» Przejdź do Menu «
DobrySennik.pl » Sennik » C » Ciąża

Sennik Ciąża

CiążaMotyw ciąży we śnie jest oznaką pomyślnych planów na przyszłość. Sen jest nadzieją, że nasze zamierzenia będą mogły w przyszłości się spełnić i szczęśliwie zrealizować.

Taki sen mówi nam o dojrzewaniu, co może przekładać się na emocjonalne i psychiczne dorastanie do niektórych spraw w życiu.

Zwraca również uwagę, że niektóre plany mogą wymagać większej ilości czasu, dlatego ważna jest cierpliwość i systematyczna praca.

Być w ciąży - planowanie rodziny; chęć zrobienia czegoś bardzo odpowiedzialnego i odważnego.

Poród - twoje plany i nadzieje wyjdą na wierzch; spełnienie zamiarów.

Ciąża zagrożona - obawiasz się o swoje dziecko;.

Widzieć inną kobietę w ciąży - zazdrość; powodzenie w pracy.

Badania ciążowe - zmartwienia rodzinne.

Ciąża swojej mamy - radosne nowiny.

Córki - czeka cię szczęśliwa, ale długo wyczekiwana wiadomość.

Koleżanki - niezadowolenie miłosne.

fot. sxc.hu/photo/1358374 , BirkFoto
Interpretacje internautów:

Wydaje mi się, że sny w których pojawiają się motywy związane z rodzeniem dzieci i ciążą, mają dla nas pozytywne znaczenie. Zawsze po takim śnie towarzyszy mi dobry humor :)
~Kama

Ciąża jest symbolem nowego życia, obojętne czy będzie to życie fizyczne, uczuciowe, mentalne czy duchowe. Dotyczy pierwiastka, który kiełkuje w naszej duszy i dąży do określonego celu – aby zaistnieć w świecie zewnętrznym, rozwijać się i doświadczać. Poprzez okrągły kształt, jaki przybiera brzuch i ogólnie – ciało – podczas ciąży, łączy się z żywiołem ziemi. Zazwyczaj wskazuje na narodziny pewnej idei, uczucia, pomysłu – ale w życiu wewnętrznym. Wskazuje na głębokie duchowe poruszenie. Pozwala przewidzieć dogłębne przemiany, raczej w życiu psychicznym niż w rzeczywistości zewnętrznej.
Ciąża najczęściej zapowiada powodzenie przedsięwzięcia, które obrazuje, choć nie zawsze prowadzi do rozwiązania.
Dobrze jest widzieć się w ciąży w pełnym zdrowiu i być z tego faktu zadowolonym. Będzie to oznaczać poczęcie i rozwój danego przedsięwzięcia. Im nasze ciało lepiej znosi ciążę, tym większe szanse powodzenia i szczęśliwego osiągnięcia celu, to jest – onirycznych narodzin.
Kobiecie, która marzy o zajściu w ciążę, zapowiada spełnienie jej marzeń.
Mężczyźnie, który śni o zajściu w ciążę również zapowiada poruszenie wewnętrzne, kiełkowanie idei.
Widzieć się w ciąży, ale nie przyznawać się do tego – nie akceptujesz tego, co zaistniało niedawno w twoim życiu, jesteś nieprzystosowany do zmian, dlatego sen taki oznaczał będzie niepowodzenie, koniec planów.


Aborcja – wskazuje na rezygnację z podjętych działań, obumarcie idei, bolesny koniec pojawiającego się uczucia. Zastanów się czy nie działasz na swoją niekorzyść, rezygnując z tego, co niedawno pojawiło się w twoim życiu.

Poród – oznajmia koniec tego, co przeżywasz, poród wskazuje na rzeczywiste (żywioł ziemi), materialne wyniki tego, co ostatnimi czasy pielęgnowałeś, karmiłeś wewnątrz siebie. Poród to moment przejścia pomiędzy wewnętrznym a zewnętrznym, intymnym a publicznym. Poród wskazuje na głęboką transformację życia zawodowego, uczuciowego, duchowego, zależy od tego, co takiego, jakie dziecię, udało nam się wydać na świat.

Urodzić chłopca – symbol słoneczny, zapewnia spełnienie, natychmiastową realizację.

