» Przejdź do Menu «
DobrySennik.pl » Tajemnice » Parapsychologia » Zjawisko psychokinezy

Zjawisko psychokinezy

Zjawisko psychokinezyPsychokineza – to zjawisko oddziaływania na fizyczne otoczenie przy pomocy siły umysłu. Osoby dysponujące takimi zdolnościami, potrafią zmieniać kształt przedmiotów, przemieszczać je w różne miejsca, a nawet materializować je za pomocą swoich myśli. Z tym fenomenem spotykamy się dość rzadko –samodzielna nauka tych umiejętności jest bardzo trudna do opanowania i wymaga od nas nawet wieloletniej pracy. Najczęściej spotykaną demonstracją umiejętności psychokinezy jest wyginanie łyżeczek – osoby takie potrafią bez użycia siły zmienić jej kształt przez wygięcie, a nawet sprawić później, że wróci ona do pierwotnego kształtu bez uszkodzenia.

Istnieje jednak wiele typów psychokinezy, w tym m.in.:

- telekineza (polegająca na poruszaniu przedmiotów za pomocą siły umysłu),

- teleportacja (przenoszenie obiektów z odległych miejsc bez strat czasowych),

- lewitacja (unoszenie przedmiotów, a nawet osób).

 

Mimo, że istnieje wiele osób, które posiadają tego typu umiejętności, to nieliczni zdołali to zaprezentować i zgodzić się na badanie zjawiska pod kątem naukowców. Wśród nich możemy zaliczyć poniższe osobowości:

Uri Geller należy do grona najpopularniejszych osób, które publicznie demonstrowały swoje umiejętności parapsychologiczne. Już w najmłodszych lata zauważył, że potrafi wywierać wpływ na drobne przedmioty. Podobno będąc w szkole potrafił manipulować wskazówkami zegara, co później musiało się spotkać niemałym zaskoczeniem ze strony uczniów. Był również brany przez pewien czas w amerykańskim wojskowym projekcie zdalnego postrzegania pozazmysłowego "Remote Viewing". Z uwagi na częste występowanie w mediach można go zaliczyć niemal do celebrytów. Ten izraelski showman budzi wiele kontrowersji, gdyż dla sceptyków jest on dobrze wyszkolonym iluzjonistom, jednak niektórzy wierzą w jego nadprzyrodzone zdolności.

W trakcie radiowego show w 1973 roku zaprezentował umiejętność zginania klucza, po którym zaprosił słuchaczy do udziału w audycji. Twierdzili oni, że w ich domach zaczęły się wyginać widelce, łyżki, a nawet ich paznokcie. Nawet sam Uri Geller był zaskoczony tym faktem. Sam również twierdził, że jego niezwykłe umiejętności są darem od kosmitów. Zdarzały się przypadki w programach telewizyjnych, że nie potrafił udowodnić swoich umiejętności - nie mniej jednak nadal należy do najpopularniejszych osobowości utożsamianych ze zjawiskiem psychokinezy. Jego najpopularniejszą sztuczką było wyginanie łyżeczek za pomocą sił umysłu.

 

Nina Kułagina była niezwykłą kobietą, która stanowiła obiekt badań w latach 60, z uwagi na swoje zdolności telekinetyczne. Do teraz możemy się trafić w internecie na nagrania z przeprowadzonych badań pod okiem radzieckiego doktora Giennadija Siergiejewa. Badania wykazały, że Nina faktycznie posiada niezwykłe umiejętności wpływania na przedmioty za pomocą telekinezy, nie dopatrując się przy tym żadnej próby oszustwa. Świadkowie twierdzą, że potrafiła wprowadzić igłę kompasu w ruch, poruszając nad nim dłońmi. Mogła również poruszać drobnymi przedmiotami, jak zapałkami, czy małymi kulkami - nawet jeśli były one przykryte przezroczystym pojemnikiem. Udowodniono również, że potrafi wpływać na pracę serca, wstrzymując działanie serca żaby - eksperyment ten został przeprowadzony na człowieku, jednak z uwagi na niebezpieczeństwo zagrożenia został on przerwany. Okazało się, że Nina potrafi wstrzymać pracę serca już po kilkudziesięciu sekundach. Podczas eksperymentów dość często było widać na jej twarzy wysiłek psychofizyczny - nie raz po zakończeniu demonstracji swoich umiejętności była skrajnie wycieńczona.

 

Sathya Sai Baba - przywódca religijny, hinduski mistrz duchowy. Uważał się za reinkarnacje czołowych indyjskich guru. Stworzył organizację, która liczyła nawet 6 milionów osób. Głosił wiele nauk dotyczących właściwego postępowania w życiu (m.in. propagował wegetarianizm, wstrzemięźliwy tryb życia oraz niesienie miłości do wszelkich żywych stworzeń, a nawet przedmiotów). Prowadził także działalność charytatywną, budując uniwersytety, szkoły, a także pomagał w dostarczaniu żywności do ubogich wiosek indyjskich. Był także obiektem licznych kontrowersji - wielokrotnie był oskarżany o fałszowanie cudów, a nawet o napastowanie młodych chłopców. Mimo to świadkowie twierdzą, że Sai Baba potrafił materializować małe przedmioty (np. zegarki, naszyjniki, medaliki, krzyżyki, a nawet słodycze). Uważał, że robi to za pomocą swoich myśli - po prostu wyobrażało sobie jakiś drobny przedmiot, który po chwili pojawiał się w jego dłoni. Podobno potrafił również zmienić wodę w benzynę jedynie przez włożenie do niej dłoni. Mimo to jego umiejętności nie zostały potwierdzone przez naukowców.

