» Przejdź do Menu «
DobrySennik.pl » Sennik » M » Mysz - znaczenie snu

Sennik Mysz

Mysz W snach symbolizuje nieporozumienia, problemy miłosne oraz strach tkwiący głęboko w naszej podświadomości. Mysz może odzwierciedlać nasz skryty i tajemniczy charakter. Być może sen jest sygnałem, abyśmy uwierzyli w siebie i wyszli ponad przeciętność, przełamując tym samym lęk i nieśmiałość.

Mała myszka - nieśmiałość.

Gdy widzisz wiele uciekających myszy - nieporozumienia w domu.

Złapana - czekają cię liczne zaszczyty.

Szara - smutek i przygnębienie.

Czarna - nadmiar obowiązków może być przytłaczający.

Biała - udane małżeństwo.

Gdy ją zabijesz - uważaj, bo możesz sprawić komuś przykrość.

Wydająca z siebie piski - taki sen ostrzega nas przed ryzykiem finansowym.

Mieć myszy w domu - nieprzyjemni ludzie.

Zaprzyjaźnić się z nią - dobry przyjaciel.

fot. sxc.hu/photo/1131515 , tobo_2000
Interpretacje internautów:

Myszy w snach łączą się z pierwiastkiem kobiecym, z żywiołem ziemi. Ponieważ rozmnażają się kilka razy do roku a jeden miot zawiera kilka osobników, symbolicznie łączą się z płodnością, seksualnością, chucią i rozpłodem. Poprzez mysie gniazda i norki, mysz kojarzy się z kobiecymi narządami płciowymi.
Jest ssakiem łatwo adaptującym się do otoczenia, nie ma wysokich wymagań życiowych, żeruje na tym, co aktualnie dostępne na danym terenie. Dlatego pojawiając się w snach, nabiera znaczenia nieokiełznanej siły życiowej, żywotności, jurności, seksualnej sprawności.
Mysz, jako że jest szkodnikiem, może wskazywać na osobę z bliskiego otoczenia, która żeruje na naszych dobrach czy energii, symbolizuje straty. Poprzez zarazki, które przenosi, wnosi energię choroby, nieporządku oraz chaosu.
Mała myszka we śnie wskazuje na kobietę, która potrafi oczarować mężczyznę. Mysz często występuje jako zwierzę magiczne, jest towarzyszką czarodziejów i czarownic, kojarzy się z magią, urokiem. Wskazuje na kobietę tajemniczą, przebiegłą, która swoją słabość fizyczną równoważy inteligencją;


Duża ilość myszy – ukryte troski, zmartwienia, szczególnie finansowe, które psują samopoczucie;

Plaga myszy, które doszczętnie rujnują nasze dobra – szkody materialne lub psychiczne, destrukcja, chwile głębokiej depresji i poczucia straty;

Grupa myszy wyrządzające szkody – ktoś lub coś w twoim otoczeniu naraża cię na straty, uważaj na podstępnych i chciwych przyjaciół;
Mysz, której się boimy, mysz głodna lub zalękniona może sugerować pogorszenie samopoczucia, poczucie bycia nędznym i małym, biednym jak „mysz kościelna”, wskazuje na zniechęcenie i słabość, brak siły przebicia, strach, obawy –„siedzieć jak mysz pod miotłą”;

Widzieć zdrową mysz, która nie wyrządza szkody, nie szuka schronienia – nasza przebiegłość, spryt, zaradność i zdolność adaptacji przyniosą dobre efekty

Widzieć mysz, która coś gryzie – nerwowość, stres;
Mysz, która nas gryzie – strach o dobra materialne pozbawia cię energii
~K.K.

