» Przejdź do Menu «
DobrySennik.pl » Sennik » K » Kot - znaczenie snu

Sennik Kot

Kot Koty w sennikach najczęściej są dla nas przestrogą przed nieszczęśliwym zrządzeniem losu oraz przed kontaktem z fałszywymi osobami. Ten sen nie musi być dla nas oznaką czegoś złego, ale może sygnalizować i w porę ostrzec przed nieprzyjemnymi wydarzeniami.

Wśród niektórych osób, sen o kotach może mieć pozytywne znaczenie i być oznaką szczęścia oraz spełnienia, jeśli podczas takiego marzenia sennego doznaliśmy uczucia spełnienia oraz w rzeczywistości darzymy koty szczególnym szacunkiem.

Spotkać kota - ostrzeżenie przed oszustwem lub nieszczęściem.

Być podrapanym lub ukąszonym przez kota - musisz znieść przeciwności, które mogą na tobie ciążyć.

Głaskać kota - w trudnej sytuacji ktoś może ci pomóc.

Zabić go - możesz zrobić coś niewłaściwego.

Usłyszeć miauczenie kota - otrzymasz pomocne znaki z otoczenia.

Widzieć jedzącego kota - zaczniesz komuś zazdrościć sukcesu.

Chudy lub wygłodniały kot - masz szansę komuś bardzo pomóc.

Słyszeć mruczenie kota - ktoś spróbuje ci się odwdzięczyć za pomoc.

Spotkać kotkę z małymi - powodzenie materialne.

Wiedzieć małe kociaki - ktoś sprawi ci niemałą radość.

Kupić kota - zaufasz komuś.

Rudy kot - szczęśliwie spędzisz czas.

Kot goniący myszy - zaczniesz się z kimś bawić.

Ranny lub zdychający kot - strata miłosna.

Nadepnąć kota na ogon - możesz otrzymać od kogoś cenną informację.

Czarny kot - pech.

Biały kot - wkrótce spotka cię szczęście.

fot. sxc.hu/photo/1410436 , Krappweis
Interpretacje internautów:

Kot jest symbolem żeńskim, powiązanym z aktywnością czakry sakralnej. Poprzez swoją grację, czystość i elegancję symbolizować może osoby dbające o powierzchowność, pełne magnetyzmu, czaru, atrakcyjne – szczególnie dla płci przeciwnej. Może świadczyć o dwoistości osoby, o której mówi, szczególnie tej uczuciowej. Z jednej strony czuły, pełen słodyczy, z drugiej może okazać się skryty i podstępny. Zaskakuje. Może dlatego często okrywany jest uwielbieniem i fascynacją.
Kot łączy się z mocą indywidualizmu i niezależności, "chodzi własnymi ścieżkami". Wskazuje na osoby pomysłowe, znające swoją wartość i cel, do którego dążą.
Powiązany z symboliką księżyca, ciemności (doskonale widzi nocą), staje się istotą jasnowidzącą, o właściwościach magicznych, znającą tajemnicze siły nieświadomości. Jego mądrość i pomysłowość wnosi energię protekcji, ochrony. Towarzysz czarownic i wszelkich bytów parających się magią. Dostrzega to, co ukryte. Jednocześnie często przypisuje się mu współdziałanie ze z siłami ciemności, wówczas staje się niebezpieczny.
Może pojawiać się w stanie OOBE, jako postać wysysająca energię z pola eterycznego. Kot łączy się z mocą indywidualizmu i niezależności, "chodzi własnymi ścieżkami". Wskazuje na osoby pomysłowe, znające swoją wartość i cel, do którego dążą.
Kot obwieszcza raczej kłopoty, straty moralne niż materialne. Dzieje się tak tylko wtedy, gdy odnajdujemy go jako niepokojącego, negatywnego. Jeśli kot we śnie zdaje się być przyjacielski, sympatyczny, będzie mówił o takich sprawach jak - szczera przyjaźń, poskromienie złych instynktów, w tym egoizmu, dwulicowości czy skrytości.

Czarny kot - oznaka głębokiego niepokoju, mówi o złych wpływach, często niematerialnych, może wskazywać na klątwę, zły urok;

Biały kot - oznaka szczęścia, sprzyjają nam dobre siły, dwoistość uchonaje osoby lub nasza (jeśli identyfikujemy się z kotem) zostaje złagodzona, potrafimy nad nią zapanować;

Zabić kota, którego się boimy - koniec niepokoju związanego z daną osobą czy wydarzeniem.

