» Przejdź do Menu «
DobrySennik.pl » Tajemnice » Ciekawostki » Czym jest ascendent?

Czym jest ascendent?

Czym jest ascendent?Ascendent to znak, który wschodzi nad horyzontem w chwili naszego urodzenia. Inaczej mówi się o ascendencie, że jest to znak wschodzący. Co ciekawe nie koniecznie musi on być taki sam jak znak słoneczny. Uznawany jest z drugi najważniejszy znak zodiaku, zaraz po znaku słonecznym. Znajomość obu tych znaków bardzo pomaga we właściwej interpretacji indywidualnego horoskopu.

Ascendent określa naszą osobowość, ale również odpowiada za typ urody i budowę ciała. Określa w jaki sposób podchodzimy do życia. Wskazuję również na to, jak widzą nas inni.
 

Jak obliczyć swój ascendent?

 
Aby dowiedzieć się, jaki jest Twój znak wschodzący, musisz znać dokładną godzinę urodzenia oraz miejsce urodzenia. Jest to ważne, ponieważ ascendent przebywa w konkretnym znaku zodiaku jedynie przez 2 godziny. W ciągu jednej doby zatem zmienia się dwanaście razy. Ascendent możesz obliczyć online, korzystając z darmowych z kalkulatorów ascendentu. 
 
Jeśli już dowiesz się jaki jest Twój ascendent, to poniżej możesz zapoznać się z jego charakterystyką.
Przygotowaliśmy szczegółowy opis dla każdego znaku zodiaku.
 
Ascendent w Baranie
 
Charakteryzuje osobę, która odważnie kroczy przez życie i jest żądna przygód. Do ludzi ma nastawienie zero-jedynkowe albo kogoś lubi, albo nie. Ma wybuchowy charakter, szybko popada w gniew, ale i też szybko jej te złe emocje mijają. Jest bardzo energiczna i lubi rywalizacje. Osoby z takim ascendentem są oporne wobec różnych zarządzeń oraz tego, co się powinno. 
 
Chcą kroczyć swoją drogą, a nie robić to, co ktoś im narzuca. Jeśli coś zainteresuje osobę z ascendentem w Baranie, to w pełni poświęca temu uwagę, choć zdarza jej się również mieć słomiany zapał i nie kończyć tego, co zaczęła.
To osoby kierujące się ambicją i dążące do osiągnięcia sukcesu. Przez otoczenie są odbierane jako pogodne i lubiące się wyszaleć. Choć czasami mogą sprawiać wrażenie osób wyniosłych i nieprzystępnych. Osoby z tym ascendentem często zmieniają miejsce zamieszkania oraz chętnie podróżują. Są niecierpliwe, a ich życie wypełnione jest pośpiechem. Jeśli spotka je jakieś niepowodzenie, wówczas bardzo je przeżywają i są wobec siebie krytyczne.
 
Wygląd zewnętrzny osoby z ascendentem w Baranie
To osoby aktywne i ciągle będące w ruchu, w związku z czym mogą się pochwalić szczupłą, często umięśnioną sylwetkę. Ich chód jest bardzo energiczny i szybki. Wyróżniają się młodzieńczym wyglądem. Ich twarz jest trójkątna z wyraźnie zaznaczonymi gęstymi brwiami. Oczy małe w kolorze brązowym, zielonym lub piwnym. Mężczyźni z ascendentem w Baranie mogą mieć tendencję do czołowej łysiny, przez co jeszcze bardziej uwidacznia się ich wysokie czoło.
 
Ascendent w Byku
 
Ascendent w Byku charakteryzuje osobę spokojną i cierpliwą. Choć zazwyczaj jest opanowana, to jednak czasami potrafi być uparta w podejmowaniu swoich decyzji. Z biegiem lat ten upór może nawet przybierać na sile. Osoby te są postrzegane przez otoczenie jako miłe i przyjazne. 
Są praktyczne oraz mają wiele pasji. Często wyróżniają się zdolnościami artystycznymi. Lubią wygodę i harmonię. W życiu ważne są dla nich dobra materialne. Aby je osiągnąć, często decydują się obrać znaną, łatwiejszą ścieżkę niż zaryzykować pójście w nieznanym kierunku. Z racji swojej spokojnej osobowości starają się do wszystkiego podchodzić na chłodno i nie denerwować się błahymi sprawami. Jeśli jednak już ktoś wyprowadzi je z równowagi, wówczas będą potrzebowały więcej czasu niż inne znaki, aby opanować swoje emocje i się uspokoić.
 

