» Przejdź do Menu «
DobrySennik.pl » Sennik » D » Dziecko - znaczenie snu

Sennik Dziecko

DzieckoNa ogół sen ma dla nas pozytywne znaczenie, ponieważ jest przeważnie zwiastunem szczęścia i powodzenia w życiu. Dzieci we śnie nie tylko pomogą podnieść nam nastrój, ale również dają nadzieję na pomyślne wyjście z wielu kłopotów Niekiedy uświadamiają nam o naszej niedojrzałości.

Zobaczyć dzieci lub dziecko - zapowiada się szczęśliwy i uroczy czas.

Chore - nadmierna troska o dobro własnej rodziny.

Karmić je - wkrótce powinna polepszyć się sytuacja finansowa.

Umierające dziecko - niepogodzenie się ze stratą.

Zmarłe dziecko - zmartwienia na tle emocjonalnym.

Porzucić je - samolubstwo; brak empatii i uczuć.

Zachowywać się jak dziecko - niedojrzałość.

Wypadające skądś dziecko - ostrzeżenie przed niebezpieczeństwem.

Dziecko w wózku - stabilne i szczęśliwe życie.

Przytulać dziecko - zbliża się uroczysta chwila.

Mieć nieswoje dziecko - zazdrość.

Usłyszeć płacz dziecka - najbliższy czas może być dla ciebie dość napięty i nerwowy.

Bawiące się dzieci - poczucie bezpieczeństwa.

fot. freeimages.com/photo/1187577 , ArminH
Znaczenia popularnych senników:
Sennik staropolski:
- radość
- zmartwienia (jeżeli sen był nieprzyjemny)
Interpretacje internautów:

Dziecko jest potwierdzeniem własnego ja, wewnętrznej drogi, stanowi kontynuację samego siebie. Wyraża to, co udało nam się zrealizować i pozwala ocenić efekty swoich działań.

Chłopiec zawsze symbolizuje spełnienie, zyski finansowe, waleczność. Jest symbolem słonecznym, utożsamia się go z dniem, wszystkim co pełne, dojrzałe, gotowe do realizacji. Zdrowy, ładny chłopczyk wskazuje na powodzenie, potwierdza potencjał i możliwości śniącego.

Dziewczynka łączy się z symboliką nocy i księżyca, tego co jeszcze nie w pełni gotowe do realizacji, a dopiero kiełkujące, lęgnie, rozwija się. Jest koncepcją celu, który chciałoby się osiągnąć, dlatego wymaga od nas większego pokładu sił i zawiaduje o wymaganych od nas, często podwójnych, staraniach.

Dziewczynka może zwiastować niepowodzenie jakiegoś planu, straty, złudne nadzieje, może informować, że pokłady energii, które inwestujemy w jakieś przedsięwzięcie – nie zwrócą się. Reprezentuje aspekt bierny, dlatego często śmierć dziewczynki we śnie zapowiada koniec deprymującej sytuacji, przejście do działania.
Jednak czasem, jeśli dziewczynka jest zdrowa, szczęśliwa i ładna może mówić o spełnieniu w dziedzinach artystycznych, mediumicznych, wymagających intuicji i empatii.

Odpowiadać za cudze dzieci – zapowiedź licznych kłopotów
Zgubić dziecko – zapomnieć jakieś ważnej niegdyś dla nas idei, nie realizować koncepcji do końca;

Dziecko z brodą lub bez włosów – zapowiedź choroby tego dziecka, jeśli jest znajome; lub zniekształcenia, odchyleń idei, pomysłu, jeśli to dziecko, którego nie znamy;

Dzieci, które wyrażają się poprawnie, są ładne, zadowolone, szczęśliwe – zapowiedź szczęścia i pomyślności w najważniejszych dla nas sprawach.

Dziewczynki karmiące niemowlę – znak nieuchronności losu, może zapowiadać niepowodzenia danego przedsięwzięcia.

Po wyglądzie dziecka można domyślić się kwestii, jaką porusza czy mówi o uczuciach, pasji czy sprawach zawodowych? Z kolei wiek dziecka pozwala nam określić od jak długiego czasu dana sprawa nas porusza, jak długo poświęcamy się danemu uczuciu, idei, dziełu.
~K.K.

