» Przejdź do Menu «
DobrySennik.pl » Sennik » C » Ciąża - znaczenie snu

Sennik Ciąża

CiążaMotyw ciąży we śnie jest oznaką pomyślnych planów na przyszłość. Sen jest nadzieją, że nasze zamierzenia będą mogły w przyszłości się spełnić i szczęśliwie zrealizować.

Taki sen mówi nam o dojrzewaniu, co może przekładać się na emocjonalne i psychiczne dorastanie do niektórych spraw w życiu.

Zwraca również uwagę, że niektóre plany mogą wymagać większej ilości czasu, dlatego ważna jest cierpliwość i systematyczna praca.

Być w ciąży - planowanie rodziny; chęć zrobienia czegoś bardzo odpowiedzialnego i odważnego.

Poród - twoje plany i nadzieje wyjdą na wierzch; spełnienie zamiarów.

Ciąża zagrożona - obawiasz się o swoje dziecko;.

Widzieć inną kobietę w ciąży - zazdrość; powodzenie w pracy.

Badania ciążowe - zmartwienia rodzinne.

Ciąża swojej mamy - radosne nowiny.

Córki - czeka cię szczęśliwa, ale długo wyczekiwana wiadomość.

Koleżanki - niezadowolenie miłosne.

fot. sxc.hu/photo/1358374 , BirkFoto
Interpretacje internautów:

Wydaje mi się, że sny w których pojawiają się motywy związane z rodzeniem dzieci i ciążą, mają dla nas pozytywne znaczenie. Zawsze po takim śnie towarzyszy mi dobry humor :)
~Kama

Ciąża jest symbolem nowego życia, obojętne czy będzie to życie fizyczne, uczuciowe, mentalne czy duchowe. Dotyczy pierwiastka, który kiełkuje w naszej duszy i dąży do określonego celu – aby zaistnieć w świecie zewnętrznym, rozwijać się i doświadczać. Poprzez okrągły kształt, jaki przybiera brzuch i ogólnie – ciało – podczas ciąży, łączy się z żywiołem ziemi. Zazwyczaj wskazuje na narodziny pewnej idei, uczucia, pomysłu – ale w życiu wewnętrznym. Wskazuje na głębokie duchowe poruszenie. Pozwala przewidzieć dogłębne przemiany, raczej w życiu psychicznym niż w rzeczywistości zewnętrznej.
Ciąża najczęściej zapowiada powodzenie przedsięwzięcia, które obrazuje, choć nie zawsze prowadzi do rozwiązania.
Dobrze jest widzieć się w ciąży w pełnym zdrowiu i być z tego faktu zadowolonym. Będzie to oznaczać poczęcie i rozwój danego przedsięwzięcia. Im nasze ciało lepiej znosi ciążę, tym większe szanse powodzenia i szczęśliwego osiągnięcia celu, to jest – onirycznych narodzin.
Kobiecie, która marzy o zajściu w ciążę, zapowiada spełnienie jej marzeń.
Mężczyźnie, który śni o zajściu w ciążę również zapowiada poruszenie wewnętrzne, kiełkowanie idei.
Widzieć się w ciąży, ale nie przyznawać się do tego – nie akceptujesz tego, co zaistniało niedawno w twoim życiu, jesteś nieprzystosowany do zmian, dlatego sen taki oznaczał będzie niepowodzenie, koniec planów.


Aborcja – wskazuje na rezygnację z podjętych działań, obumarcie idei, bolesny koniec pojawiającego się uczucia. Zastanów się czy nie działasz na swoją niekorzyść, rezygnując z tego, co niedawno pojawiło się w twoim życiu.

Poród – oznajmia koniec tego, co przeżywasz, poród wskazuje na rzeczywiste (żywioł ziemi), materialne wyniki tego, co ostatnimi czasy pielęgnowałeś, karmiłeś wewnątrz siebie. Poród to moment przejścia pomiędzy wewnętrznym a zewnętrznym, intymnym a publicznym. Poród wskazuje na głęboką transformację życia zawodowego, uczuciowego, duchowego, zależy od tego, co takiego, jakie dziecię, udało nam się wydać na świat.

Urodzić chłopca – symbol słoneczny, zapewnia spełnienie, natychmiastową realizację.

Urodzić dziewczynkę – może wskazywać na zmartwienia i kłopoty związane z czymś, co pragniemy, aby trwało. Wskazuje na coś, czego utrzymanie „przy życiu” może sprawiać kłopoty. Jednak nie zawsze, jeśli dziewczynka jest zdrowa, zadowolona, ładna, sen taki może wskazywać na spełnienie w kwestiach duchowych, artystycznych czy mediumicznych. Może wymagać od nas szczególnego zaangażowania w sprawę.
~K.K.

