» Przejdź do Menu «

Lew

Lew
Żywioł: Ogień.

Szczęśliwe kamienie: granat, koral czerwony, szafir.

Szczęśliwe dni: Poniedziałek, Wtorek, Niedziela.

Znane Lwy: Antonio Banderas, Jennifer Lopez, Sandra Bullock, Sean Penn, Charlize Theron, Robert De Niro.

Lew - opis znaku zodiaku
Bardzo wysoki poziom sił witalnych to z pewnością mocna cecha osób spod znaku Lwa. Wręcz emanują oni wysoką energią, która jest odczuwalna wśród ludzi przebywających w ich otoczeniu. Wszyscy są pod wrażeniem tej mocy energii, która od nich bije. Bardzo często tryskają radością i zadowoleniem z życia, co dla wielu ludzi jest niezrozumiałe. Doświadczenia, które nabywają w trakcie życia, odbierają, jako przygodę i zarazem inne postępowanie w danych sytuacjach w przyszłości. Zdarza się tak, że dość często ich wysoki poziom emocji jest przenoszony na innych ludzi, ponieważ pozytywna energia o wiele szybciej się rozprzestrzenia niż negatywna.

Osoby spod znaku Lwa lubią nieść pomoc i radość innym ludziom, często dobrze czują się w roli doradców czy opiekunów. Posiadają predyspozycje do bycia dobrymi gospodarzami, jak również humanistami. Osoby spod znaku Lwa bywają dość uparte oraz konsekwentnie dążą do udowodnienia swoich poglądów. Nie lubią przegrywać, ale gdy już tak się stanie, to przyjmują to z honorem. Ludzie tacy powinni uważać natomiast na swoje silne ego, ponieważ mogą przez to zniechęcać do siebie ludzi, których łatwo zranić.

Lwy mają również wysoką skłonność do filozofii, religii oraz sztuki. Mogą się dzięki temu wdawać w dyskusje na te tematy, nawet jeśli się dobrze na tym nie znają. Nie wszystkie Lwy mogą przejawiać zdolności artystyczne – takie zdolności mają tylko pracowite i zaradne osoby. W życiu uwielbiają rozrywkę oraz doświadczanie niezapomnianych przygód. Wszelkie przygody traktują jako nowe doświadczenia, które w przyszłości ułatwiać będą im życie.

Osoby urodzone pod znakiem Lwa uwielbiają sporty ekstremalne oraz skoki adrenaliny. Jest to dla nich coś niesamowitego, co nie zdarza się w życiu codziennym. Ludzie tacy darzą szacunkiem faunę i florę. Chcą być w centrum uwagi tylko po to, aby być na czasie i aby wiele o nich mówiono. Często są za bardzo przyzwyczajeni do wygodnego trybu życia, przez co może się pojawić u nich lenistwo, lecz ten element łatwo można wyeliminować poprzez na przykład ćwiczenia fizyczne.
Dekady Lwów
Osoby urodzone w pierwszej dekadzie Lwa (23.07 – 2.08) wywierają bardzo duży wpływ na ludzi. Potrafią stać się cenionym i uznawanym autorytetem. Lwy nie szczędzą emocji i namiętności w stosunku do swojego partnera. Potrafią wziąć się w garść i zdyscyplinować, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Posiadają wielką dumę i wierzą w swoją osobę. Nie próbują zachowywać się, jak tchórze, dlatego wykazują się nie raz ogromną odwagą. Mają dużą szansę na spełnienie swoich marzeń i najskrytszych celów.

Osoby urodzone w drugiej dekadzie Lwa (3.08 – 12.08) mają swoje dobre i złe dni. Czasem odnoszą wrażenie, że wszystko zaczyna się kierować przeciwko nim – jeżeli wykażą się siłą i determinacją, to przezwyciężą każdy problem, po którym nadejdą lepsze czasy. Mimo silnej osobowości, są delikatni oraz wrażliwi – czasem próbują to w sobie ukryć. Mają tendencję do snucia refleksji nad każdym aspektem życia. Wielokrotnie dają się ponieść swoim marzeniom, zatapiają się w myśli na długi czas.

