» Przejdź do Menu «
DobrySennik.pl » Sennik » B » Babcia - znaczenie snu

Sennik Babcia

BabciaBabcia dla wielu z nas jest niezwykle ważną osobą w naszym życiu. Widzimy w niej osobę ciepłą, pomocną i opiekuńczą. Jest dla nas drugą matką, która zawsze się o nas zatroszczy.
Jej obecność we śnie jest dla nas dobrym znakiem. Możemy być niemal pewni, że kłopoty, jakie przez obecny czas nie dawały nam spokoju, niebawem z łatwością się rozwiążą.
Jeśli w trakcie spotkania babci we śnie czuliśmy ogromną radość, wówczas ta radość może przenieść się do rzeczywistości.

Spotkać babcię - koniec kłopotów i początek szczęścia.

Usłyszeć głos babci - otrzymasz znaki z otoczenia.

Rozmawiać z nią - radość.

Wizyta zmarłej babci - spotka cię coś miłego.

Dzień babci - uroczysta i radosna chwila.

Gdy są jej urodziny - ważne wydarzenie w życiu.

Śnić o jej śmierci - możesz coś stracić, niewłaściwe postępowanie.

fot. sxc.hu/photo/735910 , NYOBE
Znaczenia popularnych senników:
Sennik egipski:
- przyjemności
Zobacz ostatnio zinterpretowane sny:
~Wiedźma (5-05-2018r.) - Moja zmarła Babcia siedziała na fotelu pod krzakiem białego i fioletowego bzu. Mówiła mi, że wybrałam sobie najlepszego chłopaka ,że on jest najlepszy ze wszystkich moich poprzednich chłopaków.
~kasia (17-04-2017r.) - w śnie odwiedziła mnie babcia, która przyniosła mi list. Było jej zimno, więc pożyczyłam jej swoje ubrania. Wszystko działo się w chinach w jakimś pokoju, nie byliśmy tam sami
~Bart (3-04-2017r.) - Schodząc na dół zobaczyłem że babcia która leży w szpitalu w stanie ciężkim obcina paznokcie dziadkowi i czuję się dobrze.
~Nina (29-03-2017r.) - Śniło mi się ,że byłam u babci i widziałam jak zabijała trzy osoby nożem. Było strasznie dużo krwi i te osoby okropnie krzyczały. Mama powiedziała mi ,że kiedyś też taka będę ,że będę potworem chociaż ja już to wiedziałam. Później byłam z bratem u lekarza i lekarz mierzył mu ciśnienie. Po wizycie wróciłam do babci i widziałam jak wynosi zwłoki tych osób w workach.
~Magda (12-03-2017r.) - Śniło mi się, że w moim mieszkaniu którego właścicielem kiedyś była Babcia. Leżała w łóżku zimna i sina. Babcia którą odwiedzaliśmy, karmiliśmy i rozmawialiśmy z nią. Widać było, że jest nieżywa.
~Ola (20-02-2017r.) - W moim snie były szwagier przyniósł dużego węża, a gdy wychodziłam z pokoju wpuscił mi go na plecy. Wszedł mi pod koszulę, schował się tylko ogon wystawał. Pobiegłam do babci i dziadka, zaczęłam sciągać koszulę i babcia zaczeła go wyciągać
~Łukasz (4-02-2017r.) - Spotkanie z moją żyjącą babcią w szpitalu gdzie staliśmy przy szpitalnym łóżku, babcia była naga i miała ranę brzucha z której wychodziły jelita i jasno czerwona krew, kawałek jelita leżał na podłodze. Ja trzymałem rękę na jej ranie i ją pocieszałem.
~Ołajta (27-01-2017r.) - 1 sen : weszłam do pomieszczenia po prawej stronie leżał mężczyzna , któremu przyniosłam kosz jagodzianek , były one oblane lukrem oraz kwiat- storczyk. Na wprost leżała moja babcia, która chyba umierała ( w rzeczywistości nie żyje 4 miesiące ) 2 sen : na górce przed blokiem w którym się wychowywałam kucałam z tata i bratem i dobierałam w pary zimowe rękawiczki .
~zuz (18-01-2017r.) - Śniło mi się, że moja nieżyjąca babcia była u nas w domu i widziałam jak wymiotuje i była chuda. Moja mama i siostra też wymiotowała.
~Ala (16-12-2016r.) - To była jakaś uroczystość rodzinna w domu moich rodziców. Była tam cała rodzina. Pamiętam, że była z nami zmarła już babcia, sadzaliśmy ją na fotelu i otulaliśmy kocem, żeby nie było jej zimno.
Najciekawsze i rozszerzone interpretacje snów:

mieszkanie babci: Śniło mi się, że byłam w mieszkaniu mojej zmarłej babci (w którym nie byłam już ponad 10lat), razem z jedną z moich koleżanek. Mieszkanie było częściowo u...
~julia | 11 Maja 2024, godz. 20:43r. | mieszkanie babci »

sen o babci: Przyśniła mi się moja nieżyjąca już wiele lat babcia. Wyglądało to tak jakby była u nas w odwiedzinach i nocowała w pokoju córki razem z nią. Tak jakby w...
~nina | 9 Stycznia 2024, godz. 9:52r. | sen o babci »

Spóźnienie na pociąg: Miałam iść na pociąg, bo wracałam od dziadka (była tam również moja babcia, która zmarła w maju, była pod postacią ducha i tylko ja mogłam ją zobaczyć,...
Pierog | 13 Sierpnia 2022, godz. 13:25r. | Spóźnienie na pociąg »

Ocena: 4.36 6 (głosów: 7)
Podobne sny: Rodzice, Bratowa, Rodzina, Ciotka,

Najnowsze komentarze (30):
 • ~Brendi (28 Stycznia 2024, godz. 21:16)

  W moim domu rodzinnym odwiedziła nas żyjąca babcia. Ale była młodsza, jakby o jakieś 15 lat? Była też bardzo elegancko pomalowana. Zawsze jest taka dostojna. Otworzyłam jej drzwi, weszła i była taka obojętna - mimo, że powiedziałam jej, że świetnie wygląda, młodo. Chyba wróciła od cioci i nie do końca była zadowolona...
 • ~Kowal (15 Września 2021, godz. 5:19)

  Wszedłem do pokoju gdzie leżała chora nie pamiętająca mnie babcia (babcia zmarła 2 lata temu) o dziwo w tym samym pokoju był mój tata, który spał z nią na tym samym łóżku, ale gdy wszedłem to tata wstał. Zapytałem: babciu, to ja twój wnuczek, a babcia odpowiedziała żebym nie opowiadał głupot, bo ja jestem (tutaj nie pamiętam jak mnie nazwała). Ja odszedłem kawałeczek od łóżka, a tata mówi , że ciężko z babcią. Widziałem jak babcia nie miała zębów. Ale była radosna.
 • ~Gość (22 Lipca 2021, godz. 8:14)

  Śniła mi się zmarła babcia. Byliśmy w jej pokoju, w którym zawsze siedziała z mną i moim starszym bratem, rozmawiała z nami, dała jakieś papiery, coś było związane z pieniędzmi .
 • ~Kasia (8 Maja 2021, godz. 9:27)

  Śniło mi się, że wcześnie rano przyjechała do mnie siostra i powiedziała, że babcia i wujek, który nadużywa alkoholu mieli wypadek samochodowy. Wypadek miał miejsce tuż obok domu babci i babcia niestety zmarła. We śnie nie widziałam wypadku, te informacje przekazała mi siostra.
 • ~Gość (26 Stycznia 2021, godz. 22:48)

  Snila mi się moja zmarła babcia. Była taka jak ją pamiętam, a ja jako teraźniejsza dorosła osoba. Siedzialam jej na kolanach i przez cały sen mocno się przytulałysmy i płakałysmy. Co najdziwniejsze, przez te lata nie zapomniałam jej głosu, nie zapomniałam rys twarzy, ale zapomniałam jej zapach. We śnie mocno wtulalam się w jej szyję i wdychałam jej zapach. Jakby płacz z tęsknoty, mimo, że nie ma jej z nami juz wiele lat i pogodziłam się z jej odejściem.
 • ~Gość (24 Listopad 2020, godz. 8:26)