Zobacz ostatnio zinterpretowane sny:
~Ania (5-02-2017r.) - Śniło mi się, że byłam w ciąży. Znajdowałam się obecnie w domu babci, nagle okazuje się, że dziecko już jest urodzone i mam założyć jej (córeczce) body wraz z pampersem, zanim zaczęłam to robić przytulałam ją i się cieszyłam. Po chwili okazuje się, że jest już większa i droczy się ze mną uciekając bym jej nie ubrała. Tak się skończył mój dzisiejszy sen. Mam 20 lat i nie mam dzieci.
~Anita (1-02-2017r.) - przyjechał do mnie z dzieckiem , widziałam jak przez sms rozmawiał z matką dziecka, ona pisała że nie może się doczekać kiedy wróci, a ja w złości napisałam , że on jest mój.
~Mira (14-01-2017r.) - Sen o tym, że jestem w ciąży, i urodzę po raz trzeci chłopca. Była to wiadomość zaskakująca ale radosna. W tym śnie pojawiła się moja teściowa, która nie żyje oraz wnuki jako moje dzieci.
~MIREK (4-01-2017r.) - Przyjechaliśmy z żoną na działkę . Tam był staw , lecz bardzo mało wody . Zaczęliśmy sprzątać i po okazało się że w stawie nie ma wody. Była mała dziewczynka która spadła ze schodów i gdy do niej podbiegłem okazało się że jest tak malutka że zmieściła się na dłoni. Wziąłem ją na rękę pobiegłem , krzyczałem . Wziął ją jakiś mężczyzna zaczął dmuchać aż dawała oznaki życia
~Iga (18-12-2016r.) - Pcham przed sobą wózek dziecięcy. Dziecka nie widać. Potem wsiadamy całą grupą znajomych do autobusu. Mój mąż ustawia przed nami wózek z dzieckiem. Ktoś je odkrywa, jest bardzo malutkie i wszyscy podziwiają jak się uśmiecha i robi miny.
~Jola (4-12-2016r.) - Śniło mi się, że mała córeczka znajomych spała w wannie z wodą białą , z białymi mydlinami (woda nie była przezroczysta ale jednolicie biała). i to dziecko spało spokojnie, ale ja je wyjęłam i ogrzałam . Ono było spokojne i ładne.
~Iwona (13-11-2016r.) - Śniło mi się że poszłam do jednej pani w sprawie pracy jako opiekunka do dziecka. To było 8 miesięczne dziecko. Miałam zostać z tym dzieckiem jeden dzień i jedną noc. Jak się sprawdzę, to miałam dostać tę pracę. Ta pani mówiła że do dziecka będę musiała wstać o drugiej trzydzieści w nocy bo wtedy się budzi. Miałam jeszcze zrobić zakupy jak dziecko będzie spało. Byłam zaskoczona, że mam zostawić dziecko samo. Test zdałam i przyjęła mnie na stałe. W tym domu byłam tylko ja i to dziecko.
~Basia (8-11-2016r.) - Byłam gdzieś nie mogłam trafić do miasta szukałam drogi. Chciałam adoptować dziecko, tak bardzo mi zależało żeby to była dziewczynka. Szłam z babcią do szpitala żeby zobaczyć to dziecko.
~Magdalena (7-10-2016r.) - Pomoc dziecku przed jakimś spotkaniem. Płacze bo coś źle zrobiło i boi się bo to spotkanie dla niego jest bardzo ważne i poinformowanie o tym będzie się wiązało że nie spotka się z tą ważną osobą. jestem świadkiem jak specjalista chyba psycholog mówi do dziecka , że możemy się tak umówić , że ta informacja zostanie tajemnicą miedzy dzieckiem a psychologiem pod warunkiem , że ono już więcej tego nie zrobi. To bardzo uradowało je i serdecznie się uśmiechnęło. To samo dziecko w wodzie obserwowało pływającą rybę, ale nie była to ryba.
~Sylwia (29-09-2016r.) - Pojechałam z mężem do jakiejś kobiety. Ona dała nam niemowlę. Było to dziecko mojego męża i tej kobiety. Kiedy jechaliśmy do domu, uświadomiłam sobie, że nie mam dla tego dziecka ani ubranek ani mleka. Zatrzymałam się pod sklepem z ubrankami dla dzieci,żeby kupić coś dla tego niemowlęcia. Ale niestety pani sprzedawczyni nic nie chciała mi sprzedać, bo nie miałam kart stałego klienta. Obok była apteka, ale była zamknięta i mleka też nie kupiłam. Zaczęło mnie to martwić. I jeszcze zrozumiałam, że muszę powiadomić szefa, że nie mogę już pracować,bo muszę się zająć dzieckiem.
Najciekawsze i rozszerzone interpretacje snów:

Dzieci: Jestem na boisku przez szkolą i jeden z uczniów chwali się, że ma super odrobione lekcje. Gdy idę do niego w odwiedziny dowiaduję się od jego mamy,która miała o...
~Monika | 13 Października 2015, godz. 21:44r. | Dzieci »

Roześmiane dziecko: Śniło mi się, że poszłam załatwić bardzo ważną sprawę w urzędzie. ród czekających ludzi zobaczyłam dziewczynkę. Miała ciemne włosy i ciemne oczy. Uśmiechnęł...
~Mireille | 3 Czerwca 2015, godz. 15:32r. | Roześmiane dziecko »