~K.K.

Zobacz ostatnio zinterpretowane sny:
~marta (20-01-2017r.) - Dwa czarne dwa koty w mieszkaniu nie chciały wyjść z niego, oczy błyszczały, koty raczej nie spokojne.
~Andzia (17-01-2017r.) - Do pokoju wpadł nieznany mi lekko rudawy kot, podbiegł do mojej malutkiej wnusi i wbił zęby w jej kark. Próbowałam go oderwać, nie dałam rady. Po chwili znikła wnuczka a kot gdzieś się schował. Szukałam po kątach nie mogłam znaleźć.
~Martin (4-01-2017r.) - Próbowałem poskromić czarnego wściekłego kota, cały czas z nim walczyłem drapał mnie, nie mogłem go nigdzie schować np. do jakiejś klatki więc próbowałem go zabić. Ostatecznie wypościłem go z rąk a ten zadowolony uciekł do białego kota i zniknął. Wszystko działo się w moim rodzinnym domu gdzie już nie mieszkam.
~Agnieszka (1-01-2017r.) - Odkrywam, że przygarnęliśmy, nie wiem jak, trzy koty do naszego domu, kotkę z dwoma młodymi. Wszystkie są w czarno białe łaty, raczej przyjemne, zadbane i czyste. Obawiam się tylko, że cztery rybki, które rzeczywiście mamy, będą musiały wyjść z domu. Nie mamy też kuwety. Martwię się o jej brak i o to, ze koty trzeba będzie przeszkolić do jej używania. Jednak rano budzę się i wiem, ze koty nie nabrudziły. Atmosfera snu jest pogodna, choć jestem zdziwiona obecnością kotów w domu, bo nigdy nie chciałam mieć kotów i brzydzi mnie ich siadanie na blatach w kuchni. Na koniec snu są też jakieś bardzo porozrastane rośliny doniczkowe, między którymi przechadzają się koty.
~Monika (28-12-2016r.) - Śniło mi się,że mój kot siedział na parapecie. Wołałam go żeby zszedł bo spadnie. Zanim weszła do pokoju kot wypadł z okna i się roztrzaskał. Była po nim plama, jak po przejechanym kocie przez samochód. Byłam tym faktem załamana.
~Danuta (18-12-2016r.) - Biorę na ręce kota, którego nie znam, ale wiem, że jest mój. Rozgarniam mu sierść na głowie i widzę dużo pcheł i śladów ukąszeń. Odkładam delikatnie kota na podłogę z myślą, że muszę odpchlić swoje zwierzęta.
~Małgosia (15-12-2016r.) - We śnie weszłam do budynku - miejsca pracy znajomej. Ale nie mogłam znaleźć jej pokoju. Okazało się że jest w innym, dużo mniejszym pokoju. Pokój ten znajdował się w korytarzu który był pomalowany na ciemne kolory, wśród których dominował granat, czerń... było na nim bardzo mało światła. Tam znajdowały się też jakieś punkty gastronomiczne. Wyszłam na zewnątrz a tam było bardzo jasno, słonecznie, wiosennie... podeszły do mnie koty, było ich kilka - niektóre zaczęły się bawić, jeden z nich podszedł i zaczął się łasić. Nie uciekały, mogłam je spokojnie głaskać. spędziłam z nimi trochę czasu a później się obudziłam
~Wera (18-11-2016r.) - Nosiłam swojego kota cały czas na rękach ratując go przed wodą pełna krokodyli, dokładnie patrząc czy nie ma żadnego tam gdzie przechodzę.
~MonikaZ (11-11-2016r.) - Mój sen dotyczył kilku sfer. Z początku pamiętam wchodzenie na wysoką piaszczystą górę i widok na pocięte drzewa, konary. Później znalazłam się przed dużym, pięknym kościołem lub zamkiem, chyba do niego wchodziłam. W drodze widziałam dwie zaręczające się pary, z czego jedna z powodu jakiegoś nieporozumienia zerwała te zaręczyny. Widziałam rzucony pierścionek. Mężczyzna, który został sam zaczął ze mną rozmawiać a później mnie pocałował. Okazało się, że dwie kobiety są z nim w ciąży. Znaleźliśmy się z nim i dwiema kobietami w pokoju, gdzie trzymałam niemowlę. Następnie głaskałam swojego kota i drugiego małego kotka.
~Iwona (30-10-2016r.) - Byłam wśród obcych ludzi , którzy nie byli zbyt przyjacielsko nastawieni w stosunku do mnie. Na początku nie zdawałam sobie z tego sprawy. Czułam się swobodnie i wiedziałam ,że mogę w każdej chwili wyjść inie wracać więcej do tego miejsca. Postanowiłam więc że wracam do domu. Nagle poczułam niepokój i zobaczyłam w oddali kobietę z dwoma psami i kotem. Zaczęłam się oddalać z tego miejsca i zrozumiałam że jestem pod kontrolą. Schodząc po schodach zobaczyłam kota , który szedł za mną . Nagle rzucił mi się do gardła, ale chwyciłam go za ogon i uderzyłam jego głową o mur. Broniłam się ponieważ on nie pozwalał mi na przekroczenie pewnej granicy.
Najciekawsze i rozszerzone interpretacje snów:

Dwa koty i mężczyzna: Byłam z nim. Nie jestem pewna czy to był on czy druga znana mi osoba, ale na pewno był to wysoki czarnowłosy mężczyzna, którego znam. Był też kot. Cza...
~Emilia | 18 Lipca 2016, godz. 15:33r. | Dwa koty i mężczyzna »

Bardzo duzo małych kociakow i jeden duży: Śniło mi się bardzo dużo małych bardzo sympatycznych przyjaznych kociaków. Właściwie było ich coraz więcej. Wśród nich był jeden duży kot a może to był...
~Dana | 22 Lutego 2015, godz. 2:28r. | Bardzo duzo małych kociakow i jeden duży »

Cierpienie mojego kota: Śniło mi się, że coś stało się dla mojego kota, widziałam przez cały sen tylko go leżącego na stole u weterynarza. Widziałam, że jest połamany i potłuczony,...
~Ira | 20 Stycznia 2015, godz. 16:49r. | Cierpienie mojego kota »

Ocena: 4.29 6 (głosów: 13)
Podobne sny: Wół, Foka, Baran, Mysz ,

Najnowsze komentarze (12):
 • ~Maja (1 Marca 2017, godz. 16:45)

  Co oznacza sen w którym to biały kot podrapał mnie nad okiem i na dłoni ?
 • ~Pati (28 Lutego 2017, godz. 9:13)

  Do domu wchodzi moja kotka, jest cala poraniona, tylna nogę ma wygiętą w drugą stronę, wlecze ją za sobą. Za nią wbiegają dwa inne moje koty. Są zdrowe, bawią się razem.
 • ~Marta (23 Stycznia 2017, godz. 20:11)

  Śniło mi się, że moja siostra wzięła do domu trzeciego kota. Przez kilka godzin najpierw trzymała go w szafce, bo wiedziała, że w domu już nikt by nie zgodził się na kolejne zwierzę. Po tym czasie go wypuściła i kot się zaprzyjaźnił z dwoma innymi. Ale ja zauważyłam że z nim jest coś nie tak. Jak leżałam na plecach, to ten kot z rozpędu wbiegał na mój brzuch, wczepiał pazury i miauczał, w zasadzie to jeden raz ale nie brzmiał tak jak normalny kot, co było lekko przerażające. Głowę trzymał przy mojej twarzy, reszcie osób wydawało się to normalne. Z wyglądu dla mnie ten kot też się różnił. Był cały biały, miał trochę dłuższą sierść i duże oczy i chyba jakieś niebieskie ubranie.
 • ~PuzZelkowa (8 Stycznia 2017, godz. 7:30)

  Mi śniło się ze weszłam do pokoju rodziców i zauważyłam karton. Wiedziałam że są tam kociaki ponieważ słychać było ich miauczenie.
  Podeszłam i zaczęłam sprawdzać płeć. Miałam w podświadomości ze te koty dostaliśmy i miały to być same samce. Koty były różnych kolorów. Ja zdążyłam sprawdzić 3 i były to kotki. wiem ze w moim śnie widziałam obok nich jeszcze szczeniaka. Prawdopodobnie to mój dorosły pies jako szczeniak Ale mi się to rozmazywało. Wiem też ze dwa koty się załatwiły jeden na dywanie drugi na łóżku jak zaczęłam to sprzątać to sen się skończył.
 • ~Bogdan (3 Stycznia 2017, godz. 12:11)

