» Przejdź do Menu «
DobrySennik.pl » Sennik » C » Ciąża - znaczenie snu

Sennik Ciąża

CiążaMotyw ciąży we śnie jest oznaką pomyślnych planów na przyszłość. Sen jest nadzieją, że nasze zamierzenia będą mogły w przyszłości się spełnić i szczęśliwie zrealizować.

Taki sen mówi nam o dojrzewaniu, co może przekładać się na emocjonalne i psychiczne dorastanie do niektórych spraw w życiu.

Zwraca również uwagę, że niektóre plany mogą wymagać większej ilości czasu, dlatego ważna jest cierpliwość i systematyczna praca.

Być w ciąży - planowanie rodziny; chęć zrobienia czegoś bardzo odpowiedzialnego i odważnego.

Poród - twoje plany i nadzieje wyjdą na wierzch; spełnienie zamiarów.

Ciąża zagrożona - obawiasz się o swoje dziecko;.

Widzieć inną kobietę w ciąży - zazdrość; powodzenie w pracy.

Badania ciążowe - zmartwienia rodzinne.

Ciąża swojej mamy - radosne nowiny.

Córki - czeka cię szczęśliwa, ale długo wyczekiwana wiadomość.

Koleżanki - niezadowolenie miłosne.

fot. sxc.hu/photo/1358374 , BirkFoto
Interpretacje internautów:

Wydaje mi się, że sny w których pojawiają się motywy związane z rodzeniem dzieci i ciążą, mają dla nas pozytywne znaczenie. Zawsze po takim śnie towarzyszy mi dobry humor :)
~Kama

Ciąża jest symbolem nowego życia, obojętne czy będzie to życie fizyczne, uczuciowe, mentalne czy duchowe. Dotyczy pierwiastka, który kiełkuje w naszej duszy i dąży do określonego celu – aby zaistnieć w świecie zewnętrznym, rozwijać się i doświadczać. Poprzez okrągły kształt, jaki przybiera brzuch i ogólnie – ciało – podczas ciąży, łączy się z żywiołem ziemi. Zazwyczaj wskazuje na narodziny pewnej idei, uczucia, pomysłu – ale w życiu wewnętrznym. Wskazuje na głębokie duchowe poruszenie. Pozwala przewidzieć dogłębne przemiany, raczej w życiu psychicznym niż w rzeczywistości zewnętrznej.
Ciąża najczęściej zapowiada powodzenie przedsięwzięcia, które obrazuje, choć nie zawsze prowadzi do rozwiązania.
Dobrze jest widzieć się w ciąży w pełnym zdrowiu i być z tego faktu zadowolonym. Będzie to oznaczać poczęcie i rozwój danego przedsięwzięcia. Im nasze ciało lepiej znosi ciążę, tym większe szanse powodzenia i szczęśliwego osiągnięcia celu, to jest – onirycznych narodzin.
Kobiecie, która marzy o zajściu w ciążę, zapowiada spełnienie jej marzeń.
Mężczyźnie, który śni o zajściu w ciążę również zapowiada poruszenie wewnętrzne, kiełkowanie idei.
Widzieć się w ciąży, ale nie przyznawać się do tego – nie akceptujesz tego, co zaistniało niedawno w twoim życiu, jesteś nieprzystosowany do zmian, dlatego sen taki oznaczał będzie niepowodzenie, koniec planów.


Aborcja – wskazuje na rezygnację z podjętych działań, obumarcie idei, bolesny koniec pojawiającego się uczucia. Zastanów się czy nie działasz na swoją niekorzyść, rezygnując z tego, co niedawno pojawiło się w twoim życiu.

Poród – oznajmia koniec tego, co przeżywasz, poród wskazuje na rzeczywiste (żywioł ziemi), materialne wyniki tego, co ostatnimi czasy pielęgnowałeś, karmiłeś wewnątrz siebie. Poród to moment przejścia pomiędzy wewnętrznym a zewnętrznym, intymnym a publicznym. Poród wskazuje na głęboką transformację życia zawodowego, uczuciowego, duchowego, zależy od tego, co takiego, jakie dziecię, udało nam się wydać na świat.

Urodzić chłopca – symbol słoneczny, zapewnia spełnienie, natychmiastową realizację.

