» Przejdź do Menu «
DobrySennik.pl » Tajemnice » Parapsychologia » Zastosowanie radiestezji

Zastosowanie radiestezji

Zastosowanie radiestezjiRadiestezja czyli posługiwanie się wahadełkiem i różdżką jest bardzo starą praktyką ,która nie mniej jednak, ciągle cieszy się dużą popularnością i szerokim zainteresowaniem. Nazwa radiestezja pochodzi od greckiego słowa radios czyli promień i aisthesis czyli odczuwanie. Termin ten oznacza więc odczuwanie pewnego rodzaju promieniowania

Radiestezję możemy podzielić na fizyczną i mentalną. Radiestezja fizyczna polega na prostym obserwowaniu zachowania różdżki i wahadełka . Ten typ radiestezji pozwala na wykrywanie wody. Mentalna natomiast polega na badaniu rzeczywistości . Zakłada ona ,że wiąże nas pewien sposób porozumiewania się z wahadełkiem czy różdżką. My zadajemy pytanie, a one nam udzielają odpowiedzi. Różdżki i wahadełka są używane do badań nie tylko w budynkach, ale również w terenie. I tak prowadzeniem takich badań terenowych zajmuje się teleradiestezja . Umożliwia ona prowadzenie badań radiestezyjnych na dalekie odległości właśnie przy pomocy wahadełka i mapy. Jest to technika pozwalająca wykryć nie tylko wodę ,ale także złoża mineralne, zaginionych ludzi czy nawet diagnozować różne choroby. Jeżeli chodzi o samą pracę w terenie to radiesteci posługują się wówczas różdżką która doskonale sprawdza się w takich badaniach. Istnieje kilka rodzajów takich różdżek. Najpopularniejszą jest taka która swoim kształtem przypomina rozwidloną gałąź. Obecnie stosowane są druciane różdżki o długości ok 35 cm które są zrobione z drutu stalowego.

Przy pomocy wahadełka możemy skontaktować się z naszą podświadomością, otrzymując trafne odpowiedzi na wszelkie pytania. Możemy przykładowo za jego pomocą sprawdzić, czy wybrany lek nam pomoże, określić wiek i poziom rozwoju duszy, jak również sprawdzić blokady karmiczne z poprzednich wcieleń. Zastosowań wahadełka jest nieskończenie wiele. Każdy z nas może przyjąć swoją własną skalę - można przykładowo określić, że kierunek poruszania się wahadełka w lewo oznacza "NIE", natomiast w prawo "TAK".

 

Jaka jest jednak historia powstania radiestezji?

Trudno określić kiedy radiestezja pojawiła się po raz pierwszy. Wiadomo jednak ,że sam opis posługiwania się różdżką w celu znalezienia wody, znajduje się w Piśmie Świętym , a mianowicie w Starym Testamencie. Radiestezja jest więc bardzo starą techniką znaną od dawien dawna ludzkości. Posługiwanie się wahadełkiem i różdżką było także znane w starożytnym Egipcie za czym przemawiają liczne odkrycia archeologiczne. Badania potwierdziły, że radiestezją posługiwano się także w Tybecie i Indiach o czym świadczy usytuowanie ulic , położenie świątyń czy budynków mieszkalnych . Tamtejsze ulice miały przebieg zgodny z liniami promieniowania negatywnych siatek geo-biologicznych. Budynki i świątynie natomiast były położone poza skrzyżowaniami promieniowania sieciowego, co ewidentnie wskazuje na pracę radiestety.

W Europie radiestezja była znana już w neolicie o czym świadczą megalityczne budowle jakie te ludy pozostawiły po sobie. W średniowieczu różdżkarstwo zaczęto uważając za „nieczystą” naukę w związku z czym wszystkich którzy się zajmowali tą dziedziną prześladowano. Mimo to do końca XVII wieku radiestezja cieszyła się dużą popularnością i powszechnie byłą stosowna.
Wiek XVIII to kolejne prześladowania radiestetów i palenie ich na stosach ,gdyż istniał wtedy  pogląd ,że są oni sprzymierzeńcami szatana których należy się pozbyć. W XIX wieku wszelkie prześladowania minęły, a radiestezja stała się dziedziną naukową. Wówczas to zaczęto prowadzić badania które miały wyjaśnić zjawiska radiestezyjne i techniki posługiwania się tą dyscypliną.
XX wiek to pierwsze zjazdy ,spotkania i konferencje naukowe dotyczące radiestezji. Miłośnicy , amatorzy i inni zainteresowani radiestezją mogli brać udział w takich spotkaniach i poszerzać swoją wiedzę dotyczącą tej dziedziny nauki.
Mimo iż radiestezja jest praktyką bardzo starą obecnie także cieszy się sporym zainteresowaniem . Dużo ilość publikacji jakie powstały na ten temat pozwala nam na szczegółowe zgłębienie tej techniki i jej praktykowanie.

Źródła:
- Na podstawie wiedzy własnej i magazynu "Nieznany świat"
- fot. wikipedia.org
Ocena: 4.45 6 (głosów: 11)
Autor: | Dodano: 16 Września 2012, godz. 16:43 | Odsłon (5353)

Podobne artykuły z kategorii "Parapsychologia":

Najnowsze komentarze (1):
  • ~Tomasz Sitkowski (21 Września 2014, godz. 8:14)

    Twierdzenie, że Radiestezja była znana w starożytności jest nie prawdą i nadużyciem. Pojęcie Radiestezja znane jest dopiero od 1928 roku, natomiast za jego twórcę uważa się francuskiego opata Bouly. Przedtem nikt nie słyszał o promieniowaniu radiestezyjnym ani o konwencji mentalnej, a mimo wszystko ludzie posługiwali się różdżką i wahadłem. Wniosek z tego jest prosty, że do posługiwania się różdżką i wahadłem wcale nie potrzebne są teorie radiestezyjne. Tak więc można dalej wnioskować, że obecne teorie radiestezyjne mogą być również niewłaściwe, a prawda o ruchu różdżki i wahadła może być zupełnie inna niż głoszą teoretycy Radiestezji.
Dodaj komentarz »


Ostatnie komentarze

O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2021 - DobrySennik.pl