» Przejdź do Menu «
DobrySennik.pl » Horoskop » Znaki zodiaku » Koziorożec

Koziorożec

Koziorożec
Żywioł: Ziemia.
Szczęśliwe kamienie: szafir, ametyst, szmaragd.
Szczęśliwe dni: środa, Piątek, Sobota.
Znane koziorożce: Vanessa Paradis, Orlando Bloom, Kate Moss, Nicolas Cage, Marilyn Manson, David Bowie, Jim Carrey, Tiger Woods.

Koziorożec - opis znaku zodiaku
Osoby spod znaku Koziorożca cechują się nieprzeciętną ambicją i kreatywnością. Zawsze starają się zrobić daną czynność tak jak należy. Wyróżniają się bardzo wysokim poczuciem humoru przez co osoby w ich otoczeniu z pewnością nie zaznają nudy. Jest to bardzo pozytywna cecha charakteru. Koziorożce bardzo często są dowcipne i figlarne, często bywają duszą towarzystwa. Bardzo uważnie podchodzą do wyznaczanych przez siebie celów, ale z pomyślnością je osiągają. Często zdarza się tak, że powierzone im zadania wykonują nieco wolniej, lecz za to o wiele lepiej niż inne osoby. Nawet jeżeli ustalą sobie cel, który ich nie interesuje, to i tak będą się starać, aby go osiągnąć. Taka jest już po prostu ich natura i jest to cecha pozytywna.

Koziorożce posiadają dużą siłę fizyczną i psychiczną oraz wysoką cierpliwość do osób z otoczenia. Siła fizyczna u takich osób niekoniecznie musi wiązać się z dobrze zbudowaną sylwetką, ponieważ ich siła tkwi wewnątrz nich, w sile ducha i silnej woli. Osoby urodzone pod tym znakiem zodiaku nie rezygnują ze swoich celów i marzeń. Zawsze pragną i starają się osiągnąć wszystko to, co zaplanowały. Nawet kiedy w ich życiu zdarzają się porażki, to i tak uważają, że była to dla nich w pewnym rodzaju lekcja, z której wyciągają wnioski.

Dzięki takiej postawie uczą się na swoich błędach, przez co w przyszłości już ich więcej nie popełniają. Osoby takie wyróżniają się wysoką odpowiedzialnością za wszystkie swoje czyny, przez co z pokorą znoszą wszelkie konsekwencje. Jest to bardzo pozytywna cecha, ponieważ w dzisiejszym świecie jest coraz mniej takich osób. Wysoko cenią sobie dobro rodziny oraz dążą do osiągnięcia stabilnych związków, pełnych zaufania i miłości.

Koziorożce są bardzo uczuciowymi osobami, łatwo je zranić, dlatego też przed jakimkolwiek zaangażowaniem uczuciowym zawsze muszą dobrze poznać te osoby, z którymi wiążą przyszłość. Nie podchodzą obojętnie do swojej odpowiedzialności za członków rodziny. Jeżeli któryś z nich ma problem, to zawsze starają się mu pomóc tak, jak tylko się da. Osoby spod znaku Koziorożca szanują przyrodę i zwierzęta oraz lubią często przebywać na łonie natury, ponieważ bardzo cenią sobie częsty kontakt z fauną i florą, dzięki czemu mogą odpocząć od codzienności.
Dekady Koziorożców
Urodzeni w pierwszej dekadzie Koziorożca (22.12-31.12) - należą do osób bardzo ambitnych i dążących do stabilności w życiu. Silnie wpływa na nich Saturn. Bywają nie raz nieprzewidywalni dla otoczenia. Wytrwale dążą do realizacji swoich celów. Zdarza się, że są trochę niezdecydowani w życiu. Potrafią być nie raz trochę kapryśni w stosunku do ludzi. Może się zdarzyć, że część życia spędzają w odosobnieniu.

Urodzeni w drugiej dekadzie Koziorożca (1.01 – 10.01) - charakteryzują się wewnętrzną siłą i duszą artystyczną. Potrafią być mili w stosunku do ludzi. Często należą do wygadanych i towarzyskich osób. Zdarza im się jednak, że bywają zbyt poważni. Pragną być podziwiani i zachwalani. Zazwyczaj dążą do wcześniej ustalonych celów, które dają im spore wyzwania w życiu.

