» Przejdź do Menu «
DobrySennik.pl » Tajemnice » Czakry » Czakra szósta - trzecie oko

Czakra szósta - trzecie oko

Czakra szósta - trzecie okoSzósta czakra (Adźńa) umiejscowiona jest na środku czoła powyżej nasady nosa. Posiada charakterystyczny kolor – indygo. Nastawiona jest ona na przekraczanie świata wyobraźni oraz na odnalezienie magicznej strony życia. To ona odpowiada za zdolności do jasnowidzenia, patrzenia w przyszłość czy umiejętność wizualizacji. Jest ona najwyżej ceniona przez ezoteryków, gdyż pozwala dostrzec to, co jest niewidoczne gołym okiem.

     Na poziomie szóstej czakry możemy doświadczać  inspiracji dzięki której włączymy w nasze życie nowe działania. Na najwyższym poziomie tej energii inspiracja będzie działała na naszą korzyść. Dzięki niej będziemy zdobywać pozytywne doświadczenia. Przy braku równowagi natomiast, może prowadzić do ucieczki w świat iluzji oraz być przyczyną problemów z odnalezieniem się w społeczeństwie.

     Rozważmy przez chwilę przykład z oglądaniem telewizji. Jest to jak najbardziej przypadek w którym można osiągnąć stan transcendencji. Ludzie potrafią kilka godzin spędzić przed telewizorem oglądając różne programy i tym samym mogą na chwilę oderwać się od rzeczywistości. Nie ma w tym nic złego jednak należy uważać by nie zatracić się w tej formie rozrywki. Jest to możliwe gdy energia szóstej czakry będzie na najniższym poziomie. Na taki obrót sprawy wskazywać będzie rozrywkowy tryb życia, sięganie po alkohol czy narkotyki dzięki którym uzyskamy złudne postrzeganie życia.
Nie mniej jednak ta złudna rzeczywistość będzie się wydawała znacznie atrakcyjniejsza niż ta widziana na trzeźwo. Zatem nadużywanie tych substancji prowadzi do pewnych zaburzeń związanych z odbieraniem wrażeń zmysłowych.. Dają one poczucie złudnej rzeczywistości która w oczach osoby pod wpływem tych używek może wydawać się mimo wszystko ciekawsza. W konsekwencji, realny świat miesza się nam z naszym wyobrażeniem na temat  życia i iluzorycznym obrazem świata. Widzimy więc jak ważna jest równowaga tej czakry.
  
     czakra trzeciego okaWażną rolę w działaniu szóstej czakry odgrywa  także intuicja. W miarę jak zaczynamy pracę nad przebudzeniem szóstej czakry nasza intuicja coraz bardziej daje o sobie znać. Zazwyczaj intuicja sygnalizuje nam o jakimś zagrożeniu. Daje nam do zrozumienia ,że coś jest nie tak . Jeśli nie podejmiemy żadnych kroków w celu wyjaśnienia owego zagrożenia, możemy być pewni ,że ten wewnętrzny głos znowu da o sobie znać.
    Intuicja również ma swoją dobrą stronę. Utwierdza nas we własnych przekonaniach, doświadczeniach kiedy to '' coś nam mówi, że postąpiliśmy słusznie'. Dodaje nam duchowego wsparcia w podejmowaniu decyzji.  Już sama praca nad szóstą czakrą i odkrywanie jej energii pozwala nam odnaleźć własną drogę w życiu. Tak więc bez lęku i obaw możemy iść do przodu.
    Otwierając się na energię szóstej czakry wyrabiamy w sobie nieco inny sposób myślenia. Już nie postrzegamy rzeczy tylko w dwóch kategoriach jako dobre i złe, ale potrafimy spojrzeć na nie pod różnym kątem.


