» Przejdź do Menu «
DobrySennik.pl » Sennik » P » Paznokcie - znaczenie snu

Sennik Paznokcie

PaznokciePaznokcie w snach najczęściej wiążą się z kłopotliwą sytuacją na tle materialnym. Ostrzega nas przed zbyt pożądliwym dążeniem do pieniędzy, co z kolei może odbić się na naszą niekorzyść. Zwraca również uwagę na inne trudności, z którymi możemy się zmierzyć a nawet w porę im zapobiec.

Jeżeli je obcinamy - przeważnie jest znakiem straty i sporów.

Malowanie paznokci u rąk - praca może okazać się dla ciebie wyczerpująca.

Gdy są długie - otrzymasz niebawem od kogoś pomoc materialną, jeżeli w odpowiednim momencie wyczujesz okazję. czasem ryzyko przed niepowodzeniem w inwestycji.

Jeżeli są krótkie - znak rozczarowania.

Gdy są wyrywane - nerwowa atmosfera.

Paznokcie żelowe - małe przyjemności.

Hybrydowe - spróbujesz kogoś oczarować.

Gdy obcinasz je drugiej osobie - zapowiedź ciekawego spotkania z przyjaciółmi.

Połamane - uważaj, bo przez nieuwagę domowników może dojść do sporej różnicy zdań.

Brudne - ostrzega przed możliwością ośmieszenia i zrobienia czegoś niedozwolonego, w celu polepszenia własnej sytuacji materialnej. czasem brud uświadamia nas, że nie dbamy właściwie o swoje zdrowie.

Paznokcie u nóg - jeżeli są obcinane, to również oznaka straty.

Jeżeli widzisz sztuczne paznokcie - chwiejna pozycja, wymagająca pewnych kroków, które mogą zapewnić stabilność.

fot. sxc.hu/photo/62981 , 100luz
Zobacz ostatnio zinterpretowane sny:
~Roksana (24-03-2017r.) - Śniło mi się, że zaczęły mi się łamać paznokcie i były bardzo postrzępione. Rozmawiałam z kimś, że jak wrócę do domu to muszę obciąć paznokcie bo są nieładnie.
~Paweł (12-02-2017r.) - śniły mi się obcięte paznokcie na jakimś stole czy innym meblu zebrane w jednym miejscu a potem paznokcie u małego dziecka, nie mojego lecz mojej partnerki, paznokcie od nóg chłopca były długie, brudne i drapały, udrapnięcie mnie obudziło. a były te same co obcięte...
~Aga (8-01-2017r.) - Śniło mi się, że mam piękne żelowe paznokcie u rąk w kolorze czerwonym i nagle, gdy popatrzyłam na nie dwa z nich odpadły. Nie widziałam momentu odpadania tylko stwierdziłam ich brak. Byłam bardzo zaskoczona tym, bo dopiero je zrobiłam i nagle odpadły kolejne w drugiej ręce.
~Asia (16-10-2016r.) - Śniło mi się, że siedziałam w pokoju i miałam pomalowane paznokcie na kolor jasno brązowy (taki sam mam teraz w prawdziwym życiu) ale z niektórych paznokci z prawej dłoni lakier był zdrapany, natomiast lewa dłoń była zadbana.
~Kasia (25-08-2016r.) - Śniło mi się, że mój duży palec nie ma paznokcia i chodzą w nim robaki. Jest jedną wielką dziurą i boli.
~Natalia (11-08-2016r.) - Siedziałam i nagle zerknęłam na ręce. Zobaczyłam, że mam połamane wszystkie paznokcie i ciągle łamią się nowe.
~joanna (8-12-2015r.) - Byłam w salonie fryzjerskim zrobić manicure. Poszłam tam z moja nieżyjąca mamą. Kosmetyczka cały czas opóźniała zrobienie moich paznokci.. miał to być zielony lakier a ona używała innych. Widziałam dużo kolorów.
Najciekawsze i rozszerzone interpretacje snów:

Paznokcie u nóg podczas wyjazdu: Śniło mi się, że jestem na wyjeździe z mężem. Jak spojrzałam na swoje paznokcie u nóg to były w strasznym stanie. Duży u lewej nogi brązowy i odchodził...
~Anna | 8 Stycznia 2024, godz. 10:36r. | Paznokcie u nóg podczas wyjazdu »

Lekcje : W mojej szkole byłam uczennicą, ale dorosłą. W klasie odbywały się lekcje jednocześnie dla kobiet i mężczyzn. Ja byłam przy nauczycielu, który malował mi...
~Joanna | 5 Grudnia 2014, godz. 16:22r. | Lekcje »