Wygląd zewnętrzny osoby z ascendentem w Byku

To osoby atrakcyjne, zwracające na siebie uwagę. Mają okrągłe oczy, często niebieskie o ciepłym, intensywnym spojrzeniu. Charakteryzują się krótką szyją, małymi uszami i pełnymi ustami. Ich twarz sprawia wrażenie łagodnej i spokojnej. Mają małe dłonie i zazwyczaj również małe stopy. Ich sylwetka jest dobrze zbudowana. Mają gęste włosy, które późno siwieją. Osoby te mogą mieć przerwę między zębami - jedynkami.
 
Ascendent w Bliźniętach
 
To osoba kreatywna, która ma głowę pełną pomysłów. Interesuje się sztuką i literaturą. Dobrze czuje się, pracując z ludźmi, ale również odnajdzie się w pracach związanych z tworzeniem i kreatywnością. Często wybiera więcej zajęć niż tylko jedno. Na co dzień kieruje się logiką. Jest wnikliwym obserwatorem. Łatwo jednak wyprowadzić ją z równowagi i czasami bywa dosyć impulsywna. 
 
Z boku życie osób z ascendentem w Bliźniętach może wydawać się chaotyczne i nieuporządkowane. Gdy coś opowiadają, to są bardzo przejęte i przy tym żywo gestykulują. Lubią ruch i przemieszczanie się. Są ciekawe świata i nowych doświadczeń. Potrafią rzetelnie gromadzić i przekazywać informacje, dlatego też dobrze sprawdzą się w roli dziennikarza. To osoby, które nie mają problemu z wyrażaniem swoich uczuć i emocji. Ich niespokojna natura przejawia się również w szybkim sposobie chodzenia. Uchodzą za osoby oryginalne zarówno pod względem ubioru, jak i wyrażanych poglądów.
 
Wygląd osób z ascendentem w Bliźniętach

To przeważnie osoby wysokie i szczupłe. Jeśli są niskie, to często ich kończyny są dosyć długie. Mają wysokie czoło, szpiczasty nos, bystre oczy, szerokie usta i mocno zaznaczone łuki brwiowe. Zazwyczaj długo cieszą się młodzieńczym wyglądem.

Ascendent w Raku

Osoby, które mają ascendent w Raku, mogą liczyć na bardzo ciekawe życie pełne zmian. Niewykluczone, że w przyszłości staną się również kimś znanym i sławnym. Cenią sobie niezależność i są bardzo zdeterminowane w osiągnięciu upragnionych celów. Obronną ręką potrafią wyjść z każdego zakrętu życiowego. 

Mają zmienny charakter i często wpadają w gniew. Z drugiej strony są wrażliwe i w zależności od sytuacji potrafią być elastyczne i dopasować się do aktualnych warunków. Często zachowują się tajemniczo, ale też dopatrują się tej tajemniczości u innych. Wówczas bywają wobec takich osób podejrzliwe. Osoba z ascendentem w Raku sprawia wrażenie zdystansowanej i bywa niecierpliwa. Łatwo odczytuje emocje i nastrój innych ludzi. Uwielbia podróże, zwłaszcza te w dalekie zakątki świata. Chętnie również zawiera nowe znajomości, które jednak przeważnie szybko się kończą.
 

Wygląd osoby z ascendentem w Raku

Są to osoby niskiego wzrostu, o okrągłej budowie ciała z tendencją do tycia. Ich cała sylwetka może sprawiać wrażenie nieco ociężałej, również z powodu ciężkiego i powolnego chodzenia. Osoby te charakteryzują się także krótkimi kończynami i małymi dłońmi. Mają dużą okrągłą twarz, małe uszy i krótki nos. Oczy zielone, jasną cerę, wyraźnie zaznaczone pełne usta. Ich włosy mogą dosyć wcześnie zacząć siwieć.
 
