» Przejdź do Menu «
DobrySennik.pl » Sennik » C » Ciąża - znaczenie snu

Sennik Ciąża

CiążaMotyw ciąży we śnie jest oznaką pomyślnych planów na przyszłość. Sen jest nadzieją, że nasze zamierzenia będą mogły w przyszłości się spełnić i szczęśliwie zrealizować.

Taki sen mówi nam o dojrzewaniu, co może przekładać się na emocjonalne i psychiczne dorastanie do niektórych spraw w życiu.

Zwraca również uwagę, że niektóre plany mogą wymagać większej ilości czasu, dlatego ważna jest cierpliwość i systematyczna praca.

Być w ciąży - planowanie rodziny; chęć zrobienia czegoś bardzo odpowiedzialnego i odważnego.

Poród - twoje plany i nadzieje wyjdą na wierzch; spełnienie zamiarów.

Ciąża zagrożona - obawiasz się o swoje dziecko;.

Widzieć inną kobietę w ciąży - zazdrość; powodzenie w pracy.

Badania ciążowe - zmartwienia rodzinne.

Ciąża swojej mamy - radosne nowiny.

Córki - czeka cię szczęśliwa, ale długo wyczekiwana wiadomość.

Koleżanki - niezadowolenie miłosne.

fot. sxc.hu/photo/1358374 , BirkFoto
Interpretacje internautów:

Wydaje mi się, że sny w których pojawiają się motywy związane z rodzeniem dzieci i ciążą, mają dla nas pozytywne znaczenie. Zawsze po takim śnie towarzyszy mi dobry humor :)
~Kama

Ciąża jest symbolem nowego życia, obojętne czy będzie to życie fizyczne, uczuciowe, mentalne czy duchowe. Dotyczy pierwiastka, który kiełkuje w naszej duszy i dąży do określonego celu – aby zaistnieć w świecie zewnętrznym, rozwijać się i doświadczać. Poprzez okrągły kształt, jaki przybiera brzuch i ogólnie – ciało – podczas ciąży, łączy się z żywiołem ziemi. Zazwyczaj wskazuje na narodziny pewnej idei, uczucia, pomysłu – ale w życiu wewnętrznym. Wskazuje na głębokie duchowe poruszenie. Pozwala przewidzieć dogłębne przemiany, raczej w życiu psychicznym niż w rzeczywistości zewnętrznej.
Ciąża najczęściej zapowiada powodzenie przedsięwzięcia, które obrazuje, choć nie zawsze prowadzi do rozwiązania.
Dobrze jest widzieć się w ciąży w pełnym zdrowiu i być z tego faktu zadowolonym. Będzie to oznaczać poczęcie i rozwój danego przedsięwzięcia. Im nasze ciało lepiej znosi ciążę, tym większe szanse powodzenia i szczęśliwego osiągnięcia celu, to jest – onirycznych narodzin.
Kobiecie, która marzy o zajściu w ciążę, zapowiada spełnienie jej marzeń.
Mężczyźnie, który śni o zajściu w ciążę również zapowiada poruszenie wewnętrzne, kiełkowanie idei.
Widzieć się w ciąży, ale nie przyznawać się do tego – nie akceptujesz tego, co zaistniało niedawno w twoim życiu, jesteś nieprzystosowany do zmian, dlatego sen taki oznaczał będzie niepowodzenie, koniec planów.


Aborcja – wskazuje na rezygnację z podjętych działań, obumarcie idei, bolesny koniec pojawiającego się uczucia. Zastanów się czy nie działasz na swoją niekorzyść, rezygnując z tego, co niedawno pojawiło się w twoim życiu.

Poród – oznajmia koniec tego, co przeżywasz, poród wskazuje na rzeczywiste (żywioł ziemi), materialne wyniki tego, co ostatnimi czasy pielęgnowałeś, karmiłeś wewnątrz siebie. Poród to moment przejścia pomiędzy wewnętrznym a zewnętrznym, intymnym a publicznym. Poród wskazuje na głęboką transformację życia zawodowego, uczuciowego, duchowego, zależy od tego, co takiego, jakie dziecię, udało nam się wydać na świat.

Urodzić chłopca – symbol słoneczny, zapewnia spełnienie, natychmiastową realizację.