Zobacz ostatnio zinterpretowane sny:
~Gabriela (18-04-2017r.) - Byłam na podwórku, nagle w moją stronę biegnie duża grupa myszek, nie były to duże myszy, ja uciekam, ale mnie dogoniły i deptam po nich. Wreszcię uciekłam i przede mną przebiega taki ogromny brązowy szczur.
~Aneta (13-04-2017r.) - nie wiem skąd pojawiła się mała myszka, a ja nie chciałam, żeby schowała mi się w pokojach dlatego poprosiłam męża żeby otworzył drzwi wejściowe. Jak myszka wybiegała przez drzwi pojawiła się druga mysz, większa i razem wybiegły z domu (mieszkania)
~Żaneta (19-03-2017r.) - Śniło mi się że wyniosła na łapce dla mysz 5 złapanych myszy i wyrzuciłam je na dwór przed dom na taras .Każda nich była większa od następnej . Jedna była taka duża jak szczur
~Malalama (26-01-2017r.) - Byłam w domu rodzinnym (nie był to mój prawdziwy dom, wyglądał inaczej, lecz wiedziałam, ze to dom moich rodziców) i nagle zewsząd zaczęły pojawiać się gromady myszy różnych wielkości oraz szczurów. Błądziły po podłodze, a ja szukałam metody jak się ich pozbyć. Schwytałam szczura za kark, jednak ugryzł mnie i puściłam. Potem próbowałam całe gromady gryzoni wypchnąć nogą na balkon, zamykając drzwi balkonowe przycisnęłam maleńka myszkę, która piszczała i zdechła. Nie chciałam tego. Było mi przykro. Okazało się, ze tylko z mojego pokoju jest wejście na strych i stamtąd napływają gryzonie w niezliczonej ilości. Znalazłam również węża- pytona pod swoim stolikiem. Spałam (w śnie) i Przez omyłkę wyrzuciłam swojego pieska z łóżka, myśląc ze to mysz śpi mi na udzie. Sen się urwał- obudziłam się.
~Milena (19-01-2017r.) - Śniły mi się myszy. Najpierw zostały one złapane na wielką patelnię . Później smażyłam je na czterech mniejszych patelniach, dzieliłam po kilka myszy ,wrzucałam na patelnię ,przykrywałam sianem i pokrywką. Ale bałam się zajrzeć czy już są usmażone czy jeszcze żyją. W końcu myszy były usmażone i martwe.
~Eva (11-01-2017r.) - Śniło mi się, że chciałam się wykąpać ale nagle w wannie zaczęło pływać dużo małych czarnych pajączków, a pod wanną było ich jeszcze więcej. Po chwili zaczęły na nie polować szare myszy, na które z kolei zaczęły polować 3 koty. Ostatecznie wanna zmieniła się z białej na drewnianą przykrywaną jakby pokrywą z takiego samego mocno ciemnego drewna.
~Mariola (11-01-2017r.) - (Złapałam mysz za ogon, która chodziła sobie po domu, wyglądała przyjaźnie, ale ja nienawidzę myszy, bo robią szkody w domu). Chciałam ją zadeptać, ale miałam gołą stopę i mało miejsca, bałam się, jednak, że ucieknie, więc złapałam ją za ogon i wrzuciłam do kibla, spłukałam wodę, ale ona wychodziła, trzasnęłam muszlą klozetową, ale ona potłuczona i jakby przełamana na pół, nie wiem, jak, chyba wyskoczyła, bo nie było jej ani w kiblu ani dokoła.
~Magda (21-12-2016r.) - Ruda mysz czepiała się do zielonego drzewka w domu, mąż ją złapał i wyrzucił. Na oknie były 4 duże czarne pająki, tez łapaliśmy je a one uciekały.
~Zuzanna (26-08-2016r.) - Znalazłam 3 zwierzęta - chomik, mysz i świnka morska. Chomik chciał zjeść myszkę ale udało mi się uratować. Chciałam wziąć mysz i wyjść do innego pokoju ale drzwi były zastawione brązową szafą.
~Marlena (25-04-2016r.) - śniło mi się, że w kuchni zaczęła podnosić się podłoga, praktycznie na metr wysokości. Zaczęła pękać a z dziury zaczęły wychodzić stada mysz, które były łapane do kartonowych pudełek. Do pomocy zawołałam mojego tatę. Później te pudełka były wyniesione a szwagierka mojego męża stała się ich posiadaczką. Ja z wysokości i z pewnej odległości widziałam,że wypuściła je, zamiarem zabicia przez utopienie. Płynęła woda a te myszki w kolorze raczej białym po tej wodzie szeregiem szły-płynęły, ale nie ginęły. Nie mogłam zrozumieć po co to robi, bo raczej to wyglądało to na chęć ich zgładzenia. Proszę o interpretacje snu.
Najciekawsze i rozszerzone interpretacje snów:

Sen o myszy: Miałam mysz, nie pamiętam skąd ją dostałam, ale pamiętam, że były klasy jak w szkole. Przywitałam się z koleżanką, która dawno nie widziałam się. Chciałam...
~Agata | 13 Sierpnia 2022, godz. 9:39r. | Sen o myszy »

Mysz: Witam. Śniło mi się , że mój partner spał, a ja leżałam obok. Nagle biegała po mnie myszka. Nie była ani groźna ani spłoszona. Wbiegła mi pod koszulkę...
~Anna | 20 Grudnia 2020, godz. 14:44r. | Mysz »

mysz w drewnianej klatce: Mysz w drewnianej, dużej klatce uśmiechała się do mnie siedząc spokojnie, kiedy to ja z ogromnym wysiłkiem i determinacją próbowałam zamknąć tą klatkę....
~marchie | 11 Lipca 2019, godz. 13:12r. | mysz w drewnianej klatce »

Ocena: 4.12 6 (głosów: 23)
Podobne sny: Bocian, Jeż, Nietoperz, Świnia,

Najnowsze komentarze (32):
 • ~Miłośniczka zwierząt (19 Marca 2023, godz. 12:12)

  Śniła mi się szara myszka, leżała na mnie i się tuliła, a ja ją głaskałam i nawet pocałowałam w futerko na pleckach. Nie bała się i nie uciekała, a ja ją drapałam i się cieszyłam z jej obecności. Co znaczy taki sen ?
 • ~Gość (8 Grudnia 2022, godz. 7:50)

  Położyłem się spać w łóżku w domu, gdy się przebudziłem w środku nocy ściany z każdym moim mrugnięciem oka znikały, w końcu jak wszystkie zniknęły, leżałem w łóżku obok małej drewnianej balustrady, jakby na tarasie bez zadaszenia. Wokół mnie rozpościerała się wielka dolina , była pełnia księżyca i na górach były lekkie nocne mgły. Było zielono, ale widno jak na noc. Po chwili zobaczyłem malutką szarą mysz w mojej pogniecionej dużej pościeli, po prostu sobie wyszła, przegoniłem ją ręką i uciekła. Po chwili zobaczyłem drugą, która tez wyszła z pościeli i też ją przegoniłem. Po chwili wyszła powoli taka wielka z 15 cm chuda szara długa mysz (zdrowa), wyszła z pościeli stanęła na tej drewnianej balustradzie wyciągnęła się, machnąłem ręka i poszła sobie. Myszy nie wychodziły spod pościeli, tak jakby były schowane w fałdach pogniecionej pościeli. Później spojrzałem na miejsce, w którym jestem i poczułem się jakbym był w Tybecie, od razu jakoś przyszło mi to do głowy. Poczułem się dobrze i zafascynowałem się miejscem i jego widokiem o tej porze nocy. Było pięknie.
  Dodam, że jestem osobą, która praktykowała medytacje w swoim życiu. Zaprzestałem tego jakiś rok temu. Mam stare finansowe sprawy, które nade mną jeszcze wiszą i staram się je rozwiązać. Mam tez kobietę, która jest w ciąży i mam się do niej za parę miesięcy przeprowadzić.
  Ostatnio śniły mi się też myszy szare w domu, które zabijałem, ale bez jakiegoś wstrętu czy złości , po prostu.
  Nie wiem co to oznacza. Czytam szukam, ale nie mogę znaleźć nic na ten temat. Interpretuję to sobie sam na swój sposób, ale nie ma to jak zasięgnąć po wiedzę kogoś kto na tym się zna.
  Pozdrawiam
 • ~Gość (8 Grudnia 2022, godz. 7:49)

