość, dzięki czemu trudno jest nimi manipulować. Bardzo im to ułatwia życie, ponieważ praktycznie nie da się ich oszukać. W życiu kierują się emocjami, jednak muszą uważać, ponieważ cechują się wysoką wrażliwością na słowa innych. Jeżeli ktoś powie im coś nieodpowiedniego, potrafią się zamknąć w sobie na jakiś czas. Jednak w większości przypadków takie osoby po prostu się tym starają nie przejmować.

Mimo tak silnych emocji, starają się nie pokazywać ich w otoczeniu, bo inni mogliby to wykorzystać przeciwko tej osobie. W życiu uczuciowym dominuje wśród nich wyjątkowa czułość. Posiadają oni duszę romantyka i często tego nawet nie ujawniają. Świetnie spisałyby się takie osoby w roli pisarza, szczególnie powieści romantycznych. Są oni dość skryci w sobie, przez co nie łatwo jest rozszyfrować ich prawdziwej osobowości, dlatego też ciężko jest stwierdzić jaka ta osoba tak naprawdę jest. Ludzie tacy otwierają się dopiero wtedy, jak już kogoś bardzo dobrze poznają i będą w stanie im zaufać.

W życiu pragną mieć kontrolę nad wszystkim, co robią, ponieważ nie lubią być czegoś niepewne – zawsze chcą mieć jasną i klarowną sytuację. Osoby urodzone pod znakiem Skorpiona nie pozwalają sobie na błędy, dlatego też uważnie zwracają uwagi na szczegóły. Jeśli druga osoba jest niegustownie ubrana lub mówi coś nie tak, to Skorpiony od razu to wyłapują, ponieważ jest to ich cecha naturalna. Wiele Skorpionów dzięki kontroli nad życiem osiąga wewnętrzny spokój.

Bardzo często próbują nawiązywać kontakty z ludźmi, które później mogą zaowocować wspólnym prowadzeniem biznesu. Są one z natury przedsiębiorcze, dzięki czemu dobrze dysponują finansami, a także świetnie mogą spisywać się jako właściciele przedsiębiorstw. Skorpiony próbują również za wszelką cenę poznać ukryte prawdy i tajemnice, co wyróżnia wśród nich zdolności śledcze. Uważnie śledzą otoczenie, ponieważ muszą wiedzieć, co się wokół nich dzieje. Bardzo dobrze zbierają informacje z otoczenia, które następnie dokładnie analizują i wyciągają szczegółowe wnioski.
Dekady Skorpionów
Osoby urodzone w pierwszej dekadzie Skorpiona (24.10 – 2.11) konsekwentnie dążą w życiu do zamierzonych celów. Potrafią znaleźć wyjście niemal z każdej sytuacji. Zazwyczaj otwierają sobie furtkę na lepszą przyszłość, dzięki determinacji i wierze w swoje umiejętności. Zazwyczaj mają dość silny charakter, ale mimo to nie stronią od uczuć i czułości w związku. Czasem potrafią być również wrażliwi na zmiany w otoczeniu.

Osoby urodzone w drugiej dekadzie Skorpiona (3.11 – 12.11) potrafią być zawzięci w wielu sprawach. Zdarza im się, że w niektórych momentach nie są w stanie czegoś odpuścić. Czasem brakuje im silnej woli, aby móc z powodzeniem zrealizować niektóre cele. Bywają również czasem rozkojarzeni. Potrafią się dobrze skupić na tym, co aktualnie robią.

Osoby urodzone w trzeciej dekadzie Skorpiona (13.11 – 22.11) potrafią być rozważni oraz uprzejmi. W niektórych sprawach wykazują się większym zdecydowaniem, niż ma to miejsce w poprzednich dekadach. Mają zdolności przywódcze, dzięki czemu chętnie podejmują pracę w zawodach, gdzie mają większą styczność z ludźmi. Mogą się również pochwalić nieprzeciętną charyzmą oraz zdolnościami dyplomatycznymi.
Główne cechy osobowości Skorpionów
Skorpiony są postrzegane jako osoby bardzo tajemnicze, które często niełatwo jest zrozumieć. Niewątpliwie mają w sobie urok i są postrzegane jako atrakcyjne.