Urodzić dziewczynkę – może wskazywać na zmartwienia i kłopoty związane z czymś, co pragniemy, aby trwało. Wskazuje na coś, czego utrzymanie „przy życiu” może sprawiać kłopoty. Jednak nie zawsze, jeśli dziewczynka jest zdrowa, zadowolona, ładna, sen taki może wskazywać na spełnienie w kwestiach duchowych, artystycznych czy mediumicznych. Może wymagać od nas szczególnego zaangażowania w sprawę.
~K.K.

Zobacz ostatnio zinterpretowane sny:
~Marzena (31-01-2017r.) - Tydzień temu śniło mi się, że zaszłam w ciążę i zastanawiałam się jak powiedzieć to swojemu chłopakowi. Opowiadałam mu ten sen i jemu kilka dni temu również śniło się, że jestem w ciąży i próbuję dokonać aborcji
~Katarzyna (30-01-2017r.) - Widziałam siebie w ciąży stojąca na werandzie przed domkiem białym jednorodzinnym tak jak bym miała kogoś pożegnać lub przywitać, co ten sen oznacza?
~Anka (23-01-2017r.) - Śniło mi się że jestem w ciąży. Była to ciąża bliźniacza. Już niedługo miał być poród. Byłam bardzo szczęśliwa. Wszystko przebiegało w porządku. Aż do momentu kiedy spotkałam koleżankę która powiedziała mi że też jest w ciąży i że też urodzi bliźnięta. Chłopca i dziewczynkę. I że wie to wszystko z usg. Zapytała się mnie co ja urodzę i czy zrobiłam już usg. Ja wiedziałam że to będzie chłopiec i dziewczynka ale nie robiłam badania więc radość zamieniła się w strach i niepokój o zdrowie dzieci. Zaczęłam szukać lekarza
~Anna (23-01-2017r.) - Śniło mi się kilka razy że jestem w ciąży, mam brzuch a jednocześnie albo nie jestem pewna swojego stanu, nie dowierzam albo wiem że nie mogę być w ciąży bo już jestem za stara (mam w rzeczywistości 43 lata nie mam dzieci i partnera) i z nikim nie uprawiałam seksu. Ostatnio na przykład śniło mi się że jestem właśnie w takiej sytuacji, rodzina namawia mnie żebym już jechała do szpitala bo będę rodzić a ja nie chcę bo wyda się że nie jestem w ciąży. Rodzina wzywa karetkę, lekarz rozkłada na łóżku wszystko potrzebne do porodu a ja stoję i boję się że wszystko się wyda, i tu sen się urywa.
~Katarzyna (13-01-2017r.) - We śnie patrzyłam na maleńkie dziecko które okazało się być moim synem byłam szczęśliwa że w końcu z mężem udało nam się po długim czasie starań. Niedługo potem mojemu mężowi śniło się że byłam w ciąży również szczęśliwi, że w końcu się udało kupowaliśmy większy samochód.
~James (10-01-2017r.) - Śniło mi się że spotkałam koleżankę która w rzeczywistości też jest w ciąży i zaczęłam głaskać jej brzuch, po chwili maleństwo zaczęło kopać w brzuchu ,a gdy położyłam rękę pod jej bluzką na brzuchu to aż były widoczne podczas ruchów maleństwa stópki na brzuchu. Przeszywało nas uczucie szczęścia i radości.. A pogoda była słoneczna.
~Ala (19-12-2016r.) - Mojemu chłopakowi śniło się, że byłam w ciąży i że zaczął się poród. Byłam w szpitalu w Krakowie mimo ze jesteśmy z Podhala a moi rodzice i mama mojego chłopaka nie chcieli go do mnie dopuścić. Nie mógł się dostać do Krakowa w żaden sposób. Mówił jeszcze, że strasznie w tym śnie płakał. Co to może znaczyć?
~Ula (13-12-2016r.) - Widziałam we śnie znajomą w ciąży, stała ze swoim mężem. Jakiś mężczyzna zapytał: kiedy rozwiązanie, ona odpowiedziała, że za tydzień
~Zyta (3-11-2016r.) - W śnie widziałam radosną, uśmiechniętą koleżankę, która była w ciąży. Pokazała swój brzuch i go głaskała. Urodził się piękny, tłuściutki syn.
~Marta (22-10-2016r.) - Śnił mi się mój mąż, który wyprowadził się z domu. Nagle pojawił się we śnie z kobietą, która mieszkała w innym kraju i zaszła z nim w ciąże.
Najciekawsze i rozszerzone interpretacje snów:

Ciąża: śniło mi się, że moja koleżanka była w ciąży i zaczęła mieć skurcze więc szukałam kogoś kto by ją zawiózł do szpitala. Pobiegłam do jednego domu małżeństwa. ...
~Monika | 20 Listopad 2015, godz. 11:21r. | Ciąża »