  Snila mi się babcia która juz nie żyje. Siedzieliśmy na łóżku. Ona dawała mi złotą obrączkę, ja nie chciałam jej przyjać, ale ona i tak mi ja dała. W ogole do mnie nie mowiła.
 • ~Gość (5 Czerwca 2020, godz. 7:31)

  Śniła mi się babcia, która umarła ponad miesiące temu i spytała mnie czy jej starsza siostra jeszcze żyje, a ja jej odpowiedziałam, że żyje i zaczęłam płakać do babci, że to właśnie moja babcia nie żyje. Wyglądała we śnie ładnie. Co to może znaczyć ?
 • ~Wera (27 Maja 2020, godz. 10:10)

  Byłam z wizytą u babci i dziadka. Niestety oni przechodzili kryzys i babcia próbowała udusić dziadka, dziadek też ją wcześniej uderzył. Zabraliśmy babcie do cioci na noc.
 • ~Gość (8 Kwietnia 2020, godz. 13:51)

  Moja babcia odeszła w dniu urodzin mojego partnera, czuję że ona w ten sposób chciała mi coś przekazać, co mam myśleć jak to rozumieć.
 • ~Gość (16 Lutego 2020, godz. 3:38)

  Żyjąca babcia leżała w łóżku i powiedziała zdanie. Jak ja mam odejść?
 • ~Gość (18 Listopad 2019, godz. 13:11)

  Śniło mi się że leżałam na łóżku i usłyszałam w kuchni jakiś trzask, kiedy się podniosłam i zajrzałam do kuchni to zobaczyłam jak moja babcia nieżyjąca stoi oparta o szafkę. Wystraszyłam się i podeszłam powoli do drzwi żeby wyjść z domu, ale były zamknięte. W opanowaniu pootwierałam zamki i wyszłam na klatkę ale cofnęłam się żeby sprawdzić czy to ona. Wychyliłam się, a ona zaczęła nagle iść w moja stronę. Zaczęłam uciekać.
 • ~Gość (18 Listopad 2019, godz. 13:10)

  Śniło mi się że leżałam na łóżku i usłyszałam w kuchni jakiś trzask, kiedy się podniosłam i zobaczyłam do kuchni to zobaczyłam jak moja babcia nieżyjąca stoi oparta o szafkę wystraszyłam się podeszłam powoli do drzwi żeby wyjść z domu ale były zamknięte w opanowaniu pootwieralam zamki i wyszłam na klatkę ale cofnelam się żeby sprawdzić czy to ona wychylilam się, A ona zaczęła nagle iść w moja stronę. Zaczęłam uciekać
 • ~Gość (6 Października 2019, godz. 4:15)

  Śniła mi się babcia która niedawno zmarła. W moim śnie leżała w trumnie wyłącznie w halce, bez ciuchów. Nie wiem, co to może oznaczać...
 • ~Gość (29 Września 2019, godz. 7:52)

  Snila mi sie babcia, ktora nie zyje od niespelna roku w snie wiedzilam ze ona nie zyje, ale w ttm snie ona zyla podeszlam do ni3j przytulilam. Ja mocno pocalowalam powiedzialam ze bardzo ja kocham bo jakbym wiwdzila ze wiecej jej juz nie zobacze
 • ~Gość (30 Maja 2019, godz. 9:19)

  Babcia we snie jak za zycia byla chora tak byla bardzo zdrowa i jak chcialam juz od niej isc to powiedziala mi ze umre
 • ~Gość (21 Maja 2019, godz. 8:02)

  Śniła mi się moja zmarła babcia. Weszła uśmiechnięta do swojego pokoju w którym byłam razem z mężem (teraz jest to nasz pokój). Byłam zszokowana ale szczęśliwa. Babcia położyła się na łóżku, ja obok, jej oblicze się zmieniło na chore i zmęczone. Zapytałam „Babciu jak się czujesz?” Ale nie odpowiedziała zapytała czy zabiorę ze sobą moją siostrę. Po tym się obudziłam.
 • ~Gość (27 Kwietnia 2019, godz. 21:14)

