» Przejdź do Menu «

Rak

Rak
Żywioł: Woda.

Szczęśliwe kamienie: perła, granat, czerwony koral.

Szczęśliwe dni: Poniedziałek, Czwartek.

Znane Raki: Robin Williams, Lindsay Lohan, Liv Tyler, Tom Hanks, Kristen Bell.

Rak - opis znaku zodiaku
Osoby spod znaku Raka charakteryzują się wysoką wrażliwością na świat. Codziennie obserwują co się dzieje na świecie i szczerze to przeżywają. Dla nich najlepiej by było, jakby na naszej planecie panował spokój i szczęście, ponieważ tylko wtedy niczego by się nie obawiały.

Raki posiadają bardzo wrażliwą osobowość, dlatego też należy uważnie zwracać uwagę na wypowiadane w ich kierunku słowa, gdyż łatwo można takie osoby zranić. Tak jest przeważnie w przypadku większości osób, ale jeśli chodzi o Raki, to ich wrażliwość jest większa. Można stwierdzić, że praktycznie każde słowo biorą do siebie i traktują je bardzo poważnie. Często potem rozmyślają dlaczego dana osoba powiedziała im coś, co je zraniło lub w jakimś stopniu dotknęło.

Może się czasami wydawać, że nie reagują na wypowiadane w ich kierunku negatywne słowa. Po prostu starają się takich słów nie wyłapywać, a jak już to zrobią, to zamieniają e na pozytywne słowa, dzięki czemu czują się lepiej i nie muszą rozmyślać, dlaczego druga osoba tak powiedziała. Często tracą kontrolę nad własnymi emocjami, przez co czasami mogą wywołać kłótnie z drugą osobą lub też postąpić niezgodnie z własną wolą, ponieważ w takich sytuacjach rozum mówi im co innego, a emocje co innego.

Bardzo silnie są przywiązani do swoich miejsc zamieszkania, przez co ciężko jest im opuścić rodzinny dom. Jeżeli już są poza domem, to potrzebują dużo czasu na to, aby się przyzwyczaić do nowego miejsca i często jest im wtedy zasnąć. W życiu potrafią osiągnąć sporo sukcesów oraz często dysponują w przyszłości sporym majątkiem pieniężnym, dzięki czemu potrafią zadbać o siebie i swoich bliskich.

Raki posiadają skłonność do gromadzenia niepotrzebnych rzeczy, przez co są wysokimi bałaganiarzami. Jednak kiedy trzeba, to mogą wziąć się w garść i po sobie posprzątać. Osoby takie Potrafią natomiast dobrze postępować z ludźmi, rzadko się kłócą, bo wolą raczej żyć z innymi w zgodzie. Starają się zaspokajać potrzeby swoich najbliższych, co jest ich bardzo pozytywną cechą. Z uwagi na wysoką wrażliwość i pasję do sztuki, mają wysokie szanse, aby stać się w przyszłości artystą.
Dekady Raków
Osoby urodzone w pierwszej dekadzie Raka (22.06 – 1.07) należą do bardzo wrażliwych i uczuciowych osób. Należy z nimi postępować bardzo delikatnie, bo często biorą każde słowo zbyt dosłownie do siebie. Zazwyczaj żyją skromnie z uwagi na większe zamiłowanie do rodziny, niż kariery – jednak zdarzają się przypadki, w których osiągają wielkie sukcesy zawodowe. Wysoka wrażliwość sprawia, że świetnie znają się na sztuce. Kochają wręcz muzykę oraz często lubią czytać książki.

Osoby urodzone w drugiej dekadzie Raka (2.07-12.07) dysponują dość silnym i odpornym charakterem. Praktycznie rzadko poddają się w życiu. Wszelkie trudności i potknięcie w życiu nie zatrzymują ich w dążeniu do realizacji marzeń. Należą do osób odważnych, które zazwyczaj nie boją się przygód i ryzyka. Kiedy zmienią swój sposób postrzegania świata na bardziej optymistyczny, wtedy ich życie stanie się jeszcze lepsze!

