» Przejdź do Menu «
DobrySennik.pl » Sennik » D » Dziadek - znaczenie snu

Sennik Dziadek

DziadekPojawiający się we śnie jest często znakiem długiego i szczęśliwego życia. Sen jest dla nas dobrym znakiem, jeśli miło wspominamy stosunki z naszym dziadkiem. Oznacza on również nadchodzące wsparcie i opiekę w trudnych chwilach.

Zobaczyć dziadka - odczujesz wewnętrzną satysfakcję i spokój.

Spotkać zmarłego dziadka - szykuje się jakaś pomoc w kłopotach.

Rozmawiać z nim - pozbędziesz się tego, co leży ci na sercu; rozwój kariery zawodowej.

fot. sxc.hu/photo/1186565 , coloniera2
Znaczenia popularnych senników:
Sennik staropolski:
- długie życie
Zobacz ostatnio zinterpretowane sny:
~Olaaa (24-03-2018r.) - Dziś widziałam w śnie najpierw grób, który otwiera się. Byłam wtedy w domu u babci. Następnie zobaczyłam dziadka, który z pretensjami pytał się czemu nie wzięłam z siostrą cukierków, które zostawił dla nas. Następnie zobaczyłam dziadka nad swoja głowa gdy spałam, i pogłaskałam go i zapytałam jak tam jest. Odpowiedział, że nudno.
~Magda (23-04-2017r.) - Jestem w gronie rodziny. Jest przyjęcie, dobre jedzenie, panuje radość. Widzę zmarłego dziadka, który od dawna nie żyje i o tym wiem, jednak go serdecznie przytulam i nie boję się go.
~Sonia (14-03-2017r.) - Śnił mi się pogrzeb mojego dziadka, który już nie żyje od prawie 18 lat. Sen był bardzo realistyczny, tak jakby był wspomnieniem. Dziadek leżał w trumnie, obok stała rodzina dokładnie tak jak pamiętam to sprzed 18 lat. Jedyne co było dziwne to to, że stojąc przy trumnie zauważyłam, że dłoń dziadka zaciska się w pięść (a wiedziałam przecież, że to niemożliwe bo nie żyje). Później były już tylko urywki. płaczący ludzie, cmentarz. I sen się urwał
~max (4-03-2017r.) - Śniła mi się twarz dziadka który od 10 lat juz nie żyje była to twarz surowa a jego spojrzenie zabójcze i gniewne i patrzył na mnie spod byka i miał taki ostry wzrok a oczy wielkie a ja stałem nad jego głową
~Agata (14-02-2017r.) - Śnił mi się dziadek który zmarł 15 lat temu na raka.śniło mi się że zmartwychwstał pytałam go czy nie jest na mnie zły że tego chciałam odparł że nie i powiedział żebym spędziła z nim jak najwięcej czasu gdyż był chory. Dziadek nie miał ręki we śnie
~Marcin (7-02-2017r.) - Śniło mi sie, ze nie żył dziadek mojej żony. Dziadek ogólnie żyje. Była niedziela. Ja poszedłem do księdza i chciałem żeby go pochował. Jak sie okazało nie jest to takie proste, ponieważ potrzebne jest sporo dokumentów. Ale ksiądz powiedział co mam zrobić, jakie dokumenty załatwić i wydał ciało. Ciało niosłem z żona ja za nogi żona za ręce. Ciało było przykryte niewielkim czarnym workiem. Nie pamiętam czy doszło do pogrzebu. Wiem że zwłoki przewoziliśmy kilka razy.
~leszek (5-01-2017r.) - Sen był krótki ale wyraźny. Dziadek stał nieruchomo w ciemnym pomieszczeniu i trzymał kosę. Kosa była postawiona ostrzem do góry. Pomieszczenie w którym stał było ciemne.
~Kasia (29-04-2016r.) - Śnił mi się zmarły dziadek który wpadł do szamba i ja pomagałam mu się z niego wydostać. Szambo miało kształt dużego koła. Dziadek nic nie mówił.
~Jan (19-04-2016r.) - Siedziałem z dziadkiem w jego domu i razem liczyliśmy pieniądze. Dziadek był spokojny i udzielał mi rad.
~Ewa (21-03-2016r.) - Tej nocy śnił mi się zmarły dziadek. Nie żyje on od kilku lat. Śniło mi się że byłam u niego w domu, był smutny, bardzo kaszlał. Wyglądało na to że jest chory. Był bardzo smutny, zmęczony i bardzo szczupły. Posiedział chwile z nami i wyszedł z pokoju.
Najciekawsze i rozszerzone interpretacje snów:

Dziadek: Siedzimy w samochodzie, ja i mama, podchodzi do nas dziadek. Wytyka rodzicom wszystkie błędy, że to oni spowodowali taką złą atmosferę między nim, a nimi....
~Kasia | 4 Lutego 2022, godz. 7:41r. | Dziadek »

Dziadek i moja mama : Śnił mi się zmarły dziadek, ale na początku był jakby innym człowiekiem, dopiero później tak jakby się zmienił pierwszy raz, a umarł prawię 5 lat temu. ...
~Paweł | 2 Stycznia 2022, godz. 13:21r. | Dziadek i moja mama »

Zmarły dziadek.: Weszłam do domu mojego zmarłego dziadka, który siedział przy stole, był uśmiechnięty i powiedział do mnie żebym spojrzała jaki jest zniszczony sufit i ż...
~Ania | 5 Czerwca 2021, godz. 8:24r. | Zmarły dziadek. »

Ocena: 4.5 6 (głosów: 10)
Podobne sny: Kolega, Inwalida, Wdowiec, Jeniec,

Najnowsze komentarze (38):
 • ~Bartek (6 Listopad 2021, godz. 7:49)

  Widziałem dziadka siedzącego na huśtawce, tam gdzie zawsze siedział gdy jeszcze żył i był w tym śnie zapłakany. Dookoła była przepiękna pogoda i w 10% skoszona trawa. Gadałem z nim i jak zapytałem go czemu płacze, a on do mnie powiedział „już takiej ładnej pogody w tym roku nie będzie dla tego”, a ja do niego „No, ale to się ciesz tak pięknym dniem i za rok pewnie będzie ładniejsza pogoda” potem wstałem i chciałem odpalić kosiarkę, bo chciałem dalej kosić trawę. Dziadek siedział w tym momencie pod jabłonką zapłakany i mówił, że dziś są jego urodziny po czym ja zacząłem mu składać radośnie życzenia i w tym momencie był bardzo przeszczęśliwy aż promieniował radością. Pamiętam, że podczas tych życzeń powiedziałem „zdrowia i szczęścia, ale przede wszystkim zdrowia” i w tym momencie się bardzo śmiał.
 • ~Gość (14 Sierpnia 2021, godz. 12:37)

  W noc po śmierci dziadka poprosiłam w myślach, aby mi się przyśnił. We śnie szłam powoli po schodach, po czym weszłam do starego pokoju dziadka. Siedział uśmiechnięty na swoim łóżku i to tyle.
 • ~Gość (8 Czerwca 2021, godz. 9:18)

  Śniło mi się, że byłam u dziadka w domu i stał w swoim ulubionym pokoju i mówił coś do mnie (nie pamiętam) później kazał robić mi jakieś rzeczy z kartki, ale miałam nikomu nie mówić.
 • ~Gość (14 Lutego 2021, godz. 13:10)

  Śnił mi się dziś dziadziuś, który zmarł 2 tygodnie temu, leżał w trumnie przygotowywał się do śmierci, ale cały czas sie poprawiał, bo było mu nie wygodnie. Rozmawiałam z nim, płakałam, powiedziałam, że bardzo go kocham, będzie mi go strasznie brakować i będę tęsknić. Na koniec snu poprosiłam, żeby sie uśmiechnął, bo takiego chce go zapamiętać, zaczęłam go szczypać po brodzie, o którą zawsze dbał i wtedy się śmiał, był bardzo szczęśliwy. Co to może oznaczać?
 • ~Gość (7 Stycznia 2021, godz. 6:49)