Zobacz ostatnio zinterpretowane sny:
~Daga (27-04-2017r.) - Śniło mi się, że byłam z siostrą u gastrologa. Gdy wyszła z gabinetu była bardzo zła, wręcz wściekła. Pytam jej się co się stało a ona, że jest w ciąży.
~Aneta (23-04-2017r.) - Dzisiaj przysnił mi się kolega, którego dawno nie widziałam, około 1,5 roku.Zawsze działał mi na nerwy i zbytnio za nim nie przepodałam za Jego cwaniakowarstwo. W śnie rozmawialiśmy normalnie , smialiśmy się. I po jakimś czasie przyjechałam do mamy z Nim i byłam w ciąży. Pamiętam, że w tym śnie myślałam o swoim wieku , czy nie jest za późno na ciążę.
~Emi (20-03-2017r.) - Byłam w ciąży, obok mnie siedziała również ciężarna kobieta. Miałam bardzo duży brzuch wskazujący na ostatni miesiąc. Bardzo realnie i mocno czułam ruchy dziecka w moim brzuchu. Były tak intensywne, że czułam się jak na jawie. Później urodził się chłopczyk.
~Ela (9-03-2017r.) - Śniło mi się że byłam w zaawansowanej ciąży i że pojechałam do szpitala żeby urodzić. Lekarz miał zrobić cesarskie cięcie. Miałam urodzić syna.
~Oliwia (21-02-2017r.) - Śniło mi się, że byłam w ciąży. W tydzień urósł mi brzuch jak w 8 miesiącu. Brzuch nie był normalny tylko było widać całe dziecko twarz i wszystko było widać, ale dziecko było pod skórą. Gdy kładłam ręke na brrzuch dziecko sie w nią przylutało.
~Danae (17-02-2017r.) - Śniło mi się, że bylam w ciąży z siedmioraczkami. Gdy urodziłam, siedmiu chłopców zastanawiałam się jak ja sobie sama z tym poradzę. Wszystkie dzieci były zdrowe i piękne.
~Monka (15-02-2017r.) - śniło mi się ,że byłam w ciąży chyba z kolegą którego dawno nie widziałam. Miałam piec jakiegoś torta ale z tej przyczyny piekła go babcia i wyszedł jej zakalec z biszkopta więc się rozpłakała więc przytuliłam ją i powiedziałam że jest dobry
~Marzena (31-01-2017r.) - Tydzień temu śniło mi się, że zaszłam w ciążę i zastanawiałam się jak powiedzieć to swojemu chłopakowi. Opowiadałam mu ten sen i jemu kilka dni temu również śniło się, że jestem w ciąży i próbuję dokonać aborcji
~Katarzyna (30-01-2017r.) - Widziałam siebie w ciąży stojąca na werandzie przed domkiem białym jednorodzinnym tak jak bym miała kogoś pożegnać lub przywitać, co ten sen oznacza?
~Anka (23-01-2017r.) - Śniło mi się że jestem w ciąży. Była to ciąża bliźniacza. Już niedługo miał być poród. Byłam bardzo szczęśliwa. Wszystko przebiegało w porządku. Aż do momentu kiedy spotkałam koleżankę która powiedziała mi że też jest w ciąży i że też urodzi bliźnięta. Chłopca i dziewczynkę. I że wie to wszystko z usg. Zapytała się mnie co ja urodzę i czy zrobiłam już usg. Ja wiedziałam że to będzie chłopiec i dziewczynka ale nie robiłam badania więc radość zamieniła się w strach i niepokój o zdrowie dzieci. Zaczęłam szukać lekarza
Najciekawsze i rozszerzone interpretacje snów:

Ciąża: śniło mi się, że moja koleżanka była w ciąży i zaczęła mieć skurcze więc szukałam kogoś kto by ją zawiózł do szpitala. Pobiegłam do jednego domu małżeństwa. ...
~Monika | 20 Listopad 2015, godz. 11:21r. | Ciąża »

Ciąża: Jechałam na zakupy, na jakiś targ. Po drodze skręciłam do sklepu z ubraniami. Chciałam sobie kupić sukienkę. Byłam w ciąży i jak patrzyłam na swoje odbi...
Kociamber | 17 Kwietnia 2015, godz. 20:16r. | Ciąża »

Ciąża : Byłam w jakimś pokoju, siedziałam na krześle i rozmawiałam z tatą i powiedziałam mu, że jestem w ciąży. Mój tata zaczął mówić, że jestem za młoda i wted...
~Julia | 28 Listopad 2014, godz. 10:05r. | Ciąża »