Urodzeni w trzeciej dekadzie Koziorożca (11.01-20.01) - to zazwyczaj optymiści, którzy wyróżniają się nieprzeciętnym intelektem i ambicją. W życiu dążą do stabilizacji majątkowej i zapewnienia sobie wszelkiego dobrobytu. Uwielbiają ruch, dlatego nie mogą bezczynnie siedzieć w domu. To również osoby bardzo pracowite i wytrwałe, które dążą do realizacji swoich celów za wszelką cenę. Nie lubią ponosić porażki. Czasami należą do ekscentryków. Na ogół są zorganizowani i zdyscyplinowaniu. Wykazują się większą aktywnością, niż w poprzednich dwóch dekadach.
Główne cechy osobowości Koziorożców
Koziorożce to osoby rozsądne i zdyscyplinowane. Z determinacją dążą do osiągnięcia zamierzonego celu. Postrzegane jako osoby, które lubią kontrolować.
Wyróżniają się kreatywnością i często mają artystyczne talenty.

Dobrze radzą sobie w stresujących sytuacjach, które wymagają szybkiego rozwiązania problemu. Są sprytne i mądre, znane z tego, że dają trafne rady. Jeśli więc potrzebujesz się kogoś poradzić, jak najbardziej możesz się zwrócić do koziorożca.

Mają dobrą intuicję i potrafią wyczuć, jeśli ktoś ma wobec nich nieszczere intencje.

Zazwyczaj są opanowane i spokojne, ale jeśli ktoś im zajdzie za skórę, nie są już takie miłe. Gdy doznają krzywdy, to potem długo pamiętają urazę. Jeśli stracą do kogoś zaufanie, może minąć dużo czasu, aby tej osobie na nowo zaufali.

Koziorożec bardzo chce odnieść sukces, dlatego nie siedzi bezczynnie, tylko aktywnie działa. Jest ambitny i stawia sobie wysokie cele. Nie zadowala go przeciętne życie.

W związku z tym, że mierzy wysoko, ciągle podnosi swoje kwalifikacje, nie tylko w aspekcie zawodowym, ale również pracuje nad sobą i swoimi relacjami.

Jeśli coś obieca, to zawsze dotrzymuje słowa. Cecha ta bardzo dobrze sprawdzi się w biznesie, gdy z kimś współpracuje, sumiennie wypełnia swoje obowiązki.

Koziorożce analizują wszystkie za i przeciw w momencie, w którym mają podjąć ważną decyzję. Są dobrze zorganizowane, terminowi, i irytuje ich, gdy ktoś się spóźnia lub nie wyrabia się na czas.

Koziorożce lubią wyzwania i rzadko kiedy się poddają. To również osoby, które dużo myślą i często analizują wszystko bardzo dosadnie. Wieczne rozmyślanie wywołuje u nich często niepokój.

Koziorożec często jest bardzo nieśmiały i woli raczej nie wyróżniać się z tłumu. Choć bliskie osoby znają go jako szalonego i wesołego, obcym nie często pokazują swoją radosną naturę. W towarzystwie nowych osób potrzebuje czasu, aby się otworzyć.

To jedne z najbardziej sarkastycznych znaków zodiaku. Ich poczucie humoru jest na tyle specyficzne, że często przesądza o tym, że ktoś będzie darzył ich sympatią lub wprost przeciwnie.

Koziorożce są niezależne i często ukrywają swoje prawdziwe uczucia, zwłaszcza jeśli zostaną zranione. Czasami więc mogą oni wybrać życie w pojedynkę.

W związku koziorożec jest bardzo lojalny i zaangażowany. Nawet jeśli w jego relacji pojawiają się problemy, koziorożec jest zdeterminowany i gotowy, aby je rozwiązać i jeszcze bardziej umocnić związek.
Ocena: 4.23 6 (głosów: 52)
Najnowsze komentarze (4):
 • ~Gość (10 Stycznia 2024, godz. 18:40)

  Gość koziorożec to furiat, egocentryk i egoista. Wypomina wszystko, ale u siebie nie widzi wad takich jak zdrady, upokorzenia itp.. itd,,
 • ~Grażka (21 Listopad 2021, godz. 23:48)

  W moim przypadku też wszystko się zgadza, rzadko kiedy taki trafiony horoskop !
 • ~Gość (29 Sierpnia 2020, godz. 8:08)

  W moim przypadku też wszystko się zgadza :))
 • ~Gość (24 Września 2019, godz. 16:34)

  wszystko się zgadza
Dodaj komentarz »


System interpretacji snów

Ostatnie komentarze

O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2024 - DobrySennik.pl