» Przejdź do Menu «
DobrySennik.pl » Sennik » L » Latać - znaczenie snu

Sennik Latać

LataćW pozytywnym znaczeniu sen wiąże się z przyjemnymi przeżyciami, które wynikają ze swobody i wolności.

Latać - poczujesz w sobie wolność i swobodę.

Widzieć osoby, które latają - pozazdrościsz komuś sukcesu.

Kiedy latasz wysoko - kłopoty przestaną cię nękać.

Niski lot - trudności i niepewność w działaniu.

Kiedy lecisz i nagle spadasz - możesz nie dawać sobie szansy na sukces.

Latać przy pomocy skrzydeł - radość.

Latać nad wodą - wolność.

Kiedy lecisz bez skrzydeł - możliwość podjęcia ryzyka.

Gdy próbujesz lecieć, ale nie się to nie udaje - klęska na wielu płaszczyznach, której powodem może być brak wiary w siebie.

Kiedy lecisz w kosmos - poczujesz sobie siłę, aby odważnie działać.

Latać samolotem - daleki wyjazd.

Kiedy lecisz w chmurach - trochę nierealnie spoglądasz na otaczającą cię rzeczywistość.

fot. sxc.hu/photo/1389139 , tk9805
Interpretacje internautów:

Latać we śnie to inaczej być zdolnym do wzlotu duszy. Dusza unosi się nad ziemią, przezwyciężając strach, trudności i zwyczajowy do nich stosunek. Lot jest wysiłkiem, ale nie wysiłkiem ciała, a umysłu, ducha, aby wznieść się ponad codzienność, ponad zwyczajność i z nowej, pełnej dystansu, optymizmu i nadziei perspektywy spojrzeć na to, co zostawiliśmy na dole.
To zdolność przezwyciężania trudnych sytuacji i wykazywania się pomysłowością, ale i radością życia. Lot związany jest z aktywnością czakry serca, dlatego informuje o magii myślenia i postępowania, mistycznej zdolności uwalniania od problemów i trosk. To afirmacja własnego ja, czysta zdolność podejścia do egzystencjalnej sytuacji – od strony serca.
Latamy, unosząc się nad naszymi obawami, lękami, nad obecną sytuacją uczuciową, finansową, psychiczną. Latając poszukujemy natchnienia, siły, poprawy życia. Źródłem staje się moc serca, miłości, empatii skierowanej ku całemu stworzeniu, temu co jasne i ciemne. Ta sztuka dystansu pozwala sięgnąć po, zwykle – z ziemi – nieosiągalne. Upodabniamy się do ptaków i aniołów.


Wzlecieć to – przede wszystkim – zakochać się. Niekoniecznie w drugiej osobie, także zauroczyć w danej koncepcji, wizji świata, zainspirować i wypełnić światłem. Wieszczy poprawę życia, sukcesu, radości, wzlotu duszy, miłości.

Wzlecieć wbrew swojej woli – tajemnicze wpływy otoczenia, wkroczenia w nocy okres, etap życia, który przyniesie Ci satysfakcję, szczęście, wskaże nowy sposób widzenia świata.

Wzlatywać z ptakami – ptaki mogą symbolizować tutaj iskry nadziei, inspiracji i szczęścia, wzlatywać z nimi to odczuwać wielką miłość, z którą wiążemy ogromne nadzieje. Może mówić też o znaczącej inspiracji, sile ducha i umysłu, który pozwoli stworzyć coś wielkiego. Dzieło, koncepcja, wynalazek.

Lecieć na niebezpiecznej wysokości – odczuwanie niepokoju, twoje pragnienia przewyższają realne możliwości, uważaj aby namiętności czy nierealne wizje nie uczyniły z ciebie mitycznego Ikara czy lunatyka. Z takiej wysokości upadek boli wyjątkowo mocno.

Spaść na ziemię z dużej wysokości – zderzenie z rzeczywistością, marzenia okazały się nie do zrealizowania, chwile przygnębienia i depresji. Jednak jeśli nic poważnego nam nie dolega – zapowiedź porażki, przegranej, z którą pogodzimy się bez większych problemów.
~K.K.

