» Przejdź do Menu «
DobrySennik.pl » Sennik » G » Grób - znaczenie snu

Sennik Grób

GróbMoże symbolizować będące w nas lęki i obawy oraz początki stanów depresyjnych. Niekiedy zwiastuje smutne i przygnębiające wieści.

Zobaczyć go - możesz mieć stany lękowe lub nawet depresyjne, jeśli nie zaczniesz dostrzegać otaczającego cię szczęścia.

Leżeć w nim - wydaje ci się, że szczęście w miłości jest daleko.

Zniszczony grobowiec - głęboko odczujesz stratę przyjaciela.

Widzieć swój grób - ostrzeżenie przed niedbalstwem o własne zdrowie fizyczne i psychiczne.

Grób rodzinny - wzmocni się twoja więź rodzinna.

Kopać go - uważaj, aby nie zrobić czegoś głupiego.

Zakopywać grób - możesz zapomnieć o czymś istotnym.

Kwiaty na czyimś grobie - przypomnisz sobie o ważnym wydarzeniu.

Grób babci lub dziadka - tęsknota za bliskimi.

Spojrzeć w otwarty grób - możesz znaleźć się w sytuacji ważnego wyboru.

Czytać na nim napis - zaczniesz robić coś nerwowo pod presją czasu.

Wiedzieć grób dziecka - dla niektórych kobiet jest to znak zniecierpliwienia zajścia w ciążę.

Wpaść do grobu - może ci się wydawać, że czas nie działa na twoją korzyść; pogorszenie sytuacji finansowej.