Urodzić dziewczynkę – może wskazywać na zmartwienia i kłopoty związane z czymś, co pragniemy, aby trwało. Wskazuje na coś, czego utrzymanie „przy życiu” może sprawiać kłopoty. Jednak nie zawsze, jeśli dziewczynka jest zdrowa, zadowolona, ładna, sen taki może wskazywać na spełnienie w kwestiach duchowych, artystycznych czy mediumicznych. Może wymagać od nas szczególnego zaangażowania w sprawę.
~K.K.

Potrzebujesz szczegółowej interpretacji snu o ciąży? Skorzystaj z systemu interpretacji snów
Ocena: 4.67 6 (głosów: 9)
Ostatnio wykonane interpretacje snów:

Ciąża: śniło mi się, że moja koleżanka była w ciąży i zaczęła mieć skurcze więc szukałam kogoś kto by ją zawiózł do szpitala. Pobiegłam do jednego domu małżeństwa. (...)
~Monika | 20 Listopad 2015, godz. 11:21r. | Ciąża »

Ciąża: Jechałam na zakupy, na jakiś targ. Po drodze skręciłam do sklepu z ubraniami. Chciałam sobie kupić sukienkę. Byłam w ciąży i jak patrzyłam na swoje odbi (...)
Kociamber | 17 Kwietnia 2015, godz. 20:16r. | Ciąża »

Ciąża : Byłam w jakimś pokoju, siedziałam na krześle i rozmawiałam z tatą i powiedziałam mu, że jestem w ciąży. Mój tata zaczął mówić, że jestem za młoda i wted (...)
~Julia | 28 Listopad 2014, godz. 10:05r. | Ciąża »

Ostatnio dodane sny:

~gocha: Śniło mi się, ze byłam w ciąży ze swoim obecnym partnerem. Byłam już dość wysoko, ok. 8-9 miesiąc. Rozmawiałam ze znajomą ponieważ rozstałam się z moim partnerem i zostałam bezdomna, ponieważ partner wyrzucił mnie z domu. Znajoma zapytała czemu mu nie powiem, że jestem w ciąży, ja na to, że jego to nie obchodzi.

~aga: Śniło mi się, że jestem w ciąży i jeszcze dwie takie koleżanki. Chodziłyśmy wszędzie razem. Potem niby jedna zaczęła rodzić. Było pełno krwi, ale cały czas tak wyglądała jak by nadal była w ciąży. Byłyśmy w białych piżamach krótkich, potem następna koleżanka też niby rodziła i też była brudna we krwi i ja też byłam brudna. Widziałam malutkie niemowlę tyle co się urodziło.

~Kasia: Prawdopodobnie byłam w ciąży i poszłam do lekarza na badanie z moim mężczyzną, ale lekarz był strasznie dziwny. Zaczął mówić dziwne rzeczy, wspomniał coś o problemie, który również miała żona mojego kolegi z pracy, a której nigdy na oczy nie widziałam. Pojawiła się również moje kierowniczka.

~Niki: Śniło mi się że jestem w ciąży z chłopakiem którego znam na prawdę i mi się podoba. Urodziłam dziecko i moje dziecko widziałam. Moje dziecko było piękne. Chłopak był przystojny

~Aga: Byłam w ciąży z mojej mamy dzieckiem. Czułam bardzo intensywne kopanie dziecka w brzuchu. To było bardzo mile uczucie.

~aga: Byłam z mężem u lekarza i okazało się, że zamiast mnie mój mąż jest w ciąży. Pani doktor powiedziała, że jest wszystko w porządku i to i jest dziewczynka.

~łagotka: Miałam niedawno dziwny sen. Śniło mi się, że rodziłam, chociaż w rzeczywistości nie jestem w ciąży. Sen ten był bardzo realistyczny. Kiedy się obudziłam poczułam dziwny odruch w brzuchu. Następny sen to były oczepiny na ślubie mojej siostry- łapanie welonu. Sen ten miał miejsce dzień przed rzeczywistym weselu siostry. Śniło mi się, że złapałam welon, na weselu tym rzeczywistym właśnie to ja złapałam ten welon. Co to może znaczyć? Co to oznacza??