  Widzialam moja zmarla babcie z ktora nie mialam dobrego kontaktu.
  Widzialam jej czarne wlosy zawiniete w kok. Później wypuściła ja do domu i jadla obiad rękoma jak opętana.
 • ~Gość (12 Listopad 2018, godz. 10:15)

  Śniło mi się, że umiera moja babcia (która na jawie nie żyje i wyglądała zupełnie inaczej niż moja babcia) w łóżku, nie wiedziałam co mam robić. Postawiłam obrazki biblijne koło jej łóżka i siedziałam przy niej. Kiedy umarła zaczęłam strasznie płakać. Jej grób znajdował się w moim mieszkaniu, zauważyłam jeszcze, że koło jej grobu leży kolejny grób, ale nie było napisane kto tam leżał. W śnie myślałam, że szykuje się śmierć mojej mamy (która żyje na jawie). Kiedy się obudziłam byłam strasznie mokra i roztrzęsiona..
 • ~Gość (26 Października 2018, godz. 8:06)

  Chciałam kupić mojej zmarłej (we śnie zyla) babci prezent. Kupiłam jej piękne buciki i zegarek. Nagle do sklepu weszła kobieta i poprosiła właściciela sklepu o ustawienie rezonansu bo jest Pani na badaniu z przerzutem raka na szyje i kręgosłup. Szybko poleciałam razem z nim i okazało się, ze to moja babcia. Bardzo ja bolało to badanie szyi. Jak wyszła rozmawiałyśmy octem ze coś wzięłam z jakiegoś mieszkania i nie pozwoliłaby mi na to. Później szliśmy spacerkiem siadła na ławce i opalała sie- wyciągnęła sie do słoneczka i powiedziała „świec słoneczko bo jesteś takie drogie”. Koniec.
 • ~Gość (29 Sierpnia 2018, godz. 21:18)

  Śniła mi się babcia. Okazało się , że ona żyje. Przez rok mieszkała sama, była w miarę zadbana, w sumie wyglądała tak jak zawsze, ładnie pachniała.(zaginęła rok temu, jej ciało odnaleziono) Na początku mnie nie poznała. Nic nie pamiętała. Było mi bardzo przykro ale się cieszyłam , że żyje. No i się uściskałyśmy Później powoli sobie wszystko sobie przypominała. Zabrałam ją do mieszkania mojego rodzinnego pokazać jakie zrobiłyśmy przemeblowanie . Bardzo jej się podobało. Uśmiechała się jak niewinne, zawstydzona ale zadowolone dziecko.
 • ~Gość (17 Sierpnia 2018, godz. 2:33)

  Śniła mi się nieżyjąca od wielu lat babcia. Byłam u niej w mieszkaniu do którego wiodła okropnie rozwalona klatka schodowa. Babcia siedziała w domu, nic się nie odzywała. Ja podeszłam przeprosiłam ją tak jakby, że pod koniec jej życia trochę ja zaniedbywałam.potem pocałowałam ją.
 • ~Nika131 (22 Maja 2018, godz. 5:22)

  Śniło mi się że Bylismy z mamą siostrą i babcią w szpitalu po coś, pozniej wsiadlysmy do samochodu,mama kazala mi zostać z babcią w samochodzie. Babcia była wtedy bardzo słaba i wydawało się że zaraz umrze. Wtedy przyszedł mój brat i spytał mnie ile chce za to żebym mu pozwoliła udusić babcie. Powiedzialam mu ze 1000 zł. Dał mi te pieniądze. Cały czas wiedzialam ze to bardzo zle. Brat przyłożył babci szmatke do twarzy i babcia zaraz zmarła. W oddali widzialam już siostrę i mame. Zaczęłam bardzo płakać. Nic nie było na mnie, uznano że babcia umarła ze starości ale pozniej w tym śnie mama mojego narzeczonego zaczęła mi mówić że ona wie że ja nic złego nie zrobilam jednak muszą sprawdzić kamery które są pod szpitalem. Caly czas miala taką mine jakby o wszystkim wiedziala. Wtedy się obudzilam. Co może oznaczać ten sen?
 • ~Agata (24 Kwietnia 2018, godz. 14:22)

