» Przejdź do Menu «
DobrySennik.pl » Sennik » P » Pająk - znaczenie snu

Sennik Pająk

PająkW snach symbolizuje lęk, namiętność i szczęście. Z pewnością osoby, które zastanawiają się, jaka może być symbolika snu uważają, że wiąże się on z czymś nieprzyjemnym. Nic dziwnego - widok pająka przeważnie wywołuje w nas lęk i panikę, szczególnie wśród osób z arachnofobią.
Mimo wszystko w snach jego znaczenie wygląda inaczej, niż może nam się to wydawać. Zazwyczaj senniki interpretują pojawiającego się pająka, jako znak szczęścia i pomyślności. Sen z jego udziałem zwraca uwagę na nasze niezaspokojone potrzeby i fantazje.
Jeżeli jego pojawienie się wywołało w Tobie paniczny napad strachu, to znaczenie snu może być nieco inne. Wtedy jest to wezwanie do walki ze strachem, słabościami i poczuciem winy.

Gdy w śnie pojawi się pająk - możesz być szczęśliwy.

Złapać go - nie zabraknie ci dobrych pomysłów.

Oswojony - nastawisz się na duży sukces.

Gdy spróbujesz do niego podejść - wygrasz konfrontację z nieprzyjaciółmi.

Widok jadowitego pająka - zmierzysz się ze swoimi słabościami.

Atak małych pająków - znak sił witalnych i energii.

Jeżeli zostaniesz przez niego ugryziony - ciężka praca.

Zabić pająka - odniesiesz sukces.

Wielki pająk - czeka cię niemałe wyzwanie, które pozwoli ci osiągnąć coś niepowtarzalnego.

Jeżeli widzisz krzyżaka - znak pomyślności.

Kolorowy - znak dobrego samopoczucia.

Złoty - powodzenie finansowe.

Czarny - zmierzysz się z lękiem.

Mieć pająka w domu - zaczniesz pewne rzeczy robić lepiej, niż dotychczas.

fot. freeimages.com/photo/1426485 , hildegunst
Interpretacje internautów:

Pająk największą aktywność zyskuje po zmierzchu, dlatego powiązany jest z nocą i księżycem. Rzadko ustaje w swojej pracy a jego sieci są doskonałym i precyzyjnym narzędziem łowów. Pająk często występuje jako zwierzę magiczne, umieszczany na amuletach chroni przed czarną magią i wpływami innych osób; na talizmanach – wzmaga przezorność, przyciąga bogactwo i to, co chcemy „złapać w swoją sieć”.
W swojej afirmującej odsłonie pająk związany jest z energią pilności i pracy. Stróż, pracowity wytwórca, symbol przezorności, roztropności, mądrości, dobrze wykonanej pracy oraz samowystarczalności. Przez tkanie i prucie sieci związany z energią życia i śmierci, emblemat artystów, twórca w świecie zwierząt. Także poprzez koligacje z poświatą księżyca, który rzuca sieć światła na ziemię, łączy się z energią podświadomości, twórczego natchnienia. Arachne, tkaczka i hafciarka, która wyzwała boginię Atenę do współzawodnictwa, została przez nią ukarana – zamieniona w pająka, przez co ten staje się symbolem wielkich zdolności, ale także pychy i próżności.
W negatywnym znaczeniu pająk to siła destrukcyjna, pełna okrucieństwa i agresji, ślepa w swoich dążeniach, żądna ofiar. To moc egoizmu, który w pędzie zaspokojenia własnych potrzeb popycha do największych okrucieństw. Pająk to bezlitosny łowca, siewca śmierci, także tej wewnętrznej. Często uznawany za negatywny odpowiednik pszczoły: "gdzie pszczoła wysysa miód, tam pająk chłonie jad". Osadzony na środku swej sieci może mówić o wewnętrznym więzieniu, introwersji, zamknięciu w sobie. Sieć rozumiana jest tu jako pułapka, którą sami na siebie zarzucamy – często za pomocą własnych myśli.
Pająki we śnie Europejczyka oznaczają zazwyczaj jakąś niepokojącą sytuację.