 
Ascendent w Lwie
 
Osoba z ascendentem w znaku lwa jest ambitna i uparcie dąży do celu. Lubi jak się ją chwali i docenia. Łatwo wpada w gniew i jak na lwa przystało, ma ognisty temperament. Pragnie ze wszystkich sił osiągnąć sukces i popularność. Dlatego też chętnie otacza się wpływowymi ludźmi, którzy osiągnęli sukces. 
Ze względu na swój upór i zdecydowanie może być odbierana przez innych jako osoba zarozumiała. W rzeczywistości jednak ma dobre serce i troszczy się o drugiego człowieka. Osoba z ascendentem w lwie jest stała w swoich opiniach na dane tematy. Ze względu na to, że łatwo się zakochuje, może kilka razy wchodzić w związki małżeńskie. Jej nieodłączną częścią życia są zmiany. Często mogą one być bardzo gwałtowne, co w żaden sposób nie przeszkadza jej w osiągnięciu sukcesu. Dlatego też przeważnie czuje się spełniona w swoim życiu.
 

Wygląd osoby z ascendentem w Lwie

Osoba z ascendentem w lwie jest najczęściej wysoka lub średniego wzrostu. Jej sylwetka jest muskularna, grubokoścista. Charakteryzują ją również szerokie ramiona, nadające atletyczny wygląd. Ma zielone, wesołe oczy, pełne usta, szeroki nos oraz odstające uszy. Włosy mogą być gęste lub delikatne i rzadkie.

Ascendent w Pannie

Osoby z ascendentem w Pannie słyną ze swojej pracowitości i obowiązkowości. Są zachowawcze, jeżeli chodzi o okazywanie uczuć i emocji. W życiu kierują się logiką. Mają własne zdanie na różne tematy. Są dobrymi mówcami. Często udaje im się przekonać innych do swojego zdania, pomysłu, czy innego działania.

Są wrażliwe i nie lubią być oceniane. W sytuacjach stresowych potrafią zachować zimną krew. Konsekwentnie dążą do upatrzonego celu, a dzięki swojej pracowitości są w stanie osiągać duże sukcesy zarówno w kwestiach finansowych, jak i zawodowych. Mają predyspozycje do tego, aby założyć własną firmę i nią zarządzać. Wadą osób z ascendentem w Pannie może być to, że bywają zbyt drobiazgowe. Często zupełnie niepotrzebnie przejmują się błahymi, mało istotnymi rzeczami. Osoby te lubią spędzać czas w naturze. Chętnie zajmują się roślinami w domu oraz w ogrodzie. Są również miłośnikami zwierząt domowych. W sprawach miłosnych bywa, że swoją drugą połówkę znajdują stosunkowo późno. Mogą również kilkukrotnie wstępować w związki małżeńskie.
 

Wygląd osoby z ascendentem w Pannie

 
To osoba bardzo fotogeniczna. Ma swój własny indywidualny styl ubierania, który przede wszystkim jest schludny i estetyczny. Twarz i sylwetka wyróżnia się młodzieńczym wyglądem. Osoby te mają długie ręce i nogi, owalną głowę, wysokie czoło, ciemne oczy, kształtny nos, włosy puszyste lub kręcone.
 
Ascendent w Wadze
 
Osoby z ascendentem w Wadze cechuje wrodzona szczerość, dobroć i optymizm. Doskonale znają one swoją wartość. Czasami może być to błędnie odbierane przez otoczenie, jako bycie zarozumiałym. Osoba ta często ma problemy z podejmowaniem decyzji, może zmieniać zdanie co do podjętych wyborów. Również tyczy się to ścieżki edukacyjnej, czy zawodowej. 
 
Jest inteligentna, lubi się uczyć i łatwo przyswaja wiedzę. Bywa również uzdolniona muzycznie oraz plastycznie. Osoby z ascendentem w Wadze w związkach są stałe i zazwyczaj zawierają jeden związek małżeński na całe życie. Muszą się jednak pilnować, gdyż zdarza im się zatracić siebie w relacji miłosnej. Lubią stawiać swojego partnera na pierwszym miejscu, a zapominają o sobie i swoich potrzebach. Osoby te cenią sobie partnerstwo i harmonię w relacjach. Chętnie otaczają się ludźmi i lubią ich towarzystwo. Często podróżują zarówno w celach turystycznych, jak i zawodowych.

Wygląd osoby z ascendentem w Wadze

To osoby bardzo atrakcyjne. Mają szczupłą budowę ciała. Jednak wraz z upływem lat, ich figura może się zmieniać i nabierać kilogramów. Charakteryzuje je wysoki lub średni wzrost. Ich twarz jest symetryczna. Mają pełne usta, mały nos, jasną karnację, dołeczki w policzkach i w brodzie.
 