fot. sxc.hu/photo/1389772 , BeverlyLR
Znaczenia popularnych senników:
Sennik staropolski:
- wesele
- smutek (jeżeli sen był nieprzyjemny)
Zobacz ostatnio zinterpretowane sny:
~Ggh (13-03-2018r.) - Śniło mi się, że byłam razem z siostrą na cmentarzu na grobach z rodziny. Wszędzie zapaliliśmy znicze, ale na grobie babci spędziliśmy najwięcej czasu. Posprzątałam wokół grobu babci i wrzuciłam zużyte znicze. Śniło mi się, że w pewnym momencie podniosłam grób , a tam była tylko ziemia.
~Ana (4-03-2017r.) - Jechałam tramwajem odwiedzić grób zmarłej mamy i ona jechała razem z nami. Płakała nad tym grobem. W drodze powrotnej okazało się że mężczyzna ukradł obraz z tego grobu.
~Iwona (3-12-2016r.) - Śniło mi się, że dowiedziałam się o śmierci swojego byłego chłopaka, którego bardzo kochałam. Postanowiłam że muszę koniecznie odszukać jego grób. Biegłam po polu, na którym stał bocian, dookoła było pochmurno, szaro, przygnębiająco, ja ze wszystkich sił biegłam by jeszcze go zobaczyć. Gdy w końcu znalazłam, leżał już w trumnie. Strasznie płakałam, krzyczałam że on musi żyć, że go strasznie kocham i będę kochać, w tym momencie on otworzył oczy i zaczął ze mną rozmawiać, że to już jest koniec, że nie będziemy już razem, że muszę już o nim zapomnieć, ja dalej się upierałam że to nie prawda i że ja chcę z nim być, bo go kocham.
~Wiola (23-10-2016r.) - Chciałam posprzątać grób ojca, ale na cmentarzu go nie było. Babci grób był z kolei stary i zaniedbany. Przez chwilę była że mną mama, ale potem zniknęła i był tylko chłopak. We śnie zorientowałam się, że śnię.
~Bożena (7-09-2016r.) - Szłam przez cmentarz. Niechcący stanęłam na grób a ten się zapadł ukazując kobiecego trupa w jasnej sukience z kwiatem we włosach. Byłam przerażona.
~Barbara (14-08-2016r.) - Idę pod górę aleją cmentarza w moim mieście,szukam grobu ojca i grobu mojej babci w innej alei. Przechodzę po między starymi nagrobkami nigdzie nie mogę trafić na właściwy grób , robi się coraz bardziej ponuro i szaro. Odczuwam dziwny niepokój ale koniecznie chcę znaleźć grób ojca. Sen kilka krotnie się powtarza i za każdym razem spotykam kogoś z rodziny albo idę z kimś znajomym,ale nikt nie potrafi mi pomóc. K.B
~Basia (14-08-2016r.) - Śniło mi się, że odwiedziłam grób nauczyciela, który uczył mnie muzyki w podstawówce (miałam wtedy 11 lat). Ten nauczyciel nie żyje, zmarł kilka lat temu i zawsze mile go wspominałam, nawet przed jego śmiercią, gdy ktoś podczas rozmowy wspomniał o nim, ogólnie był bardzo lubianą osobą. A dzisiaj ten sen, że jestem na cmentarzu, stoję przy jego grobie, palę znicze, modlę się i cały czas patrzę na jego tabliczkę ze zdjęciem. A potem przychodzi jego żona z synem, chwilę rozmawiamy, ale nie pamiętam o czym i razem wychodzimy z cmentarza. Co to może oznaczać?
~Beata (28-12-2015r.) - Byłam na cmentarzu, zaniedbany grób był zalany wodą. Wylewałam tą wodę i zaczęłam wołać imię swojej córki i powiedziałam do mojej matki, że to grób mojej córki.
~Wiktoria (7-12-2015r.) - Wraz z dwoma przyjaciółmi spotkaliśmy się pod pałacem kultury przy którym na dużym grobie stała moja przyjaciółka. Składając jej życzenia urodzinowe wręczyłam jej w prezencie znicz. Na grobie obok stał mój niedorozwinięty kolega z klasy, przeszłam na jego grób po czym nagrobek zaczął się osuwać w moja stronę. W następnej scenie szlam z moimi dwoma przyjaciółmi po betonowych schodach na których było bardzo dużo ludzi. Po schodach wchodził człowiek z taka sama torba jaka dostałam od swojego przyjaciela wypełniona gęsimi piórami. Spod torby wyjął nóż i chciał ugodzić mojego przyjaciela ale on mu się odwinął. Powiedziałam przyjacielowi o tym co zobaczyłam i nożownik to usłyszał po czym śmiejąc się zaczął biec w nasza stronę. Mój przyjaciel wziął mnie na ręce i zaczęliśmy uciekać , nożownik dobiegł do nas i ugodził mnie nożem .
~TED (25-11-2015r.) - Sprzątałem grób mamy. Wyrywałem chwasty z czarnej ziemi. Rozmawiałem z nieznajomymi, którzy zatrzymali się przy grobie mamy.
Najciekawsze i rozszerzone interpretacje snów:

Sprzątanie grobu rodziców: Byłam na cmentarzu i sprzątałam grób rodziców. To miało być świąteczne sprzątanie. Zauważyłam, że ktoś jakby go podniósł. Zapadał się z jednej strony. ...
~jolanta | 3 Stycznia 2015, godz. 9:57r. | Sprzątanie grobu rodziców »

Ocena: 4.72 6 (głosów: 14)

Najnowsze komentarze (21):
 • ~Gość (7 Listopad 2020, godz. 0:18)

  Mojej żonie śniło się że skakała na cmentarzu po grobach, potem podszedł wojskowy i ją wyprowadził z cmentarza...
 • ~Gość (10 Sierpnia 2020, godz. 19:48)

  Spotkałam byłą szwagierkę i poprosiłam ją, aby mi pokazała gdzie leży mój były mąż, stałam i czytałam napisy na nagrobku.
 • ~Gość (16 Czerwca 2020, godz. 7:21)

  Śniło mi się, że spóźniłem się na autobus. Później biegłem, trafiłem do sądu i tam spotkałem wujka i ciocie i oni powiedzieli żebym rozbił drzwi bo niewinnego skazują chłopaka. Potem przeskok na cmentarzu, na którym były dwa groby jednej osoby, tylko że jeden był uważany za święty, a drugi postawiony jakby dla zatuszowania czegoś.
 • ~Lusia (22 Kwietnia 2020, godz. 10:19)