  W ubiegłym roku na końcu lipca przyśniła mi się zmarła babcia. Sen był bardzo realistyczny. Obudziłam się cała mokra ze strachu. Potem zaczęłam analizować całe zdarzenie. A zaczęło się od: to była noc - ja spałam, a w nocy przyszła do mnie babcia. Stała nad moim łóżkiem i mówiła do mnie: "Pomóż mi, pomóż mi". Była ubrana w białą długą koszulę, na nogach miała grube kajdany połączone łańcuchem, a w rękach trzymała dużą kulę. Gdy wstałam z łóżka by pójść do okna na klatce schodowej to widziałam, jak moja babcia chodzi po ogródku w środku nocy. Gdy pobiegłam do okna w sypialni moich rodziców i spojrzałam przez okno, które wychodzi na działkę mojego sąsiada to nie widziałam już babci, za to widziałam chodzących policjantów po działce sąsiada. Tydzień po tym śnie pojechałam na cmentarz i zapaliłam babci znicze, położyłam kwiaty. Nie wiem, co ten sen oznacza.
 • ~Btx (18 Lutego 2018, godz. 16:55)

  We śnie śniło mi się że głowa mojej zmarlej babci leżała na fotelu i krzyczała na mnie ze nawet jej nie odwiedzę że się za nią nie pomodle i ze mieszkam z swoim facetem bez ślubu. Ja nie mogłam się ruszyć ani krzyczeć. Bardzo mnie przestraszyła. Babcia nie żyje od ponad pół roku. Była bardzo religijna osoba.
 • ~Asia (23 Listopad 2017, godz. 8:53)

  Śniła mi się moja nie żyjąca w rzeczywistości od 5 lat babcia. Dzwoniła do mnie, gdyż w moim śnie znajdowała się w domu starców i powiedziała, że niedługo umrze. Po chwili się rozłączyła a ja dostałam SMSA od jej opiekuna, że babcia nie żyje. Pamiętam, że we śnie płakałam tak mocno, że po przebudzeniu zobaczyłam, że rzeczywiście płyną mi łzy.
 • Tamara666 (12 Listopad 2017, godz. 20:29)

  Śniła mi się moja zmarła babcia. Działo się to w moim domu rodzinnym, który wyglądał bardzo ponuro i strasznie, wszędzie ciemno, pajęczyny, bałagan. Babcia wyglądała bardzo źle, wychudzona, schorowana, chciała żebym ją wykąpała więc to zrobiłam. W śnie babcia umiera. Potem przychodzi mój również zmarły dziadek, który pyta gdzie jest moja babcia, nie był świadomy tego że umarła.Jak mam to rozumieć?
 • ~Miłość (2 Września 2017, godz. 10:42)

  Śmiał mi się moja babcia która zmarła we śnie nie całe trzy miesiące temu. Bardzo ją kochałam była dla mnie kimś nie zastąpiony. Zmarła 5 dni po wiadomości ode mnie ,ze będzie miała kolejnego prawnuczka. Sen wyglądał tak że leżała w trumnie opuchnięta ja strasznie płakałam wyglądała nie ci inaczej jak w ten realny dzień. Moja mama trzymała w ręku papierowego pieniądza i kazała mi włożyć jej gdzieś . Stwierdziłam że wloze jej delikatnie do buta . Przez cały czas czułam się rozbita, rozpacz, smutek. Wstałam rano wznosząc się od płaczu. Znowu zasnełam śniło mi się ze w miejscu na cmentarzu (leży na dziadku pod drzewem) nie było tam miejsca nie było tam ich byli w calkiem innym miejscu, grób w jakieś kaplicy, a ja za wszelką cenę starałam się aby znowu byli na swoim miejscu
 • ~Viki (1 Lipca 2017, godz. 19:42)

  Moja Babcia umarła rok temu. Byłam z nią bardzo zżyta, wychowała mnie i była dla mnie jak Matka. Bardzo przeżyłam jej odejście. Od jej śmierci, śniła mi się wiele razy. W tych snach milczy, nie odzywa się do mnie ani słowem, za to doskonale ją rozumiem, jakbyśmy porozumiewały się telepatycznie. Odczytuję jej uczucia z wyrazu twarzy, gestów. Chciałabym przytoczyć kilka snów i prosić o pomoc w interpretacji.