~iga: Śniło mi się że jestem w ciąży . Brzuszek był duży . Poszłam do szkoły i usiadłam przy ławce. Miał być sprawdzian z polskiego, ale ja nie pisałam tego sprawdzianu bo koleżanka z ławki wzięła ten sprawdzian i przedarła. Powiedziała, że ja nie mam się denerwować i nie będzie tego pisała. Potem przyszła moja polonistka z poprzedniej szkoły która bardzo lubiłam .

~Pawel : Śniło mi się, że dziewczyna z którą się spotykam była daleko i dzwoniła do mnie że jest w ciąży i będziemy mieć córeczkę. Potem widziałem, że do mnie zjeżdżali się sami znajomi iż okazji zaręczyn.

~julia: Jechaliśmy samochodem z moją przyjaciółką. Z nami była również jej mama, która była w ciąży. Nagle zaczęła rodzić i nie zdążyliśmy do szpitala i urodziła w samochodzie. W drodze do szpitala musieliśmy przejść przez most, był on betonowy i trochę poniszczony, ale most wyglądał na stabilny. Kiedy przechodziłam przez most zobaczyłam pod mostem chłopaka z rudym kotem. Potem znaleźliśmy się w szpitalu.

Podobne sny: Makijaż, Tatuaż, Tyłek, Ciało,
Najnowsze komentarze (4):
 • ~Justyna (2 Sierpnia 2016, godz. 18:03)

  Śniło mi się że moja koleżanka jest w ciąży( w rzeczywistości jest) i miała niedługo rodzić. Ja powiedziałam że też bym bardzo chciała mieć dziecko więc 'oddała' mi je ze swojego brzucha do mojego ale dalej miała duży brzuch, a ja czułam jak dziecko sie rusza i oddycha. Mój partner położyl ręke na brzuchu i był bardzo zadowolony. Jak przyszedł czas porodu cała rodzina koleżanki się zebrała w szpitalu a ona powiedziała że 'przetransportowała' dziecko do mnie. Reakcja rodziny była 'aaha dobrze jeśli sie zgodziła'. Nikt nie był zdziwiony o co chodzi z przetransportowaniem.
  Co to może oznaczać?
 • ~Morandi (4 Lutego 2016, godz. 20:52)

  Ostatnio w krótkim odstępie czasu mam jeden i ten sam sen. Śni mi się że jestem w zaawansowanej ciąży. Leżę na łóżku i próbuje urodzić dziecko,jednak ono się nie rodzi. Cały czas jest w brzuchu mimo wszystko. I nie wiem jak ten sen zinterpretować.
 • ~Adele (2 Października 2015, godz. 11:17)

  Miałam ciekawy sen. Śniło mi się, że mieszkałam w nowym, eleganckim domu. Mogłabym nawet powiedzieć, że była to willa otoczona baśniową wręcz roślinnością. Gdy leżałam na łóżku w pewnym momencie poczułam delikatne ciepło w brzuchu. Czułam, że przechodzę przez jakąś transformację. Nagle uświadomiłam sobie, że jestem w ciąży. Byłam z tego powodu bardzo szczęśliwa. W głowie miałam już wizję dziecka, które się wkrótce urodzi. Nagle sen się skończył. Co on może oznaczać ?
 • ~A.M. (22 Września 2015, godz. 10:32)

  Śniło mi się, że po powrocie z wakacji zaszłam w ciążę a brzuch w ciągu tygodnia wyglądał jakbym byla 8 miesiacu ciazy.. Do tego wiedzialam ze za tydzien jade na studia a gdybym urodzila to bym musiala zrezygnowac ze studiow okazalo sie ze mama mojego chlopaka chciala mnie sfinansowac w sprawie aborcji jednakze zadego lekarza nie moglam znaleźć
Opisz swój sen lub dodaj komentarz »
(niewidoczny)

Znajdź symbol w senniku

System interpretacji snów

Ostatnie komentarze

 • Pająk Witam od dłuższego czasu mam bardzo posobny sen. Sytuacja nic nie znacząca, jakiś spacer czy co...
 • Rośliny Jestem gdzieś na strychu. Ktoś kiedyś tu mieszkał. Wszystko jest zdewastowane. Mijam środek pok...
 • Niedźwiedź A jak wytłumaczyć sen, że oswojony niedźwiedź zjada skunksa, który opryskuje go śmierdzącą ...
O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2016 - DobrySennik.pl