  Położyłem się spać w łóżku w domu, gdy się przebudziłem w środku nocy ściany z każdym moim mrugnięciem oka znikały. W końcu jak wszystkie zniknęły, leżałem w łóżku obok małej drewnianej balustrady, jakby na tarasie bez zadaszenia. Wokół mnie rozpościerała się wielka dolina, była pełnia księżyca i na górach były lekkie nocne mgły. Było zielono, ale widno jak na noc. Po chwili zobaczyłem malutką szarą mysz w mojej pogniecionej dużej pościeli, po prostu sobie wyszła. Przegoniłem ją ręką i uciekła. Po chwili zobaczyłem drugą, która tez wyszła z pościeli i tez ją przegoniłem, po chwili wyszła powoli taka wielka z 15 cm chuda, szara długa mysz (zdrowa). Wyszła z pościeli stanęła na tej drewnianej balustradzie. Wyciągnęła się, machnąłem ręką i poszła sobie. Myszy nie wychodziły spod pościeli, tak jakby były schowane w fałdach pogniecionej pościeli. Później spojrzałem na miejsce, w którym jestem i poczułem się jakbym był w Tybecie, od razu jakoś przyszło mi to do głowy. Poczułem się dobrze i zafascynowałem się miejscem i jego widokiem o tej porze nocy. Było pięknie.
  Dodam, że jestem osobą, która praktykowała medytacje w swoim życiu. Zaprzestałem tego jakiś rok temu. Mam stare finansowe sprawy, które nade mną jeszcze wiszą i staram się je rozwiązać. Mam tez kobietę, która jest w ciąży i mam się do niej za parę miesięcy przeprowadzić.
  Ostatnio śniły mi się tez myszy szare w domu, które zabijałem, ale bez jakiegoś wstrętu czy złości, po prostu.
  Nie wiem co to oznacza. Czytam szukam ale nie mogę znaleźć nic na ten temat. Interpretuje to sobie sam na swój sposób ale nie ma to jak zasięgnąć po wiedzę kogoś kto na tym się zna.
  Pozdrawiam
 • ~Daga (23 Listopad 2021, godz. 8:17)

  Śniła mi się mysz i zaraz nowo narodzona i tak jak bym szukała jej, co to może znaczyć ??
 • ~Gość (5 Czerwca 2021, godz. 7:30)

  Brązowe myszy, dużo.
 • ~Gość (2 Maja 2021, godz. 13:11)

  Byłam u córki, razem z zięciem mieszkali na poddaszu, odkryłam, że na moje łóżko spadają mysie bobki z drewnianego sufitu.
  Prosiłam zięcia, aby zrobił porządek z tymi myszami, ja się bałam i brzydziłam.
  Widziałam kilka zdechłych myszek w mieszkaniu, czułam, że na strychu jest ich cała gromada.
  Byłam zła, że on nic z nimi nie robi
 • ~Zuzanna (17 Marca 2021, godz. 15:49)

  Wchodziłam po schodach do pokoju i w futrynie nagle była biała, gęsta pajęczyna i w niej 2 nieruchome białe pająki, zawołałam partnera, żeby mu to pokazać, ale na miejscu pajęczyny z pająkami pojawiły się 4 małe, białe myszki, też nieruchome.
  Co to może oznaczać?
 • ~Gość (17 Grudnia 2020, godz. 4:11)

  Byliśmy na widzeniu z dziećmi i wchodzimy do domu i przed nami stała mała, szara mysz, która się patrzyła na mnie i na męża i wcale się nie bała, nie uciekała.
 • ~Gość (28 Listopad 2020, godz. 8:10)

  Śniło mi się dużo myszy zamkniętych w pudełku. Chciały się z niego wydostać, a ja im nie dawałem uciec. Chciałem je wyrzucić.
 • ~Ola (12 Listopad 2020, godz. 9:10)

  Śniło mi się, że szukałam myszy, bo wiedziałam, że ona gdzieś jest i nagle spostrzegłam ją w swojej kieszeni, w koszuli. Tam sobie siedziała i grasowała, mianowicie gryzła mój brelok od klucza, ale była spokojna, a ja nie wiedziałam co z nią zrobić, w tle pracy (byłej pracy) widziałam na podłodze wiele mysz i mówiłam o tym, ale nikt mnie nie słuchał, wszyscy myszy omijali i nic z tym nie zrobili.
 • ~Megi (4 Października 2020, godz. 20:57)