Osoby urodzone w trzeciej dekadzie Lwa (13.08 – 22.08) są zdyscyplinowani i zorganizowani. Potrafią się usamodzielnić już w młodym wieku. Wykazują się wielką odwagą – największą spośród dwóch poprzednich dekad. Potrafią podjąć ryzyko w życiu – nie boją się też odważnych przedsięwzięć. Czasem bywają bardzo uparci – muszą wręcz postawić na swoim. Niechętnie słuchają rad z otoczenia, gdyż uważają, że to, co robią jest najwłaściwsze.
Główne cechy osobowości Lwów
Lwy to osoby o dobrym sercu, życzliwe i współczujące. Szczęście rodziny oraz zapewnienie im bezpieczeństwa jest dla nich na pierwszym miejscu. Są bardzo lojalne i zawsze gotowe wesprzeć tego, który akurat potrzebuje pomocy.

Lwy są z natury miłe, ale potrafią stawiać granice i jeśli ktoś jest wobec nich nieuprzejmy, nie mają oporów, by powiedzieć, co o tym myślą. Nie są mściwe i nie trzymają w sobie urazy, jeśli ktoś je zrani. Nie lubią zadręczać się negatywnymi myślami, wolą od razu wybaczyć i zapomnieć o nieprzyjemnym zdarzeniu.

To urodzeni optymiści, którzy nie tracą swojego czasu na rozmyślanie o problemach.
Lwy często są opanowane i wyluzowane. To osoby pewne siebie, ale też wrażliwe, choć na co dzień rzadko to pokazują.

Są bardzo zdeterminowane i jeśli ustalą sobie jakiś cel, to zrobią wszystko, aby go osiągnąć. Żadne przeciwności napotkane na drodze nie są w stanie im przeszkodzić.

Lwy mają cechy przywódcze i dobrze radzą sobie w zarządzaniu grupą ludzi. Dzięki swojej charyzmie osiągają wysokie stanowiska w pracy.

Lubią władzę i często dochodzą do niej w naturalny sposób, gdyż mają ku temu wrodzone predyspozycje. Doskonale radzą sobie na wymagających stanowiskach np. kierowniczych.

Ich osobowość jest nieoczywista. Lwy potrafią być bardzo taktowne i życzliwe, ale gdy ktoś je zdenerwuje, mogą reagować wybuchowo i sprawiać wrażenie groźnych oraz bezczelnych. Często są uparte. Choć potrafią dawać wiele nowych szans, to z pewnością nie godzą się na złe traktowanie.

Lew ma dobrą intuicję i czuje, kiedy ktoś go wykorzystuje lub lekceważy.

To osoby, które nie lubią przegrywać. Jeśli natomiast tak się zdarzy, nie przejmują się tym zbytnio. Są wytrwałe, pełne pasji i zaangażowania, dlatego, nawet jeśli im się w czymś nie powiedzie, bez problemu zaczynają od nowa.

Lwy to osoby, z którymi dobrze prowadzi się rozmowy, potrafią dyskutować na różne tematy i często mają ciekawe opinie. Nie interesuje ich zbędne gadanie, wolą przedstawiać konkretne argumenty i nie boją się wyrażać wprost swojej opinii.

Lew jest bardzo towarzyski i lubi przebywać wśród ludzi. Nie stroni od różnych imprez i ciekawych wydarzeń. Lwy często same organizują spotkania dla większej grupy znajomych i przyjaciół.

W towarzystwie cenione są za swoją charyzmę i poczucie humoru. Potrafią robić wrażenie na innych dzięki swojemu wdziękowi i urokowi. To osoby, które ciężko jest nie lubić, gdyż zarażają swoją radością i entuzjazmem.

Choć lubią dobrą zabawę i towarzystwo ludzi, to również potrzebują od czasu do czasu przestrzeni dla samego siebie.

Czas przeznaczony na refleksję i spokojne przemyślenie pewnych spraw pozwala im naładować się energią i znowu być aktywnym towarzysko.

Lwy są odważne, lubią przygody i adrenalinę. Starają się żyć pełnią życia. Swoją energią potrafią ożywić nudne wydarzenia, czy spotkania.

Miłość jest dla nich bardzo ważna, często gotowe są wiele poświecić dla swojego związku.