  Śniło mi się, że dziadek umierał(w rzeczywistości żyje)
  A ja trzymałam go za rękę płacząc.
  Wszyscy domownicy wokół byli jakoś zajęci czymś innym.
 • ~Gość (30 Września 2020, godz. 15:14)

  Dzisiaj w moim śnie widziałam mojego zmarłego dziadka, który taszczył strasznie ciężkie zakupy, nie był w tym śnie ani zły ,ani smutny, ani uśmiechnięty, minę miał raczej neutralna, po której nie można było wyczytać co czuje. Ja szłam chodnikiem do znajomego córka i zobaczyłam, że dziadek taszczy te torby i nagle jedna mu upadła ,były bardzo ciężkie i podbiegłam do niego żeby mu pomóc. Zapytałam dlaczego nie poprosił o pomoc, że ja bym mu zrobiła te zakupy i pomogła, nie jestem pewna co mi odpowiedział, ale to chyba było w stylu "a myślałem, że dam radę sam" zaniosłam mu te zakupy ,ale nie do domu ,tylko na klatkę schodową ,dalej nie pamiętam co było ,bo dziadek znikł tak jak by ... Nie wiem jak mam to interpretować.
 • ~Gość (31 Lipca 2020, godz. 9:49)

  Śniło mi się, że byłyśmy z koleżanką na grobie dziadka, otworzyliśmy grób i dziadek nagle zaczął oddychać. Wstał uśmiechnięty wyszedł z trumny, pytałyśmy czy wszystko jest okey. On się bardzo dobrze czuł, poszliśmy z nim do domu. Znajomi go przywitali przed wejściem, a później mama go zobaczyła. Stanęliśmy wszyscy w przedpokoju. Chciał mi dać ciastko, ale miałam swoje i je zjadłam i się obudziłam.
 • ~Gość (7 Maja 2020, godz. 13:30)

  Śnił mi się dziadek, który już był duchem. Byłam razem z mamą i bratem w dziadka domu, każdy był radosny. Dziadek unosił się, pytałam go czy wszystko ok? Kiwał głową, że tak-uśmiechając się. Był ok. 10 lat młodszy. Szczęśliwy. Pytałam dlaczego tak szybko odszedł i chyba wtedy zaczął płakać. Przytuliłam go (chociaż boję się duchów) i zaczęliśmy się kręcić/unosić, ale wtedy już przestałam się bać. Po wszystkim zapytałam brata i mamę, czy widzieli to co ja, brat odpowiedział, że nie widział żadnego ducha, natomiast mama odpowiedziała, że widziała jakbym rzeczywiście kogoś przytulała. W dalszej części snu szczęśliwa i pewna tego co widziałam (chociaż boję się duchów, nigdy nie myślę przed snem o takich rzeczach) chwaliłam się wszystkim, że rozmawiałam z dziadkiem i jest szczęśliwy po śmierci.
 • ~Gloria (19 Marca 2020, godz. 6:51)

  W moim śnie byłam z dziadkiem, który nie żyje na spacerze, obok szła babcia która żyje i biegał mój najmłodszy braciszek.
 • ~Gość (3 Marca 2020, godz. 22:54)

  Byłam z kuzynem i dziadkiem w lesie...zobaczyłam watache wilków i poszłam do domu po jabłka i zobaczyłam nieżywego wilka.
 • ~Arczi (21 Lutego 2020, godz. 23:07)