    Na brak równowagi szóstej czakry będzie wskazywał lęk i zagubienie. Każdy człowiek ma do czynienia z lękiem. Codziennie zmagamy się z różnymi sytuacjami które mogą wywołać u nas jakiś niepokój. Gdy jednak lęk staje się czymś co towarzyszy nam na każdym kroku i nie pozwala spojrzeć racjonalnie na daną sytuację oznacza to ,że nasza czakra nie jest w równowadze. Należy wówczas wprowadzić stan harmonii poprzez skierowanie całej swojej energii do miejsca w naszej świadomości gdzie istnieje dany problem. Innym objawem braku harmonii może być poczucie winy, obsesyjne fantazje seksualne i wspomniany wcześniej problem z odróżnieniem realnego świata od tego który istnieje w naszej wyobraźni.

    Jeśli w szóstej czakrze utrzymuje się poziom harmonii wówczas dostrzegamy boskie elementy we wszystkich otaczających nas rzeczach. Tym samym życie odbieramy jako radosne i beztroskie. Zaspokajanie potrzeb przychodzi nam z łatwością. Mamy poczucie,że znajdujemy się ''we właściwym miejscu i o właściwym czasie''. W utrzymaniu równowagi szóstej czakry ważną rolę odgrywa praktyka duchowa. Osoby silnie związane z ta sferą oddają się praktyce jogi, religii, odczuwają jedność z przyrodą i wszystkimi jej elementami. Równowaga tej czakry pozwala nam prowadzić życie w zgodzie z samym sobą i zgodnie z własnymi przekonaniami.

Nie warto natomiast dążyć do jej całkowitego otwarcia, gdyż zaleca się, aby ta czakra była trochę zamknięta. Szczególnie osoby niezwiązane z ezoteryką lub słabe psychiczne nie powinny przesadzać z jej otwieraniem, ponieważ w pełni działająca czakra trzeciego oka pozwala widzieć rzeczy i zjawiska niematerialne, co dla osób niedoświadczonych w ezoteryce i słabych psychicznie może okazać się kłopotliwe.


    Podsumowując szósta czakra sprawia ,że zaczynamy postrzegać rzeczy nie tylko w dwóch kategoriach dobra i zła, ale nasza ocena ma wykraczać poza utarte schematy. Osoby z silnie rozwiniętą szóstą czakrą chętnie pomagają innym w odnalezieniu sensu życia. Można powiedzieć, że są oni przewodnikami, którzy starają się  pomóc nam pokierować naszym życiem duchowym. Dlatego też wiele osób odbiera takich ludzi jak jasnowidzów, wizjonerów którzy mają niezwykle rozwiniętą intuicje.


    O pobudzaniu szóstej czakry już możemy mówić gdy zaczynamy szukać sensu życia. Wówczas uaktywniamy tą czakrę która prowadzi nas do zrozumienia siebie i roli jaką mamy odegrać w życiu. Pozwala nam spojrzeć na życie z zupełnie innej strony niż dotychczas. Również  zmienia się nasze podejście do życia. Naszą egzystencję zaczynamy postrzegać jako radosne i beztroskie  obcowanie w jedności ze światem.
 

Źródła:
- "Czakry od podstaw" D.Pond
- "Kurs parapsychologiczny" J.Friedlander, G.Hemsher
- Wikipedia.org (w tym zdjęcie czakry)
- Wiedza własna
Ocena: 4.41 6 (głosów: 22)
Autor: | Dodano: 6 Października 2013, godz. 10:36 | Odsłon (16093)
Najnowsze komentarze (2):
  • ~Michal (30 Maja 2019, godz. 1:00)

    Genialny artykuł, niesamowicie oddający potęgę uznania wszystkiego dobrego co jest.
  • ~druid (8 Października 2013, godz. 2:19)

    Kim jesteś pierwsza osobo, która dała ocenę 6 ? :D
    Interesujący tekst. Mam coś takiego, czasami nacisk jest tak duży ,że zastanawiam się czy mi to 3 oko nie wyrośnie zaraz;p. Dziwne ,ale zarazem fascynujące doświadczenie. Chciałbym jakoś nad tym zapanować, może ktoś wie jak?
Dodaj komentarz »


Ostatnie komentarze

O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2023 - DobrySennik.pl