Zakochany lew nigdy się nie nudzi i zawsze ma wiele pomysłów, aby zaskoczyć drugą połówkę lub też ciekawie spędzić z nim czas. Jako partner lew jest bardzo lojalny i oddany swojej ukochanej osobie, a związek z nim jest pełen niespodzianek.
Ocena: 4.74 6 (głosów: 27)
Najnowsze komentarze (8):
 • ~Gość (4 Stycznia 2019, godz. 12:01)

  jestem lwicą z drugiej dekady mnie się zgadza opis tylko często się zastanawiam dlaczego za moje chęci pomocy innym spotykam wrogośc czyżby sprawdzały się słowa które kiedyś usłyszałam cytuję JAK MASZ MIEKKIE SERCE TO MUSISZ MIEC TWARA DU.E bo zawsze bo zawsze ci ją obiją. przepraszam za wyrażenia pozdrawiam wszystkie LWY
 • ~Lew_99 (22 Października 2017, godz. 4:24)

  Jestem lwiacą III dekady i wiece co wam powiem? Ten artykuł nie jest do końca prawdziwy, a przynajmniej część o dekadach. Jak czytam cechy charakteru ze wszystkich dekad, to mam z kazdej po trochu, a nie wszystko z III :) I niestety muszę się nie zgodzić z Panią Anią. Nie dlatego, że jestem lwem i będę bronić siebie jako lwa, nawet gdyby była to czysta prawda. Ja mam na przykład w sobie coś z egoizmu to prawda :D Jednak jestem osobą bardzo przywiązującą się do ,,uczuć" ludzi... Wiem, że to nie do końca jest dobre, bo w moim przypadku jest to dosyc przesadzone, z czasem możę trochę się zmniejszyło, ale jak tylko widzę chociaż wiadomość od drugiej osoby, staram się jak najszybciej odpisać, bo mam zawsze wrażenie, że ta osoba poczuje się np. urażona :/ Czesto się zdarza, ze ufunduję komuś obiad jak jakas osoba nie ma pieniedzy. Mam czesto wiecej motywacji kiedy mogę komus pomóc, albo cos dla kogos zrobić :D Na swoim przykładzie mogę wam powiedzieć, że mi nie łatwo jest wyrażać głebokie uczucia i rozmawiac o prawdziwych problemach. Może to się wiążę z tym, ze uczucia są w pewien sposób pokazaniem swoich słabości, a lwy nie chcą, zeby inni widzieli ich słabe strony :p Co do problemów, to nigdy nie lubiłam o nich rozmawaić, bo czułam się albo atakowana, albo pozbawiana sensu zycia, poprzez sposób jaki ktos mi przedstawiał problem. Zauważyłam, że wiele ludzi nie mowi o probleamch i nagle atakuje nimi wszystkimi, albo mowi o problemach bez przerwy. Ja bym wolała, zeby np mój chłopak i rodzina przychodzili i na spokojnie mowili, ze coś im się nie podoba. Wiele ludzi tego nie rozumie, że ktoś inny moze nie zauwazyc problemu i to jest ten problem :p Nikt nie lubi być atakowany problemami, a lwy po prostu atak zwalczają atakiem.
 • ~AN. (12 Kwietnia 2017, godz. 21:23)

  Jestem lwem z pierwszej dekady i obserwuję inne osobniki z mojego znaku. Jedno co zaobserwowałam to nigdy nie chciała bym być z lwem z III dekady ... masakra.
 • ~żona lwa. (14 Grudnia 2016, godz. 20:13)

  Nie tylko jeśli nie są zainteresowane ,również wtedy gdy nie mają pojęcia o czym mówi rozmówca. Mój lew potrzebuje dobrze zjeść i najchętniej leżałby przez większość dnia.
 • ~córka Lwa (14 Grudnia 2016, godz. 7:20)

  Nie zgadzam się z Gościem. Popieram słowa Anny, Lwy są wobec siebie bezkrytyczne Lwica43 a w szczególności te podstarzałe.
   
 • ~Lwica 43 (13 Grudnia 2016, godz. 21:17)

  Zgadzam się z Gościem, w całej zupełności.
 • ~anna (13 Grudnia 2016, godz. 16:18)

  Lwy są egoistami zakochanymi w sobie a zauroczenie kimś traktują jak dowartościowanie się na co ich stać. Lew uważa że to jemu należą się honory i szacunek ale on uszanować nikogo nie umie. A jeśli to robi to na pokaz żeby inne osobniki płci przeciwnej go podziwiały i oczywiście od razu chciały. Po bliższym poznaniu nikt z takim nie wytrzyma.
 • ~Gość (8 Grudnia 2016, godz. 9:59)

  Od siebie dodałbym jeszcze jedną rzecz do opisu mojego znaku. Można stwierdzić, że Lwy, jeżeli nie są zainteresowane daną osobą, to ją po prostu ignorują.
Dodaj komentarz »


System interpretacji snów

Ostatnie komentarze

O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2024 - DobrySennik.pl