» Przejdź do Menu «
DobrySennik.pl » Sennik » C » Ciąża - znaczenie snu

Sennik Ciąża

CiążaMotyw ciąży we śnie jest oznaką pomyślnych planów na przyszłość. Sen jest nadzieją, że nasze zamierzenia będą mogły w przyszłości się spełnić i szczęśliwie zrealizować.

Taki sen mówi nam o dojrzewaniu, co może przekładać się na emocjonalne i psychiczne dorastanie do niektórych spraw w życiu.

Zwraca również uwagę, że niektóre plany mogą wymagać większej ilości czasu, dlatego ważna jest cierpliwość i systematyczna praca.

Być w ciąży - planowanie rodziny; chęć zrobienia czegoś bardzo odpowiedzialnego i odważnego.

Poród - twoje plany i nadzieje wyjdą na wierzch; spełnienie zamiarów.

Ciąża zagrożona - obawiasz się o swoje dziecko;.

Widzieć inną kobietę w ciąży - zazdrość; powodzenie w pracy.

Badania ciążowe - zmartwienia rodzinne.

Ciąża swojej mamy - radosne nowiny.

Córki - czeka cię szczęśliwa, ale długo wyczekiwana wiadomość.

Koleżanki - niezadowolenie miłosne.

fot. sxc.hu/photo/1358374 , BirkFoto
Interpretacje internautów:

Wydaje mi się, że sny w których pojawiają się motywy związane z rodzeniem dzieci i ciążą, mają dla nas pozytywne znaczenie. Zawsze po takim śnie towarzyszy mi dobry humor :)
~Kama

Ciąża jest symbolem nowego życia, obojętne czy będzie to życie fizyczne, uczuciowe, mentalne czy duchowe. Dotyczy pierwiastka, który kiełkuje w naszej duszy i dąży do określonego celu – aby zaistnieć w świecie zewnętrznym, rozwijać się i doświadczać. Poprzez okrągły kształt, jaki przybiera brzuch i ogólnie – ciało – podczas ciąży, łączy się z żywiołem ziemi. Zazwyczaj wskazuje na narodziny pewnej idei, uczucia, pomysłu – ale w życiu wewnętrznym. Wskazuje na głębokie duchowe poruszenie. Pozwala przewidzieć dogłębne przemiany, raczej w życiu psychicznym niż w rzeczywistości zewnętrznej.
Ciąża najczęściej zapowiada powodzenie przedsięwzięcia, które obrazuje, choć nie zawsze prowadzi do rozwiązania.
Dobrze jest widzieć się w ciąży w pełnym zdrowiu i być z tego faktu zadowolonym. Będzie to oznaczać poczęcie i rozwój danego przedsięwzięcia. Im nasze ciało lepiej znosi ciążę, tym większe szanse powodzenia i szczęśliwego osiągnięcia celu, to jest – onirycznych narodzin.
Kobiecie, która marzy o zajściu w ciążę, zapowiada spełnienie jej marzeń.
Mężczyźnie, który śni o zajściu w ciążę również zapowiada poruszenie wewnętrzne, kiełkowanie idei.
Widzieć się w ciąży, ale nie przyznawać się do tego – nie akceptujesz tego, co zaistniało niedawno w twoim życiu, jesteś nieprzystosowany do zmian, dlatego sen taki oznaczał będzie niepowodzenie, koniec planów.


Aborcja – wskazuje na rezygnację z podjętych działań, obumarcie idei, bolesny koniec pojawiającego się uczucia. Zastanów się czy nie działasz na swoją niekorzyść, rezygnując z tego, co niedawno pojawiło się w twoim życiu.

Poród – oznajmia koniec tego, co przeżywasz, poród wskazuje na rzeczywiste (żywioł ziemi), materialne wyniki tego, co ostatnimi czasy pielęgnowałeś, karmiłeś wewnątrz siebie. Poród to moment przejścia pomiędzy wewnętrznym a zewnętrznym, intymnym a publicznym. Poród wskazuje na głęboką transformację życia zawodowego, uczuciowego, duchowego, zależy od tego, co takiego, jakie dziecię, udało nam się wydać na świat.

Urodzić chłopca – symbol słoneczny, zapewnia spełnienie, natychmiastową realizację.

