» Przejdź do Menu «
DobrySennik.pl » Sennik » K » Kot - znaczenie snu

Sennik Kot

Kot Koty w sennikach najczęściej są dla nas przestrogą przed nieszczęśliwym zrządzeniem losu oraz przed kontaktem z fałszywymi osobami. Ten sen nie musi być dla nas oznaką czegoś złego, ale może sygnalizować i w porę ostrzec przed nieprzyjemnymi wydarzeniami.

Wśród niektórych osób, sen o kotach może mieć pozytywne znaczenie i być oznaką szczęścia oraz spełnienia, jeśli podczas takiego marzenia sennego doznaliśmy uczucia spełnienia oraz w rzeczywistości darzymy koty szczególnym szacunkiem.

Spotkać kota - ostrzeżenie przed oszustwem lub nieszczęściem.

Być podrapanym lub ukąszonym przez kota - musisz znieść przeciwności, które mogą na tobie ciążyć.

Głaskać kota - w trudnej sytuacji ktoś może ci pomóc.

Zabić go - możesz zrobić coś niewłaściwego.

Usłyszeć miauczenie kota - otrzymasz pomocne znaki z otoczenia.

Widzieć jedzącego kota - zaczniesz komuś zazdrościć sukcesu.

Chudy lub wygłodniały kot - masz szansę komuś bardzo pomóc.

Słyszeć mruczenie kota - ktoś spróbuje ci się odwdzięczyć za pomoc.

Spotkać kotkę z małymi - powodzenie materialne.

Wiedzieć małe kociaki - ktoś sprawi ci niemałą radość.

Kupić kota - zaufasz komuś.

Rudy kot - szczęśliwie spędzisz czas.

Kot goniący myszy - zaczniesz się z kimś bawić.

Ranny lub zdychający kot - strata miłosna.

Nadepnąć kota na ogon - możesz otrzymać od kogoś cenną informację.

Czarny kot - pech.

Biały kot - wkrótce spotka cię szczęście.

fot. sxc.hu/photo/1410436 , Krappweis
Interpretacje internautów:

Kot jest symbolem żeńskim, powiązanym z aktywnością czakry sakralnej. Poprzez swoją grację, czystość i elegancję symbolizować może osoby dbające o powierzchowność, pełne magnetyzmu, czaru, atrakcyjne – szczególnie dla płci przeciwnej. Może świadczyć o dwoistości osoby, o której mówi, szczególnie tej uczuciowej. Z jednej strony czuły, pełen słodyczy, z drugiej może okazać się skryty i podstępny. Zaskakuje. Może dlatego często okrywany jest uwielbieniem i fascynacją.
Kot łączy się z mocą indywidualizmu i niezależności, "chodzi własnymi ścieżkami". Wskazuje na osoby pomysłowe, znające swoją wartość i cel, do którego dążą.
Powiązany z symboliką księżyca, ciemności (doskonale widzi nocą), staje się istotą jasnowidzącą, o właściwościach magicznych, znającą tajemnicze siły nieświadomości. Jego mądrość i pomysłowość wnosi energię protekcji, ochrony. Towarzysz czarownic i wszelkich bytów parających się magią. Dostrzega to, co ukryte. Jednocześnie często przypisuje się mu współdziałanie ze z siłami ciemności, wówczas staje się niebezpieczny.
Może pojawiać się w stanie OOBE, jako postać wysysająca energię z pola eterycznego. Kot łączy się z mocą indywidualizmu i niezależności, "chodzi własnymi ścieżkami". Wskazuje na osoby pomysłowe, znające swoją wartość i cel, do którego dążą.
Kot obwieszcza raczej kłopoty, straty moralne niż materialne. Dzieje się tak tylko wtedy, gdy odnajdujemy go jako niepokojącego, negatywnego. Jeśli kot we śnie zdaje się być przyjacielski, sympatyczny, będzie mówił o takich sprawach jak - szczera przyjaźń, poskromienie złych instynktów, w tym egoizmu, dwulicowości czy skrytości.