  Śnie... Ze śpię. Słyszę skrobiącą mysz. Słyszę jak wskrobuje się na łóżko.. Biegnie po mojej ręce.. Chowa się pod kołdrę... Boje się. Ze wejdzie mi do ust... Staram się wybudzić i zamknąć usta. Sen tak realny.. Że naprawdę przebudziłam się i szukałam myszy.
 • ~Gość (14 Czerwca 2020, godz. 8:49)

  Śniło mi się że obudziło mnie rano chrobotanie myszy. Wstałam po cichu i poszłam za dźwiękiem. Pod biurkiem siedziała brązowa mysz z długim i puszystym ogonem i coś gryzła. Założyłam rękawiczki i złapałam mysz za ogon żeby ją wynieść na dwór. Jednak mysz dwa razy się wywinęła i mnie ugryzła. Otworzyłam drzwi i wypuściłam ja na dwór.
 • ~Gość (4 Stycznia 2020, godz. 7:08)

  Śniło mi się, że moja kotka zrobiła w moim łóżku polowanie na myszy. Najpierw usłyszałam pisk, podeszłam wtedy do łóżka, usiadłam na nie i poczułam coś miękkiego, gdy się podniosłam okazało się, że usiadłam na małą mysz, która teraz uciekła z łóżka. Potem gdy podniosłam kołdrę znalazłam samą głowę zagryzione dużej myszy i chyba jakieś jej kawałki, ale głowę pamiętam najbardziej. Poproszę o interpretację.
 • ~Anna (11 Sierpnia 2019, godz. 11:21)

  Szara mysz
  Śniła mi się jedna szarą myszka, która chciałam ja złapać ale nie mogłam. Panicznie się jej bałam bo nie chciałam jej w pokoju. Nagle się obudziłam
 • ~Gość (18 Marca 2019, godz. 9:51)

  Zabiłem mysz.
 • ~Gość (9 Maja 2018, godz. 10:01)

  we śnie łapałam dużą ilość szarych myszy i wrzucałam je do jednego miejsca, choć wcale nie chciałam ich krzywdzić to coś sprawiało że musiałam je złapać, byłam smutna że muszę to zrobić. Co to oznacza?
 • ~Gość (30 Kwietnia 2018, godz. 17:59)

  Śmiała mi się myszka ...która nie uciekała. ...patrzyła na mnie ...I miała tak jakby uśmiechnięty pyszczek ... taki dziwny sen .
 • ~Karolina (1 Kwietnia 2018, godz. 9:01)

  Śnił mi się rodzinny dom a w nim jedna mała czarna myszka.Zachowywała się jak pies ,witała mnie chciała się bawić ,zasypiałam z nią.Pamiętam w tym śnie jedna ważna rzecz ..za każdym razem jak wchodziłam do domu wolałam ją i szukałam a ona zaraz to mnie przybiegała
 • ~Kasia (27 Lutego 2018, godz. 9:03)

  Snilo mi sie ze bylam u tesciowej w domu! Po chwili obie zauwazylysmy czarna mysz wieksza niz normalne szare myszy, moja tesciowa zaczela krzyczec ze sie boi i ze mam ja zabic! Pamietam ze bardzo nie chcialam i zaczelam oplakac, jednak skoczylam na nia ale kiedy zeszlam ona wciaz zyla! Zalowalam tego co zrobilam ale postanowilam ja dobic! Patrzylam na to konajace zwierze i mialam wrazemie ze mi serCe peknie! Nie chcialam juz wiecej miec z tesciowa nic wspolnego:(
 • ~firalala (27 Grudnia 2017, godz. 12:20)

  Śniło mi się, że stałam przy ladzie pod która wisiał kabel, po którym zaczęła biec myszka, zeskoczyła i wybiegła za drzwi, a ja zaczęłam piszczeć..
 • Kiniaaks (26 Października 2017, godz. 10:27)

