» Przejdź do Menu «

Byk

Byk
Żywioł: Ziemia.

Szczęśliwe kamienie: kwarc, diament, szmaragd, akwamaryn.

Szczęśliwe dni: Środa, Piątek, Sobota.

Znane Byki: Al Pacino, Penelope Cruz, David Beckham, Joe Lewis, Jessica Alba, Cher, George Clooney, James Brown, Carmen Electra, Janet Jackson, Saddam Hussein, Jack Nicholson.

Byk - opis znaku zodiaku
Ciągły upór i chęć postawienia na swoim, to z pewnością charakterystyczna cecha osób spod znaku Byka. Zawsze starają się stawiać na swoim, a gdy już przyznają komuś rację, oczywiście muszą zrobić to po swojemu. Dzięki temu mogą sprawdzić się jako świetni negocjatorzy, którzy są coraz częściej potrzebni w wielu dużych przedsiębiorstwach.

Osoby urodzone pod tym znakiem zodiaku kiedy już podejmą decyzję, to potem ciężko jest im ją zmienić. Jest to rzecz jasna naturalna cecha człowieka, ale u Byków częściej się ona przejawia. Ich upartość może być czasami podziwiana przez inne osoby, przez co mogą zostać uznawani za przywódców danej grupy.

Często dość wysoka zawziętość sprawia, że Byki osiągają w życiu wiele sukcesów. Ich niezwykła siła i energia, to z pewnością charakterystyczna cecha dla takich ludzi, jednak bardzo często potrzebują sporo czasu do realizacji zamierzonych planów. Z drugiej strony jest to dobre, ponieważ jak się coś przemyśli kilka razy, to potem nie jest już konieczna zmiana tego.

Byki szczerze kochają i szanują przyrodę oraz zwierzęta. Mają dobre serce, dzięki czemu pomagają innym ludziom. Byki starają się dążyć do zachowania bezpieczeństwa i stabilności w swoim życiu, nie lubią niepewności i niezręcznych sytuacji. Zazwyczaj może to dotyczyć potrzeby gromadzenia pieniędzy lub innych wartościowych rzeczy, a również poczucia stałości w uczuciach.

Niektóre Byki mogą odbierać bezpieczeństwo jako potrzebę stworzenia stabilnego związku, przez co mogą być opiekuńczymi i kochającymi założycielami rodziny. Posiadają skłonność do zazdrości oraz często lubią zaspokajać potrzeby cielesne, czego się oczywiście nie wstydzą, ponieważ jest to dla nich naturalne.

Osoby spod znaku Byka wręcz uwielbiają wygodę i komfort, ponieważ pragną, aby żyło im się dobrze. Bardzo ciężko znoszą wszelkiego rodzaju porażki, przez co zawsze starają się wszystko robić jak najlepiej się tylko da.
Dekady Byka
Urodzeni w pierwszej dekadzie Byka (21.04-1.05) preferują wygodny i lekki tryb życia. Zazwyczaj niechętnie podejmują ciężką pracę, jeżeli nie ma takiej konieczności. Potrafią być uparte i stanowcze – rzadko zmieniają swoje zdanie. To również dość delikatne osoby, które często bywają skryte i tajemnicze. Potrafią być towarzyskie, jednak czasem potrafią być nieufni do nowo poznanych osób.

Urodzeni w drugiej dekadzie Byka (2.05-11.05) posiadają zmienną osobowość. Z jednej strony potrafią być w życiu silni i wytrwali, a z drugiej zdarzają się sytuacje, kiedy po prostu się poddają. Muszą również uważać na swoją zarozumiałość i nadmierną chęć postawienia na swoim. Dobrze natomiast wyczuwają emocje wśród osób w ich towarzystwie. Potrafią zadbać o rodzinę oraz o samego siebie.