Urodzić dziewczynkę – może wskazywać na zmartwienia i kłopoty związane z czymś, co pragniemy, aby trwało. Wskazuje na coś, czego utrzymanie „przy życiu” może sprawiać kłopoty. Jednak nie zawsze, jeśli dziewczynka jest zdrowa, zadowolona, ładna, sen taki może wskazywać na spełnienie w kwestiach duchowych, artystycznych czy mediumicznych. Może wymagać od nas szczególnego zaangażowania w sprawę.
~K.K.

Zobacz ostatnio zinterpretowane sny:
~Daga (27-04-2017r.) - Śniło mi się, że byłam z siostrą u gastrologa. Gdy wyszła z gabinetu była bardzo zła, wręcz wściekła. Pytam jej się co się stało a ona, że jest w ciąży.
~Aneta (23-04-2017r.) - Dzisiaj przysnił mi się kolega, którego dawno nie widziałam, około 1,5 roku.Zawsze działał mi na nerwy i zbytnio za nim nie przepodałam za Jego cwaniakowarstwo. W śnie rozmawialiśmy normalnie , smialiśmy się. I po jakimś czasie przyjechałam do mamy z Nim i byłam w ciąży. Pamiętam, że w tym śnie myślałam o swoim wieku , czy nie jest za późno na ciążę.
~Emi (20-03-2017r.) - Byłam w ciąży, obok mnie siedziała również ciężarna kobieta. Miałam bardzo duży brzuch wskazujący na ostatni miesiąc. Bardzo realnie i mocno czułam ruchy dziecka w moim brzuchu. Były tak intensywne, że czułam się jak na jawie. Później urodził się chłopczyk.
~Ela (9-03-2017r.) - Śniło mi się że byłam w zaawansowanej ciąży i że pojechałam do szpitala żeby urodzić. Lekarz miał zrobić cesarskie cięcie. Miałam urodzić syna.
~Oliwia (21-02-2017r.) - Śniło mi się, że byłam w ciąży. W tydzień urósł mi brzuch jak w 8 miesiącu. Brzuch nie był normalny tylko było widać całe dziecko twarz i wszystko było widać, ale dziecko było pod skórą. Gdy kładłam ręke na brrzuch dziecko sie w nią przylutało.
~Danae (17-02-2017r.) - Śniło mi się, że bylam w ciąży z siedmioraczkami. Gdy urodziłam, siedmiu chłopców zastanawiałam się jak ja sobie sama z tym poradzę. Wszystkie dzieci były zdrowe i piękne.
~Monka (15-02-2017r.) - śniło mi się ,że byłam w ciąży chyba z kolegą którego dawno nie widziałam. Miałam piec jakiegoś torta ale z tej przyczyny piekła go babcia i wyszedł jej zakalec z biszkopta więc się rozpłakała więc przytuliłam ją i powiedziałam że jest dobry
~Marzena (31-01-2017r.) - Tydzień temu śniło mi się, że zaszłam w ciążę i zastanawiałam się jak powiedzieć to swojemu chłopakowi. Opowiadałam mu ten sen i jemu kilka dni temu również śniło się, że jestem w ciąży i próbuję dokonać aborcji
~Katarzyna (30-01-2017r.) - Widziałam siebie w ciąży stojąca na werandzie przed domkiem białym jednorodzinnym tak jak bym miała kogoś pożegnać lub przywitać, co ten sen oznacza?
~Anka (23-01-2017r.) - Śniło mi się że jestem w ciąży. Była to ciąża bliźniacza. Już niedługo miał być poród. Byłam bardzo szczęśliwa. Wszystko przebiegało w porządku. Aż do momentu kiedy spotkałam koleżankę która powiedziała mi że też jest w ciąży i że też urodzi bliźnięta. Chłopca i dziewczynkę. I że wie to wszystko z usg. Zapytała się mnie co ja urodzę i czy zrobiłam już usg. Ja wiedziałam że to będzie chłopiec i dziewczynka ale nie robiłam badania więc radość zamieniła się w strach i niepokój o zdrowie dzieci. Zaczęłam szukać lekarza
Najciekawsze i rozszerzone interpretacje snów:

las: Śniło mi się, że poszłam do lasu i musiałam ze słupa zdjąć zawieszony na nim koszyk, ale nie mogłam podskoczyć, bo byłam we wczesnej ciąży i bardzo się ...
~Dominika | 25 Kwietnia 2024, godz. 7:53r. | las »

ciąża : Śniła mi się kobieta w ciąży. Była to już wysoka ciąża, kobieta miała kręcone włosy i była po czterdziestce. Miałam wrażenie, że wszyscy potępiają ją za...
~Natalia | 11 Grudnia 2022, godz. 12:48r. | ciąża »

