» Przejdź do Menu «
DobrySennik.pl » Sennik » B » Babcia - znaczenie snu

Sennik Babcia

BabciaBabcia dla wielu z nas jest niezwykle ważną osobą w naszym życiu. Widzimy w niej osobę ciepłą, pomocną i opiekuńczą. Jest dla nas drugą matką, która zawsze się o nas zatroszczy.
Jej obecność we śnie jest dla nas dobrym znakiem. Możemy być niemal pewni, że kłopoty, jakie przez obecny czas nie dawały nam spokoju, niebawem z łatwością się rozwiążą.
Jeśli w trakcie spotkania babci we śnie czuliśmy ogromną radość, wówczas ta radość może przenieść się do rzeczywistości.

Spotkać babcię - koniec kłopotów i początek szczęścia.

Usłyszeć głos babci - otrzymasz znaki z otoczenia.

Rozmawiać z nią - radość.

Wizyta zmarłej babci - spotka cię coś miłego.

Dzień babci - uroczysta i radosna chwila.

Gdy są jej urodziny - ważne wydarzenie w życiu.

Śnić o jej śmierci - możesz coś stracić, niewłaściwe postępowanie.

fot. sxc.hu/photo/735910 , NYOBE
Znaczenia popularnych senników:
Sennik egipski:
- przyjemności
Zobacz ostatnio zinterpretowane sny:
~Wiedźma (5-05-2018r.) - Moja zmarła Babcia siedziała na fotelu pod krzakiem białego i fioletowego bzu. Mówiła mi, że wybrałam sobie najlepszego chłopaka ,że on jest najlepszy ze wszystkich moich poprzednich chłopaków.
~kasia (17-04-2017r.) - w śnie odwiedziła mnie babcia, która przyniosła mi list. Było jej zimno, więc pożyczyłam jej swoje ubrania. Wszystko działo się w chinach w jakimś pokoju, nie byliśmy tam sami
~Bart (3-04-2017r.) - Schodząc na dół zobaczyłem że babcia która leży w szpitalu w stanie ciężkim obcina paznokcie dziadkowi i czuję się dobrze.
~Nina (29-03-2017r.) - Śniło mi się ,że byłam u babci i widziałam jak zabijała trzy osoby nożem. Było strasznie dużo krwi i te osoby okropnie krzyczały. Mama powiedziała mi ,że kiedyś też taka będę ,że będę potworem chociaż ja już to wiedziałam. Później byłam z bratem u lekarza i lekarz mierzył mu ciśnienie. Po wizycie wróciłam do babci i widziałam jak wynosi zwłoki tych osób w workach.
~Magda (12-03-2017r.) - Śniło mi się, że w moim mieszkaniu którego właścicielem kiedyś była Babcia. Leżała w łóżku zimna i sina. Babcia którą odwiedzaliśmy, karmiliśmy i rozmawialiśmy z nią. Widać było, że jest nieżywa.
~Ola (20-02-2017r.) - W moim snie były szwagier przyniósł dużego węża, a gdy wychodziłam z pokoju wpuscił mi go na plecy. Wszedł mi pod koszulę, schował się tylko ogon wystawał. Pobiegłam do babci i dziadka, zaczęłam sciągać koszulę i babcia zaczeła go wyciągać
~Łukasz (4-02-2017r.) - Spotkanie z moją żyjącą babcią w szpitalu gdzie staliśmy przy szpitalnym łóżku, babcia była naga i miała ranę brzucha z której wychodziły jelita i jasno czerwona krew, kawałek jelita leżał na podłodze. Ja trzymałem rękę na jej ranie i ją pocieszałem.
~Ołajta (27-01-2017r.) - 1 sen : weszłam do pomieszczenia po prawej stronie leżał mężczyzna , któremu przyniosłam kosz jagodzianek , były one oblane lukrem oraz kwiat- storczyk. Na wprost leżała moja babcia, która chyba umierała ( w rzeczywistości nie żyje 4 miesiące ) 2 sen : na górce przed blokiem w którym się wychowywałam kucałam z tata i bratem i dobierałam w pary zimowe rękawiczki .
~zuz (18-01-2017r.) - Śniło mi się, że moja nieżyjąca babcia była u nas w domu i widziałam jak wymiotuje i była chuda. Moja mama i siostra też wymiotowała.
~Ala (16-12-2016r.) - To była jakaś uroczystość rodzinna w domu moich rodziców. Była tam cała rodzina. Pamiętam, że była z nami zmarła już babcia, sadzaliśmy ją na fotelu i otulaliśmy kocem, żeby nie było jej zimno.
Najciekawsze i rozszerzone interpretacje snów:

Sen o starszych ludzich: Śniło mi się że jestem w swoim mieście i spaceruje z koleżankami po rynku. Nagle zauważyłyśmy grupkę starszych ludzi, którzy chyba nie do końca wiedzieli c...
~Ja | 8 Maja 2018, godz. 18:00r. | Sen o starszych ludzich »

Sen o śmierci babci która na jawie jest chora : Śniło mi się, że była Wielkanoc i przyszedł dziadek i powiedział, że babcia która jest chora na jawie-umarła. Tak w sumie nikt nie był nadzwyczajnie smutny, ws...
~Jagoda | 8 Kwietnia 2018, godz. 8:37r. | Sen o śmierci babci która na jawie jest chora »

Sen o Babci: Córka malowała obrazy. Zdziwiłam się, bo nigdy wcześniej tego nie robiła. Były trochę dziwne i mało techniczne, ale nic nie mówiłam i byłam zadowolona,...
~Aga | 12 Lipca 2016, godz. 8:55r. | Sen o Babci »

Ocena: 4.36 6 (głosów: 7)
Podobne sny: Małżeństwo, Rodzina, Brat, Bratowa,

Najnowsze komentarze (8):
 • ~Agata (24 Kwietnia 2018, godz. 14:22)

  W ubiegłym roku na końcu lipca przyśniła mi się zmarła babcia. Sen był bardzo realistyczny. Obudziłam się cała mokra ze strachu. Potem zaczęłam analizować całe zdarzenie. A zaczęło się od: to była noc - ja spałam, a w nocy przyszła do mnie babcia. Stała nad moim łóżkiem i mówiła do mnie: "Pomóż mi, pomóż mi". Była ubrana w białą długą koszulę, na nogach miała grube kajdany połączone łańcuchem, a w rękach trzymała dużą kulę. Gdy wstałam z łóżka by pójść do okna na klatce schodowej to widziałam, jak moja babcia chodzi po ogródku w środku nocy. Gdy pobiegłam do okna w sypialni moich rodziców i spojrzałam przez okno, które wychodzi na działkę mojego sąsiada to nie widziałam już babci, za to widziałam chodzących policjantów po działce sąsiada. Tydzień po tym śnie pojechałam na cmentarz i zapaliłam babci znicze, położyłam kwiaty. Nie wiem, co ten sen oznacza.
 • ~Btx (18 Lutego 2018, godz. 16:55)

  We śnie śniło mi się że głowa mojej zmarlej babci leżała na fotelu i krzyczała na mnie ze nawet jej nie odwiedzę że się za nią nie pomodle i ze mieszkam z swoim facetem bez ślubu. Ja nie mogłam się ruszyć ani krzyczeć. Bardzo mnie przestraszyła. Babcia nie żyje od ponad pół roku. Była bardzo religijna osoba.
 • ~Asia (23 Listopad 2017, godz. 8:53)

  Śniła mi się moja nie żyjąca w rzeczywistości od 5 lat babcia. Dzwoniła do mnie, gdyż w moim śnie znajdowała się w domu starców i powiedziała, że niedługo umrze. Po chwili się rozłączyła a ja dostałam SMSA od jej opiekuna, że babcia nie żyje. Pamiętam, że we śnie płakałam tak mocno, że po przebudzeniu zobaczyłam, że rzeczywiście płyną mi łzy.
 • Tamara666 (12 Listopad 2017, godz. 20:29)

  Śniła mi się moja zmarła babcia. Działo się to w moim domu rodzinnym, który wyglądał bardzo ponuro i strasznie, wszędzie ciemno, pajęczyny, bałagan. Babcia wyglądała bardzo źle, wychudzona, schorowana, chciała żebym ją wykąpała więc to zrobiłam. W śnie babcia umiera. Potem przychodzi mój również zmarły dziadek, który pyta gdzie jest moja babcia, nie był świadomy tego że umarła.Jak mam to rozumieć?
 • ~Miłość (2 Września 2017, godz. 10:42)

  Śmiał mi się moja babcia która zmarła we śnie nie całe trzy miesiące temu. Bardzo ją kochałam była dla mnie kimś nie zastąpiony. Zmarła 5 dni po wiadomości ode mnie ,ze będzie miała kolejnego prawnuczka. Sen wyglądał tak że leżała w trumnie opuchnięta ja strasznie płakałam wyglądała nie ci inaczej jak w ten realny dzień. Moja mama trzymała w ręku papierowego pieniądza i kazała mi włożyć jej gdzieś . Stwierdziłam że wloze jej delikatnie do buta . Przez cały czas czułam się rozbita, rozpacz, smutek. Wstałam rano wznosząc się od płaczu. Znowu zasnełam śniło mi się ze w miejscu na cmentarzu (leży na dziadku pod drzewem) nie było tam miejsca nie było tam ich byli w calkiem innym miejscu, grób w jakieś kaplicy, a ja za wszelką cenę starałam się aby znowu byli na swoim miejscu
 • ~Viki (1 Lipca 2017, godz. 19:42)

  Moja Babcia umarła rok temu. Byłam z nią bardzo zżyta, wychowała mnie i była dla mnie jak Matka. Bardzo przeżyłam jej odejście. Od jej śmierci, śniła mi się wiele razy. W tych snach milczy, nie odzywa się do mnie ani słowem, za to doskonale ją rozumiem, jakbyśmy porozumiewały się telepatycznie. Odczytuję jej uczucia z wyrazu twarzy, gestów. Chciałabym przytoczyć kilka snów i prosić o pomoc w interpretacji.