Czarny kot - oznaka głębokiego niepokoju, mówi o złych wpływach, często niematerialnych, może wskazywać na klątwę, zły urok;

Biały kot - oznaka szczęścia, sprzyjają nam dobre siły, dwoistość uchonaje osoby lub nasza (jeśli identyfikujemy się z kotem) zostaje złagodzona, potrafimy nad nią zapanować;

Zabić kota, którego się boimy - koniec niepokoju związanego z daną osobą czy wydarzeniem.

~K.K.

Zobacz ostatnio zinterpretowane sny:
~Patrycja (16-02-2017r.) - Wsiadłam do samochodu, rozmawiałam z nowym partnerem przez telefon a prosto na mój samochód biegł duży czarny kot, którego przejechałam. Z na przeciwka jechała również policja
~Agnieszka (5-02-2017r.) - Śniło mi się, że leżę w stodole na sianie. Czarny kot wskoczył na moją twarz z belki i zaczął mnie atakować łapą i w tym czasie się obudziłam.
~Outsider (1-02-2017r.) - Podczas snu usłyszałem dziwny hałas. Nagle stanąłem przed swoim łóżkiem i zobaczyłem postać kota który jakby uciekał z pod łóżka. Uciekł pod drzwi wejściowe. Poszedłem za nim i gdy chciałem zapalić światło by zobaczyć jakiej maści jest ten kot on jakby chciał mnie podrapać. Nie pozwolił zapalić światła. Patrzył na mnie, ale nie miał oczu. Rozkazał mi otworzyć drzwi wejściowe i zniknął
~AlaMaKota (27-01-2017r.) - Zginął mój mały kot. Lubiłam go głaskać, miał śliczne czarne futerko. Szukałam go w piwnicy ze stosami węgla. Kręcił się po niej bezdomny człowiek. Były też inne koty bardzo podobne do mojego. Odnalazłam mojego, ukryłam pod bluzą i przeniosłam do domu.
~marta (20-01-2017r.) - Dwa czarne dwa koty w mieszkaniu nie chciały wyjść z niego, oczy błyszczały, koty raczej nie spokojne.
~Andzia (17-01-2017r.) - Do pokoju wpadł nieznany mi lekko rudawy kot, podbiegł do mojej malutkiej wnusi i wbił zęby w jej kark. Próbowałam go oderwać, nie dałam rady. Po chwili znikła wnuczka a kot gdzieś się schował. Szukałam po kątach nie mogłam znaleźć.
~Martin (4-01-2017r.) - Próbowałem poskromić czarnego wściekłego kota, cały czas z nim walczyłem drapał mnie, nie mogłem go nigdzie schować np. do jakiejś klatki więc próbowałem go zabić. Ostatecznie wypościłem go z rąk a ten zadowolony uciekł do białego kota i zniknął. Wszystko działo się w moim rodzinnym domu gdzie już nie mieszkam.
~Agnieszka (1-01-2017r.) - Odkrywam, że przygarnęliśmy, nie wiem jak, trzy koty do naszego domu, kotkę z dwoma młodymi. Wszystkie są w czarno białe łaty, raczej przyjemne, zadbane i czyste. Obawiam się tylko, że cztery rybki, które rzeczywiście mamy, będą musiały wyjść z domu. Nie mamy też kuwety. Martwię się o jej brak i o to, ze koty trzeba będzie przeszkolić do jej używania. Jednak rano budzę się i wiem, ze koty nie nabrudziły. Atmosfera snu jest pogodna, choć jestem zdziwiona obecnością kotów w domu, bo nigdy nie chciałam mieć kotów i brzydzi mnie ich siadanie na blatach w kuchni. Na koniec snu są też jakieś bardzo porozrastane rośliny doniczkowe, między którymi przechadzają się koty.
~Monika (28-12-2016r.) - Śniło mi się,że mój kot siedział na parapecie. Wołałam go żeby zszedł bo spadnie. Zanim weszła do pokoju kot wypadł z okna i się roztrzaskał. Była po nim plama, jak po przejechanym kocie przez samochód. Byłam tym faktem załamana.
~Danuta (18-12-2016r.) - Biorę na ręce kota, którego nie znam, ale wiem, że jest mój. Rozgarniam mu sierść na głowie i widzę dużo pcheł i śladów ukąszeń. Odkładam delikatnie kota na podłogę z myślą, że muszę odpchlić swoje zwierzęta.
Najciekawsze i rozszerzone interpretacje snów:

Dwa koty i mężczyzna: Byłam z nim. Nie jestem pewna czy to był on czy druga znana mi osoba, ale na pewno był to wysoki czarnowłosy mężczyzna, którego znam. Był też kot. Cza...
~Emilia | 18 Lipca 2016, godz. 15:33r. | Dwa koty i mężczyzna »

Bardzo duzo małych kociakow i jeden duży: Śniło mi się bardzo dużo małych bardzo sympatycznych przyjaznych kociaków. Właściwie było ich coraz więcej. Wśród nich był jeden duży kot a może to był...
~Dana | 22 Lutego 2015, godz. 2:28r. | Bardzo duzo małych kociakow i jeden duży »

Cierpienie mojego kota: Śniło mi się, że coś stało się dla mojego kota, widziałam przez cały sen tylko go leżącego na stole u weterynarza. Widziałam, że jest połamany i potłuczony,...
~Ira | 20 Stycznia 2015, godz. 16:49r. | Cierpienie mojego kota »

Ocena: 4.29 6 (głosów: 13)
Podobne sny: Świnia, Wieloryb, Ogier, Chomik,

Najnowsze komentarze (19):
 • ~Teresa (19 Lipca 2017, godz. 8:27)

  Śniłam o tym, ze upadłam na przeźroczyste szkło, takie ze stłuczonej szyby okiennej i pokaleczyłam sobie brzuch tzn. okroiłam go jakby w koło. Kiedy zgłosiłam się do lekarza nikt nie spieszył się z udzieleniem pomocy, mimo iż zdawałam sobie sprawę i mówiłam ze mogę odejść. Chociaż się bałam to dziwnie byłam przy tym spokojna.
  Teresa
 • ~Olhs (16 Lipca 2017, godz. 13:34)

  Miałam dziś przedziwny sen z kotem (i to nawet nie jednym). Podczas snu kotka (szara, piękny), wskoczyła mi na plecy (ale nie agresywnie). Chciałam ją zdjąć z siebie, ale ona za wszelką cenę się mnie trzymała. Na początku nie wiedziałam dlaczego, ale szybko się zorientowałam, ze to dlatego, ze ma przy sobie malutkie kocięta (łaciate, czarne w białe plamki). Nagle znalazłam się w jakimś domu, gdzie było strasznie dużo psów - chyba z 8! Ale domownicy za bardzo nie pomagali mi w zamykaniu ich w pokoju. Gdy chciałam jednego z psiaków zaciągnąć do jednego z pomieszczeń (cały czas niosąc na sobie koty) jeden z maleństw mi upadł i zanim go zdążyłam uratować pies się do niego dobrał i go zabił :( strasznie mną to wstrząsnęło i byłam wściekła na siebie. Mimo wszystko czułam bardzo dużo ciepła bijącego od kotki. Miałam wrażenie, ze jest bardzo mądra, rozumie, co do niej mówię i ma wręcz ludzkie odruchy. Natomiast nie wiem, co myslec o kacietach, bo byly one tak malutkie, że mieściły mi się wszystkie na jednej dłoni.
 • ~Niki Nikovsky (6 Czerwca 2017, godz. 19:29)