Widzieć pająka – bliska osoba obsesyjnie próbuje utrzymać cię w stanie podporządkowania, uważaj na tyranów i dyktatorów, możliwe, że sam dla siebie jesteś kimś takim;

Zabicie pająka - zwycięstwo nad ograniczeniami, wyzwolenie, uwolnienie od męczących, obsesyjnych myśli, wyzdrowienie z choroby psychicznej, zapanowanie nad sytuacją;

Pajęczyna rozciągnięta jak sieć – ktoś zastawił na ciebie pułapkę i czeka na twój błąd; możliwe że sam działasz na swoją niekorzyść wplątując się w sieć negatywnych myśli;

Nie każdy pająk jest złowieszczy:
Czarny – wewnętrzne więzienie;
Czerwony – namiętna miłość, która cię zniewoli
Biały – poszukiwanie mądrości, doświadczenie mistyczne.
~K.K.

Zobacz ostatnio zinterpretowane sny:
~Klaudia (19-04-2017r.) - Zacznę od tego,że mój chłopak jest terrarystą. Jego ulubieńcami są pająki. Pewnego wieczoru wyciagnął swojego pupila, i właśnie się przyśnił na moich plecach. Obudziłam się cała mokra.
~Maja (2-04-2017r.) - Śniło mi sie że byłam u rodziców w domu i wychodząc z pokoju na korytarzu spotkałam tatę. Nagle zaswędział mnie palec u lewej stopy i gdy go dotknęłam to sie wystraszyłam bo wypadł mi duży gruby czarny pająk zwiniety w kłębek. Nogę wytarła o dywan i z resztek pająka wysypały sie małe pajączki stałam i sie przyglądałam. Potem sen sie urwał i sie obudziłam
~Ewa (24-02-2017r.) - Pokój. Biała ściana. Kilka- 6 ? Czarnych dużych błyszczących kulkowatych pająków. Boję się pająków. Próbowałam je zabić jakimś przedmiotem. Miałam tak spowolniałe ruchy ze nie bylam w stanie.
~Joanna (20-02-2017r.) - Wyganiała ze strachem z domu duże czarne pająki które zostawiały na dywanie czarne,brudne ślady. Bałam się ich bo były nienaturalnie duże. Uciekały nawet po ścianach łącząc się w pary.
~dorka (15-02-2017r.) - Duży pająk w brązowe paski znajdował się pod szafą. Bałam się go bardzo ale spotkałam kogoś i poprosiłam aby go zabrał i tak się stało.
~Wiktoria97 (24-01-2017r.) - Śniło mi się,że byłam z chłopakiem w moim starym mieszkaniu,którego zawsze się bałam,w pokoju obok byli moi rodzice. Nagle przy naszym łóżku pojawiła się pralka,a z niej zaczął wychodzić ogromny,czarny pająk z wielkimi szczypcami. Bardzo boję się pająków,zaczęłam płakać ze strachu. Prosiłam chłopaka,żeby go zabił lub zamknął w pralce,ale on się ze mnie śmiał. Próbowałam zatrzasnąć pająka,ale mi się to nie udało. Wyskoczył z pralki i biegł prosto na mnie. Zaczęłam przed nim uciekać. Obudziłam się wystraszona i zlana potem.
~Magda (5-01-2017r.) - Śnił mi się wielki pająk , który wyrósł mi z lewej strony ciała. Wyrastał od boku i stawał się coraz większy, poszłam z mężem do lekarza i zapytałam gdzie można go usunąć, pani w rejestracji poradziła jechać do Anglii lub na Dominikanę, bo u nas nie ma lekarza, który to zrobi dobrze. Obudziłam się przerażona.
~Nikita (8-12-2016r.) - Śniło mi się, że chciałam się wykąpać. Najbliższa łazienka była niestety zajęta przez innego domownika, a że byłam już zmęczona i chciałam się szybko wykąpać poszłam na dół do łazienki. Na dole mamy dodatkową łazienkę z prysznicem ale wybrałam inne pomieszczenie gdzie zazwyczaj nie wchodzę. W tym pomieszczeniu była inna łazienka, gdzieś ją już widziałam bo śniła mi się już drugi raz. Łazienka była zaniedbana jakby nikt nie pamiętał o jej istnieniu. Kiedy zaczęłam brać prysznic zobaczyłam ogromnego pająka, większego niż którykolwiek inny którego widziałam. Wielkością przypominał tarantule. Oczywiście jedną z reakcji był krzyk. Dużym strumieniem prysznica oblałam go i spłukałam w odpływie. Po ścianach chodziły jeszcze malutkie pajączki, które spotkał ten sam los co tego ogromnego.
~Beata (30-10-2016r.) - Śniło mi się, że swędzi mnie głowa więc zaczęłam się drapać. Nagle z moich długich czarnych włosów zaczęło wypadać mnóstwo małych czarnych pająków. Próbowałam je wytrząsnąć a one wypadały. Gdy przestały wypadać ja również przestałam trząś włosami. Po chwili jednak swędzenie zaczęło się od nowa i od nowa zaczęły wypadać male czarne pająki. Po chwili jednak zaczęłam odczuwać lęk więc nie budząc się jeszcze próbowałam zapanować nad treścią snu mając w śnie świadomość , że to sen i zmieniłam czarne pająki na srebrne robaczki. Gdy to zrobiłam , obudziłam się.
~Edward (29-10-2016r.) - Na ścianie białej jest bardzo duży - około 20 - cm czarny pająk widziany ostro. Jest groźny! Obok stoi piękna dziewczyna. Błyskawicznie robię skok, aby go zabić. Momentu zabicia pająka nie widzę, tylko białą ścianę. Sen urywa się.
Najciekawsze i rozszerzone interpretacje snów:

Czerwony pajak: Śniło mi się, że byłam w jakimś starym domu z dawno nie widzianymi znajomymi, gdzie wyłonił się na suficie czerwony duży pająk, który tkał swoją sieć. ...
~Karolina | 18 Marca 2024, godz. 9:39r. | Czerwony pajak »

Pająki : Śniło mi się, że leżę na łóżku w moim pokoju, a na sklepieniu ściany z sufitem chodził mały ciemny pająk. Po chwili na sieci zaczął wspinać się w stronę te...
~Janusz | 1 Marca 2023, godz. 8:56r. | Pająki »

Biały pająk : Ukryłyśmy się z przyjaciółką i moja najmłodszą córką przed policją w jakimś starym budynku. Pojawił się biały pająk, przyszła policjantka, która chciała go...
~Wiola | 25 Lutego 2023, godz. 7:07r. | Biały pająk »

Ocena: 4.41 6 (głosów: 27)

Najnowsze komentarze (56):
 • ~Kuro (24 Listopad 2023, godz. 8:40)

  Mi się śniło dzisiaj dużo pająków, dwa gatunki wręcz nierealnie wyglądające. Jedne były czarne, drugie taka brudna biel. Miały spore gniazdo i te dwa gatunki nie walczyły ze sobą. Co taki sen może oznaczać?
 • ~Gość (12 Października 2023, godz. 1:46)

  Śnił mi się pająk, siedział na sieci, a ja karmiłam go mrówkami.
 • ~Gość (23 Września 2021, godz. 8:46)

  Śniło mi się, że widzę wielkiego czarnego pająka spuszczającego się z sufitu w moim domu. Nagle zniknął, gdy zaczęłam nerwowo się za nim oglądać, odkryłam że wplątał się w moje włosy. Wpadłam w panikę, zaczęłam się miotać i krzyczeć z przerażenia i w tym momencie się obudziłam.

  Nie potrafię tego zinterpretować ...pomocy
 • ~Giusi (3 Marca 2021, godz. 10:21)

  Śniło mi się, że poczułem mocne swędzenie i zauważyłem na udzie czerwone obrzmienie, a na nim mały beżowozielonkawy pajączek, którego strząsnąłem, a on szybko uciekał po ziemi chowając się w kępach traw. Chciałem go zabić, ale ukrył sie.
 • ~Gość (12 Lutego 2021, godz. 7:58)

  Śniło mi się, że schodzę do piwnicy A tam na środku korytarza stoi ogromny pająk typu Tarantula, wystraszyłam się, ale się pochyliłam, żeby mu się przyjrzeć. Potem jestem z moim 1 mężem w piwnicy i na długiej wąskiej pajęczynie siedzą 3 pająki średnie, jadowite, brązowo złote. Miałam wrażenie, że to 3 moich facetów, 2 ex i ostatni teraźniejszy. Mój exmąż z takim sadystycznym podejściem bierze jednego (ostatniego) i wrzuca mi go pod kołdrę wbrew mojej woli i krzykom, poczułam jak chodzi mi po nodze. Zaczęłam krzyczeć i w krzyku się obudziłam.
 • ~Klaudia (26 Listopad 2020, godz. 2:00)

  Śniło mi się, że się przebudziłam, a z sufitu spuszczał się na mnie pająk na pajeczynie, ja od razu uciekłam, by zapalić światło, a on tak jakby mnie gonił. Nie wiem czy miałam zahaczoną pajeczyne i sama go ciągłam, ale okropnie boję się pająków i zastanawiałam się czy to był sen czy nie.. Bo odrazu się obudziłam wstałam z łóżka.. I szukałam go gdzie spadł.. Dziwne to było strasznie. Nie wiem sama czy to był sen czy jawa..ale jakbym mogła po ciemku widzieć pająka na pajeczynie, który z sufitu zbliża się do mnie.. pff
 • ~Gość (2 Listopad 2020, godz. 5:20)

  Cześć. Wyciągałem małe, czarne pająki z ust. Spomiędzy zębów. Albo z dziury w zębach. Wyciągnąłem co najmniej 5-6 czarnych. Raczej małych.