  Śnił mi się dziadek, po 3 miesiącach w tym samym dniu co zmarł. We śnie gdy umierał, męczył się strasznie, tak jak to było naprawdę, później tego snu częściowo nie pamiętam i dopiero pamiętam moment, gdy rodzina stała nad trumną dziadka, tzn. przeplatało to się z grobem dziadka, że wspominaliśmy to co on lubił i chcieliśmy mu razem do grobu dać a potem, że dziadek leżał w trumnie i nagle widzieliśmy ducha dziadka. Był taki szczęśliwy, wspominał różne wesołe chwile rozmawialiśmy z nim z czego ja płakałem ponieważ wiedziałem, że go więcej nie ujrzę, ale też cieszyłem się z tego, że on był wesoły, a pod koniec snu cieszył się i mówił: kiedyś się spotkamy w niebie, razem będziemy pić szampany, cieszyć się razem. Przyszło się żegnać już z dziadkiem i powiedział do swojej żony która żyje czyli mojej babci, że ma piękny uśmiech i tak jakby zamienił się w babcie i identycznie wyglądali we dwoje. Zaczął podchodzić do nas wszystkich i się witać i mówić żeby się nie martwić bo spotkamy się w niebie i będziemy świętować i się cieszyć :( kurcze aż płakać mi się chce :(
 • ~Gość (19 Lutego 2020, godz. 5:34)

  Stałem przed warsztatem zmarłego dziadka. Po chwili zobaczyłem go w środku. Mówi, żebym pomógł mu zakręcić gaz. Był spokojny. Zaczął zamykać zawór lecz na zewnątrz warsztatu pojawił się wyciek palący sie wielkim ogniem. Stałam i patrzyłem jak dziadek dalej jest w srodku i zakręca gaz. Nie było przerażenia raczej spokój.
 • ~Gość (10 Lutego 2020, godz. 15:01)

  W jedną noc śnił mi się dziadek, który nie żyje. Z tego co pamiętam, uśmiechał się do mnie. W kolejna noc śniła mi się moja mama, prawdopodobnie nie żyje, zaginęła 14 lat temu, z tego co pamiętam, patrzyła na mnie srogo, tak jakby była niezadowolona. Co to może znać ?
 • ~Agata (22 Stycznia 2020, godz. 7:47)

  Śnił mi się mój dziadka, który zmarł 4 lata temu. Dziadek leżał w szpitalu, miał geste włosy (jak w młodości), był w złym stanie, jak do niego podeszłam, to nie wiedział kim jestem, ale uśmiechał się do mnie i mnie przytulił.
 • ~Gość (15 Stycznia 2020, godz. 18:41)

  Dziadek już nieżyjący 2 lata leżał w trumnie. Nogi miał drewniane od kolan w dół. Rodzina była wokół przy trumnie w kościele.
 • ~Gość (20 Grudnia 2019, godz. 20:40)

  Śniło mi się, że byłam w szpitalu u dziadka. Mój tato trzymał go za ramię, a ja zaczęłam płakać i położyłam się do łóżka obok dziadka i go tuliłam. Dziadek odwrócił się do mnie i powiedział "mówiłem, że za mną zatęsknicie ". Co to może oznaczać? Dodam, że dziadek jest chory ....
 • ~iyx (9 Listopad 2019, godz. 12:58)

  Dziś śnił mi się ostatnio zmarły dziadek. Nie miał prawej nogi, ale mój sen podpowiedział mi, że dzięki temu już nie choruje. Siedział ze mną i rodziną przy stole i jadł obiad. Co to może znaczyć?
 • ~Angela (28 Października 2019, godz. 9:31)

  Dzisiaj śnił mi się mój dziadek który nie zyje od 10lat. Ukazał mi się w swoim domu wyglądał tak jak przed śmiercią z chorą noga ale w śnie był radosny. W pierwszej chwili się przestraszylam i zapytalam co ru robi bo przeciez nie zyje a on powdział żebym się nie bała. Potem ukleklam i chciałam zmowic modlitwę za niego A on wstał położył mi rękę na ramieniu powiedział że wszystko będzie dobrze i wyszedł jak gdyby nic. Wstałam i chciałam za nim iść A w drzwiach spotkałam brata. Mówiłam że dopiero widziałam dziadka i że wychodził z domu. Brat powiedział że chyba mi się przywidzialo bo on mijał ojca i gdy wyszłam widziałam tatę który mi machal ręka tak jak by szedł do pracy. I tak się skończył mój sen.
 • ~Gość (13 Sierpnia 2019, godz. 11:24)

