» Przejdź do Menu «

Barwy aury

Barwy auryKażdy z nas odczuwa energię kolorów, nawet o tym nie wiedzą. Często reagujemy emocjonalnie na kolory - istnieją barwy, które wywołują u nas przyjemne uczucia, jak również takie, które wręcz odpychają nas. Przyjemne kolory sprzyjają w osiągnięciu stanu relaksu i rozluźnienia. Można powiedzieć, że każda barwa posiada w sobie zapisany kod, który wpływa na Nasze emocje. Przykładowo kolor czarny może oznaczać pustkę, czerwony porównujemy do gniewu, biel z harmonią, natomiast zielony ze zdrowiem.

Generalnie każdy z nas przypisuje pewnym kolorom konkretne uczucia. O umiejętności wyrażania emocji w postaci barw doskonale wiedzą artyści, którzy próbują przenieść stan swojego wnętrza w konkretnych odcieniach. Nawet niektórzy właściciele sieci restauracji zdają sobie sprawę, że pomarańczowy pobudza apetyt, a czerwony sprawia, że czas zaczyna bardzo szybko płynąć – łącząc te barwy możemy sprawić, że klienci będą jeść więcej i zwalniać szybko miejsce dla kolejnych osób.

Już wśród dzieci możemy zaobserwować wysokie zainteresowanie kolorami – każde z nich ma swoje ulubione barwy, które potrafią przypisać konkretnym uczuciom. Takie silne odczuwanie kolorów ze strony dzieci może świadczyć, że bardzo dobrze mogą sobie poradzić z odczytaniem aury. Umiejętność wyczuwania barw w aurze pozwala nam zdiagnozować wszelkie emocje. W ten sposób możemy się przekonać, czy dana osoba ma dobre lub złe zamiary, czy jest nerwowa lub spokojna, a nawet dokonać analizy całej osobowości.

W aurze możemy zatem wyróżnić wiele podstawowych kolorów, które pozwolą nam odczytać stan emocjonalny danej osoby. Początkowo barwy mają bardzo słabe zabarwienie, jednak osoby wytrenowane mogą dojrzeć jednolity i wyraźny kolor. Z czasem rozwija się również świadomość barw, dzięki której możemy dostrzec, że niektóre kolory zaczynają się zmieniać – przykładowo szarość przechodzi w błękit, która przedstawia aurę zdrowia. Poniżej przedstawię podstawowe barwy, które mogą emanować w naszej aurze:

 

Kolor złoty

Zabarwienie aury w kolorze złotym świadczy o wyjątkowej sile w życiu. To najpotężniejszy kolor w aurze podstawowej. Osoby, wśród których dominuje ten kolor, mogą sobie poradzić z każdym problemem. Mają również szansę na osiągnięcie wszystkiego w swoim życiu, gdyż postawiony przez nich cel zawsze dochodzi do skutku. Wraz z upływem wieku, ich determinacja zdaje się nie maleć. To również osoby dość cierpliwe, które potrafią zrozumieć innych. Wywierają również dość duży wpływ na ludzi, dzięki swojej charyzmie. Ich możliwości w życiu są praktycznie nieograniczone.

 

Kolor żółty

Aura mająca żółte zabarwienie świadczy o pozytywnym nastawieniu do życia. To osoby bardzo radosne i optymistyczne, które mają dość dobre poczucie humoru. Preferują dość aktywny tryb życia, dlatego często muszą uprawiać jakiś sport. Nie lubią rutyny, dlatego ciągle muszą wprowadzać w swoim życiu jakieś zmiany. Wykazują się również nieprzeciętną inteligencją i wysokim intelektem. Potrafią być bardzo towarzyscy – nie raz ucinają sobie dłuższe rozmowy niemal na każdy temat. Mimo otwarcia na ludzi, na ogół należą do osób nieśmiałych. Zdarza im się jednak, że czasem zaniedbują swoje obowiązki. Wadą tych osób jest również skłonność do kłamstwa.

 

Kolor pomarańczowy

Osoby emanujące aurą o pomarańczowym zabarwieniu są skłonni do współpracy z innymi. Nie przepadają za chaosem, dlatego starają się, aby w ich życiu zagościł ład i porządek. Mają dość chłonny i praktyczny umysł, które mogą się wykazać dużą wiedzą. Potrafią być rozważni i odpowiedzialnie podchodzą do wielu spraw w życiu. To także osoby bardzo towarzyskie, które potrafią rozmawiać długimi godzinami. Wadą tych osób jest skłonność do lenistwa, a także czasem spotykana obojętność.

 

Kolor czerwony

Wyraża on wewnętrzną siłę i determinację w osiągnięciu sukcesów. Osoby takie na ogół zajmują w swoim życiu dość odpowiedzialne stanowiska, z którymi dobrze sobie radzą. Mogą być dobrymi politykami lub lekarzami. Wykazują się nieprzeciętną charyzmą, dzięki czemu wywierają duży wpływ na ludzi. Przeważa wśród nich śmiałość i wysoka energia witalna. Należą do osób bardzo opiekuńczych i pomocnych, które chętnie pomogą innym w trudnych sytuacjach. Zdarza się, że często dążą wyłącznie do materialnych korzyści. Czasem mogą być dość nerwowi, a nawet nieprzewidywalni.