Ascendent w Skorpionie
 
Osoby z ascendentem w Skorpionie wyróżniają się silną osobowością. W rozmowach z drugą osobą potrafią być sarkastyczne i szorstkie. Są jednak również niezwykle dociekliwe i bystre. Do każdego zadania podchodzą bardzo ambicjonalnie, dzięki czemu mają dużą szansę na osiągnięcie sukcesu. 
 
Mają dużo pomysłów i zapału do realizacji swoich przedsięwzięć. Zależy im na powodzeniu w życiu materialnym, jak i zawodowym. Osobowość ta jest pełna skrajnych emocji. Czasem bywa skryty, a czasami wybuchowy. Może pochwalić się bujnym życiem towarzyskim. Osoby te są skore do romansów, a także mogą mieć więcej związków małżeńskich niż tylko jeden.
 

Wygląd osób z ascendentem w Skorpionie

 
Są niskiego lub średniego wzrostu. Mają masywną posturę. Charakteryzuje je kwadratowa twarz, pełne usta, małe uszy, oczy niebieskie lub zielone, gęste brwi, duże przednie zęby.
 
Ascendent w Strzelcu
 
Osoby z ascendentem w Strzelcu mają bystry umysł, są inteligentne i uzdolnione w wielu dziedzinach. Ich osobowość jest dosyć skomplikowana. Łatwo wpadają w gniew i skrajne emocje, ale z drugiej strony szybko im przechodzi złość. Jeśli ktoś je słabo zna, może odnieść wrażenie, że są bardzo spokojne.
 
Jest w tym po części prawda. Z jednej strony rzeczywiście są nieśmiałe i wycofane, ale z drugiej potrafią działać odważnie i dzielnie. Lubią wyraźnie zaznaczyć swój udział w sukcesie. Czasami bywają leniwe. Są otwarte i mówią wprost o tym, co myślą. Gdy wyrażają swoją opinię, to starają zachować się taktownie i nie urazić, uczuć innych osób. Nie lubią niesprawiedliwego traktowania. Osoby te mają przeważnie interesujące życie zawodowe. Często również wyjeżdżają.
 

Wygląd osób z ascendentem w Strzelcu

 
To osoby wysokie i smukłe o długich rękach i nogach. Mają tendencję do garbienia się. Charakteryzuje je: owalna twarz, długi nos, brwi ciemniejsze niż włosy, jasne oczy. Wśród osób z ascendentem w Strzelcu zdarzają się również osoby o niższym wzroście, które mogą mieć tendencję do tycia.
 
Ascendent w Koziorożcu
 
To realiści, mocno stąpający po ziemi, którym brakuje spontaniczności. Zazwyczaj postrzegają świat w czarnych barwach i mają skłonności do narzekania. Z racji swojego poważnego podejścia do życia, mogą sprawiać wrażenie starszych, niż są w rzeczywistości. Co ciekawe to właśnie w młodości osoby te są bardziej poważne. Im starsze natomiast, tym pozwalają sobie na więcej rozrywki i luźniejszego podejścia do wielu spraw.

Otoczenie odbiera je jako osoby smutne, melancholijne. Ich zachowanie jest zawsze odpowiednie do sytuacji. Mogą sprawiać wrażenie oschłych, nie są wylewni w pokazywaniu swoich uczuć i raczej mają trudności z wyrażaniem swoich emocji. Znajomi jednak dobrze wiedzą, że to tylko pozory. Jeśli osoby te znajdują się w grupie ludzi, których dobrze znają i lubią, wówczas są bardzo rozmowne i towarzyskie.

Osoby z ascendentem w Koziorożcu cechuje ostrożność w podejmowaniu decyzji, ale jeżeli już ją podejmują, to zawsze jest ona zgodna z ich wewnętrznymi przekonaniami.

Swoje obowiązki w pracy wykonują bardzo rzetelnie. Wobec współpracowników są bardzo lojalni. Można na nich polegać. Lubią mieć wyznaczone zadania w pracy i ścisły plan, którego mają się trzymać. Bez tego czasami czują się zagubieni. Ich dewizą na osiągniecie sukcesu, jest ciężka praca. Jeśli ustalą sobie jakiś cel, to konsekwentnie dążą do jego realizacji, nawet jeśli wymaga to dużo czasu i poświęcenia. To osoby ambitne i wytrwałe, dla których bardzo ważny jest rozwój i kariera. Mogą pochwalić się niezwykłą skutecznością w działaniu.