Ocena: 3.91 6 (głosów: 23)
Podobne sny: Kości, Mocz, Szyja, Żyły,

Najnowsze komentarze (25):
 • ~Anna (15 Czerwca 2024, godz. 9:08)

  Śniły mi się moje paznokcie u stóp, równe, czyste. Czułam ogromne zaskoczenie, że nie są pomalowane, tak jak w rzeczywistości.
 • ~Gość (14 Kwietnia 2024, godz. 23:14)

  Teraz mam takie długie beżowe paznokcie i w tym śnie patrzyłam się na nie. Potem popatrzyłam się przed siebie i nie miałam już dwóch paznokci. Następnie znowu popatrzyłam się przed siebie i odpadły kolejne 3 paznokcie, co ten sen może oznaczać??
 • ~Gość (16 Listopad 2022, godz. 5:38)

  Śniły mi się paznokcie, które przedłużyłam, niedługo po zrobieniu paznokci u kosmetyczki, zaczęły mi się łamać i odpadać. Co może oznaczać ten sen??
 • ~Gość (30 Września 2021, godz. 18:47)

  Śniła mi się kuzynka, która miała krótkie połamane i brudne paznokcie.
 • ~Gość (19 Marca 2021, godz. 9:15)

  Śniło mi się, że miałam piękne długie paznokcie, i nagle z jednej dłoni zaczęłam je zdejmować. Odchodziły w całości, a skóra pod nimi była zgniła.
 • ~Gość (18 Lutego 2020, godz. 17:32)

  Śniły mi się różowe moje paznokcie które były długie i różowe, i nagle jeden z paznokci odstawał mi do połowy wyrwałam go, a on był jak nowy.
 • ~Gość (28 Grudnia 2019, godz. 9:28)

  Snilo mi sie ze poszłam do zrobić paznokcie, skorzystalam z usług kogoś innego niż dotychczas. Przy nakładaniu paznokcia wybrala kolor za mnie. Miała ich mały wybór. Najbardziej spodobały mi się czarne i białe, miały dziwny kształt, nie mojej płytki, całkiem dużej. Jakby męskiej. Podczas spotkania pojawił się jej mąż który podszedł do niej w białej koszuli i bieliźnie.
 • ~Gość (26 Listopad 2019, godz. 7:16)

  snilo mi sie, ze mialam piekne, zdrowe paznokcie, jednak jeden zszedl na moich oczach i natychmiast odrosl mowy, tylko z małą raną krwi, ktora szybko zaczela sie powiekszac
 • ~Gość (2 Listopad 2019, godz. 11:14)

  Śniło mi się, że miałam zrobić w domu jakiemuś chłopakowi sztuczne paznokcie, ale moja koleżanka nam przerwała i miał przyjść na następny dzień bo musiał jej pomoc odblokować karty bankowe. Co to może oznaczać?
 • ~Zofia (14 Lipca 2019, godz. 7:59)

  Kosmetyczka zamiast długich hybrydowych paznokci zrobiła mi krótkie i niektóre częściowo pomalowana na czarno.
 • ~Gość (2 Września 2018, godz. 8:22)

  Śniło mi się, że zdejmowalam hybrydy z paznokci po weselu i moje własne paznokcie zaczęły mi odpadać, a w miejscu ran pojawiała się ropa i krew. Obudził mnie w końcu ból który się z tym wiązał
 • ~Sara (22 Lipca 2018, godz. 12:32)

  Śniło mi się że patrzyłam na swoje niedawno zrobione paznokcie żelowe niektóre dalej miałam niektóre odpadły i zostaly tylko te moje naturalne paznokcie pod spodem były one przezroczyste reszta była czerwona jak w prawdziwym życiu we śnie byłam zaskoczona tym i sfrustrowana bo zrobiłam sobie je parę dni temu (identycznie jak w relau) i kiedy stuknelam w kolejne pekala ta warstwa żelowa na początku chciałam dzwonić umówić się na wizytę ale tak sobie pomyślalam że nie warto, że powinnam sobie odpuścić i poczułam się trochę bardziej spokojna, co może oznaczać taki sen? Powiem że byłam bardzo świadoma w tym śnie
 • ~Ula (12 Kwietnia 2018, godz. 6:37)