 • ~Gość (27 Września 2020, godz. 20:32)

  Śniło mi się że mały pajak wchodził na łóżko, na ktorym spałam z córką. Gdy wszedł to sie zastanawiałam czy go przepędzić, ale szedl prosto na moja córkę, gdy go zrzucilam okazało się ze to wąż.... co to może znaczyć?
 • ~Gość (29 Kwietnia 2020, godz. 6:57)

  Siedziałam w toalecie, chciałam iść siku w nocy i nagle zobaczyłam pająka wielkości pięści. Był cały czarny i włochaty. Szedł w moją stronę i dałam nogi do góry. Rzuciłam na niego ręcznikiem i zawrócił, ale za chwilę widziałam drugiego i myślałam, że ten już zostanie i będzie próbował wejść, ale też jakoś go odepchnęłam i poleciałam do mamy powiedzieć, że mamy pająki i trzeba je zabić. Bardzo się bałam, ale we śnie nie wiedziałam, że one są jadowite.
 • ~Gość (10 Grudnia 2019, godz. 21:53)

  Obcy pokój,w gronie kilku ludzi próbowaliśmy się z niego wydostać. Jedynym wyjściem było okno, na parapecie stało kilka doniczek kwiatów. A tuż obok nich na ścianie były dwa duże, czarne pająki. Wyglądały jak narysowane. Nagle jeden z nich skoczył na moja rękę i wgryzł się w nią z łatwością. Próby ściągnięcia kończyły się fiaskiem, na koniec zamoczyłam rękę pod wodą,z pająka stała się narośl której nie szło ściągnąć.
 • ~Gość (16 Września 2019, godz. 11:11)

  Śniło mi się że goni mnie pięć małych czerwono-czarnych pająków, kiedy mnie dogonily zabiłem wszystkie.
 • ~Łukasz (19 Sierpnia 2019, godz. 10:56)

  Śniło mi się że oglądałem filmik z czarnym pajakiem na smartfonie jak robił pajeczyne, poczym wyszedł z ekranu na moją rękę i chyba chciał mnie ugryźć ale go zgonilem zanim to nastąpiło. To chyba była czarna wdowa.
 • ~Gość (11 Sierpnia 2019, godz. 23:10)

  Widziałam we śnie kilka pająków.
  Inni się ich bali, a ja - nie. Chciałam do nich podejść, by zobaczyć je z bliska, ale zadzwonił budzik.
 • ~flaki (9 Września 2018, godz. 21:27)

  jechałem autem jako pasażer na słupach latarni było ich od groma i na ulicach wielkie większe od komputera stacjonarnego zabiłem nogą jednego zaczęły inwazje miasta zaczęliśmy je wybijać pająki były przytulone do latarni
 • ~Anna (6 Sierpnia 2018, godz. 15:25)

  Snily mi sie dzis dwa pajaki idace po scianie w moim kierunku. Takie grubsze czarne ale srednie.
 • ~MGość (23 Lipca 2018, godz. 7:18)

  Witam, wstałam dziś przerażona,ponieważ panicznie boje się pająków, a w moim śnie było ich pełno. Siedziały na suficie u mnie w pracy w rzędach jeden za drugim, były ogromne jak tarantule i miały żółte paski na odnóżach. Jeden chciał uciec przez okno na którym była siatka na muchy i widziałam go z bliska. Płakałam do szefa że nie zostanę dłużej w pracy i że muszę stąd jechać. Jednak one były też w domu. Musiałam zamykać przed nimi drzwi. Okropny sen...jednak ciekawa jestem co on może oznaczać.
 • ~KKassia (12 Lipca 2018, godz. 13:37)