  Witajcie, dziś rano córka która ma 3 latka oznajmiła,że we śnie odwiedził ją dziadek żony który zmarł 8 lat wcześniej. Dziadek był uśmiechnięty przedstawił się, przytulił prawnuczkę i ofiarował jej cukierek. Cukierek był plastikowy i nie mogła go zjeść.
  Córka opisała to tak dokładnie wraz z imieniem, a przecież dziadek zmarł 5 lat przed jej narodzinami.
 • ~Helenkawafelka (11 Lipca 2019, godz. 12:07)

  Będąc na basenie szkolnym dowiedziałam się że mój niezyjacy w terazniejszosci dziadek leży w szpitalu w śpiączce farmakologicznej. Rodzice nie powiedzieli mi o tym tylko nauczyciel. Następnego dnia pojechałam do niego do szpitala, pamiętam dokładnie nasza rozmowę, mój płacz,trzymanie za rękę,numer sali i dokładne miejsce pobytu. Obudziłam się cała zalana łzami.
 • ~Gość (9 Lipca 2019, godz. 9:15)

  Witam. Prosze o interpretacje snu. Snil mi sie moj dziadek ale niestety byl rozgniewany jakis, ciagle krzyczal. Pamietam, ze we snie mu powiedzialam, ze zawsze taki byl dla mnie, choc w rzeczywistosci bylo ok. O czym to moze swiadczyc? Praktycznie za kazdym razem jak mi sie sni to jest niezadowolony, pogniewany :(
 • ~Gość (11 Czerwca 2019, godz. 1:02)

  Nieżyjący dziadek stoi na platformie i mówi, że tu u niego jest ok i że czeka na babcię. Ostrzega mnie, że we wtorek coś złego się wydarzy, ale żebym się nie martwiła bo wszystko sie ułoży. To było krótko po jego śmierci i faktycznie we wtorek zwolniono mnie z pracy
 • ~Natalie (31 Maja 2019, godz. 23:08)

  Dzisiaj przyśnił mi się mój dziadek - jest to o tyle niezwykłe, że przyśnił mi się pierwszy raz w całym moim życiu, a na pewno od momentu, kiedy zerwał z moją rodziną wszelkie kontakty (będzie już 5 rok).
  We śnie niby odwiedziłam go w jego mieszkaniu razem z mamą i bratem, tylko , że oni jakby zostali przy okrągłym, drewnianym stole a ja, jako jedyna, poszłam do jego sypialni, gdzie leżał na łóżku. Wyglądał na naburmuszonego, czyli podobnie jak zawsze i nic przez te 5 lat się nie zmienił. Mimo tego naburmuszonego wyglądu przeprowadzał ze mną normalną rozmowę, w której było nawet słychać jakieś uczucia w jego głosie. Zadawałam mu dość osobiste pytania, typu: "dlaczego zerwał z nami kontakt?" "Czy jest teraz szczęśliwy?" "I dlaczego, pomimo tego że nie jest zadowolony ze swojej decyzji, nie chcę przyznać się do błędu i odnowić z nami kontaktu?".
  Podczas rozmowy byłam spięta, nie wiedziałam zbytnio jak się zachować, a też ciągłe spojrzenie mojego brata na mnie jakoś nie dodawało mi otuchy, choć niekiedy pozwalał mi się odważyć do zadania jakiegoś pytania.
  W pewnym momencie dziadek zasnął, a ja zaczęłam przeszukiwać jego pokój - niedaleko łóżka znalazłam pierścionek, prawdopodobnie zaręczynowy- był złoty z niebieskim, malutkim kamieniem (zamkniętym jakby przez złotą falę ~ ). Pierścionek mnie zainteresował. Na początku chciałam go zwrócić dziadkowi po tym, jak się przebudzi, ale nagle stwierdziłam, że to może przyczynić się do tego, że nie odnowi z nami kontaktu i jeszcze jego druga żona wróci do niego, więc odłożyłam pierścionek na miejsce.
  Potem zaczęłam przeglądać szuflady, ale zanim dokładnie sprawdziłam zawartość pierwszej z nich stwierdziłam, że to niegrzeczne, więc przestałam i z powrotem usiadłam na łóżku. Cały czas czułam niepokój z tego, że znajdowałam się w tamtym pokoju - bałam się, że dziadek się obudzi.
  Chwilę później dziadek rzeczywiście obudził się i nagle zaczęły go boleć plecy (chyba), strasznie zaczął się wiercić po łóżku i na jego twarzy było widać, że coś go boli (A chwytał się właśnie za plecy). Bałam się do niego podejść, bo nie do końca wiedziałam co się z nim działo i czy to nie jest tylko zagrywka do tego, aby mnie złapać. Dodatkowo potem dziadek zaczął coś szeptać w jakimś obcym dla mnie języku - nie wiem czy nie był to przypadkiem łaciński
 • ~Kasienta0707 (16 Marca 2019, godz. 21:24)