  Byłam na cmentarzu ze znajomymi, nagle dostrzegliśmy, że w każdym grobie jest miejsce na klucz. Z ciekawości wyciągnęłam swoje klucze do domu do starych drzwi od babci i dziadka i włożyłam to do ich grobu , wyglądało to jak bym otworzyła światy bo oni wyszli i rozmawiali ze mną, ale mieli mało czasu. Dziadek mówił coś do mnie poważny, ale nie zrozumiałam na końcu uśmiechnął się i odszedł z babcią .
 • ~Gość (14 Marca 2020, godz. 11:03)

  Śnił mi się grób i to ,że widziałam na nim datę czyiś narodzin i śmierci. Nie pamiętam czyj był to grób, tylko pamiętam to, że zwróciłam uwagę na zapisaną datę. Grób był typowy, szary marmur, nie był stary.
 • ~Gość (13 Grudnia 2019, godz. 7:18)

  Śniło mi się , że byłam w kościele pełnym ludzi. Na środku między ławkami stała pusta trumna do której miał wejść idący w jej kierunku młody znajomy chłopak. Był odświętnie ubrany, miał na sobie garnitur przypominający ślubny, niósł tacę z jedzeniem którą wręczył dziewczynie siedzącej w ławce. Nie widziałam samego momentu gdy do niej wchodził, ale takie przeświadczenie właśnie miałam. Bardzo płakałam nie mogłam uwierzyć, że tak młoda osoba na własne życzenie chce zostać pochowana.
 • ~Gość (4 Grudnia 2019, godz. 21:50)

  Mi się wczoraj śniło jak chodziłam sobie zimą ścieżką i po bokach były bałwanki w kształcie dzieci splamione krwią potem na przeciwko mnie było dużo grobów ulożone w postaci krzyża
 • ~Gość (10 Października 2019, godz. 23:19)

  Jestem żołnierzem, kadra szkoli się z bronią w ręku, dostałem rozkaz od przełożonego żeby wrzucić klucze do auta gdzie niestety zostałem zauważony przez dowódcę który zaczął strzelać (nie wiedział, że strzela we mnie - bo mnie nie widział); myślał, że to wróg. Zacząłem uciekać i wpadłem do pustego grobu obok którego leżało sporo ciał zmarłych. Wstałem, ale obeszły mnie białe robaki których nie mogłem strząsnąć.
 • ~Gość (7 Czerwca 2019, godz. 7:30)

  Mi się śniło , że z kuzynem odwiedziłam nagrobek dziadka pomodliliśmy się i postanowiłam od dłuższego czasu odwiedzić nagrobek swojego przyjaciela, dawnej miłości .. Pamietalam gdzie lezał ale nie mogłam znaleźć grobu wygladalo to na to że nagle znikł .
 • ~Gość (27 Maja 2019, godz. 8:20)

  Śniło mi się ze poszlam na grob mojej corki i najpierw grob byl a gdy odeszlam i wrocilam grobu juz nie bylo.
 • ~Gość (21 Marca 2019, godz. 13:48)

  Witam, śniło mi się, że byłam z przyjaciółką na cmentarzu odwiedzić grób jej mamy, był też z nami mężczyzna którego nie znam. Gdy byłyśmy jeszcze parę metrów przed grobem obie zauważyłyśmy, że nad grobem siedzi kobieta i okazało się, że to właśnie mama mojej przyjaciółki. Bardzo się przestraszyłyśmy i zapytałyśmy tego mężczyznę czy też ją widzi, ale powiedział, że nie.
 • ~Gość (17 Marca 2019, godz. 13:23)

  Poszłam na cmentarz na grób taty był piękny i zapaliłam 2 znicze po czym sie wróciłam i zdmuchnęłam, bo przypomniałam sobie ze taty tam nie ma jeszcze. A naprawdę moj tata zmarł 3 tygodnie temu i został skremowany i jeszcze nie ma grobu bo dopiero polecimy do Polski z urną.
 • ~Rrrrrr (9 Marca 2019, godz. 11:26)

