» Przejdź do Menu «
DobrySennik.pl » Sennik » O » Oczy - znaczenie snu

Sennik Oczy

OczyJeżeli widzisz oczy we śnie, to najprawdopodobniej Twoje zachowanie zwraca na kimś dużą uwagę. Jako, że są one zwierciadłem duszy, mogą ukazywać nam nasze słabości a nawet ukryte talenty. Sen wzywa Cię, abyś zaczął bardziej obserwować swoje życie.
Niewykluczone, że masz przed sobą coś ważnego, czego na chwilę obecną nie dostrzegasz. Oczy to również znak pobudzonej intuicji i zdolność spoglądania na niektóre sprawy z wielu perspektyw.

Widzieć cudze oczy - jesteś przez kogoś obserwowany.

Gdy sen dotyczy twoich oczu - większa świadomość i pobudzona intuicja.

Krwawiące - problemy w miłości.

Jeżeli widzisz oczy kota lub psa - zagrożenie.

Zaropiałe - pogorszenie zdrowia psychicznego.

Pomalowane - możesz nie dostrzegać czegoś ważnego.

Przekrwione - robisz coś na siłę.

Gdy masz problem ze wzrokiem - zamykasz się w swoim świecie.

Zezowate - nie dostrzegasz ciekawych okazji.

Widzieć makijaż wokół oczu - spróbujesz coś przed kimś ukryć.

Niebieskie lub błękitne oczy - wierna przyjaźń.

Czarne - ktoś może cię oczarować.

Szare - możliwe nieporozumienie.

Brązowe - dobra zabawa.

Zielone - przyjacielskość.

Niebieskooka dziewczyna - zakochasz się lub pozazdrościsz komuś urody.

fot. sxc.hu/photo/893003 , vierdrie
Zobacz ostatnio zinterpretowane sny:
~Roksi (11-04-2017r.) - śnił mi sie mój narzeczony, który kilka dni temu zginął w wypadku. siedzieliśmy na łóżku i nagle on dostał padaczki, jego oczy sie wywróciły i było widać same białka. ja płakałam i go przytulałam a potem szliśmy do lekarza.
~Beata (19-02-2017r.) - już dwa razy miałam jeden sen. śni mi się szczeniak,który patrzy mi prosto w oczy swymi bystrymi ślepiami.Szczeniak nie szczeka, nie rusza się po prostu patrzy jest czarnej maści z brązowym krawatem
~Ada (9-01-2017r.) - W ogromnej, nowoczesnej, przestrzennej sali, rozmawiałam z moim wykładowcą, którego bardzo cenię. Dyskutowaliśmy na jakiś temat, wymienialiśmy poglądy. Przemieszczaliśmy się w różne strony. Kiedy patrzyłam na mojego rozmówcę z daleka jego oczy były normalne. Ale kiedy widziałam je z bliska ok. 1 metra, to były płaskie niczym metalowe guziki lub metalowa okrągła taca. Wyraźnie błyszczały na szaro w miejscu tęczówki i białka, a w miejscu źrenicy były matowo czarne. Podczas tego spotkania odczuwałam wielki spokój, lekkość, odprężenie, bezpieczeństwo i radość.
~Teodor (26-11-2016r.) - Byłem w obcym miejscu z daleką rodziną. Nagle zacząłem dyskusję z kuzynką i jej bratem. W pewnym momencie złapałem kuzynkę za głowę i przybliżyłem ją do siebie patrząc w jej oczy. Były jasne, lokumpu niby zielonego niby niebieskiego. Potem znalazłem się w innym pomieszczeniu i siedząc przy stole spostrzegłem przez okno kawałek ostatniego wagonu od pociągu który nieruchomo stał. Podjąłem z kimś rozmowę o wyjeździe mojej kuzynki. Kuzynka niby miała jechać, ale nie zrobiła tego. Spojrzałem w okno ponownie i widziałem jak ten kawałek wagonu odjeżdża jakby w moim kierunku po mojej prawej stronie. Zaczęła się rozmowa z kimś obcym kto powiedział : no tak pociąg już odjechał to ona już nie pojedzie. Stojąc przed budynkiem widziałem tor szynowy jakby od tramwaju. Było to w mieście a nie na stacji czy poboczu w lesie. Potem się obudziłem.
~kocik_73 (14-11-2016r.) - Spotkanie po kilku miesiącach od zakończonej pracy w miejscu organizowania imprezy rozpoczynającej sezon. Widok byłego kochanka jedzącego i jego aktualnej dziewczyny. Akcja przenosi się do biura byłej pracy gdzie były kochanek dalej jedząc patrzy się prosto w oczy, ale ja go ignoruje.
~Kasia (4-10-2016r.) - śniło mi się że siedziałam na krześle naprzeciw chłopaka, który mi się podoba i patrzył mi w oczy. Byłam trochę chora i kaszałam a ten się zmartwił i czułam, że się o mnie martwi i z taką troską w głosie do mnie mówi.
~Monika (9-07-2016r.) - Byłam u rodziców na wsi z synem Mikołajem. Byliśmy w stodole (ja boję się pająków) i tam zobaczyłam raczej dużego pająka z ładnymi dużymi zielonymi oczami. Chciałam ochronić syna przed tym pająkiem ,który nie był dla nas groźny ale ja się go bałam, bo bałam się że nas zaatakuje. Rzuciłam na tego pająka kurtkę i wcisnęłam go w szparę między kawałkami betonu w tej stodole. Niby byliśmy bezpieczni ale chciałam po jakimś czasie odzyskać swoją kurtkę bo to moja ulubiona była. Ale bałam się bo nie wiedziałam gdzie jest pająk i czy nie wskoczy mi na głowę. Zastanawiały mnie jego duże zielone oczy które były miłe, przyjazne, ładne i duże.
~Natalia (21-04-2016r.) - Przyjechała do mnie kuzynka. Siedziała przy biurku i korzystała z komputera. Siedziałam przed stołem, który jest pod oknem i świeciło mocno słońce. Zaczęłam się malować i wyjęłam / wydłubałam sobie gałki oczne, były razem z rzęsami.
~Ani (1-04-2016r.) - Śniło mi się, że czekałam na ulicy z innymi kobietami i ktoś miał po nas przyjść i zaprowadzić nad na plan filmowy. W pewnym momencie słyszę znajomy głos, który mówi idziemy słoneczka, przez ulice szedł on Kuba, wziął wszystkie kobiety a ja dalej siedziałam zaskoczona, spojrzał na mnie patrzył przez chwilę, a potem puścił mi oko i poszedł.
~Ewelina (28-01-2016r.) - Śniło mi się że byłam na mszy na placu kościelnym. Była to procesja. Była też na tej uroczystości koleżanka która miała na smyczy kota. Kotek był bury, młody i bardzo żywy. Gdy na niego spojrzałam na niego zobaczyłam, że ma piękne zielone oczy. Takie prawdziwe kocie oczy.
Najciekawsze i rozszerzone interpretacje snów:

Oczy zmarłej prababci: Śniłam świadomie, chciałam aby babcia odpowiedziała mi na nurtujące mnie w prawdziwym życiu pytanie. Odpowiedziała, ale zakryła usta dłonią i się na m...
~Tina | 2 Stycznia 2022, godz. 3:51r. | Oczy zmarłej prababci »

Spotkanie z majorem: Pracowałam w aptece. Byłam farmaceutką, samotną. Mieszkałam na tym samym osiedlu gdzie mieszkam i pracowałam w osiedlowej aptece. Jakiś chłopiec przynió...
Basia2000 | 21 Września 2021, godz. 22:43r. | Spotkanie z majorem »

ogromne niebiesko-brązowe oczy dziecka : Śniło mi się, ze siedzę na fotelu i nagle podchodzi do mnie mały chłopiec. Miał ogromne oczy. Jednak zdziwiło mnie to, iż jedno oko miał brązowe, a drugie n...
~Monika | 4 Marca 2018, godz. 18:01r. | ogromne niebiesko-brązowe oczy dziecka »

Ocena: 3.92 6 (głosów: 23)
Podobne sny: Zmarszczki, Ucho , Pryszcze, Mocz,

Najnowsze komentarze (14):
 • ~Gość (28 Września 2021, godz. 17:32)

  Jakieś pomieszczenie, jest półmrok i jakiś człowiek znęca się nad jakąś kobietą/dziewczyną i widać, że chce ja zabić. Probuje to udaremnić, ale trochę się boje. On jest uzbrojony. Krzyczę na niego i straszę i nagle on idzie w moim kierunku, żeby mnie zabić. Widze ze cos trzyma w reku i nagle widze ze na ziemi leży jakiś kawałek drutu. Podniosłem go i probuje w niego uderzyć, gdy nagle ten drut się powiększa i mimo że jest pogięty, trafiam go nim w oko wydłubując mu je. Stanął, a ja widze bielmo jego oka i żółć. Probuje mu wybić drugie oko tym samym drutem i przekręcam go w reku, żeby wbił się w jego drugie oko i udaje mi się to.
 • ~Gość (7 Kwietnia 2021, godz. 20:48)

  Witam ostatnio przyśniło mi się jak obcy facet wciska paluchy w oczy mojego 10 letniego synka i po chwili zaczęły mu krwawić, a ja nic nie mogłam z tym zrobić, nie wiem jak to interpretować, lecz ból pozostał po śnie i świadomość bezradności w pomocy małemu bardzo mnie przytłacza.
 • ~Gość (21 Marca 2021, godz. 14:39)

  Śnił mi się kuzyn, który był jeszcze dzieckiem. Moja ciotka trzymała go na kolanach, a on wyrywał się w moim kierunku. Miał przerażające czarne oczy bez białek. Bardzo się bałam.
 • ~Ktoś (6 Maja 2020, godz. 5:49)

  Śniły mi się czarno białe oczy w ciemnym otoczeniu. I nic więcej.
 • ~Day (23 Marca 2020, godz. 1:50)