  Śnił mi się dziadek nieżyjący od kilku lat.snil mi się pierwszy raz. Był chory tak jakby nie zaradny i nikt nie chciał się nim opiekować i ja spakowałam go i zabierałam do swojego domu.
 • ~Matylda (16 Marca 2019, godz. 21:21)

  Rzadko mi się coś śni, mogę powiedzieć, że należę do ludzi, którzy nie mają snów. Ostatniej nocy miałam bardzo wyraźny sen. Śnił mi sie zmarły dziadek, czytał gazetę, zawsze tak robił rano, gdy jeszcze żyl. W snie wiedziałam, że nie żyje, spytałam go co tu robi? powiedział, że przyszedł mnie ostrzec przed nadchodzącymi kłopotami. Skończył czytać gazetę i wyszedł. Czy miał rację? Czytałam, że sen z dziadkiem jest pozytywny, a ten nie był.
 • ~Gość (24 Października 2018, godz. 22:26)

  Bardzo zależy mi na interpretacji tego snu. Jest zwykły pokój, na środku przy ścianie stoi stół. Przy tym stole siedzi mój tato i mój dziadzio, który już nie żyje ok 20 lat. Byli ubrani w ciemne garnitury. Dziadzio siedział z głową spuszczoną w dół, bardzo obojętną miną. Przytuliłam go, ponieważ wiedziałam, że to tylko sen i to moja jedyna okazja żeby go przytulić.
  I teraz mam pytanie, czy mogło być to ostrzeżenie dotyczące mojego taty? Jego zdrowia?
 • ~Kamil 14.09.1992 (22 Sierpnia 2018, godz. 10:01)

  Śnił mi się dziadek który nie żyje. Śmiał się szyderczko siedząc w koncie w kruchy odwrócił się i poszedłem nagle mgła i na miejscu dziadka był kot którego mamy od śmierci dziadka tzn trochę później go wzięliśmy co to oznacza.
 • ~Gość (20 Sierpnia 2018, godz. 12:18)

  Śniło mi się, że dziadek z babcią mieszkali w zamku, który przerobili na hotel, było w nim pełno starych rzeczy z innych wieków, gdy chodziłam po pokojach - czułam niepokój. W nednym z nich była piękna średniowieczna suknia , wiedziałam, że należała do jakiejś dziewczyny. Ktoś ( nie pamiętam kto ) zaproponował mi bym ją ubrała, ale się nie zgodziłam. Pod koniec okazało się, że dziadek mnie zdradził - chyba kogoś zabił przez co chciałyśmy razem z mamą zabrać babcię od dziadka i szybko uciekać.
 • ~Gość (12 Lipca 2018, godz. 10:52)

