» Przejdź do Menu «

Wodnik

Wodnik
Żywioł: Powietrze.

Szczęśliwe kamienie: ametyst, szmaragd, szafir.

Szczęśliwe dni: Środa, Piątek.

Znane wodniki: Jennifer Aniston, John Travolta, Paris Hilton, Charles Darwin, Abraham Lincoln, Justin Timberlake, Phil Collins.

Wodnik - opis znaku zodiaku
Praca odgrywa bardzo ważną rolę w życiu większości Wodników. Nie chodzi tutaj tylko o pracę związaną z dążeniem do korzyści materialnych, ale również pracę nad swoją osobowością, życiem oraz dążeniem do stworzenia szczęśliwej rodziny, ponieważ jest ona dla nich zdecydowanie najważniejsza.

Wodniki nie lubią, kiedy ktoś narzuca im swoje zdanie, ponieważ traktują takich ludzi obojętnie i często nie mają ochoty z nimi rozmawiać, po prostu grzecznie im dziękują. Bardzo często odrzucają różne wzorce i tradycje – lubią tworzyć swój własny styl, który będzie jedyny w swoim rodzaju. Wyróżniają się wysoką kreatywnością i twórczością, dzięki czemu mogą z powodzeniem prowadzić różnego rodzaju kampanie reklamowe poszczególnych produktów.

Osoby urodzone pod znakiem Wodnika posiadają wysokie predyspozycje do tego, aby zostać nauczycielem, muzykiem, lub sportowcem. Interesują się sportem oraz często starają się aktywnie spędzać czas. Są cierpliwe i dość trudno wyprowadzić je z równowagi. Lubią wyjazdy nad morze, ogólnie kochają przyrodę i wszelkie kontakty z nią.

Czasami są zbyt konserwatywne w swoim życiu. Niektóre osoby mogą odbierać Wodniki jako ekscentryków, jednak zależy to tylko od indywidualnych upodobań. Uwielbiają przebywać w towarzystwie ludzi oraz łatwo nawiązują z nimi kontakty. Wodniki są otwarte na otaczający je świat. Uparcie trzymają się swoich poglądów, przez co ciężko jest innym nakłonić ich do zmiany postrzegania świata. Jeśli już się do czegoś przekonają, zwykle nie zmieniają zdania na dany temat.

Bardzo często przejawiają się u nich zdolności artystyczne, zależy to od ich wrażliwej duszy i dobrego serca. W miłości dominuje u nich wysokie uczucie, chociaż często mogą bywać zazdrośni. Jak kochają, to już bardzo szczerze i oddane są swojej miłości oraz starają się, aby w ich związku było jak najlepiej. Wodniki muszą natomiast uważać i pilnować swoich emocji, ponieważ ich nerwowość może się przenieść na ludzi z otoczenia.
Dekady Wodników
Urodzeni w pierwszej dekadzie Wodnika (21.01-30.01) - należą do osób, które mają chłonny i bystry umysł. Dysponują silnymi cechami ze strony Urana. Z uwagi na swoją wiedzę oraz nieprzeciętną inteligencję, ich sukcesy są źródłem ich wielkiego intelektu. Dysponują bardzo silną intuicja, która pomaga im podejmować decyzje nawet w najtrudniejszych i niepewnych momentach. Pieniądze i dobra materialne są dla nich ważne, jednak potrafią nie przywiązywać do nich bardzo wysokiej wagi. Cieszą się, kiedy mogą udzielić komuś swojej pomocy. Pragną być niezależni i wolni w życiu.

Urodzeniu w drugiej dekadzie Wodnika (31.01-9.02) - wyróżniają się bardzo rozległym tokiem myślenia. Wpływają na nich cechy Merkurego. To doskonali humaniści, którzy potrafią reprezentować sobą ogromną wiedzę. Cieszą się powodzeniem i uznaniem wśród ludzi. Często podejmują pracę, jako nauczyciele. Należą do osób odkrywczych, dlatego często zajmują się różnymi badaniami. Muszą dbać o swoją psychikę, ponieważ bywają bardzo wrażliwi i często się denerwują.

Urodzeni w trzeciej dekadzie Wodnika (10.02-20.02) - potrafią być bardzo delikatni i wrażliwi. Łatwo można ich urazić i skrzywdzić. Należą do osób bardzo pomocnych i życzliwych. Czasem bywają bardzo ekscentryczni. Nie lubią, kiedy ktoś wie o nich za dużo, dlatego często skrywają swoje prawdziwe cechy i emocje. Materialny świat nie ma dla nich najwyższej wagi. Często interesują się duchową sferą życia, a w szczególności astrologią. To również prawdziwi idealiści, którzy mają precyzyjne plany na przyszłość.
Główne cechy osobowości Wodników
Wodniki mają tajemniczą osobowość i może być trudno je zrozumieć. Ich prawdziwe cechy charakteru często zostają na długo zagadką.

