» Przejdź do Menu «
DobrySennik.pl » Sennik » M » Mysz - znaczenie snu

Sennik Mysz

Mysz W snach symbolizuje nieporozumienia, problemy miłosne oraz strach tkwiący głęboko w naszej podświadomości. Mysz może odzwierciedlać nasz skryty i tajemniczy charakter. Być może sen jest sygnałem, abyśmy uwierzyli w siebie i wyszli ponad przeciętność, przełamując tym samym lęk i nieśmiałość.

Mała myszka - nieśmiałość.

Gdy widzisz wiele uciekających myszy - nieporozumienia w domu.

Złapana - czekają cię liczne zaszczyty.

Szara - smutek i przygnębienie.

Czarna - nadmiar obowiązków może być przytłaczający.

Biała - udane małżeństwo.

Gdy ją zabijesz - uważaj, bo możesz sprawić komuś przykrość.

Wydająca z siebie piski - taki sen ostrzega nas przed ryzykiem finansowym.

Mieć myszy w domu - nieprzyjemni ludzie.

Zaprzyjaźnić się z nią - dobry przyjaciel.

fot. sxc.hu/photo/1131515 , tobo_2000
Interpretacje internautów:

Myszy w snach łączą się z pierwiastkiem kobiecym, z żywiołem ziemi. Ponieważ rozmnażają się kilka razy do roku a jeden miot zawiera kilka osobników, symbolicznie łączą się z płodnością, seksualnością, chucią i rozpłodem. Poprzez mysie gniazda i norki, mysz kojarzy się z kobiecymi narządami płciowymi.
Jest ssakiem łatwo adaptującym się do otoczenia, nie ma wysokich wymagań życiowych, żeruje na tym, co aktualnie dostępne na danym terenie. Dlatego pojawiając się w snach, nabiera znaczenia nieokiełznanej siły życiowej, żywotności, jurności, seksualnej sprawności.
Mysz, jako że jest szkodnikiem, może wskazywać na osobę z bliskiego otoczenia, która żeruje na naszych dobrach czy energii, symbolizuje straty. Poprzez zarazki, które przenosi, wnosi energię choroby, nieporządku oraz chaosu.
Mała myszka we śnie wskazuje na kobietę, która potrafi oczarować mężczyznę. Mysz często występuje jako zwierzę magiczne, jest towarzyszką czarodziejów i czarownic, kojarzy się z magią, urokiem. Wskazuje na kobietę tajemniczą, przebiegłą, która swoją słabość fizyczną równoważy inteligencją;


Duża ilość myszy – ukryte troski, zmartwienia, szczególnie finansowe, które psują samopoczucie;

Plaga myszy, które doszczętnie rujnują nasze dobra – szkody materialne lub psychiczne, destrukcja, chwile głębokiej depresji i poczucia straty;

Grupa myszy wyrządzające szkody – ktoś lub coś w twoim otoczeniu naraża cię na straty, uważaj na podstępnych i chciwych przyjaciół;
Mysz, której się boimy, mysz głodna lub zalękniona może sugerować pogorszenie samopoczucia, poczucie bycia nędznym i małym, biednym jak „mysz kościelna”, wskazuje na zniechęcenie i słabość, brak siły przebicia, strach, obawy –„siedzieć jak mysz pod miotłą”;

Widzieć zdrową mysz, która nie wyrządza szkody, nie szuka schronienia – nasza przebiegłość, spryt, zaradność i zdolność adaptacji przyniosą dobre efekty

Widzieć mysz, która coś gryzie – nerwowość, stres;
Mysz, która nas gryzie – strach o dobra materialne pozbawia cię energii
~K.K.