  Śniło mi się że kosmetyczka po kawałku obcinała jeden paznokieć u stopy mówiąc ze jest chory, krwawił
 • ~Grubcia28 (22 Stycznia 2018, godz. 13:03)

  Śnilo mi sie ze zlamal mi sie paznokiec zelowy w malym palcu a drogi rowniez w małym palcu odpadl.
 • ~Marta (30 Października 2017, godz. 20:53)

  Śniło mi się, że byłam na ulicy, na której mieszka chłopak, który mi się podoba-lecz nie w jego domu, tylko tym naprzeciw. W środku były dwie kobiety-jedna to kosmetyczka (której jestem klientką) oraz nieznaną mi kobieta (we śnie traktowałam ja jako matkę tego chłopaka, choć jej nigdy nie widziałam). Chciałam wejść do tego budynku, ale drzwi były zamknięte. Justyna robiła tej kobiecie paznokcie, obie były ubrane na biało i były smutne. W ręce miałam kartkę, która chciałam im dać, ale mnie nie wpuściły. W koncu się wkurzyłam, zostawiłam na stoliku przy drzwiach ta kartkę i poszłam stamtad. Co to może znaczyć?
 • ~eliza (16 Lipca 2017, godz. 14:28)

  Śniło mi się że mam brudne paznokcie i że muszę je wpiłować że nie mam czasu i niezdąze na swój slub cwiln.
 • ~Sssoftly (12 Lipca 2017, godz. 19:37)

  Śniło mi się, że idąc zachaczyłem o coś paznokciem( prawa ręka, palec serdeczny) ten paznokiec podwinął się, ścisnął i zaczął schodzić, aż do momentu, w którym zsunął się prawie całkiem tylko na lewym rogu( jeżeli patrzeć z góry i opuszki palców były zdala od Ciebie) i w tym momencie po ujrzeniu tego obudziłem się.
 • ~Kasiula158 (2 Maja 2017, godz. 8:20)

  Śniło mi się że miałam jakieś brązowe brudki pod paznokciami i gdy zaczęłam je czyścić to zszedł mi cały paznokieć. Podobnie zaczęło się dziać z innymi paznokciami
 • ~Nici (13 Kwietnia 2017, godz. 19:15)

  Zmarłej babci odpadały długie, stare pazury.
 • ~Oliwia (14 Marca 2017, godz. 22:51)

  Śniło mi się, że łamie mi się paznokieć,a ja nerwowo wyrywać go zębami.
 • ~Aleksandra (14 Marca 2017, godz. 20:27)

  Śniło mi się, że miałam pomalowane paznokcie na ciemnoczerwony, bordowy kolor (taki, jaki miałam niedawno w rzeczywistości). Lakier jednak już bardzo odprysnął, dlatego nerwowo zaczęłam go zdrapywać, żeby całkowicie się go pozbyć.
 • ~Patrycja (19 Stycznia 2017, godz. 12:58)

  We śnie wyleciał mi lewy dolny ząb trzonowy, nie bolało, ale leciało bardzo dużo krwi, miałam tam dziurę i co chwilę musiałam płukać wodą, bo czułam smak krwi.
 • ~jankes (24 Stycznia 2016, godz. 22:51)

  Śnił mi się nieżyjący już przyjaciel, z którym kiedyś byłam blisko. Bardzo się ucieszyłam na jego widok i powiedziałam mu, że bardzo za nim tesknie. Był dla mnie bardzo miły, uśmiechał się i trzymał mnie za rękę. Zwróciłam uwagę, że miał długie czerwone paznokcie. Co może oznaczać ten sen ?
 • ~paznokietek (8 Stycznia 2016, godz. 13:45)

  Śni mi się cały czas, że chce komuś pokazać moje paznokcie a one mi wypadają i znajduje je albo pod ławką w mojej szkole albo na wannie u babci . Nie wiem co ten sen oznacza , zaznaczam ze mam tipsy hybrydowe.
 • ~biały (28 Września 2015, godz. 1:13)

  nie ma pola do wpisania kodu i kod w ogóle się nie pojawia
Opisz swój sen lub dodaj komentarz »


Znajdź symbol w senniku

System interpretacji snów

Ostatnie komentarze

 • Stodoła Byłam w stodole, w której znalazłam dużo pochowanych starych zabawek mojego nastoletniego syna....
 • Oczy Pamiętam tylko, że śniło mi się moje własne oko prawe, do którego wpadł owad - muszka czy co...
 • Grób Śnił mi się zniszczony grób rodziny. Co to może oznaczać?...
O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2024 - DobrySennik.pl