Ciąża: Śniło mi się, że moja zmarła mama szykowała jakieś rzeczy dla brata córki. Bardzo się ucieszyłam na jej widok i chciałam jej pomoc, ale ona powiedział...
~Emi | 29 Stycznia 2022, godz. 15:57r. | Ciąża »

Ocena: 4.3 6 (głosów: 10)
Podobne sny: Znajomość, Paznokcie, Nerki, Uda,

Najnowsze komentarze (16):
 • ~Gość (24 Maja 2023, godz. 21:15)

  Śniło mi się, że byłam w ciąży i miałam bardzo duży brzuszek ciążowy i widziałam ruchy dziecka oraz kopnięcia, przebijała się stópka maluszka, a ja rękę kładłam na brzuszek i dotykałam przebijającą się małą stópkę.
 • ~Ewa (2 Lipca 2021, godz. 7:55)

  Śniło mi się, że miałam urodziny i w tej samej chwili okazało się, że jestem w ciąży i właśnie zaczęłam rodzić. Czułam ból, skurcze, odchodzące wody. Mój partner transportował mnie do szpitala (w międzyczasie uciekał przed policją, która chciała go zatrzymać za posiadanie i użytkowanie marihuany, ale nie wiem czy udało mu się uciec). Zastanawiałam się czy będzie chłopiec, chociaż wolałbym dziewczynkę. Myślałam o ubrankach i kompletowaniu wyprawki.
 • ~Aneta (18 Lutego 2021, godz. 8:23)

  Mojemu facetowi śniła się jego.
 • ~Gość (14 Stycznia 2020, godz. 8:47)

  Śniła mi sie koleżanka z pracy która przyszła z testem ciążowym i pokazała ze jest w ciąży i powiedziała ze w ciąży jest jeszcze jedna osoba i wskazała na mnie
 • ~Gość (30 Sierpnia 2019, godz. 22:49)

  Ciaza:snilo mi się że leżałem w łóżku całkowicie nie świadoma tego że jestem w ciazy. Nagle poczulam kopnięcie i myśl zw przeciez to niemożliwe
 • ~Gość (7 Grudnia 2018, godz. 9:43)

  Ja staram się o dziecko a dziś śniło mi się że jestem w ciąży oj byłoby pięknie.
 • ~Edzia (20 Sierpnia 2018, godz. 12:23)

  Snilo mi sie ze jestem w ciazy podczas badania usg wyszlo ze bedzie to chlopiec,bylam bardzo rozczarowana i zawiedziona tym faktem mowiac ze znowu chlopiec i ze w domu mam juz 3 chlopcow i liczylam na corke
 • ~Aśka (2 Lipca 2018, godz. 8:01)

  Śniło mi się że było zakończenie szkoły średniej najpierw pogodzilam się z moimi najgorszymi wrogami. Potem wszyscy ustawili się na schodach ja wchodzilam po nich i się zegnalam. Nagle musiałam zdjac buty bo niewygodnie bylo mi iść. Weszłam na samą górę pożegnałam się, a przyjaciółka z którą już nie mam kontaktu spogląda na mnie i mowi ze jestem w ciąży. Ja o tym nie wiedziałam, powiedziala mi tylko zrob test to zobaczysz.
 • ~anni66 (18 Stycznia 2018, godz. 13:11)

  Miałam bardzo dziwny sen.. Śniło mi się, że razem z moim najlepszym kolegą (nie jesteśmy jeszcze razem niestety) spodziewaliśmy się naszego dziecka. Tyle, że miała je urodzić jakaś kobieta.. nie wiem możliwe że to jego koleżanka albo ktoś. Strasznie się zdenerwowałam i dopytywałam jak to możliwe..
 • ~Izabela (19 Listopad 2017, godz. 10:13)