Skorpiony są zamknięte w sobie i niechętnie dzielą się z innymi szczegółami ze swojego życia. Dlatego też trudno jest poznać, jakie są naprawdę.

To osoby bardzo emocjonalne, choć nie ujawniają tego na zewnątrz. W głębi serca jednak są empatyczne i życzliwe.

Skorpiony z natury są powściągliwe i nie lubią być w centrum uwagi. Bardzo ważna jest dla nich wolność. Często wolą nawet działać w pojedynkę niż musieć podporządkować się jakimś zasadom i przyjętym regułą.

Skorpiony są godne zaufania i dotrzymują danego słowa. Zawsze trzymają się swojego zdania i w tej kwestii często pozostają nieugięte.

Czasami potrzebują odciąć się od wszystkiego i wszystkich, aby przemyśleć sobie pewne rzeczy.

Jeśli Skorpion ma podjąć ważną decyzję, to najlepiej podejmie ją w odosobnieniu.

Wobec nowo poznanych osób Skorpiony są raczej nieufne i ostrożne. Często niepotrzebnie zakładają, że inni mogą mieć wobec nich nieszczere intencje. Jeśli zdarzy się, że ktoś zawiedzie ich zaufanie, nie będą miały oporów, aby zakończyć daną znajomość.

Potrafią długo żywić negatywne emocje wobec osoby, która w jakiś sposób je zraniła.

Skorpiony charakteryzują się nieprzeciętną inteligencją. Są bardzo ambitne i zdeterminowane, aby osiągnąć sukces. Często pod tym względem wyróżniają się na tle konkurencji. To osoby bardzo bystre, które nie dają się oszukać.

Nie umkną im żadne szczegóły, mają wręcz sokole oko. Każdą sytuację potrafią szczegółowo zanalizować i dostrzec w niej elementy, na które być może ktoś inny nie zwróciłby uwagi.

Skorpion najlepiej czuje się wśród ludzi i jest bardzo przez nich lubiany. Nie ma problemów z nawiązywaniem kontaktów z innymi.

Osoby te mają w sobie coś uroczego i intrygującego, co przyciąga innych, wzbudza ciekawość i sprawia, że chce się je bliżej poznać. Ostrożnie jednak dobierają znajomych. Wolą mieć kilku zaufanych przyjaciół, niż większe grono przypadkowych osób.

W miłości Skorpiony są bardzo oddane swojemu partnerowi. Często wręcz stawiają jego dobro ponad swoje. Potrafią całkowicie się zatracić i całą energię skupić na swojej relacji romantycznej.

Dla Skorpionów ważna jest rodzina i najbliżsi. Troszczą się o nich i chcą zapewnić im jak najlepsze warunki. Czasami mogą być nawet nadopiekuńcze.
Ocena: 3.85 6 (głosów: 39)
Najnowsze komentarze (6):
 • ~Gość (29 Marca 2022, godz. 10:23)

  Wszystko się zgadza, Skorpionka z 3 dekady :)
 • ~Typek (9 Lutego 2017, godz. 9:25)

  Ja jestem urodzony w 2 dekadzie, ale pasują do mnie tez rzeczy z 1 i 3. Jak dla mnie ten horoskop to beznadzieja
   
 • ~skorpionka (6 Lutego 2017, godz. 19:10)

  Znakomity i bardzo trafny opis cech osobowości skorpiona zwłaszcza z pierwszej dekady; gratuluję
 • Minerva (1 Lipca 2016, godz. 8:56)

  Mam wrażenie, że ten horoskop opisowy wzorowany był na mojej osobowości. Niezwykłe :) Jestem urodzona w trzeciej dekadzie.
 • ~sennabis (15 Listopad 2015, godz. 10:26)

  Bardzo interesujące spojrzenie na ( wreszcie ) cechy skorpionów, a nie na same wady. Horoskop napisany ze zrozumieniem i wniknięciem w charakter skorpiona, przy czym nie jest zwykłą "obmową" a próbą dostrzeżenia napięć jakie targają skorpionami. Bardzo trafny.
 • Wat11 (29 Września 2015, godz. 17:15)

  Taj jak nigdy horoskop mi sie nie sprawdzał tak teraz sprawdził
Dodaj komentarz »


System interpretacji snów

Ostatnie komentarze

O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2024 - DobrySennik.pl