Ocena: 4.67 6 (głosów: 9)
Podobne sny: Czoło, Pęcherz, Tłum, Piegi,

Najnowsze komentarze (7):
 • ~Izabela (19 Listopad 2017, godz. 10:13)

  Śniło mi się że jestem w ciąży a że jestem po histerektomii to i we snie zastanawiałam się jak to mozliwe . Brzuch był mały, ale czulam ruchy dziecka. Szukałam kogoś kto potwierdzi że dziecko donoszę i urodzę zdrowe. Nikt nie chciał odpowiedzieć bo nie znał się na takich problemach. Co mógł znaczyć mój sen ?
 • ~Ciekawa (14 Listopad 2017, godz. 12:14)

  Śniło mi się, że dowiedziałam się, że jestem w 9 miesiącu ciąży ale nic na to nie wskazywało bo byłam bardzo szczupła, poza tym miałam normalnie okres. Wiem, że ciąża była zagrożona a dziecko ważyło 500 g. Ja przez cały okres ciąży nawet nie wiedziałam, że w niej jestem. Co może oznaczać taki sen?
 • ~Agnieszka (28 Maja 2017, godz. 8:11)

  Śniło mi się że byłam w ciąży. Leżałam na łóżku, obok siedziała moja najmłodsza córka. Ktoś był jeszcze w pokoju ale nie widziałam twarzy i nie słyszałam głosów. Czułam też obecność jakiegoś mężczyzny,tylko że ja nie mam żadnego mężczyzny od kilku lat. W pewnym momencie dziecko w moim brzuchu zaczęło się poruszać i widać było jego piąstki, miałam przeczucie że to jest dziewczynka. Proszę mi wierzyć, obudziłam się przerażona...
 • ~Justyna (2 Sierpnia 2016, godz. 18:03)

  Śniło mi się że moja koleżanka jest w ciąży( w rzeczywistości jest) i miała niedługo rodzić. Ja powiedziałam że też bym bardzo chciała mieć dziecko więc 'oddała' mi je ze swojego brzucha do mojego ale dalej miała duży brzuch, a ja czułam jak dziecko sie rusza i oddycha. Mój partner położyl ręke na brzuchu i był bardzo zadowolony. Jak przyszedł czas porodu cała rodzina koleżanki się zebrała w szpitalu a ona powiedziała że 'przetransportowała' dziecko do mnie. Reakcja rodziny była 'aaha dobrze jeśli sie zgodziła'. Nikt nie był zdziwiony o co chodzi z przetransportowaniem.
  Co to może oznaczać?
 • ~Morandi (4 Lutego 2016, godz. 20:52)

  Ostatnio w krótkim odstępie czasu mam jeden i ten sam sen. Śni mi się że jestem w zaawansowanej ciąży. Leżę na łóżku i próbuje urodzić dziecko,jednak ono się nie rodzi. Cały czas jest w brzuchu mimo wszystko. I nie wiem jak ten sen zinterpretować.
 • ~Adele (2 Października 2015, godz. 11:17)

  Miałam ciekawy sen. Śniło mi się, że mieszkałam w nowym, eleganckim domu. Mogłabym nawet powiedzieć, że była to willa otoczona baśniową wręcz roślinnością. Gdy leżałam na łóżku w pewnym momencie poczułam delikatne ciepło w brzuchu. Czułam, że przechodzę przez jakąś transformację. Nagle uświadomiłam sobie, że jestem w ciąży. Byłam z tego powodu bardzo szczęśliwa. W głowie miałam już wizję dziecka, które się wkrótce urodzi. Nagle sen się skończył. Co on może oznaczać ?
 • ~A.M. (22 Września 2015, godz. 10:32)

  Śniło mi się, że po powrocie z wakacji zaszłam w ciążę a brzuch w ciągu tygodnia wyglądał jakbym byla 8 miesiacu ciazy.. Do tego wiedzialam ze za tydzien jade na studia a gdybym urodzila to bym musiala zrezygnowac ze studiow okazalo sie ze mama mojego chlopaka chciala mnie sfinansowac w sprawie aborcji jednakze zadego lekarza nie moglam znaleźć
Opisz swój sen lub dodaj komentarz »


Znajdź symbol w senniku

System interpretacji snów

Ostatnie komentarze

 • Pająk Cześć Sniło mi sie przed chwilą, nad ranem ze jestem w szkole a pani dyrektor przeglada zdjecia...
 • Pociąg Śnilo mi sie dzis ze wsiadlam do odnowionego pociagu ktory nie dzialal a potem zaczal jezdzic. W ni...
 • Sen o kartach tarota Siedzialem z bratem i jego dwoma synami zaczelo straszyc i wszyscy mnie wyzywali od przekletego po c...
O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2017 - DobrySennik.pl