» Menu «
DobrySennik.pl » Sennik » C » Ciąża

Sennik Ciąża

CiążaMotyw ciąży we śnie jest oznaką pomyślnych planów na przyszłość. Sen jest nadzieją, że nasze zamierzenia będą mogły w przyszłości się spełnić i szczęśliwie zrealizować.

Taki sen mówi nam o dojrzewaniu, co może przekładać się na emocjonalne i psychiczne dorastanie do niektórych spraw w życiu.

Zwraca również uwagę, że niektóre plany mogą wymagać większej ilości czasu, dlatego ważna jest cierpliwość i systematyczna praca.

Być w ciąży - planowanie rodziny; chęć zrobienia czegoś bardzo odpowiedzialnego i odważnego.

Poród - twoje plany i nadzieje wyjdą na wierzch; spełnienie zamiarów.

Ciąża zagrożona - obawiasz się o swoje dziecko;.

Widzieć inną kobietę w ciąży - zazdrość; powodzenie w pracy.

Badania ciążowe - zmartwienia rodzinne.

Ciąża swojej mamy - radosne nowiny.

Córki - czeka cię szczęśliwa, ale długo wyczekiwana wiadomość.

Koleżanki - niezadowolenie miłosne.

fot. sxc.hu/photo/1358374 , BirkFoto
Interpretacje internautów:

Wydaje mi się, że sny w których pojawiają się motywy związane z rodzeniem dzieci i ciążą, mają dla nas pozytywne znaczenie. Zawsze po takim śnie towarzyszy mi dobry humor :)
~Kama

Ciąża jest symbolem nowego życia, obojętne czy będzie to życie fizyczne, uczuciowe, mentalne czy duchowe. Dotyczy pierwiastka, który kiełkuje w naszej duszy i dąży do określonego celu – aby zaistnieć w świecie zewnętrznym, rozwijać się i doświadczać. Poprzez okrągły kształt, jaki przybiera brzuch i ogólnie – ciało – podczas ciąży, łączy się z żywiołem ziemi. Zazwyczaj wskazuje na narodziny pewnej idei, uczucia, pomysłu – ale w życiu wewnętrznym. Wskazuje na głębokie duchowe poruszenie. Pozwala przewidzieć dogłębne przemiany, raczej w życiu psychicznym niż w rzeczywistości zewnętrznej.
Ciąża najczęściej zapowiada powodzenie przedsięwzięcia, które obrazuje, choć nie zawsze prowadzi do rozwiązania.
Dobrze jest widzieć się w ciąży w pełnym zdrowiu i być z tego faktu zadowolonym. Będzie to oznaczać poczęcie i rozwój danego przedsięwzięcia. Im nasze ciało lepiej znosi ciążę, tym większe szanse powodzenia i szczęśliwego osiągnięcia celu, to jest – onirycznych narodzin.
Kobiecie, która marzy o zajściu w ciążę, zapowiada spełnienie jej marzeń.
Mężczyźnie, który śni o zajściu w ciążę również zapowiada poruszenie wewnętrzne, kiełkowanie idei.
Widzieć się w ciąży, ale nie przyznawać się do tego – nie akceptujesz tego, co zaistniało niedawno w twoim życiu, jesteś nieprzystosowany do zmian, dlatego sen taki oznaczał będzie niepowodzenie, koniec planów.


Aborcja – wskazuje na rezygnację z podjętych działań, obumarcie idei, bolesny koniec pojawiającego się uczucia. Zastanów się czy nie działasz na swoją niekorzyść, rezygnując z tego, co niedawno pojawiło się w twoim życiu.

Poród – oznajmia koniec tego, co przeżywasz, poród wskazuje na rzeczywiste (żywioł ziemi), materialne wyniki tego, co ostatnimi czasy pielęgnowałeś, karmiłeś wewnątrz siebie. Poród to moment przejścia pomiędzy wewnętrznym a zewnętrznym, intymnym a publicznym. Poród wskazuje na głęboką transformację życia zawodowego, uczuciowego, duchowego, zależy od tego, co takiego, jakie dziecię, udało nam się wydać na świat.

Urodzić chłopca – symbol słoneczny, zapewnia spełnienie, natychmiastową realizację.

Urodzić dziewczynkę – może wskazywać na zmartwienia i kłopoty związane z czymś, co pragniemy, aby trwało. Wskazuje na coś, czego utrzymanie „przy życiu” może sprawiać kłopoty. Jednak nie zawsze, jeśli dziewczynka jest zdrowa, zadowolona, ładna, sen taki może wskazywać na spełnienie w kwestiach duchowych, artystycznych czy mediumicznych. Może wymagać od nas szczególnego zaangażowania w sprawę.
~K.K.