Urodzić dziewczynkę – może wskazywać na zmartwienia i kłopoty związane z czymś, co pragniemy, aby trwało. Wskazuje na coś, czego utrzymanie „przy życiu” może sprawiać kłopoty. Jednak nie zawsze, jeśli dziewczynka jest zdrowa, zadowolona, ładna, sen taki może wskazywać na spełnienie w kwestiach duchowych, artystycznych czy mediumicznych. Może wymagać od nas szczególnego zaangażowania w sprawę.
~K.K.

Zobacz ostatnio zinterpretowane sny:
~Anka (23-01-2017r.) - Śniło mi się że jestem w ciąży. Była to ciąża bliźniacza. Już niedługo miał być poród. Byłam bardzo szczęśliwa. Wszystko przebiegało w porządku. Aż do momentu kiedy spotkałam koleżankę która powiedziała mi że też jest w ciąży i że też urodzi bliźnięta. Chłopca i dziewczynkę. I że wie to wszystko z usg. Zapytała się mnie co ja urodzę i czy zrobiłam już usg. Ja wiedziałam że to będzie chłopiec i dziewczynka ale nie robiłam badania więc radość zamieniła się w strach i niepokój o zdrowie dzieci. Zaczęłam szukać lekarza
~Anna (23-01-2017r.) - Śniło mi się kilka razy że jestem w ciąży, mam brzuch a jednocześnie albo nie jestem pewna swojego stanu, nie dowierzam albo wiem że nie mogę być w ciąży bo już jestem za stara (mam w rzeczywistości 43 lata nie mam dzieci i partnera) i z nikim nie uprawiałam seksu. Ostatnio na przykład śniło mi się że jestem właśnie w takiej sytuacji, rodzina namawia mnie żebym już jechała do szpitala bo będę rodzić a ja nie chcę bo wyda się że nie jestem w ciąży. Rodzina wzywa karetkę, lekarz rozkłada na łóżku wszystko potrzebne do porodu a ja stoję i boję się że wszystko się wyda, i tu sen się urywa.
~Katarzyna (13-01-2017r.) - We śnie patrzyłam na maleńkie dziecko które okazało się być moim synem byłam szczęśliwa że w końcu z mężem udało nam się po długim czasie starań. Niedługo potem mojemu mężowi śniło się że byłam w ciąży również szczęśliwi, że w końcu się udało kupowaliśmy większy samochód.
~James (10-01-2017r.) - Śniło mi się że spotkałam koleżankę która w rzeczywistości też jest w ciąży i zaczęłam głaskać jej brzuch, po chwili maleństwo zaczęło kopać w brzuchu ,a gdy położyłam rękę pod jej bluzką na brzuchu to aż były widoczne podczas ruchów maleństwa stópki na brzuchu. Przeszywało nas uczucie szczęścia i radości.. A pogoda była słoneczna.
~Ala (19-12-2016r.) - Mojemu chłopakowi śniło się, że byłam w ciąży i że zaczął się poród. Byłam w szpitalu w Krakowie mimo ze jesteśmy z Podhala a moi rodzice i mama mojego chłopaka nie chcieli go do mnie dopuścić. Nie mógł się dostać do Krakowa w żaden sposób. Mówił jeszcze, że strasznie w tym śnie płakał. Co to może znaczyć?
~Ula (13-12-2016r.) - Widziałam we śnie znajomą w ciąży, stała ze swoim mężem. Jakiś mężczyzna zapytał: kiedy rozwiązanie, ona odpowiedziała, że za tydzień
~Zyta (3-11-2016r.) - W śnie widziałam radosną, uśmiechniętą koleżankę, która była w ciąży. Pokazała swój brzuch i go głaskała. Urodził się piękny, tłuściutki syn.
~Marta (22-10-2016r.) - Śnił mi się mój mąż, który wyprowadził się z domu. Nagle pojawił się we śnie z kobietą, która mieszkała w innym kraju i zaszła z nim w ciąże.
~Patrycja (19-09-2016r.) - Podczas gdy jechałam starym tramwajem lub autobusem spotkałam swoją przyjaciółkę i jej chłopaka. Przyjaciółka bardzo płakała, jej chłopak ją pocieszał, ja spytałam co się stało okazało się, że przyjaciółka jest w ciąży i planowała dokonać aborcji. Potem ona ze swoim chłopakiem wysiedli z tego tramwaju lub autobusu.
~Pati (14-08-2016r.) - Wyszłam z narzeczonym z jakiegoś budynku, zeszliśmy po schodach. Przed budynkiem na krzesłach ogrodowych w kole siedzieli mężczyźni (mój ukochany musiał ich znać). Powiedział im że wzięliśmy ślub, oni spojrzeli po sobie dziwnym wzrokiem. Czułam się głupio jakbym zrobiła coś bardzo złego. Powiedział im również że jestem w ciąży a ja zauważyłam u siebie lekki brzuszek. Zaczęli się uśmiechać do siebie. Ja źle się czując chciałam już iść.
Najciekawsze i rozszerzone interpretacje snów:

Ciąża: śniło mi się, że moja koleżanka była w ciąży i zaczęła mieć skurcze więc szukałam kogoś kto by ją zawiózł do szpitala. Pobiegłam do jednego domu małżeństwa. ...
~Monika | 20 Listopad 2015, godz. 11:21r. | Ciąża »

Ciąża: Jechałam na zakupy, na jakiś targ. Po drodze skręciłam do sklepu z ubraniami. Chciałam sobie kupić sukienkę. Byłam w ciąży i jak patrzyłam na swoje odbi...
Kociamber | 17 Kwietnia 2015, godz. 20:16r. | Ciąża »

Ciąża : Byłam w jakimś pokoju, siedziałam na krześle i rozmawiałam z tatą i powiedziałam mu, że jestem w ciąży. Mój tata zaczął mówić, że jestem za młoda i wted...
~Julia | 28 Listopad 2014, godz. 10:05r. | Ciąża »

Ocena: 4.67 6 (głosów: 9)
Podobne sny: Twarz, Pryszcze, Pot, Tłum,

Najnowsze komentarze (4):
 • ~Justyna (2 Sierpnia 2016, godz. 18:03)

  Śniło mi się że moja koleżanka jest w ciąży( w rzeczywistości jest) i miała niedługo rodzić. Ja powiedziałam że też bym bardzo chciała mieć dziecko więc 'oddała' mi je ze swojego brzucha do mojego ale dalej miała duży brzuch, a ja czułam jak dziecko sie rusza i oddycha. Mój partner położyl ręke na brzuchu i był bardzo zadowolony. Jak przyszedł czas porodu cała rodzina koleżanki się zebrała w szpitalu a ona powiedziała że 'przetransportowała' dziecko do mnie. Reakcja rodziny była 'aaha dobrze jeśli sie zgodziła'. Nikt nie był zdziwiony o co chodzi z przetransportowaniem.
  Co to może oznaczać?
 • ~Morandi (4 Lutego 2016, godz. 20:52)

  Ostatnio w krótkim odstępie czasu mam jeden i ten sam sen. Śni mi się że jestem w zaawansowanej ciąży. Leżę na łóżku i próbuje urodzić dziecko,jednak ono się nie rodzi. Cały czas jest w brzuchu mimo wszystko. I nie wiem jak ten sen zinterpretować.
 • ~Adele (2 Października 2015, godz. 11:17)

  Miałam ciekawy sen. Śniło mi się, że mieszkałam w nowym, eleganckim domu. Mogłabym nawet powiedzieć, że była to willa otoczona baśniową wręcz roślinnością. Gdy leżałam na łóżku w pewnym momencie poczułam delikatne ciepło w brzuchu. Czułam, że przechodzę przez jakąś transformację. Nagle uświadomiłam sobie, że jestem w ciąży. Byłam z tego powodu bardzo szczęśliwa. W głowie miałam już wizję dziecka, które się wkrótce urodzi. Nagle sen się skończył. Co on może oznaczać ?
 • ~A.M. (22 Września 2015, godz. 10:32)

  Śniło mi się, że po powrocie z wakacji zaszłam w ciążę a brzuch w ciągu tygodnia wyglądał jakbym byla 8 miesiacu ciazy.. Do tego wiedzialam ze za tydzien jade na studia a gdybym urodzila to bym musiala zrezygnowac ze studiow okazalo sie ze mama mojego chlopaka chciala mnie sfinansowac w sprawie aborcji jednakze zadego lekarza nie moglam znaleźć
Opisz swój sen lub dodaj komentarz »


Znajdź symbol w senniku

System interpretacji snów

Ostatnie komentarze

 • Gardło Mieszkam za granicą. Śniło mi się że jestem w domu u mamy i robi mi sie niedobrze nagle zaczyna...
 • Spacer do lasu Śniło mi się pole na którym były wysypane monety, duże i piękne. Te monety były wymieszane z...
 • Pies Śniło mi się molo , a na nim leżał spokojnie tak jakby czekał na mnie mój nie żyjący już p...
O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2017 - DobrySennik.pl