» Przejdź do Menu «

Waga

Waga
Żywioł: Powietrze.

Szczęśliwe kamienie: kwarc, biały koral, diament.

Szczęśliwe dni: Środa, Piątek, Sobota.

Znane Wagi: Zac Efron, Naomi Watts, Will Smith, Avril Lavigne, Monica Bellucci, John Lennon, Gwen Stefani, Hugh Jackman.

Waga - opis znaku zodiaku
Bardzo duża ilość osób spod znaku Wagi odznacza się wysoką interakcją z otoczeniem. Mają taki charakter i osobowość, który pomaga im w dość łatwy sposób nawiązywać kontakty z ludźmi. Pomaga to na przykład w znalezieniu dobrej pracy. Waga wyróżnia się równowagą w życiu, czyli stara się, aby wszystkiego miała po połowie, nic nie może u niej istnieć kosztem czegoś. Osoby urodzone pod znakiem Wagi interesują się problemami swoich bliskich oraz starają się pomagać potrzebującym.

Osoby spod tego znaku nie podchodzą obojętnie, jeżeli ktoś prosi ich o pomoc. Jest to bardzo dobra cecha charakteru, ponieważ dzięki temu ludzie tacy są powszechnie lubiani. Mają wysoką skłonność do współpracy z ludźmi, przez co każdy chce z nimi przebywać. Posiadają cechy, które szczególnie pomogą im zostać w przyszłości badaczem naukowym, prawnikiem, czy też doradcą. Uwielbiają wręcz książki oraz różnego typu magazyny. Czytanie pozwala im nieco odbiec od rzeczywistości, dzięki czemu rozwijają swoją wyobraźnię.

W ich życiu bardzo ważną rolę odgrywa rodzina, dlatego dobro rodzinne ma dla nich najwyższą wagę. Przeważnie nie lubią aktywnego trybu życia, jednak mimo to starają się uprawiać sport. Cenią sobie zdrowie, dlatego też mimo częstego lenistwa potrafią się w sobie zebrać i zacząć uprawiać jakieś sporty. Dość spora ilość Wag decyduje się natomiast na mniej wysiłkowe sporty. Mogą to być na przykład takie sporty jak powolne biegi, delikatne ćwiczenia fizyczne, czy też dłuższe spacery.

Osoby spod znaku Wagi uwielbiają łamigłówki i ćwiczenia umysłowe. Z łatwością rozwiążą nawet najtrudniejsze zadanie, jeżeli oczywiście co nieco się na tym znają. Cenią sobie miłość oraz dbają, aby w ich otoczeniu dominowało piękno i harmonia. Unikają przemocy i ludzi agresywnych, przez co znikają z oczu takim osobom. Ludzie tacy unikają przemocy i sami nie wszczynają żadnych kłótni.

Szanują sztukę oraz często podejmują się artystycznym wyzwaniom, dzięki czemu mogą śmiało zostać artystami. Przy stole mogą się wyróżniać wysoką kulturą jak i umiejętnością zachowania manier, ponieważ zasady savoir vivre nie są im obce. Wagi w życiu podejmują walkę i często osiągają zwycięstwo, co podkreśla ich silny charakter.
Dekady Wag
Osoby urodzone w pierwszej dekadzie Wagi (23.09 - 3.10) wyróżniają się spokojnym i rozważnym usposobieniem. Zazwyczaj starają się dążyć do kompromisów, unikając niepotrzebnych kłótni i sprzeczek. To również osoby dość mądre, które mogą pochwalić się sporą wiedza w wielu dziedzinach. Potrafią również czule ukazać swoje uczucia oraz zadbać o swój związek. Czasem nie mogą się oprzeć pewnym rzeczom, dlatego ich siła woli bywa różna.

Osoby urodzone w drugiej dekadzie Wagi (3.10 – 12.10) aktywnie działają w swoim życiu. Potrafią sprawiedliwie osądzać innych oraz siebie za swoje czyny. Mogą być dobrymi mediatorami oraz negocjatorami. Wykazują się sporą przedsiębiorczością i samoorganizacją. Zazwyczaj mają dość szerokie grono znajomych, z którymi regularnie się spotykają. Raczej nie są to osoby ciche, chociaż zazwyczaj dysponują zrównoważonych charakterem.