Potrzebujesz szczegółowej interpretacji snu o ciąży? Skorzystaj z systemu interpretacji snów
Ocena: 4.67 6 (głosów: 9)
Ostatnio wykonane interpretacje snów:

Ciąża: śniło mi się, że moja koleżanka była w ciąży i zaczęła mieć skurcze więc szukałam kogoś kto by ją zawiózł do szpitala. Pobiegłam do jednego domu małżeństwa. (...)
~Monika | 20 Listopad 2015, godz. 11:21r. | Ciąża »

Ciąża: Jechałam na zakupy, na jakiś targ. Po drodze skręciłam do sklepu z ubraniami. Chciałam sobie kupić sukienkę. Byłam w ciąży i jak patrzyłam na swoje odbi (...)
Kociamber | 17 Kwietnia 2015, godz. 20:16r. | Ciąża »

Ciąża : Byłam w jakimś pokoju, siedziałam na krześle i rozmawiałam z tatą i powiedziałam mu, że jestem w ciąży. Mój tata zaczął mówić, że jestem za młoda i wted (...)
~Julia | 28 Listopad 2014, godz. 10:05r. | Ciąża »

Ostatnio dodane sny:

~gocha: Śniło mi się, ze byłam w ciąży ze swoim obecnym partnerem. Byłam już dość wysoko, ok. 8-9 miesiąc. Rozmawiałam ze znajomą ponieważ rozstałam się z moim partnerem i zostałam bezdomna, ponieważ partner wyrzucił mnie z domu. Znajoma zapytała czemu mu nie powiem, że jestem w ciąży, ja na to, że jego to nie obchodzi.

~aga: Śniło mi się, że jestem w ciąży i jeszcze dwie takie koleżanki. Chodziłyśmy wszędzie razem. Potem niby jedna zaczęła rodzić. Było pełno krwi, ale cały czas tak wyglądała jak by nadal była w ciąży. Byłyśmy w białych piżamach krótkich, potem następna koleżanka też niby rodziła i też była brudna we krwi i ja też byłam brudna. Widziałam malutkie niemowlę tyle co się urodziło.

~Kasia: Prawdopodobnie byłam w ciąży i poszłam do lekarza na badanie z moim mężczyzną, ale lekarz był strasznie dziwny. Zaczął mówić dziwne rzeczy, wspomniał coś o problemie, który również miała żona mojego kolegi z pracy, a której nigdy na oczy nie widziałam. Pojawiła się również moje kierowniczka.

~Niki: Śniło mi się że jestem w ciąży z chłopakiem którego znam na prawdę i mi się podoba. Urodziłam dziecko i moje dziecko widziałam. Moje dziecko było piękne. Chłopak był przystojny

~Aga: Byłam w ciąży z mojej mamy dzieckiem. Czułam bardzo intensywne kopanie dziecka w brzuchu. To było bardzo mile uczucie.

~aga: Byłam z mężem u lekarza i okazało się, że zamiast mnie mój mąż jest w ciąży. Pani doktor powiedziała, że jest wszystko w porządku i to i jest dziewczynka.

Podobne sny: Stopy, Człowiek, Kości, Piegi,
Najnowsze komentarze (2):
  • ~Adele (2 Października 2015, godz. 11:17)

    Miałam ciekawy sen. Śniło mi się, że mieszkałam w nowym, eleganckim domu. Mogłabym nawet powiedzieć, że była to willa otoczona baśniową wręcz roślinnością. Gdy leżałam na łóżku w pewnym momencie poczułam delikatne ciepło w brzuchu. Czułam, że przechodzę przez jakąś transformację. Nagle uświadomiłam sobie, że jestem w ciąży. Byłam z tego powodu bardzo szczęśliwa. W głowie miałam już wizję dziecka, które się wkrótce urodzi. Nagle sen się skończył. Co on może oznaczać ?
  • ~A.M. (22 Września 2015, godz. 10:32)

    Śniło mi się, że po powrocie z wakacji zaszłam w ciążę a brzuch w ciągu tygodnia wyglądał jakbym byla 8 miesiacu ciazy.. Do tego wiedzialam ze za tydzien jade na studia a gdybym urodzila to bym musiala zrezygnowac ze studiow okazalo sie ze mama mojego chlopaka chciala mnie sfinansowac w sprawie aborcji jednakze zadego lekarza nie moglam znaleźć
Opisz swój sen lub dodaj komentarz »
(niewidoczny)

Znajdź symbol w senniku

System interpretacji snów

Ostatnie komentarze

  • Statek Dzisiaj miałam bardzo dziwny sen.... Otóż byłam w ciąży, gdzie dziecko bardzo się "wierc...
  • Pająk Śniło mi się, że byłam z kilkoma starszymi mężczyznami w jakimś starym pomieszczeniu, wyglą...
  • Dom Mnie się śniło, że wygrałem w Totka i pomyślałem we śnie, już nie będę chodził i patrz...
O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2015 - DobrySennik.pl