  Śniło mi się, że jestem w domu z trzema czarownicami, jedna czesała mi włosy, które były proste i gładkie. Następnie okazało się, że te czarownice zamieniają ludzi w koty. Jak o tym usłyszałam, to też zechciałam być kotem i poprosiłam, żeby mnie w niego zamieniły i tak też zrobiły. Po tym, jak zamieniły mnie w kota zaczełam miauczeć, ponieważ wołałam mojego tatę i brata, żeby weszli do domu, ponieważ na dworze była straszna ulewa.
 • ~e (5 Czerwca 2017, godz. 7:11)

  mi się śniło że mój kot był rozjechany a ja mu próbowałam pomóc i wtedy się obudziłam
 • ~Erw (29 Kwietnia 2017, godz. 2:30)

  Kot wskoczył mi na głowę i nie mogłem go zrzucić
 • ~Paweł (7 Kwietnia 2017, godz. 15:11)

  Kot który do mnie przyszedł i którym się w rzeczywistości opiekuję (a parę dni temu urodziła 3 małe), we śnie przyniósł mi mysz. W wielu interpretacjach kot goniący mysz to symbol oszustów otaczających osobę śniącą. Ale co kiedy mysz jest zdobyczą i prezentem. Uczucia podczas snu były pozytywne. Mysz była prezentem.

  Z drugiej strony w tą samą noc śniła o mnie moja znajoma, która na drugi dzień do mnie zadzwoniła, a sen który miała był o tym, że wracam do miejsca w którym są kłopoty, jakaś wojna i niebezpieczeństwo... A była to pierwsza noc po powrocie do miejsca do którego niedawno się wprowadziłem...

 • ~Kasia (24 Marca 2017, godz. 2:44)

  Widziałam swoją kotkę, która urodziła martwy płód
 • ~Maja (1 Marca 2017, godz. 16:45)

  Co oznacza sen w którym to biały kot podrapał mnie nad okiem i na dłoni ?
 • ~Pati (28 Lutego 2017, godz. 9:13)

  Do domu wchodzi moja kotka, jest cala poraniona, tylna nogę ma wygiętą w drugą stronę, wlecze ją za sobą. Za nią wbiegają dwa inne moje koty. Są zdrowe, bawią się razem.
 • ~Marta (23 Stycznia 2017, godz. 20:11)

  Śniło mi się, że moja siostra wzięła do domu trzeciego kota. Przez kilka godzin najpierw trzymała go w szafce, bo wiedziała, że w domu już nikt by nie zgodził się na kolejne zwierzę. Po tym czasie go wypuściła i kot się zaprzyjaźnił z dwoma innymi. Ale ja zauważyłam że z nim jest coś nie tak. Jak leżałam na plecach, to ten kot z rozpędu wbiegał na mój brzuch, wczepiał pazury i miauczał, w zasadzie to jeden raz ale nie brzmiał tak jak normalny kot, co było lekko przerażające. Głowę trzymał przy mojej twarzy, reszcie osób wydawało się to normalne. Z wyglądu dla mnie ten kot też się różnił. Był cały biały, miał trochę dłuższą sierść i duże oczy i chyba jakieś niebieskie ubranie.
 • ~PuzZelkowa (8 Stycznia 2017, godz. 7:30)

  Mi śniło się ze weszłam do pokoju rodziców i zauważyłam karton. Wiedziałam że są tam kociaki ponieważ słychać było ich miauczenie.
  Podeszłam i zaczęłam sprawdzać płeć. Miałam w podświadomości ze te koty dostaliśmy i miały to być same samce. Koty były różnych kolorów. Ja zdążyłam sprawdzić 3 i były to kotki. wiem ze w moim śnie widziałam obok nich jeszcze szczeniaka. Prawdopodobnie to mój dorosły pies jako szczeniak Ale mi się to rozmazywało. Wiem też ze dwa koty się załatwiły jeden na dywanie drugi na łóżku jak zaczęłam to sprzątać to sen się skończył.
 • ~Bogdan (3 Stycznia 2017, godz. 12:11)