  Otwierając drzwi do pokoju zobaczyłam bardzo gęsta pajęczyne. Weszłam w te pajęczyne bo za nią stał mój mąż i w tym momencie na moich plecach pojawił się czarny pająk wielkości bochenka chleba. Krzyczałam, szamotałam sie a on szedł po moich plecach w górę na głowę. Koniec snu obudziłam siesię i serce prawie mi z piersi wyskoczyło.
 • ~FiloZofia (20 Maja 2018, godz. 9:50)

  Sen -Widzę pająka na podłodze, a z niego wychodzą następne i szybko uciekają a ich zabijam. Trzy napewno zabijam. 😄 co sen oznacza?
 • ~Magda (18 Maja 2018, godz. 11:40)

  Śniło mi się, że się kąpałam i leżałam w wannie. Nagle zobaczyłam, że w moim pępku jest tak jakby wbity wielki, czarny pająk, który miał kolorowe wzory. Wystraszyłam się, gdy weszła moja mama do łazienki, chciałam jej to pokazać, ale pająka już nie było tylko czerwony ślad.
 • ~Gość (13 Maja 2018, godz. 3:50)

  Śniło mi się że miałam kaszel i za każdym razem kiedy kaszlalam wypadało mnóstwo małych pająków z buzi, doszło do tego że wypadało ich tak dużo, ę zrobiła się dużą kupka na podłodze, lazily wszędzie tysiące małych pajaczkow, w końcu mąż mnie zabrał do lekarza który nie mógł stwierdzić dlaczego tak mam i przepisał mi środki przeciwbólowe... Najgorsze jest to że jak się i obudziłam dalej miałam uczucie jak mi wyłaża z buzi. Okropne! ale ogólnie nie boję się bardzo pająków
 • ~Gość (11 Maja 2018, godz. 10:09)

  Śniło mi się ze w przedpokoju za butami na wieszaku była wielka czarna tarantula która złapał mój tato a ona prysnela na niego jakimś jadem prosto w oczy
 • ~Patryk (3 Maja 2018, godz. 11:11)

  Śniło mi się, że na prawym przedramieniu widziałem wbity such kawałek liścia. Bardzo mi przeszkadzał, więc chciałem go wyciągnąć. Po wyciągnięciu zaczęły wybiegać małe pajączki (pełno). Skóra do około zrobiła się czarna, rozgrywałem ją i widziałem gniazdo pająków. Na sam koniec wyciągnąłem 2 duże czarne pająki i zacząłem wszystko rozdeptywać. Ręka bardzo bolała, ale wracała do poprawnego wyglądu. Na szczęście się obudziłem z tego koszmaru
 • ~ania (5 Kwietnia 2018, godz. 21:32)

  Widziałam we śnie jak pająki tańczą ze sobą. Co to oznaczało? z góry dziękuję.
 • ~Julka100148 (16 Lutego 2018, godz. 10:26)

  Mi się śniło, że byłam w domu [w którym kiedyś mieszkałam] wraz z moimi przyjaciółmi, usiedliśmy przy stole i po chwili nad nami zauważyliśmy nicie (były dość grube) kiedy wstaliśmy z krzeseł przerażeni, z tych nici zaczęły pojawiać się wszędzie małe, czarne pająki, każdy z moich przyjaciół i ja liczyliśmy je (doszliśmy do 9,a potem przestaliśmy) po tych wyliczeniach było ich jeszcze więcej! Nagle zaczęły pojawiać się koło mnie zaczęłam je zabijać, lecz one nie umierały, ale się rozdwajały! Byłam przerażona i uciekam, lecz zapomniałam swoich rzeczy i się wróciłam a ich już nie było.
 • ~markgubi (4 Lutego 2018, godz. 8:33)

  Witam, od raz dziękuję za odpowiedź. pająki cała ich masa. mówię do żony ubieram się i idę do kościoła. usiadłem na jakimś krześle. zakładam buta a tam pająki, małe to myślę idę spuścić w toalecie. kiedy próbuje to wytrzepac z buta ich coraz więcej. małe i pełno białych kulek z których wylewką się następne. patrzę do buta pełny nic nie ubywa. sciana i podłoga ich pelna. jestem zly ze nie wyjde na czas. nie budze we mnie strachu. o dziwo czuje że na mnie raczej ich nie ma. co to znaczy. sprawy ktore mam do załatwienia nie powinienem ruszać? jeszcze raz dziękuję za odpowiedź.
 • ~Soled (21 Stycznia 2018, godz. 8:11)