  Śnił mi sie dziadek ktory mówi, byl chory trzymalam go na rekach zeby go wykpac byl chudy mylam go a nastepnie znalazlam sie w szpitalu gdzie dowiedzialam sie ze dziadek nie zyje bardzo plakalam pojawila sie tez babcia ktora zyje w tym snie i stwierdzila ze dziadek ja bardzo umeczyl wywnioskowalam w snie ze cieszy sie ze zmarł obudzilam sie i czulam wewnetrzny niepokoj
 • Asiaczek33 (24 Czerwca 2018, godz. 12:18)

  Dzisiaj śnił mi się mój ukochany dziadek, który nie żyje od 9 miesięcy. Siedziałam z dziadkiem w moim mieszkaniu, było sporo ludzi. Dziadek siedział w fotelu wesoły i uśmiechał się do mnie, gdy nagle smutnym głosem powiedział do mnie: Muszę na chwilę wyjść. I dziadek wyszedł. Długo nie wracał martwiłam się w końcu zadzwoniłam do babci, akurat była u niej moja mama, która odebrała telefon. Zapytałam czy dziadek jest w swoim domu, bo od 3 godzin do mnie nie wrócił? Dziadka nie było. Było już ciemno nagle usłyszałam tak jakby dzwonek do drzwi wybiegłam na klatkę. Za szklanymi drzwiami przed klatką stał dziadek, chyba źle się czuł, ponieważ widziałam że wymiotuje na ciemno zielono. Jeszcze bardziej się zmartwiłam otworzyłam dziadkowi szybko drzwi i w tym momencie się obudziłam zapłakana.
 • ~Gość (24 Maja 2018, godz. 22:27)

  Szłam z osoba która znam ,ale nie pamiętam kto to jest i zobaczyłam stojącego zmarłego dziadka (zmarł grubo ponad 10 lat temu) który był uśmiechnięty i machał ręka na powitanie. Obok niego szła osoba którą również znam, ale też nie pamiętam. Powiedziałam do osoby towarzyszącej: patrz jest dziadek, ona odpowiedziała, że przecież on nie żyje i po tym już go nie było.Do tego podczas całego snu byłam śmiertelnie chora.
 • ~Gość (5 Maja 2018, godz. 12:04)

  W moim śnie dostałam informacje , że w szpitalu leżą mój dziadek żyjący i nieżyjący i że są w ciężkim stanie. Na początku nie mogłam znaleźć ich w szpitalu, ale po czasie znalazłam tylko sale z moim nieżyjącym dziadkiem. Weszłam do sali i zaczęliśmy rozmawiać. Nie pamiętam dokładnie o czym , ale pamiętam jego błękitne oczy.
 • ~alicja (10 Lutego 2018, godz. 0:12)

  mój ukochany dziadek miesiąc temu odszedł a mnie się śnił jako osoba żyjąca byliśmy na przyjęciu w pewnym momencie zobaczyłam w odbiciu lustra jak dziadek jest trochę smutny a babcia go pociesza że tak dzielnie poradził sobie z chorobą. Wchodzimy do pokoju a dziadek przed zamiarem siadania nagle upada i ja szybko nadbiegam i dotykam serca dziadka, które szybko bije i biegnę do tel i denerwuje się bo zadają mi wiele pytań, a dziadek leży i chcę żeby szybko przyjechali.
 • ~Martyna (4 Lutego 2018, godz. 0:47)

  Śnił mi się dziadek, ale w bardzo dziwnej sytuacji. Na strychu z narzeczonym mam pracownię.Dziadkowie nam udostępnili jedno piętro i jest to pomieszczenie połączone z zaniżonym strychem ,przedzielonym ścianą. Jest też tam wyjście na dach budynku. I wyglądało to tak , że wyglądałam przez okno i widziałam w pełnym skupieniu dziadka walącego w klapę od dachu łopata. Co to może oznaczać?
 • ~iza (12 Listopad 2017, godz. 8:42)