  1. Tuż po pogrzebie Babci na jawie, śniłam, że jestem w Kościele. Nie ma w nim nikogo, tylko ja i trumna. Podchodzę bliżej, okazuje się, że to trumna mojej Babci, jest odkryta, stoi na podłodze na ukos, wieko trumny niedbale rzucone jest obok. Wygląda to tak jakby trumna spadła z katafalku. Babcia leży w niej, ma otwarte oczy, jej twarz nie jest spokojna, wykrzywiona jest w grymasie bólu i cierpienia, tak jak w chwili jej śmierci. Ja jednak wyczuwam, że Babcia jest zła i ma do mnie żal.

  2. Babcia stoi na dworze, na drodze, jest ciemno. Widzę ją tylko z oddali, nie rusza się, nic nie mówi, jej mina jest poważna. Twarz nie zdradza żadnych uczuć. Chcę do niej podejść, ale z każdym moim krokiem, oddala się coraz bardziej.

  3. Babcia wygląda na złą i smutną, dalej nic nie mówi, jest przy mnie, ale wygląda tak, jakby się na mnie gniewała, nie reaguje na moje słowa.

  4. Babcia z poważną miną bierze mnie za rękę i w pośpiechu gdzieś za sobą ciągnie. Nie boję się, ufam jej. W dalszym ciągu się nie odzywa. Wchodzimy do sklepu odzieżowego, wręcza mi pieniądze i przegląda ubrania na wieszakach, przykłada do mnie bluzkę i daje do zrozumienia, że mam sobie coś kupić.

  5. Babcia dalej jest "zła", ale przytulam ją, całuję w policzek, droczę się z nią jak mała dziewczynka, przepraszam. Obejmuje mnie i bardzo mocno przytula, całuje w czoło, ale dalej jest smutna.

  6. Babcia żyje, nie umarła, jest ze mną i z moją rodziną, towarzyszy nam w codzienności, dalej się nie odzywa do mnie, za to powiedziała parę słów do mojej rodziny, ale słowa te są niezrozumiałe i nielogiczne, nie tworzą żadnego zdania. Ten sen powtarza się wielokrotnie.

  7. Babcia jest z nami, ale tym razem ja zdaję sobie sprawę z tego, że nie żyła. W tym śnie odżyła. Po tygodniu od pogrzebu wróciła do nas żywa. Jestem tak szczęśliwa, że chcę o tym powiedzieć wszystkim sąsiadom, chce zadzwonić do przyjaciółki Babci i powiedzieć jej, że Babcia tu jest, że żyje. Zaczynam zastanawiać się w jaki sposób wróciła. Przecież została pochowana...
 • ~Justyna (1 Czerwca 2017, godz. 8:26)

  Byłam na domku letniskowym z okna sąsiada widziałam swój domek gdzie była mama z babcia. Babcia w pewnym momencie upadła na podłogę a mama zaczęła ją reanimować.przebiegłam szybko i chwyciłam za telefon, aby po karetkę zadzwonić przy czym mocno płakałam. Babcia umierała a ja jeszcze z siostra w danej chwili się poklóciłam, gdzie padły dość mocne słowa żeby dala mi święty spokój. Fakt, że w rzeczywistości kilka dni temu właśnie się poklocilam z siostra i padły słowa podobne.
 • ~Luk (24 Marca 2017, godz. 10:15)

  Śniło mi się, ze słyszę kroki babci na schodach i mam świadomość w tym śnie, ze babcia przecież nie żyje i czuje ogromny strach. Budzę się ze snu i patrzę na zegarek. Jest 3:33.
  Jak to interpretować?
Opisz swój sen lub dodaj komentarz »


Znajdź symbol w senniku

System interpretacji snów

Ostatnie komentarze

 • Stodoła Byłam w stodole, w której znalazłam dużo pochowanych starych zabawek mojego nastoletniego syna....
 • Oczy Pamiętam tylko, że śniło mi się moje własne oko prawe, do którego wpadł owad - muszka czy co...
 • Grób Śnił mi się zniszczony grób rodziny. Co to może oznaczać?...
O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2024 - DobrySennik.pl