  Stojąc na drabinie nie mogłam zejść, obleciał mnie strach. Nagle poczułam na ręce nić pajęczyny, próbowałam ją odczepić ale ona z każdym strzepnięciem robiła się coraz grubsza. Raz była krótsza raz długa. Na końcu tej nici był pająk i mrówki. Kiedy próbowałam się jej pozbyć pająk na niej wciąż siedział, a mrówki spadały.
 • ~Agu (13 Grudnia 2017, godz. 8:35)

  Cześć
  Sniło mi sie przed chwilą, nad ranem ze jestem w szkole a pani dyrektor przeglada zdjecia na moim tablecie, z jakiejs wycieczki szkolnej czy cos, byly tam tez moje prywatne zdjecia, z trudem udalo mi sie namowic zeby nie przegladała dalej i nagle znalazlam sie w duzej łazience, z czterema ubijacjami , lazienka byla w ksztacie kwadratu i w kazdym rogu bylo jedna ubikacja a nad kazda wisialy przeogromne pajęczyny ale nie typowe tylko jakby zawiesic lancuch choinkowy w rozne kształty. Na kazdej był pająk duzy włochaty. Otworzylam drzwi zeby zawolac kolege niestety postac jest zamazana ale wiem ze znam - chłopak podchodzi do jednej z pajeczyn łapie za jeden z jej "rulonów" i zrywa zawijajac w nią pająka ale tak ze jest on widoczny.Usmiecha sie i idzie w moją strone. Prosze go zeby sie uspokoił a ten przystawiami pajaka z pajeczyną do włosów. Ja osłupiałam czułam szarpanie i odglos jakby wibracji połaczonej z bzyczeniem owada. Zaczełam sie trzasc ale nie moglam ruszyc sie z miejsca. Nagle sie obudziłam i zaczełam trzepać dlonmi wlosy. Sen był bardzo realistyczny. Pozdrawiam:)
 • ~Hania (8 Grudnia 2017, godz. 13:31)

  Śniło mi się ze w domu rodzinnym było dużo pająków i były olbrzymie uciekalam przed nimi gdzie się dało.
 • ~Edyta (4 Grudnia 2017, godz. 4:27)

  Śnił mi się ogromny brązowy pająk, który uwił sobie sieć pełną much. Nagle, pojawiłam się w salonie, a na moim miejscu leżał brat. Zaczął przeklinać i podniósł się do siadu. Sieć stała się dwu warstwowa, a pomiędzy jedną warstwą a drugą znajdował się mój brat. Przed twarzą miał tego pająka, który zaczął sie trząść i zwjać tę warstwę, aby następnie znaleźć sie na Mateuszu. Szybko przeszedł na sciane i pognał po suficie w moją stronę, skacząc na mnie. W tedy się obudziłam z bardzo szybkim biciem serca.
  Pająk był całościowo masywny, ale i "wymodelowany". Porównałabym go, do dzisiejszych sportowców. Masywny w fit sposób, ale za to wydawał mi się być wredniejszy i bardziej przerażający.
 • ~Iwona (27 Listopad 2017, godz. 7:46)

  Byłam gdzieś na wyjeździe - zwiedzaliśmy coś, były zagrody (boxy) w jednej z nich jak gdyby zamknięte były tarantule - dużo. Były zagrodzone ale nie rozchodzily się. Widok był bardzo wyraźny realistyczny. Mimo że boję się pająków nie odczuwałam strachu.
 • ~aga (17 Listopad 2017, godz. 9:24)

  Kolega upadł na ziemie i krzyczal na wykladzie z jego nogawki wypełz duży włochaty pająk i biegł w moją stronę,a potem schował się pod szafkę ..
  Dodam,że jakoś nigdy nie bałam się pająków,ale dziś obudziam się cała mokra
 • ~Dzus (2 Listopad 2017, godz. 10:01)

  Ja mialam sen, że gdzieś szłam, napotkałam na drodze kilkaset pająków. Były wielkie. We śnie te pająki zjadaly ludzi, zwierzęta żywcem. Jeden z nich zaczął mnie gonić. Dalej juz nie pamiętam przebudzilam się w środku nocy. Dodam, że bardzi czesto śnią mi się pająki gdyż mam arachnifobie i zawsze w snach boję się ich tak samo jak w rzeczywistości, uciekam przednimi i budze się z płaczem
 • ~Monika (27 Września 2017, godz. 7:57)