Ciąża: Jechałam na zakupy, na jakiś targ. Po drodze skręciłam do sklepu z ubraniami. Chciałam sobie kupić sukienkę. Byłam w ciąży i jak patrzyłam na swoje odbi...
Kociamber | 17 Kwietnia 2015, godz. 20:16r. | Ciąża »

Ciąża : Byłam w jakimś pokoju, siedziałam na krześle i rozmawiałam z tatą i powiedziałam mu, że jestem w ciąży. Mój tata zaczął mówić, że jestem za młoda i wted...
~Julia | 28 Listopad 2014, godz. 10:05r. | Ciąża »

Ocena: 4.67 6 (głosów: 9)

Najnowsze komentarze (5):
 • ~Agnieszka (28 Maja 2017, godz. 8:11)

  Śniło mi się że byłam w ciąży. Leżałam na łóżku, obok siedziała moja najmłodsza córka. Ktoś był jeszcze w pokoju ale nie widziałam twarzy i nie słyszałam głosów. Czułam też obecność jakiegoś mężczyzny,tylko że ja nie mam żadnego mężczyzny od kilku lat. W pewnym momencie dziecko w moim brzuchu zaczęło się poruszać i widać było jego piąstki, miałam przeczucie że to jest dziewczynka. Proszę mi wierzyć, obudziłam się przerażona...
 • ~Justyna (2 Sierpnia 2016, godz. 18:03)

  Śniło mi się że moja koleżanka jest w ciąży( w rzeczywistości jest) i miała niedługo rodzić. Ja powiedziałam że też bym bardzo chciała mieć dziecko więc 'oddała' mi je ze swojego brzucha do mojego ale dalej miała duży brzuch, a ja czułam jak dziecko sie rusza i oddycha. Mój partner położyl ręke na brzuchu i był bardzo zadowolony. Jak przyszedł czas porodu cała rodzina koleżanki się zebrała w szpitalu a ona powiedziała że 'przetransportowała' dziecko do mnie. Reakcja rodziny była 'aaha dobrze jeśli sie zgodziła'. Nikt nie był zdziwiony o co chodzi z przetransportowaniem.
  Co to może oznaczać?
 • ~Morandi (4 Lutego 2016, godz. 20:52)

  Ostatnio w krótkim odstępie czasu mam jeden i ten sam sen. Śni mi się że jestem w zaawansowanej ciąży. Leżę na łóżku i próbuje urodzić dziecko,jednak ono się nie rodzi. Cały czas jest w brzuchu mimo wszystko. I nie wiem jak ten sen zinterpretować.
 • ~Adele (2 Października 2015, godz. 11:17)

  Miałam ciekawy sen. Śniło mi się, że mieszkałam w nowym, eleganckim domu. Mogłabym nawet powiedzieć, że była to willa otoczona baśniową wręcz roślinnością. Gdy leżałam na łóżku w pewnym momencie poczułam delikatne ciepło w brzuchu. Czułam, że przechodzę przez jakąś transformację. Nagle uświadomiłam sobie, że jestem w ciąży. Byłam z tego powodu bardzo szczęśliwa. W głowie miałam już wizję dziecka, które się wkrótce urodzi. Nagle sen się skończył. Co on może oznaczać ?
 • ~A.M. (22 Września 2015, godz. 10:32)

  Śniło mi się, że po powrocie z wakacji zaszłam w ciążę a brzuch w ciągu tygodnia wyglądał jakbym byla 8 miesiacu ciazy.. Do tego wiedzialam ze za tydzien jade na studia a gdybym urodzila to bym musiala zrezygnowac ze studiow okazalo sie ze mama mojego chlopaka chciala mnie sfinansowac w sprawie aborcji jednakze zadego lekarza nie moglam znaleźć
Opisz swój sen lub dodaj komentarz »


Znajdź symbol w senniku

System interpretacji snów

Ostatnie komentarze

 • Lekarz Wizyta u lekarza: Wchodzę do gabinetu lekarza dermatologa. Lekarz jest Arabem. Uśmiecha się ale n...
 • Ślub Śniło mi się, że mam ślub kuzynki i jestem na nim wraz ze swoim narzeczonym, z którym mamy bra...
 • Mysz Witam dziś śniły mi się dwie małe myszki. Przytulały się do mnie, były pod moją koszula noc...
O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2017 - DobrySennik.pl