» Przejdź do Menu «
DobrySennik.pl » Sennik » S » Schody - znaczenie snu

Sennik Schody

SchodySymbolizują dążenie do wyższych ideałów i celów. Mogą być też interpretowane, jako znak rozwoju i samopoznania. Dość często sen łączy się z przebiegiem naszej kariery zawodowej, oznaczając sukces lub porażkę.

Wchodzić po schodach do góry - nowe wyzwania i dobre perspektywy w interesach.

Gdy schodzisz w dół po schodach - symbolizuje podświadomość i samopoznanie. niektóre senniki interpretują to, jako niefortunny los.

Jeżeli spadniesz z nich - najczęściej dotyczy to straty w interesach i finansach.

Drewniane - ominą cię większe nieprzyjemności.

Metalowe - możesz odczuwać gorycz porażki.

Stare lub zniszczone - ubóstwo.

Schody ruchome - trochę łatwiej osiągniesz cel.

Jeżeli siedzisz na nich - zastój finansowy.

Widzieć schody do nieba - oznacza wielką szansę.

fot. sxc.hu/photo/1401236 , linder6580
Zobacz ostatnio zinterpretowane sny:
~Janina (18-04-2017r.) - Jestem w znanym mi urzędzie miasta myślę sobie chce mi się siku pójdę na skróty, wchodzę zrobiłam kilka kroków i widzę że nie ma części podłogi drewnianej bo remontują i przez tą wyrwę olbrzymia dziurę widzę hol na dole bardzo ładny z kwiatami w doniczkach, muszę wrócić przechodzi obok mnie młody człowiek z psem nachylam się aby zawiązać sznurowadło i widzę że mi ukradł reklamówkę wybiegam za nim ale go nie widzę. Po otwarciu drzwi widzę wąski chodnik uliczka a po prawej stronie już połacie pola. Wracam i jakoś schodzę na dól ale nie schodami nie wiem jak i się budzę
~Marianna (1-03-2017r.) - Zadzwonił telefon, głos w telefonie zaproponował mi pracę i miałam zgłosić się do jakiejś firmy. Nie pamiętam kto to był, ale intuicyjnie miałam wrażenie, ze to moja była dyrektorka. Poszłam do firmy, nie wiem jakiej i szukałam osoby proponującej mi pracę. Znalazłam osobę ale i tak nie umiem powiedzieć kto to był. Osoba ta pokazała mi firmę, na jakimś stole leżała mapa na której coś mi pokazywano, tak jakby dotyczyło to mojej pracy. Powiedziano mi, że do moich obowiązków będzie należało organizowanie różnych konferencji i spotkań oraz dbałość o uczestników.Potem schodziłam po schodach wyłożonych białym chodnikiem lub białych stopnia dokładnie nie pamiętam. Pamiętam czystą biel tych schodów na stopniach wzdłuż całych schodów rozłożone były kwiaty i idąc starałam się jak najmniej zniszczyć kwiaty. Na dole zobaczyłam drugie schody w górę i też takie piękne. Kto z góry tych schodów zapytał osobę mi towarzysząca dlaczego tu jest tak pięknie, czy zamierza się komuś oświadczyć.
~Bożena (24-09-2016r.) - śniło mi się, byłam w starym folwarku i miałam wejść do restauracji. Schody były bardzo ciasne i musiałam się czołgać by wejść na górę gdzie siedziało dużo ludzi. Przejście było niesamowicie ciasne, wąskie i duszne, prowadziło pod górę. Przecisnęłam się i zobaczyłam salę z dużą ilością gości
~Christensen (4-09-2016r.) - Szłam po schodach w górę, bowiem mieszkanie miałam na 4 piętrze, ale okazało się, że schody są jeszcze na wyższe piętra, więc szłam dalej w górę, ale gdy chciałam wrócić, nie mogłam znaleźć swoich drzwi i czułam straszną panikę.
~Ania (12-08-2016r.) - Kilka razy śni mi się to samo. Wchodzę kręconymi schodami po klatce schodowej na 3 piętro i nagle spadam w dół po środku poręczy. Budzę się.
~A (5-06-2016r.) - Byłam w mieszkaniu, na poddaszu domu. Był tam ciemny hol ze schodami w dół, i zasłonka zamiast drzwi do mieszkania. Toaleta, łazienka była na korytarzu. Była ona = bardzo mała, koło sedesu stał trójkątny stojak. Gdy szłam do mieszkania na holu suszyło się czyste białe prześcieradło, zdenerwowałam się bo było ono lokatorów dołu. Potem lokatorka z dołu szła na górę do kuchni po coś a miał swoją kuchnię. Zdenerwowana podeszłam do schodów i krzyczałam na nią a ona mnie spokojnie obeszła i poszła do kuchni.
~Elżbieta (18-05-2016r.) - Przechodziłam przez dworzec kolejowy z wieloma osobami . Schodami ruchomymi jechałam w dół. Za dworcem miał się mieścić budynek z fabryką czekoladek. Nie mogliśmy wydostać się z dworca, aby tam dotrzeć. Zaczęłam pytać się ludzi o drogę. Pani mi pokazała wyjście . Na tym się kończy, bo obudzili mnie.
~A (15-05-2016r.) - Byłam w domu koleżanki, której nie widziałam ok. 15 lat. Wdrapywałam się po schodach bo były wysokie stopnie, niosąc na górę do jej pokoju 2 szklane dzbanki. Schody były drewniane i miały barierki. Było bardzo czysto.
~helena (31-10-2015r.) - Spotkałam swoją dawną sąsiadkę. Obydwie wyprowadziłyśmy się 15 lat temu. która przymierzała w lumpeksie zimowe kurtki. Potem razem szłyśmy do naszych starych mieszkań po bardzo dziwnej klatce schodowej brudnej, z utrudnionym wejściem schody prowadziły raz w górę raz ku dołowi i rozmawiałyśmy o naszej historii życia. Do mieszkań nie doszłyśmy, ale dziwnym było to że ja zauważyłam że moje ulubione rękawiczki są bardzo zniszczone i mają ogromne dziury rękawiczki w kolorze szaro czarnym.
Najciekawsze i rozszerzone interpretacje snów:

Wizyta u babci: Byłam u babci w domu. Moja babcia ma dom piętrowy. Byłam na dole, a moja rodzina na górze w domu. Lecz mam niewidomą prababcię. Nie żyje ona w teraźniejszości, jednak p...
~Julia | 23 Listopad 2020, godz. 5:24r. | Wizyta u babci »

Strome schody prowadzące nad urwisko: Śniło mi się że schodzę z wysokiej góry porośniętej trawą po kamiennych schodach bez poręczy. Schody kończyły się urwiskiem. Spojrzałam w dół, urwisko ...
~Ewa | 15 Lutego 2020, godz. 20:55r. | Strome schody prowadzące nad urwisko »

Samolot pasażerski.: Śniło mi się , że byłam na lotnisku,była piękna słoneczna pogoda. Na lotnisku stał okazały,luksusowy,biały samolot pasażerski z opuszczonymi schodami.Ja...
~Gosia | 23 Lutego 2018, godz. 13:46r. | Samolot pasażerski. »

Ocena: 3.67 6 (głosów: 3)
Podobne sny: Szklanka, Łyżka, Koc, Instrument,

Najnowsze komentarze (8):
 • ~Małgorzata (7 Marca 2023, godz. 7:43)

  Byłam w jakimś mieszkaniu (chyba naszym) z mężem i jakąś kobietą. Było rozwieszone czyste pranie, były to ubrania dla niemowlaka (były rozwieszone tak jakby na klatce schodowej - barierkach). Mieszkanie było nowe i czyste. Potem wyszłam za kobietą, która była w naszym mieszkaniu. Schodziłem z nią w dół klatki schodowej i nagle pojawiła się koleżanka mojej mamy, jako stara kobieta z siwymi włosami. Zwróciłam uwagę na jej włosy i zdziwiłam się, że tak wygląda, ale jak zawsze była uśmiechnięta. Taka jak w prawdziwym życiu. Nie wiedziałam, czy iść dalej za tamtą kobietą czy iść do góry za staruszką. Zawróciłam i poszłam do góry.
 • ~Bożena (17 Czerwca 2021, godz. 5:59)

  Moja zmarła przed wielu laty Babcia, prowadziła mnie z wielkim trudem po schodach w górę. Babcia w tym śnie miała 100 lat. Ja wchodziłam z łatwością i zaciekawieniem , ona z trudem. Na szczycie schodów były zamknięte drzwi, które Babcia zaczęła otwierać kluczem. Pomimo dopasowania klucza w zamku, drzwi nadal były zamknięte. Babcia robiła to z trudem i tak jakby z niechęcią, ociągała się.
 • ~Anna (14 Stycznia 2019, godz. 9:23)

  Zbiegam po krętych schodach w dół lekko, tak jakbym delikatnie unosiła się nad ziemią w powietrzu. Śniąc ten sen, zdaję sobie sprawę, że to sen i czuję się lekka i szczęśliwa. Czujeę ulgę, euforię a jednocześnie spokój, szczęście. Schody są drewniane a wokół jest mnóstwo wolnej przestrzeni...Zastanawiam się co znaczy ten sen, gdyż jestem obecnie w trudnej sytuacji życiowej i czekają mnie ciężkie decyzje.
 • ~Ania (13 Kwietnia 2018, godz. 7:14)