  śnił mi się pająk którego widziałam na pajęczynie a było ich chyba nawet 3 w przeciągu 2 miesięcy mam ten sen 3 raz
 • ~Dorota (6 Września 2017, godz. 7:53)

  mój sen : jestem w jakimś pomieszczeniu przypominającym korytarz szpitala / przychodni; nagle z moich uszu zaczynają wychodzić wręcz wylewać się spore pająki, krzyczę ktoś podbiega z pomocą ...
  i tu się budzę
 • ~Magda (5 Września 2017, godz. 7:30)

  W moim domu było pełno pająków małych, dużych, czarnych, białych.
  Panicznie się ich bałam, płakałam szukałam sposobu żeby ich się pozbyć, ich przybywało coraz więcej.
  Nikt nie chciał mi w tym pomóc.
  Dla każdego było to normalne .

  (Poza snem pająków boję się strasznie)
 • ~Magda (28 Sierpnia 2017, godz. 9:05)

  Śniło mi się, że chciałam wejść do klatki dawnej przyjaciółki, a nad wejściem i dookoła niego były dziesiątki ogromnych, wielkości dłoni pająków. Ja się do nich nie zbliżałam, w śnie moja ciocia zaczęła rozrywać te pajęczyny i te pająki spadały ale udało się wejść do klatki.
 • ~Remek (16 Sierpnia 2017, godz. 4:08)

  Śnił mi się duży pająk który bujał się na pajęczynie w moją stronę a ja się od niego odsuwałem, potem ktoś go stracił z pajęczyny próbował go zdeptać a pająk uciekł
 • ~Dominika (26 Lipca 2017, godz. 10:20)

  Spałam na łóżku . Jak się obudziłam to na nodze zobaczyłam pająka który w tym samym momencie mnie ugryzł . Pamiętam że był duży ale go nie zabiłam tylko odruchowo zrzuciła na podłogę
 • ~KasiK (17 Lipca 2017, godz. 9:48)

  Duży biały pająk biegał po moim dawnym mieszkaniu. Mój tata z kolegą wogóle się nim nie przejęli. Tylko ja wzięłam łapkę na muchy i próbowałam go zabić. Wtedy on na mnie skoczył i szedł mi do góry po ręce i w pewnym momencie wyglądał jakby chciał mnie ugryźć ale sen się urwał.
 • ~Takowa (16 Czerwca 2017, godz. 7:36)

  Śniło mi się, że w moim nowym mieszkaniu/pokoju nagle pojawił się olbrzymi pająk, który mnie atakował: gonił, skakał na mnie i próbował mnie ugryźć. Chodził po ścianach podłodze i próbował na mnie wskoczyć z dużej odległości. Bałam się go ale się broniłam.Udało mi się go przytrzasnąć Gazeta i wydawało się ze go zabiłam ale ożył i znowu mnie atakował. Podczas jego skoku złapałam go i widziałam coś czym chciał mnie ukąsić i sen się urywa. Pająk był duży jak tarantula albo większy, był czarny i miał grube nogi. Przelatuje mi tez przed oczami kolor czerwony i biały.
 • ~Asia (30 Maja 2017, godz. 6:26)

  Śniło mi się, ze pod wanną mieszkały pająki. Ponieważ się ich boję to "dogadałam" się z nimi, że nie będą wychodzić spod wanny a ja raz na jakiś czas będę podrzucać im muchy do zjedzenia. Pewnego dnia pająki różnej wielkości zaczęły wychodzić spod wanny przez otwór w zabudowie. Bałam się ich i próbowałam zasypać otwór piachem, który był w łazience ale one cały czas wyłaziły. Zaczęłam wołać o pomoc
 • ~kadi (30 Stycznia 2017, godz. 16:32)

  Ja w swoim śnie po odsunięciu pralki ujrzałem z 7, wydaje mi się że różnych naturalnych rozmiarów egzotycznych pająków. S.P. babcia (to było u niej w łazience) przyniosła mi jakiś spryskiwacz, ze dwa ocalały i skończył się sen. Teraz mam 36, łazienka jest już przerobiona, tak jak całe mieszkanie, -mieszka tam teraz mój brat (ja nie dostałem nic), a babcia zachorowała kilka lat przed śmiercią na alzheimera.
  Coś tu czymś da się logicznie połączyć, prócz tego, że ostatnio mam same popieprzone sny...?
 • ~Judyta (15 Stycznia 2017, godz. 7:57)