 

Kolor różowy

Wśród osób z aurą o różowym zabarwieniu, dominuje delikatność i subtelność. Mają dość łagodny i spokojny charakter. Wykazują się sporą wrażliwością i czule potrafią okazywać swoje uczucia, troskę i miłość. Takie osoby mają wysoką szansę, aby zaistnieć w świecie biznesu, gdyż ich upór, determinacja i pożądliwość osiągnięcia satysfakcji materialnej sprawiają, że w przyszłości osiągają dość pomyślną karierę zawodową. Czasem potrafią być dość skromni i odizolowani od społeczeństwa. Bardzo duże znaczenie ma dla nich rodzina, która stanowi ważną motywację w ich życiu.

 

Kolor biały

Biel symbolizuje czystość i oświecenie. Praktycznie aura, w której dominuje bielisty kolor, jest utożsamiana ze światłem. Takie osoby są na ogół dość skromne, powściągliwe i niezwykle mądre. Raczej nie próbują dominować i rzucać się w społeczeństwie. Wiodą spokojne i harmonijne życie w swoim własnym świecie. Należą do osób dość religijnych, wiernych i oddanych. Mają bardzo rozbudzoną intuicję, która nigdy ich nie zawodzi.

 

Kolor zielony

Zabarwienie aury o kolorze zielonym ma uzdrawiające i kojące działanie. Wśród takich osób przeważa wysoka odporność na choroby fizyczne i psychiczne oraz wewnętrzny spokój i harmonia. Posiadają oni dość miły i pogodny charakter. To bardzo towarzyskie osoby, które budzą zaufanie wśród innych. Wywierają duży wpływ na ludzi, przez co potrafią przekonać innych do swojej racji. Dobrze sprawują się w roli dyplomatów, czy mediatorów. Nie sprawiają wrażenia osób wymagających. Przy podejmowaniu decyzji mogą być czasem bardzo uparci. W przyszłości mają wysoką szansę, aby zostać dobrym lekarzem.

 

Kolor niebieski

Aura o tym zabarwieniu świadczy o niezwykłych uzdolnieniach i talentach. Osoby z aurą o niebieskim zabarwieniu mają dość pozytywne i optymistyczne podejście do życia - starają się doceniać nawet małe piękno. Mają w sobie również potencjał wyrobienia zdolności parapsychicznych. To również osoby z dużą wiedzą życiową, które potrafią dobrze doradzić innym w trudnych decyzjach. Potrafią być bardzo szczerzy, uczciwi i sumiennie wykonywać swoje obowiązki. Zazwyczaj takie osoby są dość zmienne, i ciężko jest im zachować pewną kolejność w życiu.

 

Kolor fioletowy

Fioletowy jako kolor świadczy o dużej mądrości duchowej. Osoby z taką barwą prawie przez całe życie mają do czynienia z rozwojem duchowym – czasem nawet nieświadomie. Potrafią być bardzo religijni, wierni i oddani. Uwielbiają harmonię i różnorodność przyrody. Mają w sobie poczucie wyższej godności, jak również pragną zajmować w życiu wyższe stanowiska. Mogą również zostać dobrymi przewodnikami lub nauczycielami. Dość chętnie pogłębiają swoją wiedzę, dzięki której zwiększają intensywność swojej barwy.

 

Kolor indygo

Zabarwienie o kolorze indygo nie jest łatwe do zdiagnozowania, gdyż kolor ten często pokrywa się z fioletowym, a nawet niebieskim. Osoby, u których dominuje ten kolor, są na ogół bardzo pomocne i praktyczne. Potrafią być bardzo odpowiedzialni za innych ludzi – umieją dodać otuchy i pocieszyć w trudnych sytuacjach. Ich życie jest związane z niesieniem pomocy ludziom, jak również obdarowywania innych uczuciem miłości. Nie należą natomiast do osób asertywnych.

 

Kolor brązowy

Ludzie, których barwą podstawową jest kolor brązowy, potrafią udowodnić swoją wartość. Na ogół największą wagę przywiązują do niesienia pomocy innym. Potrafią pocieszyć i pomóc osobom potrzebującym. Wykazują się silną empatią i zrozumieniem. Bardzo szybko przejmują się czyimś problemem. Nie należą do osób skąpych, jak również pieniądze nie mają dla nich najwyższego znaczenia.

 

Kolor srebrny

Dość rzadko mamy okazję zaobserwować aurę o zabarwieniu srebrnym. Takie osoby mogą mieć dość chaotyczne życie, w którym pojawia się częste niezdecydowanie. Czasem czują się odtrąceni od społeczeństwa. W swoim życiu muszą znaleźć jakiś cel, który zdeterminuje ich, aby coś osiągnąć. Często potrzebne jest im wsparcie i pomoc drugiej osoby.

 

Źródła:
Richard Webster – "Odczytywanie aury" + informacje własne
Ocena: 4.38 6 (głosów: 13)
Autor: | Dodano: 15 Września 2012, godz. 8:18 | Odsłon (25915)
Dodaj komentarz »


Ostatnie komentarze

O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2024 - DobrySennik.pl