» Przejdź do Menu «
DobrySennik.pl » Tajemnice » Czakry » Czakra druga - sakralna

Czakra druga - sakralna

Czakra druga - sakralna Druga czakra (Swadhiszthana) znajduje się w okolicach miednicy (albo inaczej mówiąc ok. 3cm poniżej pępka). Czakra ta związana jest najogólniej mówiąc z przyjemnościami i posiada barwę pomarańczową . Ezoterycy twierdzili również, że jest ona magazynem, czy też portalem pierwotnej, zanieczyszczonej energii, sił twórczych i naszych emocji.

Spełnia ona dodatkowo wysoką rolę w odkrywaniu własnych zdolności parapsychicznych, ponieważ jej umiejscowienie sprzyja odczuwaniu energii innych ludzi, pozwalając ich energii wniknąć w swoją  przestrzeń. Dużą rolę odgrywają przez drugą czakrę zmysły dzięki którym możemy odbierać  pozytywne doświadczenia. Z czakrą tą jest związana sfera uczuć z wszelkiego rodzaju doświadczeniami emocjonalnymi oraz aktywność płciowa. Zatem czakra ta  pozwala nam doświadczać życia  na poziomie emocjonalnym. Odpowiada ona również za naszą atrakcyjność dzięki której możemy przyciągać pożądane rzeczy.
    

czakra drugaCelem tej czakry jest zaspokojenie naszych pragnień, przyjemności i przeżywanie szczęścia. Należy jednak zwrócić uwagę ,że nasza atrakcyjność i magnetyzm wywołane przez drugą czakrę mogą czasami działać na naszą niekorzyść. Musimy pamiętać ,że nie zawsze jesteśmy w stanie przyciągać do siebie same dobre doświadczenia. Jak każdy człowiek mamy prawo do popełniania błędów które mają nam pomóc w odnalezieniu pewnego systemu wartości. Jeśli będziemy już w stanie odróżnić co jest dla nas dobre,a co nie, będziemy w stanie rozważnie korzystać z życiowych przyjemności.
    Pamiętajmy,że łatwo można stracić kontrolę nad zaspokajaniem przyjemności i w konsekwencji wpaść w nałogi. Może to być uzależnienie od papierosów, alkoholu, narkotyków. Są to rzeczy dostarczające przyjemności i dające miłe doznania,  dlatego też człowiek tak chętnie ich nadużywa nie zważając na konsekwencje. Próby zerwania z nałogiem rzadko odnoszą sukces gdyż w podświadomości mamy zakodowaną przyjemność jaką doświadczamy przez spożywanie danej używki. Lepszy rezultat daje uzmysłowienie sobie, że nałóg nam nie służy. Przestawmy swoje myślenie i popracujmy ze swoja świadomością. Jeśli przestaniemy odczuwać z czegoś przyjemność będzie to oznaczało definitywne zerwanie z nałogiem.
    
    Brak równowagi w drugiej czakrze objawia się tym, że nie potrafimy  zaspokoić  swoich przyjemności.  Towarzyszyć temu będzie poczucie osamotnienia, zrezygnowanie, brak radości z życia i tkwienie w nałogach dających złudną radość. Wszystko to wprowadza stan dysharmonii który uzewnętrznia się wybuchami negatywnych emocji.
    
    By przywrócić równowagę na poziomie drugiej czakry niezbędna jest praca nad sobą i zrównoważone doświadczanie radości. Powinniśmy nauczyć się spontanicznego czerpania przyjemności i dostrzegać na każdym kroku piękno życia. Dobry wpływ ma wszelki kontakt z przyrodą , oddawanie się jakiejś pasji, obcowanie ze sztuką , tańcem. Wszystko to owocuje pewnością siebie i dobrym samopoczuciem. Stajemy się dla siebie atrakcyjni i tym samym inni dostrzegają nasz magnetyzm. Dzięki temu również możemy przyciągać wszystko czego tylko chcemy. W pobudzaniu drugiej czakry korzystnie działa kolor pomarańczowy. Może to być pomarańczowa część garderoby lub jakiś drobiazg w tym kolorze. Dobre działanie na nią mają bursztyny, dlatego warto mieć przy sobie ten kamień gdy zaczynamy pracować nad drugą czakrą. Równie dobrze wpływa na nią karnelon.

    Pomocna może być również specjalna afirmacja:
Czuję się przyjemnie w moim ciele, które kocham i w pełni szanuję. Odczuwam wielką przyjemność z życia. Dziękuję za szczęśliwe życie.

    Dzięki zachowaniu równowagi w drugiej czakrze pozostajemy w dobrych relacjach z ludźmi, jesteśmy otwarci na zmiany i z łatwością odczuwamy przyjemności z życia. Równowaga drugiej czakry pozwala nam na pełną radość z życia. Nie musimy gonić za czymś nowym ,lepszym, szukać nowych wrażeń gdyż całe szczęście odczuwalne jest tu i teraz.  Trzeba jednak pamiętać ,że jeśli dążymy do zrównoważenia energii drugiej czakry przy zaburzonej harmonii pierwszej czakry wówczas doświadczamy negatywnych emocji. Może pojawić się zazdrość, smutek, nerwowość. Wynika to z tego, że przy braku równowagi pierwszej czakry energia nie może swobodnie płynąć w kierunku drugiej. Tak więc gdy zauważymy u siebie przypływ negatywnych emocji to jest to sygnał ,że należy najpierw przywrócić równowagę w pierwszej czakrze.
     Druga czakra odpowiada za wszelkie relacje i kontakty z drugim człowiekiem. Pamiętajmy zatem, że to co dajemy drugiemu człowiekowi wraca do nas z nawiązką.  Gdy nauczymy się dostrzegać choćby najmniejsze przyjemności w naszym życiu zobaczymy jakie bogactwo szczęścia i możliwości nas otacza.

Źródła:
- "Czakry od podstaw" D.Pond
- "Kurs parapsychologiczny" J.Friedlander, G.Hemsher
- Wikipedia.org (w tym zdjęcie czakry)
- Wiedza własna
Ocena: 3.23 6 (głosów: 13)
Autor: | Dodano: 29 Września 2013, godz. 10:25 | Odsłon (9254)
Najnowsze komentarze (2):
  • ~Jasminella (27 Sierpnia 2014, godz. 1:36)

    Wygląda na to ,że niezrównoważone mam kilka czakr poczynając od pierwszej...i jak tu żyć!?
  • ~wylasia (7 Października 2013, godz. 13:22)

    Jak człowiek szuka, to zawsze się dowie czegoś ciekawego. Dzięki krótkiemu, ale jasnemu opisowi dysfunkcji czakry zrozumiałam swój stan emocjonalny (złość) wypływający z braku równowagi w czakrze niższej, mimo, że już wydawało się, że ją zrównoważyłam i ... poszłam dalej. Tak to właśnie wygląda przejście od teorii do praktyk i;)
Dodaj komentarz »


Ostatnie komentarze

O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2023 - DobrySennik.pl