  Miałem sen, że mały, czarny kotek patrzył na mnie. Ja go wyganiając zauważyłem po chwili, że nasikał mi do łóżka w trzech miejscach pozostawiając nasikane plamy. Co to ma znaczyć i jak sobie tłumaczyć ten sen?
 • ~Jausz (24 Lipca 2016, godz. 14:30)

  Śnił mi się brudny ale piękny kot różowy którego podarowalem koledze który chciał kupić rasowego
 • ~ gocha (16 Lutego 2016, godz. 9:00)

  Śnił mi się na parapecie piękny puchaty mały kociak, którego chciałam wpuścić do domu. Jednak skoczył na parapet drugi większy kot (prawdopodobnie to była matka bo był identyczny tylko dużo większy) i nie pozwolił mu wejść przez okno odciągał go i zeskoczyli z parapetu w dół.
 • ~nn (6 Stycznia 2016, godz. 11:03)

  Sniło mi sie że jestem kotem i opiekuję się małym ptakiem
 • ~maddie (2 Stycznia 2016, godz. 19:05)

  Wczoraj mi się śniło duże akwarium w którym pływały rybki.... i 4 dość młode szare kotki. Woda była czysta .....a koty pływały i nurkowały po nim i polowały na rybki. Ktoś wie co to może oznaczać?
 • ~Piotr (23 Grudnia 2015, godz. 9:31)

  Mój sen to...koty podwodne. Szedłem brzegiem rzeki, woda czysta, zatem patrzę, co się dzieje pod jej powierzchnią. A tam pod wodą uwijają się... koty, takie pręgowane dachowce. Ktoś szedł drogą, spytałem, czy to nie dziwne, że koty i woda? Przecież one nie mają skrzeli? Ten ktoś pokazał, że jednak wychodzą na ląd, jakby nabrać powietrza i z powrotem chyc pod wodę i dawajże łapać ryby.
  Sen niestraszny, wszystko ok, raczej u mnie podziw dla zmyślności kotów i zdziwienie, że takie przeciwieństwa jak kot i woda mogą się łączyć. Nauka: szukać w przeciwieństwach sukcesu-tyle wyniosłem z tego snu i pewnie o to chodziło, łowiły też ryby a łowienie ryb to b. dobry omen.
 • ~SzymEk (10 Listopad 2015, godz. 7:04)

  Mi się śniło, że mój kot, który zginął nie że umarł tylko gdzieś se poszedł. We śnie do mnie wrócił. Co to oznacza ?, czy on naprawdę wróci?. Był taki fajny malutki :-).
   
 • ~kot (4 Lipca 2015, godz. 10:47)

  Śniło mi się że szaro-biały zadbany kot za wszelką cenę próbował wejść przez uchylone czy otwarte okno w moim mieszkaniu. We śnie było więcej okien niż jest w mieszkaniu. Ja zamykałam te okna a on przeskakiwał z jednego na drugie żeby wejść. Nie każde okno dało się zamknąć. Klamka zamykała się inaczej niż zwykle. Rozgorzała wichura na dworze, która otworzyła okno. Kot wszedł do środka, ale udało mi się go niemal od razu przegonić wybiegł przez okno z niesamowitą lekkością, a co było dziwne zanim wyszedł wskoczył na kanapę i przez chwile zamiast kota zobaczyłam kobietę a potem zaraz znowu kota, który wskoczył na parapet i zniknął... Dziwne są te sny
Opisz swój sen lub dodaj komentarz »


Znajdź symbol w senniku

System interpretacji snów

Ostatnie komentarze

 • Operacja Mi się śnił koszmar. Coś było nie tak z moim brzuchem i musiałam być operowana, powoli mi wst...
 • Przyjaciel Byłam w innym mieście z przyjaciółmi, na dawno temu zorganizowanej wycieczce ze szkoły. Wszystk...
 • Kot Śniłam o tym, ze upadłam na przeźroczyste szkło, takie ze stłuczonej szyby okiennej i pokalecz...
O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2017 - DobrySennik.pl