  Śniło mi się że jestem w ciąży a że jestem po histerektomii to i we snie zastanawiałam się jak to mozliwe . Brzuch był mały, ale czulam ruchy dziecka. Szukałam kogoś kto potwierdzi że dziecko donoszę i urodzę zdrowe. Nikt nie chciał odpowiedzieć bo nie znał się na takich problemach. Co mógł znaczyć mój sen ?
 • ~Ciekawa (14 Listopad 2017, godz. 12:14)

  Śniło mi się, że dowiedziałam się, że jestem w 9 miesiącu ciąży ale nic na to nie wskazywało bo byłam bardzo szczupła, poza tym miałam normalnie okres. Wiem, że ciąża była zagrożona a dziecko ważyło 500 g. Ja przez cały okres ciąży nawet nie wiedziałam, że w niej jestem. Co może oznaczać taki sen?
 • ~Agnieszka (28 Maja 2017, godz. 8:11)

  Śniło mi się że byłam w ciąży. Leżałam na łóżku, obok siedziała moja najmłodsza córka. Ktoś był jeszcze w pokoju ale nie widziałam twarzy i nie słyszałam głosów. Czułam też obecność jakiegoś mężczyzny,tylko że ja nie mam żadnego mężczyzny od kilku lat. W pewnym momencie dziecko w moim brzuchu zaczęło się poruszać i widać było jego piąstki, miałam przeczucie że to jest dziewczynka. Proszę mi wierzyć, obudziłam się przerażona...
 • ~Justyna (2 Sierpnia 2016, godz. 18:03)

  Śniło mi się że moja koleżanka jest w ciąży( w rzeczywistości jest) i miała niedługo rodzić. Ja powiedziałam że też bym bardzo chciała mieć dziecko więc 'oddała' mi je ze swojego brzucha do mojego ale dalej miała duży brzuch, a ja czułam jak dziecko sie rusza i oddycha. Mój partner położyl ręke na brzuchu i był bardzo zadowolony. Jak przyszedł czas porodu cała rodzina koleżanki się zebrała w szpitalu a ona powiedziała że 'przetransportowała' dziecko do mnie. Reakcja rodziny była 'aaha dobrze jeśli sie zgodziła'. Nikt nie był zdziwiony o co chodzi z przetransportowaniem.
  Co to może oznaczać?
 • ~Morandi (4 Lutego 2016, godz. 20:52)

  Ostatnio w krótkim odstępie czasu mam jeden i ten sam sen. Śni mi się że jestem w zaawansowanej ciąży. Leżę na łóżku i próbuje urodzić dziecko,jednak ono się nie rodzi. Cały czas jest w brzuchu mimo wszystko. I nie wiem jak ten sen zinterpretować.
 • ~Adele (2 Października 2015, godz. 11:17)

  Miałam ciekawy sen. Śniło mi się, że mieszkałam w nowym, eleganckim domu. Mogłabym nawet powiedzieć, że była to willa otoczona baśniową wręcz roślinnością. Gdy leżałam na łóżku w pewnym momencie poczułam delikatne ciepło w brzuchu. Czułam, że przechodzę przez jakąś transformację. Nagle uświadomiłam sobie, że jestem w ciąży. Byłam z tego powodu bardzo szczęśliwa. W głowie miałam już wizję dziecka, które się wkrótce urodzi. Nagle sen się skończył. Co on może oznaczać ?
 • ~A.M. (22 Września 2015, godz. 10:32)

  Śniło mi się, że po powrocie z wakacji zaszłam w ciążę a brzuch w ciągu tygodnia wyglądał jakbym byla 8 miesiacu ciazy.. Do tego wiedzialam ze za tydzien jade na studia a gdybym urodzila to bym musiala zrezygnowac ze studiow okazalo sie ze mama mojego chlopaka chciala mnie sfinansowac w sprawie aborcji jednakze zadego lekarza nie moglam znaleźć
Opisz swój sen lub dodaj komentarz »


Znajdź symbol w senniku

System interpretacji snów

Ostatnie komentarze

 • Mucha Wchodząc do kuchni, weszłam w lepką podłogę. Muchy zaczęły się wzbijać i wydawać okropny o...
 • Księżyc Rzuciłam do nieba nitkę. Ściągnęłam księżyc prosto w moje ręce. To było piękne....
 • Mucha Smażyłam dużą ilość much na patelni, obrzydliwy sen.. ...
O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2024 - DobrySennik.pl