W życiu cenią sobie spokój. Są tradycjonalistami. Dużą wagę przywiązują do poczucia wolności. Dlatego też bywa, że ciężko im zaangażować się w poważną relację. Często traktują małżeństwo jako kolejne ograniczenie w doścignięciu swoich marzeń i planów.

Wygląd osób z ascendentem w Koziorożcu
Osoby te wyróżniają się ostrymi rysami twarzy, przez co są bardzo fotogeniczne. Mają małe oczy i szpiczasty nos. Ich włosy są przeważnie ciemne i cienkie. Osoby te mogą być niskiego wzrostu, szczupłej budowy, ale też grubokościstej. Mają tendencję do garbienia się.

Ascendent w Wodniku

Osoby z ascendentem w Wodniku są bardzo uczuciowe, ale też w tych uczuciach są stałe. Są szczerzy i zawsze stoją na straży sprawiedliwości. Jeśli tylko widzą jakąś nieuprzejmość, że ktoś się źle do kogoś odnosi, wówczas nie zastanawiają się długo, tylko interweniują. Trzeba przyznać, że są trochę narwani w swoich działaniach, a przez innych mogą być odbierani jako ekscentrycy, indywidualiści. Ich oryginalność jednak chętnie przyciąga wzrok innych ludzi. Dlatego też oni sami, niezwykle cenią u innych indywidualność oraz to, że nie boją się być sobą.

Choć czasami mogą zachowywać się naiwnie, to jednak w głębi duszy są buntownikami. Są jednak uprzejmi i tolerancyjni. Bardzo cenią sobie niezależność, dlatego też mogą mieć trudności z wejściem w poważny związek. Osoba z ascendentem w Wodniku lubi otaczać się ludźmi, choć od czasu do czasu również potrzebuje pobyć samemu. Ma zdolności artystyczne oraz literackie. Jest niezwykle kreatywna i pomysłowa. Dobrze radzi sobie pracując w grupie. Praca jest dla niej ważna i poświęca na nią dużo czasu. Jest przy tym wytrwała i zdeterminowana, przez co osiąga sukcesy w życiu zawodowym. Dzięki swojej zaradności osoby te mogą mieć kilka różnych źródeł dochodów. Mogą także często podróżować lub zmieniać miejsce zamieszkania.

Wygląd osób z ascendentem w Wodniku
Osoby te wyróżniają się szczupłą budową ciała, ale też grubokościstą. Są raczej wysokie. Mają owalną lub trójkątną twarz, szerokie czoło, cienkie wargi, duże jasne oczy. Zazwyczaj ich głos jest raczej donośny. Przez otoczenie są postrzegane, jako bardzo atrakcyjne fizycznie.

Ascendent w Rybach

Osoby z ascendentem w Rybach są często postrzegane jako wrażliwe, intuicyjne i empatyczne. Mają łatwość w zrozumieniu emocji innych ludzi, są dobrym słuchaczami, dlatego też ludzie często udają się do nich po rady. Często obdarzeni są talentami artystycznymi. Mogą odnosić sukcesy w sztuce, muzyce, czy innych dziedzinach związanych ze światem artystycznym. To również osoby niezwykle odpowiedzialne i lubiące pomagać innym. Czasami jednak ze względu na swoją wrażliwość wolą unikać pewnych niewygodnych dla nich konfrontacji, które wywołują w nich stres.

Osoby z ascendentem w Rybach mogą mieć tendencję do niezdecydowania i wahania, zwłaszcza w kwestiach emocjonalnych. Czasami mogą mieć trudności z podjęciem decyzji lub wyrażeniem swoich potrzeb, co wynika z ich pragnienia unikania konfrontacji i niechęci do sprawiania komuś przykrości.

Wygląd osób z ascendentem w Rybach

Osoby z ascendentem w Rybach wyróżniają się delikatna i bardzo subtelną urodą. Ich rysy twarzy są delikatne. Sprawiają wrażenie spokojnych. Mają głębokie spojrzenie, pełne ciepła i empatii.

 

 

 

 
Źródła:
fot.https://pixabay.com/pl/users/alexas_fotos-686414/
Ocena: 1 6 (głosów: 1)
Autor: | Dodano: 26 Kwietnia 2023, godz. 15:54 | Odsłon (1279)
Najnowsze komentarze (1):
  • ~Gość (21 Marca 2024, godz. 13:51)

    Brak ascendentu w rybach.
Dodaj komentarz »


Ostatnie komentarze

O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2024 - DobrySennik.pl