  Miałam dwa sny ale oba były podobne były w nich biegajace myszy i szczury myszy były różnych kolorów białe, szare i czarne a szczury czarne i szare i biegaly we wszystkie strony i po ścianach.
 • ~Oliwia (13 Października 2017, godz. 10:48)

  Śniło mi je ze mysz weszla mi przez usta i przemieszcza się po jamie brzusznej a następnie chciała wyjść przez buzię ale nie mogła. Co to znaczy??
 • ~Ona (30 Września 2017, godz. 10:01)

  Snilo mi sie ze mialam mysz pod bielizna a ona probowala dostac sie do odbytu I ja sie tak okropnie balam
 • ~Hanna (17 Lipca 2017, godz. 14:03)

  Śnił mi się mój dom rodzinny. Weszłam do piwnicy i nagle poczułam że coś wpadło mi do kieszeni marynarki. Chciałam to wyciągnąć okazało się że to mała czarna mysz. Chciałam ją wyrzucić ktoś mi w tym pomagał nie pamiętam kto. I pomógł mi ją zabić została rozduszona zrobiło mi się tej myszy żal a za chwilę zobaczyłam kolejną czarną z białym futerkiem na końcówkach futerka. Siedziała z boku coś jadła.

 • ~Małgorzata (22 Czerwca 2017, godz. 8:38)

  Witam dziś śniły mi się dwie małe myszki. Przytulały się do mnie, były pod moją koszula nocna mizialy mnie swoimi wąskami leząc na klatce piersiowej i tak jakby chciały mi coś przekazać jakaś wiadomosc. Miałam poczucie dobra, aczkolwiek nie przepadam za myszami i się obudziłam
 • Mejk1111 (8 Czerwca 2017, godz. 15:54)

  Śniło mi się, że czułam ze po plecach podczas snu biegają mi myszy . Nie mogłam się obudzić ani ruszyć by je zrzucić czy odgonić
 • ~waldek (16 Lutego 2017, godz. 20:17)

  Śnił mi się kryty basen do którego wpadła mysz albo szczur i płynęła. Basen był pusty. Nagle pojawił się pies (wilczur), który wskoczył do basenu i połknął mysz.
 • ~Krupeczka (13 Lutego 2017, godz. 6:45)

  A mnie śniła się mysz w mojej pochwie. Nie wiedziałam jak się tam dostała, tylko poczułam, że jest i wędrowałam po mieście, szukając kogoś kto pomógłby mi ją usunąć.
 • ~Papi (30 Stycznia 2017, godz. 5:46)

  Dwie szare myszy zabite na parapecie. Tata tłumaczył, że jedna to koleżanka i najlepiej ja trzeba zjeść a druga wyrzucić. Obudziłem się plując poduszkę wypluwając mysz. Co to może oznaczać? Dodam, że tej samej nocy śnili mi się śp dziadkowie.
 • ~Aneta (27 Stycznia 2017, godz. 10:56)

  Śniło mi się, że otwieram lodówkę, a nagle obok mojej ręki pojawia się szara mysz. Wystraszona zamykam lodówkę z myszą w środku. Budzę się.
 • ~kkk (5 Lutego 2016, godz. 7:52)

  Mi się śniły myszki, ale wchodziły do pokoju patrzyły się na mnie a później trzęsły się i zdychały i było ich dużo a ja zbierałam je na kupę żeby pokazać dziewczynie ile ich było,
 • ~Monika (17 Grudnia 2015, godz. 12:35)

  Śniły mi się małe szare myszki było ich dużo w jakby gnieździe. Nie bałam się ich bo były bezbronne małe. Nagle coś się stało i zaczęły uciekać były przerażone. Proszę o pomoc .
Opisz swój sen lub dodaj komentarz »


Znajdź symbol w senniku

System interpretacji snów

Ostatnie komentarze

 • Mucha Wchodząc do kuchni, weszłam w lepką podłogę. Muchy zaczęły się wzbijać i wydawać okropny o...
 • Księżyc Rzuciłam do nieba nitkę. Ściągnęłam księżyc prosto w moje ręce. To było piękne....
 • Mucha Smażyłam dużą ilość much na patelni, obrzydliwy sen.. ...
O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2024 - DobrySennik.pl