  Śniło mi się, że zakleiłam oczy plastrami i musiałam przejść przez las, ale widziałam siebie z boku i nie sprawiło mi to problemu. Sen nie był straszny, ale czułam niepokój i kłóciłam się w nim z kimś, ale nie pamiętam z kim. Na końcu wyszłam z lasu na most i postanowiłam wrócić do domu, ale nie pamiętałam gdzie zaparkowałam samochód. W rzeczywistości ja nawet nie mam samochodu. Niepokoją mnie jedynie te plastry na oczach.
 • ~Gość (26 Lutego 2020, godz. 20:24)

  Śniła mi się moja znajoma, pokazywała mi swoje konie, patrzyłam jej w oczy i co mnie zdziwiło, że barwa tęczówek była czerwona i bardzo nienaturalnie patrzyły. Znajoma była miła i naturalna tylko te jej oczy ...
 • ~Gość (24 Lutego 2020, godz. 11:20)

  Bardzo często mam podobny sen o trudności z otworzeniem oczu
  Na początku jest wszystko ok, np. jadę rowerem i nagle zamykam oczy i nie mogę ich otworzyć, jadę szybciej z górki, a one wciąż się nie otwierają, kiedy próbuję je otworzyć, mam wrażenie, że są zaklejone , powieki potwornie ciężkie nie ułatwiają mi tego, po ogromnym wysiłku jaki wkładam w ich otwarcie w końcu nieco puszczają i przez maleńką szparę wpada nieco światła, które potwornie mnie oślepia, a oczy zaczynają boleśnie krwawić...historie są różne, ale zawsze chodzi o to ,że towarzyszy mi ból w związku z ich otwarciem....
 • ~Gość (24 Lutego 2020, godz. 11:19)

  Bardzo często mam podobny sen o trudności z otworzeniem oczu.
  Na początku jest wszystko ok, np. jadę rowerem i nagle zamykam oczy i nie mogę ich otworzyć, jadę szybciej z górki, a one wciąż się nie otwierają, kiedy próbuję je otworzyć, mam wrażenie, że są zaklejone. Powieki potwornie ciężkie nie ułatwiają mi tego, po ogromnym wysiłku jaki wkładam w ich otwarcie. W końcu nieco puszczają i przez maleńką szparę wpada nieco światła, które potwornie mnie oślepia, a oczy zaczynają boleśnie krwawić...historie są różne, ale zawsze chodzi o to ,że towarzyszy mi ból w związku z ich otwarciem....
 • ~Nie lubię stanu obe (24 Grudnia 2019, godz. 23:11)

  Widzę we śnie w swoich oczach tunele. W zależności od tego czy są spiralne, czy rozbłyski, czy gwiazdy, trafiam jako duch do swojego pokoiku, w którym śpię i w nim lewituję, bądź wpadam w inny wymiar lub do snu, z którego właśnie się wybudziłam. Niestety zawsze jestem świadoma tego, że jestem w kłopotach i to nie real, więc usnąć nie chcę mimo ogromnej chęci. Po paru minutach przechodzi i mogę z powrotem usnąć. Tylko to się dzieje w półśnie.
 • ~:< (3 Grudnia 2019, godz. 18:35)

  Śniło mi się, że jestem w sali lekcyjnej i przede mną siada dziewczyna z turkusowymi oczami. Była bardzo zmachana i cały czas mi się przyglądała. Chwile później sen mi się urwał i miałam dalej sen, że mnie coś zaatakowało z ciemności.
 • ~Gość (24 Listopad 2018, godz. 6:36)

  Byliśmy z dziewczyną na spacerze potem znaleźliśmy się w szpitalu szukaliśmy czegoś nagle usłyszałem krzyk taty który mówił że to już koniec i jego oczy jak by świeciły na bialo we mgle było to bardzo dziwne jak napromieniowane obudziłem się wtedy
 • ~Gość (29 Października 2018, godz. 8:54)

  Śniło mi się że leżę na podłodze skąpana w krwi .płacze wije się i nagle pojawiają się czerwone oczy bez źrenic w ciemnosci
 • ~Ania (15 Grudnia 2017, godz. 10:46)

  Ciągle śni mi się,że pewna osoba z którą nie utrzymuje już kontaktu patrzy się prosto w moje oczy a ja nie mam odwagi spojrzeć w jego oczy jednakże wiem,ze jego oczy są czarne,błyszczą
 • ~ola (26 Września 2015, godz. 5:44)

  Śnił mi się mój przyjaciel który siedzi teraz w więzieniu. We śnie siedział na fotelu miał czerwone oczy. Patrzyły na wprost możliwe że na mnie. Pierwsze moje skojarzenie to że płakał jednak te oczy oprócz smutku miały ziarno złości
Opisz swój sen lub dodaj komentarz »


Znajdź symbol w senniku

System interpretacji snów

Ostatnie komentarze

 • Duch Często śni mi się, że jakaś niewidzialna siła pojawia się w pokoju i siada obok mnie na łó...
 • Krew Krew leciała taka czysta z ranki i nogi mojego taty kazał sobie przynieść szalik, żeby ją zata...
 • Rzeka Może jakiś znawca pomoże mi zinterpretować sen.. pamiętam jak na początku płynąłem w rzece,...
O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2022 - DobrySennik.pl