» Przejdź do Menu «
DobrySennik.pl » Tajemnice » Czakry » Czakra trzecia - słoneczna

Czakra trzecia - słoneczna

Czakra trzecia - słonecznaTrzecia czakra (Manipura) umiejscowiona jest w okolicach splotu słonecznego, a dokładniej poniżej miejsca w którym zrastają się żebra. Czakra ta związana jest z naszym poczucie wartości i odznacza się żółtą barwą. Dotyczy takich cech jak pewność siebie, dążenie do wyznaczonych celów, kształtowanie własnych przekonań i poglądów. Odpowiada również za dokonać wyborów, podejmowanie decyzji, wewnętrzną dyscyplinę oraz samokontrolę.

    Czakra słoneczna pozwala nam odkryć w sobie odwagę i siłę by zmierzyć się z przeciwnościami które spotykamy w naszym życiu. Przeciwności te są pewnego rodzaju sprawdzianem naszej odwagi i tego czy potrafimy dążyć do wyznaczonych celów. Na poziomie trzeciej czakry bardzo ważna jest samokontrola. To my sami powinniśmy umieć rozróżnić co jest dla nas dobre, a co złe i w zależności od sytuacji zachować się tak, a nie inaczej.

 
    czakra splotu słonecznegoZ brakiem równowagi w trzeciej czakrze mamy do czynienia, gdy zbytnio nadużywamy naszej silnej woli lub też w druga stronę, niedostatecznie z niej korzystamy. Gdy nadużywamy woli wówczas wszędzie widzimy zagrożenie i niebezpieczeństwo co do naszej pozycji społecznej. W wyniku takiej postawy ciągle towarzyszy nam uczucie strachu, zbyt wygórowane ambicje czy też brak zaufania do kogokolwiek. Wszystko to powoduje, że jesteśmy zdeterminowani do ciągłej walki z wrogami i gotowi do zmierzenia się z nowymi wyzwaniami.
    Brak asertywności, poczucie winy gdy postępujemy nie tak jak inni tego oczekują, brak wiary we własne możliwości, brak pewności siebie - wszystko to są objawy dysharmonii właśnie  tej czakry. Zauważmy, że wielu z nas często postępuje tak jak inni tego oczekują. Spełniamy czyjeś zachcianki by zyskać w jego oczach, by się dowartościować. Tak naprawdę jednak, nie jesteśmy w zgodzie z samym sobą i własnymi przekonaniami. Zatem nieważne jak bardzo byśmy się starali to działając wbrew sobie i niezgodnie z własnym sumieniu nie będziemy szczęśliwi.
     Tak jak było w przypadku pierwszej i drugiej czakry, aby energia mogła swobodnie się przemieszczać obie czakry muszą być w równowadze. Gdy tak nie jest, energia trzeciej czakry również nie może być w harmonii.

    W celu zachowania prawidłowej pracy tej czakry pomocna może być również specjalna afirmacja:
„Doskonale wiem, czego chcę. Czuję w sobie wielką moc i siłę. W pełni władam trzecią czakrą”

Co świadczy o tym, że odzyskaliśmy bądź jesteśmy w  równowadze na poziomie poziomie trzeciej czakry? Otóż osoby o zrównoważonej trzeciej czakrze charakteryzują się silną motywacją i dążeniem do określonego celu. Posiadają w  sobie ogromną siłę i determinację w osiągnięciu tego czego pragną. Warto zaznaczyć, że odnosząc sukcesy jednocześnie nie są negatywnie nastawieni do swoich '' konkurentów'' którym udaje się zdobyć ważne osiągnięcia.

   Zrównoważona energia daje poczucie wewnętrznej harmonii, bezpieczeństwa, łatwiej nawiązujemy kontakty z ludźmi.  Warto skorzystać z energii trzeciej czakry, gdy stajemy przed dylematem i musimy rozwiązać jakiś problem. Wówczas energia ta pozwoli nam pozbyć się wszelkich lęków i niepewności, a także zmobilizuje w nas pokłady siły by stawić czoło przeciwnością. Pomoże nam również w zdawaniu egzaminów i przeprowadzeniu ważnych rozmów. Dobrze jest również skupić się  na niej w trakcie wykonywania ćwiczeń fizycznych dzięki czemu zyskamy więcej siły i energii do ich wykonywania. Zatem energia tej czakry pozwala nam zrozumieć siebie i wypracować pewien mechanizm samokontroli, dzięki któremu będziemy w stanie dokonywać mądrych życiowych wyborów przez co życie stanie się łatwiejsze i lepsze.  

  Tak więc jeśli czujemy się zagubieni, a nasze myśli są bardzo chaotyczne powinniśmy zaktywizować trzecią czakrę. Gdy będziemy utrzymywać równowagę na poziomie tego ośrodka energetycznego odzyskamy siły i uwolnimy się od problemów. Na odzyskanie równowagi korzystnie wpływa kolor żółty oraz kamienie : tygrysie oko, cytryn, bursztyn, topaz. Ważne zatem by wypracować  w sobie wewnętrzną równowagę dzięki której będziemy mogli przyciągać do siebie całe bogactwo wszechświata .
,

Źródła:
- "Czakry od podstaw" D.Pond
- "Kurs parapsychologiczny" J.Friedlander, G.Hemsher
- Wikipedia.org (w tym zdjęcie czakry)
- Wiedza własna
Ocena: 4.29 6 (głosów: 7)
Autor: | Dodano: 6 Października 2013, godz. 10:26 | Odsłon (9143)
Dodaj komentarz »


Ostatnie komentarze

O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2022 - DobrySennik.pl