  Śnił mi się nieżyjący dziadek który odprowadzał mnie na zimowisko .Nie mogliśmy zdążyć .Ja zapominałam się spakować, za późno wstałam.
  Koniec końców zdążyłam do autokaru ale byłam tam z moim młodszym synem.
 • ~gele (12 Sierpnia 2017, godz. 16:21)

  Śnił mi się żyjący dziadek. Byłem u niego w domu i przez chwilę szukałem go ale sam przyszedł i chwile rozmawialiśmy. Później dziadek pomógł mi nasypać pszenicy do worka i pojawiła się obok nas kobieta. Widziałem te prze otwarte drzwi do letniaka gdzie dziadek mieszka jakiegoś mężczyznę który jak by sprzątał podłogę czy klęczał na niej. Tej samej nocy przyśnił mi się rodzony brat i chwile rozmawialiśmy ze sobą i prosiłem go o coś. Nie pamiętam już o co. Czy taki sen może mieć pozytywne znaczenie?
 • ~Wikki1997 (5 Czerwca 2017, godz. 23:13)

  Śniło mi się że byłam w hotelu i byłam kelnerką. Do hotelu zjechała się moja cała rodzina i ja musiałam ich wszystkich obsłużyć.
 • tunia222 (25 Sierpnia 2016, godz. 11:03)

  Z reguły nie pamiętam swoich snów. jednak było kilka takich, które pamiętam do dziś. Były wsparciem w trudnych chwilach. Dzisiaj też miałam sen. Sen o dziadku, który zmarł w 1988 r. Nigdy dotąd nie śnił mi się ani on ani nikt z rodziny. W sumie sen był dobry, niósł pozytywne wibracje, ale bardzo chciałabym wiedzieć co tak naprawdę on dla mnie może znaczyć. Oto jego opis:"byłam w domu dziadków ze strony taty. To mieszkanie opuścili dawno temu bo 1975 może 78 roku. Był tam dziadek. Była też babcia. Nie widziałam jej i nie rozmawiałam z nią ale wiedziałam, że była. Dziadek rozmawiał ze mną, kazał wejść za sobą do pokoju. Tam rozmawiał z jakimś mężczyzną. Podpisywała coś. Ja chyba też, ale tego nie jestem pewna. Były tam tez moje córki, nie widziałam ich ale wiem, ze były. Dostałyśmy od dziadka miniaturki kapustek, były białe, mieściły się w dłoni. Sprawiały wrażenie sztucznych ale w dłoni ich liście się rozwijały i nabierały ciepła. Były piękne. Potem na prośbę dziadka wszyscy wyszliśmy z domu, wsiedliśmy do samochodów i pojechaliśmy gdzieś. Wysiedliśmy nad wodą. Było czysto i bardzo przyjemnie. To była duża spokojna połać wody. położyliśmy kapustki na wodzie. Zmieniły się w kule, które nas powolitku wchłonęły do środka. Potem się połączyły tworząc swego rodzaju futurystyczny statek, który zabrał nas w rejs. Wszystko było bardzo przyjemne i bezpieczne. Czułam się spokojna".
  Ciekawa jestem jakie jest przesłanie tego snu. Dziadek było bardzo postawną i zasadniczą postacią. Nie ukrywam, że zawsze czułam respekt przed nim.
Opisz swój sen lub dodaj komentarz »


Znajdź symbol w senniku

System interpretacji snów

Ostatnie komentarze

 • Pochłonięta przez ogień Śniłam, że wiele osób chciało mnie podpalić zapałkami. Zapałki były bardzo duże....
 • Papież Śniło mi się w rocznicę jego urodzin, że przyszedł do mnie do domu. Było też wiele ludzi. Po...
 • Mol Wybierałem z worka jakąś żółtą drobną kasze do garnka, żeby ją opłukać i na pewnej głę...
O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2022 - DobrySennik.pl