  Miałem sen, że mały, czarny kotek patrzył na mnie. Ja go wyganiając zauważyłem po chwili, że nasikał mi do łóżka w trzech miejscach pozostawiając nasikane plamy. Co to ma znaczyć i jak sobie tłumaczyć ten sen?
 • ~Jausz (24 Lipca 2016, godz. 14:30)

  Śnił mi się brudny ale piękny kot różowy którego podarowalem koledze który chciał kupić rasowego
 • ~ gocha (16 Lutego 2016, godz. 9:00)

  Śnił mi się na parapecie piękny puchaty mały kociak, którego chciałam wpuścić do domu. Jednak skoczył na parapet drugi większy kot (prawdopodobnie to była matka bo był identyczny tylko dużo większy) i nie pozwolił mu wejść przez okno odciągał go i zeskoczyli z parapetu w dół.
 • ~nn (6 Stycznia 2016, godz. 11:03)

  Sniło mi sie że jestem kotem i opiekuję się małym ptakiem
 • ~maddie (2 Stycznia 2016, godz. 19:05)

  Wczoraj mi się śniło duże akwarium w którym pływały rybki.... i 4 dość młode szare kotki. Woda była czysta .....a koty pływały i nurkowały po nim i polowały na rybki. Ktoś wie co to może oznaczać?
 • ~Piotr (23 Grudnia 2015, godz. 9:31)

  Mój sen to...koty podwodne. Szedłem brzegiem rzeki, woda czysta, zatem patrzę, co się dzieje pod jej powierzchnią. A tam pod wodą uwijają się... koty, takie pręgowane dachowce. Ktoś szedł drogą, spytałem, czy to nie dziwne, że koty i woda? Przecież one nie mają skrzeli? Ten ktoś pokazał, że jednak wychodzą na ląd, jakby nabrać powietrza i z powrotem chyc pod wodę i dawajże łapać ryby.
  Sen niestraszny, wszystko ok, raczej u mnie podziw dla zmyślności kotów i zdziwienie, że takie przeciwieństwa jak kot i woda mogą się łączyć. Nauka: szukać w przeciwieństwach sukcesu-tyle wyniosłem z tego snu i pewnie o to chodziło, łowiły też ryby a łowienie ryb to b. dobry omen.
 • ~SzymEk (10 Listopad 2015, godz. 7:04)

  Mi się śniło, że mój kot, który zginął nie że umarł tylko gdzieś se poszedł. We śnie do mnie wrócił. Co to oznacza ?, czy on naprawdę wróci?. Był taki fajny malutki :-).
   
 • ~kot (4 Lipca 2015, godz. 10:47)

  Śniło mi się że szaro-biały zadbany kot za wszelką cenę próbował wejść przez uchylone czy otwarte okno w moim mieszkaniu. We śnie było więcej okien niż jest w mieszkaniu. Ja zamykałam te okna a on przeskakiwał z jednego na drugie żeby wejść. Nie każde okno dało się zamknąć. Klamka zamykała się inaczej niż zwykle. Rozgorzała wichura na dworze, która otworzyła okno. Kot wszedł do środka, ale udało mi się go niemal od razu przegonić wybiegł przez okno z niesamowitą lekkością, a co było dziwne zanim wyszedł wskoczył na kanapę i przez chwile zamiast kota zobaczyłam kobietę a potem zaraz znowu kota, który wskoczył na parapet i zniknął... Dziwne są te sny
Opisz swój sen lub dodaj komentarz »


Znajdź symbol w senniku

System interpretacji snów

Ostatnie komentarze

 • Postrzał śniło mi się, że uciekałem i to była chyba wojna. Strzelano do mnie z karabinu i zostałem tra...
 • Wojna Weszłam do wielkiego budynku, spacerowałam po nim. Był wielki szary i ponury jak jakieś opuszczo...
 • Piwo Kobieta (żona mojego kochanka) chciała na moją głowę wylać piwo...
O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2017 - DobrySennik.pl