Osoby urodzone w trzeciej dekadzie Raka (13.07 – 22.07) wykazują się zdecydowanie większą wrażliwością, niż osoby w dekadzie drugiej. Potrafią bardzo silnie przeżywać emocje. Uwielbiają wręcz romantyczne chwile. W ich życiu często towarzyszą sytuacje losowe i nieprzewidywalne. Wykazują również zamiłowanie do zjawisk paranormalnych. Zazwyczaj osiągają szczęśliwe życie miłosne, o ile będą podążać za swoją intuicją.
Główne cechy osobowości Raków
Raki to osoby o niepożytych pokładach energii i dużej wrażliwości. Są bardzo emocjonalne i przeważnie doświadczają uczucia znacznie intensywniej niż większość ludzi.

Ich osobowość może być zagadką dla innych ludzi. Na co dzień często pogrążają się we własnych myślach, a ich twarz przybiera wtedy tajemniczy wyraz i trudno wyczytać z niej jakiekolwiek emocje.

Raki mogą być postrzegane jako zdystansowane, kiedy poznają nowych ludzi. W głębi serca są one zwyczajnie nieśmiałe i potrzebują czasu, aby się otworzyć.

Służą bezinteresowną pomocą, szczególnie swoim najbliższym. Ma grono przyjaciół, którzy wiedzą, że w razie problemów zawsze mogą liczyć na pomoc raka.

Raki mają bardzo dobrą intuicję i od razu potrafią rozpoznać, jeśli ktoś próbuje przed nimi udawać kogoś, kim nie jest. Jego przeczucie jest praktycznie bezbłędne.

Raki nie lubią mówić o sobie i swoich uczuciach. To osoby tajemnicze, które szczegółami ze swojego życia dzielą się włącznie z najbliższymi osobami, do których mają zaufanie.

W kwestiach miłosnych interesują go tylko głębokie relacje. Płytkie związki, w których nie widzą potencjału, od razu je odpychają. Potrzebują dużo miłości i uczuć. Tylko jeśli rak będzie doświadczał takiej relacji, będzie naprawdę szczęśliwy. W związku potrzebuje czuć się docenianym i wspieranym przez swojego partnera. Trzeba pamiętać, że rak jest osobą bardzo wrażliwą i mocno cierpi po każdym zawodzie miłosnym.

To osoby raczej spokojne, które trudno jest wyprowadzić z równowagi, które dobrze dogadują z innymi ludźmi. Lubią również przebywać w miejscach, które pozwalają im się wyciszyć i zrelaksować. Zwłaszcza kiedy przechodzą przez trudne momenty wolą przemyśleć sobie wszystko w samotności i na jakiś czas pobyć samemu ze sobą.

Są opiekuńcze i bardzo dbają o bezpieczeństwo swojej rodziny i najbliższych. Nie tolerują ludzi, którzy nie liczą się z uczuciami innych.

To osoby, które szeroko patrzą na świat. Mają dużo pomysłów i są bardzo kreatywne.
Ocena: 4.48 6 (głosów: 48)
Najnowsze komentarze (3):
 • ~100% raczek (3 Marca 2017, godz. 21:28)

  Dokładnie taka jestem ; łatwo mnie zranić, każde słowo biorę zbyt dosłownie, rodzina jest dla mnie najważniejsza, kocham muzykę , zwłaszcza klasyczną, lubię operę, od dzieciństwa fascynowały mnie książki , teraz, w dobie tv i internetu, może trochę mniej.
 • ~Sachmet (31 Października 2016, godz. 1:56)

  Czytając to, w głowie miałam jedna myśl - "o matko, wszystko się zgadza". A gdy przeczytałam opis raka z 3 dekady (którym jestem) opadła mi szczeka - bo jak napisali, uwielbiam zjawiska paranormalne! Niesamowite.
   
 • ~viola (25 Września 2016, godz. 8:15)

  nie wierzę - pierwszy raz trafiłam na opis znaku który rzeczywiście odzwierciedla mój charakter
Dodaj komentarz »


System interpretacji snów

Ostatnie komentarze

O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2024 - DobrySennik.pl