  Śniły mi się pająki, które były różnej wielkości i barwy i przebywały w kokonach pod dachem na zewnątrz domu. Nie wiele pamiętam, ale mocno utkwił mi fragment, że próbowałam te pająki przegonić, wykurzyć z ich kryjówki. Przy pomocy węża ogrodowego pryskałam wodą w otwory tych kokonów i wybiegały z nich małe czarne pająki, a na sam koniec wyszły dwa lub trzy wielkie, ogromne pająki z dużym odwłokiem, które były w kolorze kremowym delikatnie złociste. Co może oznaczać ten sen?
 • ~Zaniepokojony (2 Grudnia 2016, godz. 8:03)

  Witam od dłuższego czasu mam bardzo posobny sen. Sytuacja nic nie znacząca, jakiś spacer czy coś w tym stylu i nagle wpadam w gniazdo małych pająków, obłażą mnie, ale nie atakują, nie gryza. Innym razem bardzo podobna sytuacja znów rój pająków wchodzi mi na twarz, panicznie próbuję uciekać, ale po chwili widzę, że one mnie nie atakują tylko jakby z mojej twarzy ściągały jakieś białe pasożyty, jakby mady i odchodzą z nimi. Każdy ten sen kończy się tym, że tak wierzgam przez sen że się budzę, ale wszystko pamiętam.
 • ~Zosia (29 Października 2016, godz. 17:32)

  Śnił mi się nie całkiem żółty pająk, ale duży na pajęczynie. Był od razu ściągnięty i zabity przez mojego brata, ale w trakcie gdy został zabity powiedziałam mu tylko tyle, aby go nie zabijał tuż przy mojej stopie (miałam założony kapec), bo leżałam.
 • ~Ania (24 Września 2016, godz. 9:52)

  Śniły mi się dwa czarne, grube pająki. Jeden z nich był w łazience, drugi w kuchni. Chciałam żeby ktoś je zabił, bo sama się boję, ale pająk tylko spadł na podłogę. W dalszej części snu widziałam może trzy małe, cieniutkie pajączki podczas mycia zębów.
 • ~Sana (16 Sierpnia 2016, godz. 8:10)

  Dziś mi się śnił pająk. Wielki i czarny. Obudziłam się trochę niespokojna. W śnie pająk nagle ni to stad ni zowąd zaczął wychodzić mi z rak, które miałam złożone w koszyczek. Najpierw pokazał jedną kończynę, później drugą.. I wypełzał. Wskoczył na nos mojemu tacie a później skoczył gdzieś dalej.. I już go nie było. Przerażona zapytałam rodziców widzieliście to? Oni coś tam odpowiedzieli, ale nie pamiętam już co :/
 • ~zochan (3 Sierpnia 2016, godz. 16:27)

  Czarny pająk biegnie po suficie po pajęczynie.
 • ~Pomadka (11 Lipca 2016, godz. 23:11)

  A mi się śniła olbrzymia pajęczyna
  Czarna. Chciałam przejść i zaczęłam ja rwać. Gdy już to zrobiłam zorientowałam się ze mam cała lewa rękę w tej czarnej pajęczynie,a pod nią na moim przedramieniu był olbrzymi pająk czarny z zielonymi jak kot oczami. Nie jestem strachliwa ale to było przerażajace. On patrzył na mnie a ja nie wiedziałam jak go usunąć z ręki. Jego wzrok sugerował ze chce mnie zaatakować, ale był pod skołtuniona pajęczyna. Nie pamietam kiedy ostatnio z takim przerażeniem się obudziłam.
 • ~Berry (11 Maja 2016, godz. 6:50)

  Byłam w domu. Kiedy weszłam do mojego pokoju zauważyłam na firanie wielkiego pająka w pierwszej chciałam go zabić ale się wycofałam. Po chwili spadł na podłogę a spod kanapy zaczęło wychodzić ich więcej widziałam cztery, dwa duże i dwa średnie wszystkie były czarne. Poszłam poprosić rodziców o pomoc w zabiciu ale kiedy tam weszli pająki zniknęły. Tak zakończył się mój sen.
Opisz swój sen lub dodaj komentarz »


Znajdź symbol w senniku

System interpretacji snów

Ostatnie komentarze

 • Rudera Wielki i stary drewniany dom, rudera....
 • Przyjaciel Co jakiś czas, śni mi się chłopak, którym (w śnie) jestem bardzo zainteresowana i mam u niego ...
 • Duch Śnił mi się duch, nie znam go, ale powiedział albo przekazał, żebym się za niego po modlił, ...
O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2024 - DobrySennik.pl