Postrzegane są jako znaki bardzo obiektywne, mające szerokie pole widzenia. Potrafią na daną sytuację spojrzeć z różnych stron, aby prawidłowo ją ocenić.

Podczas podejmowania decyzji kierują się wyłącznie własnym osądem sytuacji. Nie biorą pod uwagę opinii innych ludzi oraz nie wyciągają pochopnych wniosków.

Kiedy wodnik ma zły humor, to często nie daje tego po sobie poznać. Jeśli natomiast ktoś kilka razy dotknie jego czułego punktu, mocno się zirytuje, a nawet może wpaść w szał.

Wodniki nie lubią ludzi, którzy zachowują się w sposób arogancki i mają dominującą osobowość.

Jeśli druga osoba stara się go kontrolować i narzucać swoje zdanie, wodnik od razu stawia granice i ogranicza kontakt z takim człowiekiem.

Osoby spod tego znaku, raczej nie potrafią kłamać. Jeśli nie mają w sobie na tyle odwagi, żeby powiedzieć prawdę, wolą zamilknąć.

Wodniki zazwyczaj dużo rozmyślają nad wieloma kwestiami, a każdy problem potrafią roztrząsać wiele razy i nadmiernie wszystko analizować, dopóki nie stanie się to dla nich zbyt męczące. Własne problemy wolą rozwiązywać samodzielnie.

To osoby z sarkastycznym poczuciem humoru, które mogą być odbierane przez innych jako dziwne.

Wodnik bardzo ostrożnie dobiera znajomych i przyjaciół. Zwłaszcza jeśli chce się z nimi podzielić szczegółami ze swojego życia. Bardziej ceni sobie kilku zaufanych przyjaciół niż grono przypadkowych znajomych.

Wodniki mają emocjonalną stronę, którą niechętnie pokazują. Często duszą w sobie silne emocje.

To osoba bardzo ambitna, która chce osiągnąć wszystko wyłącznie dzięki sobie.

Wodniki czasami zachowują się arogancko. Lubią być spontaniczne i łatwo dostosowują się do zmian. Nie lubią ponurego i monotonnego życia. Często robią różne rzeczy pod wpływem chwili i postrzegane są jako osoby zbuntowane.

Wodniki lubią robić wszystko po swojemu i są bardzo niezależne. Jeśli zdarzy się im popełnić jakiś błąd, to szybko wyciągają wnioski, tak by już go więcej nie powtórzyć.

To osoby bardzo kreatywne i pewne swoich wyborów. Mają oryginalne i innowacyjne myślenie. Potrafią słuchać, są pomocne i jeśli trzeba, służą dobrą radą.

Szybko przyswajają informacje i zawsze starają się nauczyć czegoś nowego.

Wodnik w każdym widzi coś dobrego i unika pochopnego oceniania ludzi. Rozumie, że każdy ma skłonność do popełniania błędów, dlatego woli szukać w ludziach tego, co dobre. Łatwo również wybacza ludziom, którzy w jakiś sposób go zawiedli.

Wodnik ma wielkie cele, do których dąży. Zazwyczaj ciężko pracuje, aby zdobyć wiedzę i umiejętności, które przybliżą go do osiągnięcia tego, co sobie zamarzył.
Ocena: 4.26 6 (głosów: 40)
Najnowsze komentarze (11):
 • ~Gość (19 Września 2020, godz. 23:52)

  W moim przypadku większość się nie zgadza.
 • ~Gość (28 Marca 2020, godz. 18:13)

  tak jest +++
 • ~Aneta (27 Lipca 2019, godz. 22:45)

  Zgadza się wszystko w 100%!
 • ~Gość_ (14 Czerwca 2019, godz. 21:35)

  Zgadza się idealnie, nawet co do dekad, wow.
 • ~Gość (6 Listopad 2018, godz. 19:34)

  Ula.Tak to cala ja.
 • ~Gość (13 Maja 2018, godz. 15:53)

  Nigdy nie powołujcie na świat Wodnika/Wodniczki, jeśli nie zapewnicie tym dzieciom rozwoju.To najbardziej nieszczęśliwe znaki na świecie,nie mają w sobie chamstwa i przebojowości typowych dla znaków ziemi,wody czy ognia.
   
 • ~poppy (21 Lutego 2017, godz. 23:31)

  prawda i jeszcze raz prawda
 • ~Basia (23 Września 2016, godz. 13:44)

  Jestem z trzeciej dekady i to potwierdzam te cechy posiadam
 • ~Ewa (30 Kwietnia 2016, godz. 13:14)

  W moim przypadku trzy dekady po trochu to cała ja.Trochę to dziwne a jednak prawdziwe.
   
 • ~krystyna (30 Lipca 2014, godz. 14:00)

  przyznaje tez ze to jest prawda
 • ~bobologo (3 Lutego 2013, godz. 12:33)

  W moim przypadku - to wszystko prawda.
Dodaj komentarz »


System interpretacji snów

Ostatnie komentarze

O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2024 - DobrySennik.pl