  1. Tuż po pogrzebie Babci na jawie, śniłam, że jestem w Kościele. Nie ma w nim nikogo, tylko ja i trumna. Podchodzę bliżej, okazuje się, że to trumna mojej Babci, jest odkryta, stoi na podłodze na ukos, wieko trumny niedbale rzucone jest obok. Wygląda to tak jakby trumna spadła z katafalku. Babcia leży w niej, ma otwarte oczy, jej twarz nie jest spokojna, wykrzywiona jest w grymasie bólu i cierpienia, tak jak w chwili jej śmierci. Ja jednak wyczuwam, że Babcia jest zła i ma do mnie żal.

  2. Babcia stoi na dworze, na drodze, jest ciemno. Widzę ją tylko z oddali, nie rusza się, nic nie mówi, jej mina jest poważna. Twarz nie zdradza żadnych uczuć. Chcę do niej podejść, ale z każdym moim krokiem, oddala się coraz bardziej.

  3. Babcia wygląda na złą i smutną, dalej nic nie mówi, jest przy mnie, ale wygląda tak, jakby się na mnie gniewała, nie reaguje na moje słowa.

  4. Babcia z poważną miną bierze mnie za rękę i w pośpiechu gdzieś za sobą ciągnie. Nie boję się, ufam jej. W dalszym ciągu się nie odzywa. Wchodzimy do sklepu odzieżowego, wręcza mi pieniądze i przegląda ubrania na wieszakach, przykłada do mnie bluzkę i daje do zrozumienia, że mam sobie coś kupić.

  5. Babcia dalej jest "zła", ale przytulam ją, całuję w policzek, droczę się z nią jak mała dziewczynka, przepraszam. Obejmuje mnie i bardzo mocno przytula, całuje w czoło, ale dalej jest smutna.

  6. Babcia żyje, nie umarła, jest ze mną i z moją rodziną, towarzyszy nam w codzienności, dalej się nie odzywa do mnie, za to powiedziała parę słów do mojej rodziny, ale słowa te są niezrozumiałe i nielogiczne, nie tworzą żadnego zdania. Ten sen powtarza się wielokrotnie.

  7. Babcia jest z nami, ale tym razem ja zdaję sobie sprawę z tego, że nie żyła. W tym śnie odżyła. Po tygodniu od pogrzebu wróciła do nas żywa. Jestem tak szczęśliwa, że chcę o tym powiedzieć wszystkim sąsiadom, chce zadzwonić do przyjaciółki Babci i powiedzieć jej, że Babcia tu jest, że żyje. Zaczynam zastanawiać się w jaki sposób wróciła. Przecież została pochowana...
 • ~Justyna (1 Czerwca 2017, godz. 8:26)

  Byłam na domku letniskowym z okna sąsiada widziałam swój domek gdzie była mama z babcia. Babcia w pewnym momencie upadła na podłogę a mama zaczęła ją reanimować.przebiegłam szybko i chwyciłam za telefon, aby po karetkę zadzwonić przy czym mocno płakałam. Babcia umierała a ja jeszcze z siostra w danej chwili się poklóciłam, gdzie padły dość mocne słowa żeby dala mi święty spokój. Fakt, że w rzeczywistości kilka dni temu właśnie się poklocilam z siostra i padły słowa podobne.
 • ~Luk (24 Marca 2017, godz. 10:15)

  Śniło mi się, ze słyszę kroki babci na schodach i mam świadomość w tym śnie, ze babcia przecież nie żyje i czuje ogromny strach. Budzę się ze snu i patrzę na zegarek. Jest 3:33.
  Jak to interpretować?
Opisz swój sen lub dodaj komentarz »


Znajdź symbol w senniku

System interpretacji snów

Ostatnie komentarze

 • Dziadek Dzisiaj śnił mi się mój ukochany dziadek, który nie żyje od 9 miesięcy. Siedziałam z dziadki...
 • Zęby Witam , śniło mi się że zdejmuje kamień i osad z zębów. Zęby są bielsze, ale nie wszystko ...
 • Pociąg Stoję na stacji. Patrzę jedzie pociąg, w którego przyjazd już zwątpiłam. Pobiegłam kupić bi...
O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2018 - DobrySennik.pl