Osoby urodzone w trzeciej dekadzie Wagi (13.10 – 23.10) rzadko podejmują ryzyko w życiu. Przeważnie starają się przemyśleć każdą poważniejszą decyzję w życiu, rozważając wszelkie plusy i minusy. Zwykle udaje im się znaleźć wyjście nawet z najtrudniejszej sytuacji, w którą się wplątali. Raczej sprawiają wrażenie osób dość zrównoważonych, jednak ich charakter może być czasem dość wybuchowy.
Główne cechy osobowości Wag
Waga to osoba bardzo rozsądna, kierująca się sprawiedliwością. Jest uczciwa i zawsze stoi po stronie tego, co słuszne. Wspiera również słabszych.

Wagi są postrzegane jako osoby praktyczne i inteligentne. Mają zdolność do wnikliwej analizy danej sytuacji. Jeśli ktoś je zrani, są w stanie wybaczyć i nie chowają długo urazy. Potrafią podejść racjonalnie do rozwiązywania problemów oraz z łatwością łagodzą konflikty.

Podczas dyskusji taktownie przedstawiają swoje argumenty. Są również bardzo przekonywujące. Jeśli zależy im na polubownym zakończeniu jakiejś sprawy, to zazwyczaj im się to udaje.

Wagi są bystre i mają dobre oko do szczegółów. Podejmując jakąkolwiek decyzję, bazują na własnej wiedzy i doświadczeniach. Nie lubią zasięgać rad u innych.

To osoby spokojne i opanowane. Preferują wolniejsze życie, bez stresu i bieganiny.

Dla osób spod tego znaku zodiaku ważne są relacje. Szczęście rodziny i przyjaciół jest dla nich priorytetem i są wobec nich bardzo lojalne.

Na spotkaniach towarzyskich często zdarza im się flirtować, ale traktują to jedynie jako dobrą zabawę.

Uwielbiają wywoływać u innych uśmiech i zazwyczaj starają się wszystkich zadowolić. Nie tolerują ludzi, którzy są samolubni i marudzą. Sami zresztą są przyjacielscy i w każdej sytuacji starają się dostrzec coś dobrego.

Wagi często wolą iść na kompromis i przegrać kłótnię, niż sprawić, że ucierpiałaby na tym ich przyjaźń. Mają romantyczną duszę i marzą o prawdziwej, bezinteresownej miłości. Jeśli decydują się wejść z kimś w związek, to musi to być, coś naprawdę poważnego. Swojemu partnerowi potrafią wówczas zaoferować dużo miłości, szacunku i uwagi.
Ocena: 4.78 6 (głosów: 34)
Najnowsze komentarze (8):
 • ~Gość (3 Maja 2020, godz. 15:31)

  Urodziłam się w drugiej dekadzie
  wszystko zgodne!
 • ~Goś25 09 1947ć (7 Listopad 2018, godz. 23:13)

  Zgadza sie wagajanka
 • ~Gość (18 Czerwca 2018, godz. 16:05)

  wszystko się zgadza!
 • ~ryba (14 Lipca 2017, godz. 4:36)

  mój mąż jest zodiakalną wagą i nic do niego tu nie pasuje totalny gbur rasista narcyz i lubi gadać o kimś nie widząc swoich wad a gdy zaczyna się z nim postępować jak on postępuje z ludzmi jest bardzo zdziwiony i oburzony... a czułość itp to raczej moje wielkie marzenie nie do spelnienia
 • ~Gaijin (13 Grudnia 2016, godz. 13:07)

  Co się stało z horoskopem dziennym?
   
 • ~Anna (14 Marca 2015, godz. 6:09)

  Dziękuję za możliwość korzystania z Waszej strony,horoskopów i inspiracji.Jestem zodiakalną Wagą i Smokiem w chińskim horoskopie.
  Każdego dnia czytam co w anielskich kartach. Zawsze jest to inspiracją dla mnie. To już rok,odkąd znalazłam tę stronę.
  Wielokrotnie kierowałam się wskazówkami,bawiąc się tym i sprawdzając jak będzie to działało na innych. Jestem wdzięczna za umożliwienie sięgania do tego narzędzia,które jest często jak dobry przyjaciel. Urodziłam sie 2 pażdziernika 1964 roku. W dzień Anioła Stróża,mam cech tego Anioła i uwielbiam inspirować innych. Kocham ludzi i świat za tę całą gamę możliwości,cudowności. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję. Z szacunkiem Anna.
   
 • ~wztka (8 Lutego 2015, godz. 18:58)

  zgadza się :D
 • dakate (23 Stycznia 2015, godz. 21:11)

  Zgadza się w 100%:-)
Dodaj komentarz »


System interpretacji snów

Ostatnie komentarze

O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2024 - DobrySennik.pl