  Jestem ze znajomymi na działce.Nagle pojawia się rój pszczół,leci prosto w nas ale nie atakuje.Znajduję się przed schodami,prowadzą one w dół i są bardzo strome.Zastanawiam się czy po nicg zejść.Dostaję klucze od domu.
 • ~Dagmara (15 Lutego 2018, godz. 17:14)

  Miałam dziwny sen o schodach... Wchodzę do starego domu. Pierwsze wrażenie - rudera. Ale dom jest duży, w otoczeniu dużych drzew. Wchodzę przez stare, drewniane drzwi. W środku Kusz i gruz. Na środku wielkie schody prowadzące na piętro. Są również zagruzowane, ale ja dostrzegam, ze są piękne... marmurowe pod kurzem, z pięknymi, jakby tkanymi ornamentami kwiatowymi balustradami po obu stronach. Nie jestem sama. Kręci się koło mnie młody, przystojny mężczyzna. A ja myślę, że muszę zadzwonić do siostry w sprawie tego domu, że to nie jest rudera, ale wymaga duzego nakładu pracy, by mozna go uzytkować. Wchodzę po schodach. Na górze też kurz, połamane sprzęty, trochę gruzu. Ale ja widzę, że belki stropu i mury pełne pajęczyn są w bardzo dobrym stanie. Mężczyzna cały czas kreci sie w poblizu mnie. Mówi, ze czas by iść spać... Czuję zmęczenie i senność. "Moje" schody przemieniają się w łóżko... Myślę sobie, że będzie twardo na tym marmurze, ale uczucie zmeczenia zwycięża i kładę się, (z myślą, że pózniej zadzwonie do siostry), a mężczyzna kładzie się na podłodze obok łóżka-schodów, kładąc tylko głowę obok mnie.
 • ~Aga (1 Marca 2017, godz. 10:10)

  Dzisiaj mi się śniło, że wchodziłam po wąskich czarnych schodach, przede mną stała kobieta ubrana cała na czarno, a za nią na schodku leżał mężczyzna tez na czarno ubrany jakby spał albo był martwy. Miedzy mną a tą kobietą brakowało jednego stopnia i ona mi podała rękę abym weszła na jej schodek. Wszystko było w czerni...schody, ściany, kobieta na czarno i ten mężczyzna....
 • ~Marianna (1 Marca 2017, godz. 9:11)

  Otrzymałam telefon, o propozycji pracy i mam się zgłosić. Nie pamiętam od kogo ten telefon. Poszłam do jakiejś firmy ale nie wiedziałam do kogo się zgłosić, więc próbowałam dotrzeć do osoby która dzwoniła. Odnalazłam osobę, powiedziała na czym ma polegać moja praca. Mam organizować spotkania podczas konferencji i bezpieczny powrót uczestników. Na jakimś stole była mapa i pokazywano mi jakieś miejsca na mapie. Poszliśmy dalej schodziłam w dół schodami wyłożonymi białym chodnikiem i ułożonymi wzdłuż po bokach kwiatami. Szłam po tym. Doszliśmy do schodów w górę i one też wyłożone były białym chodnikiem i wzdłuż po bokach schodów kwiatami. Przy tych schodach ktoś zapytał osobę będącą ze mną co tu tak pięknie i czy ma zamiar oświadczać się komuś.
 • ~Ziemia :) (21 Lutego 2017, godz. 21:22)

  Śniło mi się, że w mieszkaniu, które wynajęłam było wiele schodów, jak jakimś pałacu. szerokie na dole, lekko zwężane ku górze, półpiętra, pietra otwarte, na każdym półpiętrze/piętrze kończyły się to zaczynały nowe, taka sieć schodów, wszystkie pięły się w górę, a ja ciekawa pięłam się coraz wyżej i wyżej. Na drugim piętrze (było chyba jeszcze jedno albo dwa) zauważyłam ludzi siedzących i chciałam zawrócić żeby im nie przeszkadzać ale dali mi znak, że mam się nie przejmować nimi. Weszłam do nich na piętro i budzik zadzwonił.
Opisz swój sen lub dodaj komentarz »


Znajdź symbol w senniku

System interpretacji snów

Ostatnie komentarze

 • Stodoła Byłam w stodole, w której znalazłam dużo pochowanych starych zabawek mojego nastoletniego syna....
 • Oczy Pamiętam tylko, że śniło mi się moje własne oko prawe, do którego wpadł owad - muszka czy co...
 • Grób Śnił mi się zniszczony grób rodziny. Co to może oznaczać?...
O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2024 - DobrySennik.pl