Urodzeni w trzeciej dekadzie Byka (12.05-21.05) wysoko cenią sobie stabilność zawodową, jak i majątkową. Wielokrotnie praca jest dla nich nie tylko źródłem utrzymania, ale również daje im wiele satysfakcji – szczególnie, kiedy osiągają wysokie zarobki. Posiadają bardzo chłonny i analityczny umysł. Potrafią również dokonać trafne wybory w życiu, które są wynikiem ich nabytych doświadczeń.
Ocena: 4.93 6 (głosów: 39)
Najnowsze komentarze (15):
 • ~marek (22 Lipca 2023, godz. 9:05)

  Moje małżeństwo, to biblijne małżeństwo.
 • ~Gość (1 Maja 2019, godz. 18:38)

  u mnie sie zgadza
 • ~Gość (1 Grudnia 2018, godz. 2:05)

  fajne.
 • ~smutny (19 Czerwca 2018, godz. 19:15)

  Po 44-czterech latach żona mnie opuściła i w dodatku ograbiła. Jest bykiem, a ja lwem. Cale życie zmarnowane.
 • ~ala (15 Marca 2018, godz. 18:21)

  Pierwsza dekada i wszystko się zgadza.
 • ~anka (19 Maja 2017, godz. 21:19)

  witam ! byk i strzelec to tragedia
 • ~Byk (29 Grudnia 2016, godz. 1:45)

  Kobiety Byki są bardzo ładne, ale zależy kiedy się urodziła I II czy III dekadzie /te są ładne,dusze artystyczne,pięknie urządzają dom/. Pierwsza dekada to gaduły ale dbają o dom, II dekada ma trochę z tego trochę z tego. Ale są też zawzięte. Mężczyźni bardzo przystojni, żony mają za własność, są zazdrośni i pilnują forsy. Wszyscy z tego znaku kochają przyrodę, ogródki i pilnują zony.
 • ~Anna (20 Marca 2016, godz. 18:21)

  Jestem z bykiem 30 lat i niestety na starość straszna kutwa uparty wszystko chce postawić na swoim. Ją jestem strzelcem ciężko mi już z nim wytrzymać do tego zrobił się taki chytry na pieniądze, jest mi z nim coraz gorzej. Z perspektywy widzę, że całe życie broniłam się przed nim robiłam co uważałam on to akceptował na starość niestety TRAGEDIA despota, kutwa dusigrosz i strasznie upierdliwy. Strzelec i byk to nie jest dobre połączenie chyba będzie się trzeba na starość rozwieść bo naprawdę ciężko wytrzymać z tak despotyczna osoba.
 • ~Lucyna (20 Lipca 2014, godz. 19:43)

  Niewiarygodne, ale wszystko się zgadza. Tak jakby to był opis właśnie mojej osoby.
  Zadziwiające , że cechy naszego otrzymujemy w okresie naszych urodzin.
 • ~Kamil (10 Czerwca 2013, godz. 18:14)

  U mnie niemal wszystko prawda. Horoskopy te prawdziwe to nie bujda. Astronomia wiele ma z nami wspólnego, teraz wiem gdzie popełniłem błędy w życiu. Wszystko jest zapisane w gwiazdach. Zastanawia mnie tylko,czy kobieta bliźniak z merkurym w byku i nasze wspólne wenus w. Baranie i niekompatybilne znaki, jej i mój...byk...czy mamy szanse być razem?
 • ~ela (24 Marca 2013, godz. 20:41)

  Witam. A u mnie się nie zgadza nic. Jestem urodzona 26.04, czyli w pierwszej dekadzie. Pozdrawiam!
   
 • ~edyta (4 Lutego 2013, godz. 16:41)

  Wszystko się zgadza. Jestem dokładnie taką osobą jak w opisie.
 • ~Mariolka (14 Stycznia 2013, godz. 21:46)

  U mnie też większość się zgadza :D
 • ~Andrzej (27 Grudnia 2012, godz. 10:54)

  Poznaję dziewczynę spod znaku - byka - :) Przyznaje trzeba mieć atomową cierpliwość :)
 • ~Anka (25 Grudnia 2012, godz. 15:16)

  Wiele cech opisujących charakter byka jest zgodnych z moją osobą. Faktycznie jestem osobą dość upartą i zawsze muszę postawić na swoim :)
Dodaj komentarz »


System interpretacji snów

Ostatnie komentarze

O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2024 - DobrySennik.pl