» Przejdź do Menu «
DobrySennik.pl » Horoskop » Znaki zodiaku » Koziorożec

Koziorożec

Koziorożec
Żywioł: Ziemia.
Szczęśliwe kamienie: szafir, ametyst, szmaragd.
Szczęśliwe dni: środa, Piątek, Sobota.
Znane koziorożce: Vanessa Paradis, Orlando Bloom, Kate Moss, Nicolas Cage, Marilyn Manson, David Bowie, Jim Carrey, Tiger Woods.

Koziorożec - opis znaku zodiaku
Osoby spod znaku Koziorożca cechują się nieprzeciętną ambicją i kreatywnością. Zawsze starają się zrobić daną czynność tak jak należy. Wyróżniają się bardzo wysokim poczuciem humoru przez co osoby w ich otoczeniu z pewnością nie zaznają nudy. Jest to bardzo pozytywna cecha charakteru. Koziorożce bardzo często są dowcipne i figlarne, często bywają duszą towarzystwa. Bardzo uważnie podchodzą do wyznaczanych przez siebie celów, ale z pomyślnością je osiągają. Często zdarza się tak, że powierzone im zadania wykonują nieco wolniej, lecz za to o wiele lepiej niż inne osoby. Nawet jeżeli ustalą sobie cel, który ich nie interesuje, to i tak będą się starać, aby go osiągnąć. Taka jest już po prostu ich natura i jest to cecha pozytywna.

Koziorożce posiadają dużą siłę fizyczną i psychiczną oraz wysoką cierpliwość do osób z otoczenia. Siła fizyczna u takich osób niekoniecznie musi wiązać się z dobrze zbudowaną sylwetką, ponieważ ich siła tkwi wewnątrz nich, w sile ducha i silnej woli. Osoby urodzone pod tym znakiem zodiaku nie rezygnują ze swoich celów i marzeń. Zawsze pragną i starają się osiągnąć wszystko to, co zaplanowały. Nawet kiedy w ich życiu zdarzają się porażki, to i tak uważają, że była to dla nich w pewnym rodzaju lekcja, z której wyciągają wnioski.

Dzięki takiej postawie uczą się na swoich błędach, przez co w przyszłości już ich więcej nie popełniają. Osoby takie wyróżniają się wysoką odpowiedzialnością za wszystkie swoje czyny, przez co z pokorą znoszą wszelkie konsekwencje. Jest to bardzo pozytywna cecha, ponieważ w dzisiejszym świecie jest coraz mniej takich osób. Wysoko cenią sobie dobro rodziny oraz dążą do osiągnięcia stabilnych związków, pełnych zaufania i miłości.

Koziorożce są bardzo uczuciowymi osobami, łatwo je zranić, dlatego też przed jakimkolwiek zaangażowaniem uczuciowym zawsze muszą dobrze poznać te osoby, z którymi wiążą przyszłość. Nie podchodzą obojętnie do swojej odpowiedzialności za członków rodziny. Jeżeli któryś z nich ma problem, to zawsze starają się mu pomóc tak, jak tylko się da. Osoby spod znaku Koziorożca szanują przyrodę i zwierzęta oraz lubią często przebywać na łonie natury, ponieważ bardzo cenią sobie częsty kontakt z fauną i florą, dzięki czemu mogą odpocząć od codzienności.
Dekady Koziorożców
Urodzeni w pierwszej dekadzie Koziorożca (22.12-31.12) - należą do osób bardzo ambitnych i dążących do stabilności w życiu. Silnie wpływa na nich Saturn. Bywają nie raz nieprzewidywalni dla otoczenia. Wytrwale dążą do realizacji swoich celów. Zdarza się, że są trochę niezdecydowani w życiu. Potrafią być nie raz trochę kapryśni w stosunku do ludzi. Może się zdarzyć, że część życia spędzają w odosobnieniu.

Urodzeni w drugiej dekadzie Koziorożca (1.01 – 10.01) - charakteryzują się wewnętrzną siłą i duszą artystyczną. Potrafią być mili w stosunku do ludzi. Często należą do wygadanych i towarzyskich osób. Zdarza im się jednak, że bywają zbyt poważni. Pragną być podziwiani i zachwalani. Zazwyczaj dążą do wcześniej ustalonych celów, które dają im spore wyzwania w życiu.

Urodzeni w trzeciej dekadzie Koziorożca (11.01-20.01) - to zazwyczaj optymiści, którzy wyróżniają się nieprzeciętnym intelektem i ambicją. W życiu dążą do stabilizacji majątkowej i zapewnienia sobie wszelkiego dobrobytu. Uwielbiają ruch, dlatego nie mogą bezczynnie siedzieć w domu. To również osoby bardzo pracowite i wytrwałe, które dążą do realizacji swoich celów za wszelką cenę. Nie lubią ponosić porażki. Czasami należą do ekscentryków. Na ogół są zorganizowani i zdyscyplinowaniu. Wykazują się większą aktywnością, niż w poprzednich dwóch dekadach.
Ocena: 4.23 6 (głosów: 52)
Najnowsze komentarze (4):
 • ~Gość (10 Stycznia 2024, godz. 18:40)

  Gość koziorożec to furiat, egocentryk i egoista. Wypomina wszystko, ale u siebie nie widzi wad takich jak zdrady, upokorzenia itp.. itd,,
 • ~Grażka (21 Listopad 2021, godz. 23:48)

  W moim przypadku też wszystko się zgadza, rzadko kiedy taki trafiony horoskop !
 • ~Gość (29 Sierpnia 2020, godz. 8:08)

  W moim przypadku też wszystko się zgadza :))
 • ~Gość (24 Września 2019, godz. 16:34)

  wszystko się zgadza
Dodaj komentarz »


System interpretacji snów

Ostatnie komentarze

O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2024 - DobrySennik.pl