 

Stanisława Tomczyk - jedna z nielicznych polek, która posiadała wybitne zdolności parapsychiczne. Część swoich zdolności potrafiła opanować jedynie pod wpływem hipnozy. Tomczyk była przedmiotem eksperymentów w latach 1908-1909 w Wiśle przez psychologa Juliana Ochorowicza, który testował jej umiejętności. Okazało się, że potrafi ona poruszać przedmioty bez fizycznej ingerencji, w tym manipulować wskazówkami zegara, a nawet wpływać na wynik gry w ruletkę sprawiając, że wybrane przez niej liczby pojawiały się bardzo często, co z pewnością nie mogło być przypadkiem. Doktor Ochorowicz stwierdził, że fizyczne ruchy przedmiotów były dokonywane przez energię wydobywającą się z jej palców, którymi manipulowała przedmiotami na odległość. W 1910 roku została zbadana pod okien naukowców z laboratorium fizycznego w Warszawie pod kątem przetestowania jej niezwykłych umiejętności wpływania na ciała fizyczne. Wyniki eksperymentów i obserwacji były zdumiewające, które zostały później opublikowane przez wielu badaczy. Nie mieli oni żadnych wątpliwości, co do prawdziwości prostej telekinezy w jej wykonaniu. 

 

Mimo, że powyższa czwórka demonstrowała niesamowite umiejętności psychokinetyczne, to należy zwrócić również uwagę, że dzieci w najmłodszych latach potrafią przejawiać tego typu zdolności, które później znikają mniej więcej w okresie pójścia do szkoły. Kiedy Uri Geller występował wielu programach, demonstrując swoją umiejętność zginania łyżeczek, zgłosiło się wielu rodziców, którzy stwierdzili, że ich dzieci przejawiają podobne zdolności. Przykładem takiego uzdolnionego dziecka był kilkunastoletni wówczas Jun Sekiguchi – ten japoński chłopiec potrafił zginać metalowe łyżeczki, a nawet sprawić, że podczas rzucenia ich w górę, spadały one w zniekształconej postaci.

Niektórzy twierdzili, że ich zdolności psychokinetyczne mogą być zależne od niektórych zdarzeń i sytuacji. Przykładowo efekt ten potrafił się nasilić w momencie trwania burz magnetycznych, czy nawet podczas wpływu pełni księżyca.

Każdy z nas może nauczyć się zjawiska psychokinezy. Wśród niektórych ta umiejętność może być wręcz „drzemiąca”, natomiast inni muszą się wszystkiego nauczyć niemal prawie od podstaw. Nauka psychokinezy zaczyna się przede wszystkim od wiary w swoje umiejętności – możemy mieć trudności w nauczeniu się tego zjawiska do momentu, kiedy nie przekonamy się, że jesteśmy to w stanie osiągnąć. Jak pewnie większość zauważyła – kluczową rolę odgrywa również Nasz umysł. To właśnie za pomocą swoich myśli wysyłamy pewnego rodzaju energię, która potrafi wpływać na materię i nie tylko. Ważne jest zatem, aby oczyścić stan Naszego umysłu podczas treningów psychokinezy – próbując przykładowo poruszyć igłą, czy zapałką, musimy skupić się wyłącznie na niej, eliminując wszelkie zbędne myśli, a wizualizując sobie jedynie jej ruch. Podobno regularna medytacja może nam w tym bardzo pomóc. Próby psychokinezy powinny być przeprowadzane min. 2 razy dziennie – nie należy również oczekiwać natychmiastowych rezultatów, dlatego czasem musimy się uzbroić w ogromną cierpliwość. Jeżeli wykażemy się wielką determinacją, uporem i wiarą, że potrafimy wpływać na materię, to z czasem sami będziemy zdumieni swoimi umiejętnościami. W innym artykule spróbuję przedstawić kurs zginania łyżeczek, który pomoże Wam nauczyć się tej zdolności.

Źródła:
- wiedza własna + wikipedia.org
Ocena: 4.19 6 (głosów: 16)
Autor: | Dodano: 15 Września 2012, godz. 9:35 | Odsłon (12960)

Podobne artykuły z kategorii "Parapsychologia":

Najnowsze komentarze (2):
  • ~Ed (16 Lutego 2020, godz. 20:18)

    Ciekawe, chętnie poszedłbym na pokaz osoby o takich zdolnościach. Kiedyś znałem osobę, która przykładała sobie do ciała drobne metalowe przedmioty, jak monety i łyżeczki, trzymały się nawet jak podskakiwał. Gościu na pewno nie kantował, ale nie potrafił nic więcej.
  • ~telekinesis (21 Lipca 2013, godz. 15:46)

    hmm.... wyniki szczerze mówiąc są marne (moje) nie wiem jak wy.
Dodaj komentarz »


Ostatnie komentarze

O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2022 - DobrySennik.pl