Sen o dziewczynce: Śnił mi się mężczyzna, do którego mam podejrzenia, że mu się podobam, ale nie jestem w 100%-procentach pewna. Wziął na kolana 2-3-letnią bardzo ładną dzie...
~Karo | 30 Maja 2015, godz. 18:01r. | Sen o dziewczynce »

Ocena: 4.79 6 (głosów: 24)
Podobne sny: Ojciec, Matka, Rodzina, Rodzeństwo,

Najnowsze komentarze (9):
 • ~Monia (14 Czerwca 2017, godz. 10:30)

  Śnił mi się mój syn jak był malutki ,we śnie miał może roczek .Obok był mój brat i ja i nagle widzę jak spada w dół na twardą ziemię.Podnoszę go jest zakrwawiony, przyjeżdża karetka, moja mama krzyczy a ja mam poczucie winy że go nie upilnowałam i że to przeze mnie.
 • ~Awlam (12 Kwietnia 2017, godz. 12:35)

  Był piękny słoneczny dzień. Przyjechałam z mężem do jakiegoś jasnego mieszkania do do kogoś w odwiedziny (nie znałam tych ludzi, ale mój mąż tak) a w wózku miałam dwoje swoich dzieci, swoja córeczkę, która była już większa (obecnie ma 5 miesięcy) i mniejszego dziecko (wyglądał jak moje dziecko obecnie) i to był chłopak.
 • ~wystraszona (25 Października 2016, godz. 16:16)

  Mój sen to był istny horror nie wiem jak go zinterpretować. Śniło mi się ze patrzyłam na 4 dzieci najstarsza dziewczynka była blondynką z kręconymi krótkimi włosami około 13 lat, druga w kolejności dziewczynka okolo 11 lat miała proste ciemne długie włosy, kolejny był chłopiec okolo 9 lat grubszy blondynek, a ostatni był okolo 7-8 letni chłopiec w wielkich okularach z ciemnymi włosami. Dzieci te mnie nie widziały. Dziewczynki trzymały starszego chłopca. Młodsza dziewczynka trzymała jakieś cążki przy oczach chłopca. Chłopiec krzyczał i płakał że on nie chce. Na to starsza dziewczynka powiedziała, że tata by chciał, żebyś wydłubał sobie oczy, wtedy podbiegł do nich najmłodszy chłopiec i powiedział, że nie można wydłubywać oczu. Dziewczynki krzyknęły na niego żeby się zamknął i przystąpiły do wydłubywania oka starszemu chłopcu. Przerwał się sen było ciemno i po chwili jasno. I znowu się pojawiły dzieci miały zabandażowane oczy i schodziły po schodach w dół z uśmiechem. Pierwszy schodził starszy chłopiec, za nim najstarsza dziewczynka. Byłam jakąś kobietą,chyba byłam w ciele ich matki, którą te dzieci widziały schodząc po schodach. Rozmawiałam z jakimś ciemnowłosym mężczyzną, a on mnie zapytał o co chodzi z dziećmi, ja powiedziałam ze nie wiem i zapytałam dzieci i znowu przerwa we śnie. Bylo ciemno i za chwilę zrobiło się jasno. Chłopiec miał blizny w oczach i wsadzał sobie do jednego oczodołu krawat co go bawiło. Znowu ciemno sie zrobiło i zaraz jasno i albo byłam w ciele najmłodszego chłopca albo leżałam na plecach na podłodze i najstarsza dziewczynka i starszy chłopiec stali obok siebie ramię w ramię, uśmiechnięci i patrzyli na mnie mimo, że w miejscach oczu miały blizny, a nie oczy ale wiedziałam że na mnie patrzą i sie uśmiechają tylko czułam że mnie coś czeka ale nie miałam pojęcia co ale czułam straszne uczucie, bałam się. W dalszej części jak widać nie pojawiała się młodsza dziewczynka i najmłodszy chłopiec. Czy może ktos zinterpretować ten sen, bo się przeraziłam.
 • ~Katarzyna (19 Października 2016, godz. 20:51)

  Śniło mi się, że jechałam autobusem. Siedziałam Na tylnym siedzeniu. Był tam również mężczyzna w okularach z dzieckiem. Najprawdopodobniej z synem. Zapinał mu pas bezpieczeństwa. Pamiętam, że rozmawiałam z tym mężczyzną. Niestety nie pamiętam o czym, ale wiem że to była miła rozmowa. Oprócz nas w autobusie nie było więcej nikogo.
 • ~Magda (19 Września 2016, godz. 10:54)