Zobacz ostatnio zinterpretowane sny:
~Malalama (26-01-2017r.) - Byłam w domu rodzinnym (nie był to mój prawdziwy dom, wyglądał inaczej, lecz wiedziałam, ze to dom moich rodziców) i nagle zewsząd zaczęły pojawiać się gromady myszy różnych wielkości oraz szczurów. Błądziły po podłodze, a ja szukałam metody jak się ich pozbyć. Schwytałam szczura za kark, jednak ugryzł mnie i puściłam. Potem próbowałam całe gromady gryzoni wypchnąć nogą na balkon, zamykając drzwi balkonowe przycisnęłam maleńka myszkę, która piszczała i zdechła. Nie chciałam tego. Było mi przykro. Okazało się, ze tylko z mojego pokoju jest wejście na strych i stamtąd napływają gryzonie w niezliczonej ilości. Znalazłam również węża- pytona pod swoim stolikiem. Spałam (w śnie) i Przez omyłkę wyrzuciłam swojego pieska z łóżka, myśląc ze to mysz śpi mi na udzie. Sen się urwał- obudziłam się.
~Milena (19-01-2017r.) - Śniły mi się myszy. Najpierw zostały one złapane na wielką patelnię . Później smażyłam je na czterech mniejszych patelniach, dzieliłam po kilka myszy ,wrzucałam na patelnię ,przykrywałam sianem i pokrywką. Ale bałam się zajrzeć czy już są usmażone czy jeszcze żyją. W końcu myszy były usmażone i martwe.
~Eva (11-01-2017r.) - Śniło mi się, że chciałam się wykąpać ale nagle w wannie zaczęło pływać dużo małych czarnych pajączków, a pod wanną było ich jeszcze więcej. Po chwili zaczęły na nie polować szare myszy, na które z kolei zaczęły polować 3 koty. Ostatecznie wanna zmieniła się z białej na drewnianą przykrywaną jakby pokrywą z takiego samego mocno ciemnego drewna.
~Mariola (11-01-2017r.) - (Złapałam mysz za ogon, która chodziła sobie po domu, wyglądała przyjaźnie, ale ja nienawidzę myszy, bo robią szkody w domu). Chciałam ją zadeptać, ale miałam gołą stopę i mało miejsca, bałam się, jednak, że ucieknie, więc złapałam ją za ogon i wrzuciłam do kibla, spłukałam wodę, ale ona wychodziła, trzasnęłam muszlą klozetową, ale ona potłuczona i jakby przełamana na pół, nie wiem, jak, chyba wyskoczyła, bo nie było jej ani w kiblu ani dokoła.
~Magda (21-12-2016r.) - Ruda mysz czepiała się do zielonego drzewka w domu, mąż ją złapał i wyrzucił. Na oknie były 4 duże czarne pająki, tez łapaliśmy je a one uciekały.
~Zuzanna (26-08-2016r.) - Znalazłam 3 zwierzęta - chomik, mysz i świnka morska. Chomik chciał zjeść myszkę ale udało mi się uratować. Chciałam wziąć mysz i wyjść do innego pokoju ale drzwi były zastawione brązową szafą.
~Marlena (25-04-2016r.) - śniło mi się, że w kuchni zaczęła podnosić się podłoga, praktycznie na metr wysokości. Zaczęła pękać a z dziury zaczęły wychodzić stada mysz, które były łapane do kartonowych pudełek. Do pomocy zawołałam mojego tatę. Później te pudełka były wyniesione a szwagierka mojego męża stała się ich posiadaczką. Ja z wysokości i z pewnej odległości widziałam,że wypuściła je, zamiarem zabicia przez utopienie. Płynęła woda a te myszki w kolorze raczej białym po tej wodzie szeregiem szły-płynęły, ale nie ginęły. Nie mogłam zrozumieć po co to robi, bo raczej to wyglądało to na chęć ich zgładzenia. Proszę o interpretacje snu.
~Basia (29-03-2016r.) - Jestem na etapie kupowania mieszkania i z jakichś powodów umówiłam się z kobietą, z którą jechałam autem obok wielkiego usypiska ziemi. To usypisko zajmowało dużą część pasa jezdni. Wjechałyśmy na na osiedle, gdzie było dużo bloków w dzielnicy, w której nie szukałam mieszkania. Na chodnikach widziałam leżące małe myszki oraz ryby. Ogólnie osiedle było wesołe, zielone-trawniki i czarna ziemia. I sklepy zamiast schodów trzeba było zeskakiwać z wysokich jakby stopni. Wydostałam się z tego osiedla i obudziłam się.
~ola (22-03-2016r.) - 3 myszy szare i grube biegną przez moją kuchnie. Są śliczne, tłuściutkie i okrągłe. Zatrzymuje gości przed wejściem do kuchni w obawie, żeby nie podeptali tych mysz. Potem chowają się za duży okrągły żyrandol nad sufitem.
~Magda (5-02-2016r.) - Pełno małych szarych i czarnych myszek, uciekających. Wylatuje z szafek w pokoju. Ja je próbuje zabijać packą. Ktoś koło mnie stoi - to chyba mąż, ale nie pamiętam tego.
Ocena: 4.03 6 (głosów: 22)
Podobne sny: Świnia, Jaszczurka, Łapa, Ptak,

Najnowsze komentarze (6):
 • ~waldek (16 Lutego 2017, godz. 20:17)

  Śnił mi się kryty basen do którego wpadła mysz albo szczur i płynęła. Basen był pusty. Nagle pojawił się pies (wilczur), który wskoczył do basenu i połknął mysz.
 • ~Krupeczka (13 Lutego 2017, godz. 6:45)

  A mnie śniła się mysz w mojej pochwie. Nie wiedziałam jak się tam dostała, tylko poczułam, że jest i wędrowałam po mieście, szukając kogoś kto pomógłby mi ją usunąć.
 • ~Papi (30 Stycznia 2017, godz. 5:46)

  Dwie szare myszy zabite na parapecie. Tata tłumaczył, że jedna to koleżanka i najlepiej ja trzeba zjeść a druga wyrzucić. Obudziłem się plując poduszkę wypluwając mysz. Co to może oznaczać? Dodam, że tej samej nocy śnili mi się śp dziadkowie.
 • ~Aneta (27 Stycznia 2017, godz. 10:56)

  Śniło mi się, że otwieram lodówkę, a nagle obok mojej ręki pojawia się szara mysz. Wystraszona zamykam lodówkę z myszą w środku. Budzę się.
 • ~kkk (5 Lutego 2016, godz. 7:52)

  Mi się śniły myszki, ale wchodziły do pokoju patrzyły się na mnie a później trzęsły się i zdychały i było ich dużo a ja zbierałam je na kupę żeby pokazać dziewczynie ile ich było,
 • ~Monika (17 Grudnia 2015, godz. 12:35)

  Śniły mi się małe szare myszki było ich dużo w jakby gnieździe. Nie bałam się ich bo były bezbronne małe. Nagle coś się stało i zaczęły uciekać były przerażone. Proszę o pomoc .
Opisz swój sen lub dodaj komentarz »


Znajdź symbol w senniku

System interpretacji snów

Ostatnie komentarze

 • Tyłek Śniło mi się, że zjadłam ciało własnego żyjącego taty. On natomiast na to patrzył. Nie chc...
 • Zazdrość śniło mi się, że moja dziewczyna spała obok mojego przyjaciela i ja strasznie się zdenerwował...
 • Przyjaciel Ostatnio śniło mi się, że samochód wjechał w schody które były położone w domu. Dzwoniłam...
O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2017 - DobrySennik.pl