Zobacz ostatnio zinterpretowane sny:
~K (28-09-2016r.) - Śniło mi się, że latam. Byłam w budynku na ostatnim piętrze, wyszłam przez okno i zaczęłam latać. Unosiłam się nad miastem. Czułam się szczęśliwa.
~Marta (3-09-2016r.) - Śniło mi się spotkanie klasowe z kolegami z gimnazjum. Jeden z naszych dawnych kolegów brał ślub i wiele osób z naszej klasy było zaproszonych. Po ceremonii wszyscy gratowaliśmy naszemu koledze i bardzo się cieszyliśmy. Patrzyłam na jego uśmiechnięta twarz i myślałam, że też chcę się tak czuć i znaleźć miłość. Potem śniło mi się, że trzymam się pewnie grubej liny i latam na niej, unoszę się ponad innymi siedzącymi na krzesłach ludźmi. Czułam się cudownie w tym śnie i wiedziałam , że chcę to robić w życiu. Poprosiłam tatę, aby kupił mi taka linę i zamocował ją u nas w ogrodzie, ale nie byliśmy pewni czy mamy na taka linę odpowiednie miejsce.
~Weronika (16-07-2016r.) - We śnie latałam po opuszczonym budynku bez skrzydeł, byłam naga. Pomieszczenie było duże. Znajomi nagrywali mnie telefonami komórkowymi, byli pod wrażeniem.
~Małgorzata (1-07-2016r.) - Leciałam nad dachami domów miasteczka, czułam się wolna i szczęśliwa. Sen był kolorowy a ja latałam bardzo szybko tuż nad dachami domów .
~marlena (30-01-2016r.) - Byłam w swoim domu,a gdy wyszłam z niego to otoczenie było zupełnie obce. Nagle otoczyli mnie jacyś źli ludzie-potwory i dziwolągi. Czułam strach. Jedyne wyjście to ucieczka. Gdy biegłam to czułam ogromne zmęczenie a oni doganiali mnie i wtedy odbiłam się i wzniosłam do góry. Potem odbiłam się od dachu i latałam. Traciłam siły i opadłam kolejny raz i znów się odbijałam.
~kasia (14-01-2016r.) - śniło mi się ,że latałam niezbyt wysoką nad ziemią bez skrzydeł ani nic takiego. Później dowiedziałam się że moja sąsiadka ma spać w moim łóżku , wstałam z łóżka i jej go udostępniłam nie mając przy tym gdzie sama spać, później poszłam do sąsiadki z jakimiś zadrukowanymi białymi papierami.
Najciekawsze i rozszerzone interpretacje snów:

Latać: Latałem bez skrzydeł. Swobodnie. Było to na dziedzińcu mojej starej szkoły. Latałem i w pewnym momencie leciałem trzymając ze sobą kogoś. W oddali czułem sw...
~Rafał | 9 Marca 2020, godz. 9:17r. | Latać »

Latać: Latałem bez skrzydeł. Swobodnie. Było to na dziedzińcu mojej starej szkoły. Latałem i w pewnym momencie leciałem trzymając ze sobą kogoś. W oddali czułem sw...
~Rafał | 23 Lutego 2020, godz. 13:50r. | Latać »

Ocena: 3.69 6 (głosów: 10)

Najnowsze komentarze (2):
  • ~Migdal (18 Lutego 2018, godz. 11:37)

    Byłam na drodze, która wiodła przez park. Lekko schodziła w dół, ku przepływającej w pod nią rzecze, a następnie się wznosiła. Nie podobało mi się to miejsce. Nie czułam lęku tylko przygniatający smutek. Zaczęłam biec ku obniżeniu drogi nad rzeczką i poczułam, że mój rozpięty trencz z tyłu za mną furgocze, faluje. Pomyślałam, że nie ma sensu biec, skoro mogę polecieć. I wzbiłam się w górę. Było to wspaniałe uczucie. Widziałam na dole drogę i ludzi. Byłam przepełniona radością i czystą przyjemnością samego lotu. Na koniec wylądowałam na dziwnym drzewie, które miało nagie, żylaste i splecione gałęzie. Nasunęło mi się skojarzenie z silnymi rękoma dojrzałego, wysportowanego mężczyzny o opalonej skórze.
  • ~Iza (1 Kwietnia 2015, godz. 7:34)

    Latałam sama, wyszłam na podniesienie. Biegłam chwilę i już leciałam. Tak około 15 metrów nad głowami ludzi, ludzie widzieli.
Opisz swój sen lub dodaj komentarz »


Znajdź symbol w senniku

System interpretacji snów

Ostatnie komentarze

  • Papuga Miałam białą, dużą papugę. Chciała mi odfrunąć, a ja ją łapałam. Zmieniała wtedy kolor,...
  • Pryszcze Śniło mi się, że próbowałam wycisnąć pryszcza i zaczął wychodzić wąski biały i długi....
  • Ryba Śniło mi się, że z mojej stopy wystawał mały kawałek rybiego ogona(jakby końcówka płetwy) ...
O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2021 - DobrySennik.pl