  Śniło mi się, że moja mama wraz ze swoją siostra robiły pochówek dla mojej ukochanej babci na cmentarzu przykoscielnym. Później stałam nad grobem, wpatrywalam się w niego i strasznie płakałam, wręcz zawodzilam placzem. Przerazilam się, obok stał grób koleżanki mojej mamy. Nowy. Ze zdjęciem i kwiatami, chyba to były żółte kwiaty, słoneczniki.
 • ~Gość (27 Stycznia 2019, godz. 11:53)

  Witam,miałam dziś w nocy dziwny sen. Śniło mi się,że leżę razem z moimi dziećmi "NA"czyimś pomniku na cmentarzu, byliśmy weseli rozmawialiśmy, ale nie mam pojęcia czyj to był grób? Co to może oznaczać?, aż mam ciarki jak sobie pomyślę, że to może być coś złego 😫
 • ~Emma (3 Grudnia 2018, godz. 2:15)

  Emma-przyszłam na cmentarz i nie mogłam znalść grobu ojca,wydawało mi się że stoję praed grobem kładę kwiaty a tu ktoś inny przyszedł i powiedział że to jego brób a mojego ojca
  jest skasowany.i jeszcze na wszystkich grobach były kartki 01.12.2018 R
 • ~Gość (13 Listopad 2018, godz. 14:23)

  Śniło mi się ,że byłam na grobie dziadka z babcią i w pewnej chwili babcia kluczem otworzyła nagrobek, a tam stała trumna przygnieciona kamieniami. Kamień na kamieniu poukładane do góry aż do samej klapy nagrobki. Wyglądało to tak jak by ktoś to zrobił żeby ta trumna się nie otworzyła. Co to może oznaczać.?
 • ~Gość (5 Października 2018, godz. 10:03)

  Śniło mi się ,że byłam na cmentarzu i widziałam zawalony grób, co to znaczy?
 • ~Gość (21 Czerwca 2018, godz. 7:56)

  Śniło mi się ze poszłam na grób mojej zmarłej małej siostry. Ona zmarła tuż po narodzinach. Poszłam i niechcący zniszczyłam pomnik jej , ona wyszła jako duch i spędziła mnie dopóki nie odnowe jej grobu. Pilnowala mojej małej córki a ja byłam u dentysty i przeglądali mi zeby. Potem szukałam po cmentarzu jej czesci nagrobki jej zdj itd. Jak juz odbudowalam pomnik jej ona wróciła do niego. Co to znaczy?
 • ~ANNA (20 Lutego 2018, godz. 9:17)

  Śniło mi się ,że stoję przed grobem. Na nagrobku była napisana data śmierci i moje imię i nazwisko .We śnie próbowałam wypierać myśl ,że to ja tam leżę ,tak jakbym nie mogła w to uwierzyć ...nie mogłam pogodzić sie z myślą ,ze to juz ten czas..
 • ~Aneta (2 Stycznia 2018, godz. 16:02)

  Śniło mi się, że moja ciocia kazała mi posprzątać grób bliskiej osoby z rodziny, przez cały sen go sprzątałam.
 • ~Marta (18 Stycznia 2017, godz. 6:59)

  Wjechałam samochodem na cmentarz, obok była zamknięta brama. Widziałam na górce zielonej ojca grób (nie żyje od 6 lat), ale na dole były małe nagrobki i na jednym z nich na starej tabliczce było imię mojego syna. A kiedyś już miałam sen, że na górce jest pomnik mojego ojca (taki sam)
   
Opisz swój sen lub dodaj komentarz »


Znajdź symbol w senniku

System interpretacji snów

Ostatnie komentarze

 • Koń Śniło mi się, że uczyłam się jazdy konnej i nauczyłam się jej przez trzy dni. Później jeź...
 • Ogień Śniła mi się paląca się kuchenka gazowa, leciały jakby iskry, były płomienie, czułem silny ...
 • Przepaść Śniło mi się, że szłam z kolegą z podstawówki wąską ścieżką nad przepaścią. Ja zawróc...
O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2020 - DobrySennik.pl