  Już od jakiegoś czasu mam powtarzający się sen (wątek). Śni mi się, że mam 15- max16lat,(okres gimnazjum) zachodzę w ciążę i rodzę dziecko. Okazuje się, że po porodzie mam traumę, nie chcę dziecka i dlatego postanawiam je oddać do adopcji-to są wszystko spekulacje, ponieważ nie jest jasno podkreślonę, dlaczego tak się dzieje.(lub robią to za mnie rodzice albo ktoś z rodziny) Mija 10,15, a czasami 20lat i ja wtedy doświadczam proroczego snu, albo jakieś wizji i zrozpaczona dowiaduję się, że mam dziecko. Pytam się swojej matki, babki czy coś wiedzą na ten temat i matka przyznaje się, że zdarzyło się coś takiego .Dzisiaj akurat śniło mi się, że miałam dorosłego syna Piotra. Brunet, wysoki, przystojny, sporadycznie nosił okulary. W tym śnie pisałam do adopcyjnych rodziców Piotra, nawet się z nimi spotkałam w celu wyrażenia zgody na spotkanie z dzieckiem. W końcu dostaje numer tel i dzwonię. Rozmawiam z własnym synem i totalnie rozbita, załamana i przygnębiona opowiadam mu, że nic nie pamiętam z okresu ciąży i też nie wiem czemu oddałam dziecko. Jedynie powtarzam, że miałam widocznie po tym cały porodzie taką traumę, że nie pamiętam, żebym miała kiedykolwiek dziecko lub je rodziła. W takim rodzaju snu, nigdy nie jest powiedzone, kto jest ojcem. Ojca dziecka tam nigdy nie ma. W rozmowie mówię Piotrowi, że ma małego brata (autetycznie mam teraz maleńkiego synka) i, że bardzo chciałabym się z nim spotkać. Zgadza się i po chiwli widzę jakieś ulotne, obrazy, fragmenty spotkania. Nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć. To już nie jest pierwszy taki sen. Bardzo mnie to męczy :( Jak mam to rozumieć?
 • ~Duxaltdami (20 Sierpnia 2016, godz. 19:59)

  Raz na 3 miesiące śni mi się moje stare mieszkanie w kamienicy. Nie mieszkam tam od 20 lat. Zawsze jak mam sen na temat tego starego mieszkania, dzieją się we śnie jakieś katastrofy. Pęka strop od podłogi, zarywa się balkon, ostatnio spadł dach razem z tynkiem a jeszcze jakiś czas temu szukałem na strychu tego domu jakiś przyrządów związanych z morzem i opętanej dziewczynki. Bardzo to dziwne.
 • ~Czarna Gruszka (27 Marca 2016, godz. 18:45)

  Śniło mi się że byłam w jakimś dużym ciemnym domu którego tak naprawdę nigdy nie widziałam, i co chwila przez okno zaglądało dziecko (dziewczynka z krótkimi blond włosami w białej sukience gdzieś tak 7-8 lat). Za każdym razem kiedy się odwracałam, ona tam była a ja strasznie głośno krzyczałam (tylko we śnie) i wtedy ona znikała. Obudziłam się o dokładnie 3 w nocy... Brrr, straszne to było, nikomu nie życzę.
 • ~marietta (26 Lutego 2016, godz. 12:25)

  Śniło mi się że umarła moja mała córka... widziałam ją w trumnie... bardzo płakałam i cierpiałam po stracie.. udało mi się uratować chorego królika a córka umarła.. miałam przeczucie że żyje i obudzi się w trumnie.. bolało.... sen był tak prawdziwy że obudziłam się w strachu i pierwsze co szukałam swojej córki by móc ja przytulić i całować.
 • ~Adele (2 Października 2015, godz. 11:20)

  Kiedyś miałam fajny sen w którym śniło mi się, że jestem znów dzieckiem. Byłam z tego powodu bardzo szczęśliwa. Mogłam na nowo spoglądać na świat w kolorowych barwach. Po chwili jednak wróciłam do świadomości osoby dorosłej i otaczająca mnie rzeczywistość zaczęła wyglądać już zupełnie inaczej. Dotarły do mnie informacje o obowiązkach, pracy i odpowiedzialności. Wtedy uświadomiłam sobie, że bycie dzieckiem jest czymś pięknym.
Opisz swój sen lub dodaj komentarz »


Znajdź symbol w senniku

System interpretacji snów

Ostatnie komentarze

 • Lekarz Wizyta u lekarza: Wchodzę do gabinetu lekarza dermatologa. Lekarz jest Arabem. Uśmiecha się ale n...
 • Ślub Śniło mi się, że mam ślub kuzynki i jestem na nim wraz ze swoim narzeczonym, z którym mamy bra...
 • Mysz Witam dziś śniły mi się dwie małe myszki. Przytulały się do mnie, były pod moją koszula noc...
O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2017 - DobrySennik.pl