» Przejdź do Menu «
DobrySennik.pl » Sennik » O » Ogień - znaczenie snu

Sennik Ogień

OgieńOgień jest jednym z ważniejszych symboli w snach. Symbolizuje przemianę, siłę, życie, nagłe przeobrażenia i zjednoczenie. Należy zwrócić szczególną uwagę na przebieg takiego snu, gdyż wyraża on silnie nasze emocje. Często oznacza przemianę, której będziemy musieli się poddać, aby przejść z jednego stanu w drugi. Ogień potrafi również jednoczyć, wskazując na silną namiętność wśród zakochanych. Przesłanie snów z ogniem jest najczęściej dość wyraziste, konkretne i odnosi się do nas samych. Jeżeli chcemy dokładnie zinterpretować sen z ogniem, wówczas powinniśmy się uważnie skupić na obrazie tego symbolu w śnie, gdyż motyw może przez nas zostać intuicyjnie zinterpretowany.
Osoby, które często miewają sny z ogniem są energiczne, wybuchowe i skłonne do gwałtownych działań. Potrafią być impulsywne i czasem zdarza im się zrobić coś pod wpływem emocji, nie patrząc na możliwe zagrożenia. Łatwo nawiązują kontakty z ludźmi, lecz na dłuższą metę mogą do siebie zrazić niektóre osoby.

Erupcja ognia z wulkanu - określa twój wybuchowy charakter.

Jeżeli spali się nam dom - zmiany na tle zawodowym.

Gdy oparzymy się nim - twój charakter może być dla niektórych nieznośny.

Jeżeli próbujesz go dotknąć - możesz zrobić coś niewłaściwego.

Widzieć wielki płomień - zapowiedź szczęśliwej miłości.

Czuć w sobie ogień - namiętna miłość.

Gasić go - kłopoty emocjonalne.

Gdy pali się w piecu - szczęście.

Jeżeli uciekamy przed nim - nie możesz dłużej tłumić własnych uczuć.

fot. sxc.hu/photo/1404809 , siiiwulka
Zobacz ostatnio zinterpretowane sny:
~Zbigniew (23-04-2017r.) - Na początku dostrzegam palące się obrzeża wsi. Palące się pola. Widzę tylko ogień, nie widzę dymu. Bagatelizuje to, ale po jakimś czasie idę do swojego domu i dostrzegam, że on też się pali. Stoi cały w ogni. Podchodzę bliżej i szukam swojego brata. Widzę, że na podwórku nie ma samochodu, uspokajam się i sen się kończy
~Edyta (19-01-2017r.) - Przyszłam w odwiedziny do domu w którym były moja babcia, prababcia i praprababcia. Były szczęśliwe i zadowolone a w starej kuchni babcia paliła jasny ogień. Prababcia powiedziała, ze jeszcze jej nie znam ale, ze jest moją prababcią. Idąc do tego domu szłam przez cmentarz, było ciepło i jasno a ja sama i one trzy odczuwałyśmy radość.
~Asia (17-01-2017r.) - Śniło mi się,że palą się moje mokre ubrania na suszarce. Ogień był wyraźny, żywy. Stałam, patrzyłam się i zastanawiałam się jak to możliwe, że pali się mokre pranie - czy ktoś to zinterpretuje?
~Marysia (5-01-2017r.) - Byłam w centrum handlowym, nagle znalazłam się z tyłu budynku. Spoglądając przed siebie ujrzałam wielki wybuch, ogień tak szybko rozprzestrzeniał się w moją stronę. Zaczęłam szybko uciekać i krzyczeć ostrzegając innych ..
~Joanna (23-11-2016r.) - Zaczęło się chyba od telefonu, już nie pamiętam. Kojarzę, tylko że już byłam w drodze do domu moich rodziców i widziałam napalony blok i jeszcze ogień w mieszkaniu moich rodziców. Nikomu nic się nie stało.
~Zofia (20-10-2016r.) - Byłam w pomieszczeniu w którym samoistnie zapalały się kominki jakby ogniska. Było ich kilka. Próbowałam je gasić, ale za chwile znów się zapalały. Miałam wrażenie, że był tam diabeł. Nie byłam sama. Odczuwałam strach. Potrafiłam dmuchając rozpalić ogień. Płomienie były jasne. Ogień przygasał, ale ponownie się rozpalał.
~Klaudia (8-07-2016r.) - Byłam na występie pod namiotem. Stałam przy stole na, którym była lampa. W jednym momencie lampa przewróciła się i zaczął palić się mały ogień. Nikt nie zwracał na to uwagi, a ja z koleżanką gasiłyśmy ogień rękami ( czułam się wtedy jak zawsze i nawet nie parzyły mnie ręce ) . Po chwili ugasiłyśmy ogień lecz zaczęło się mocniej palić to wzięłyśmy stół i przewróciłyśmy na mokrą od deszczu trawę.
~aga (1-04-2016r.) - śniło mi się , że widzę swoją ciotkę płaczącą bo pali się jej mieszkanie. Widzę ogień i ciotkę w oknie która płacze. Krzyczałam tylko do niej dlaczego to zrobiła? (chyba mi chodziło o to , że czemu podpaliła dom) Zadzwoniłam na straż i pani powiedziała ze zaraz przyjadą. Po chwili jadłam jakieś cukierki i częstowałam nimi innych.
~ania (15-03-2016r.) - Razem z synem przygotowaliśmy posiłek. chcieliśmy go odgrzać i włożyliśmy talerz do mikrofalówki. Po włączeniu mikrofala zaczęła dymić i widać było w środku ogień. Po wyłączeniu mikrofalówki wszystko natychmiast ustało. Nie było śladu po zaistniałej sytuacji.
~Tomasz (17-01-2016r.) - Gotowałem mleko lub zupę na kuchence gazowej o nie mogłem jej odpalić. Po odpaleniu zaczął się palić dywanik i zacząłem gasić ogień i jak zgasiłem jeden odpalał się drugi płomień i tez gasiłem i tak w kółko.
Najciekawsze i rozszerzone interpretacje snów:

Pożar domu: Jestem przed swoim rodzinnym domem, w którym od dawna nie mieszkam. Przed domem są moi nieżyjący rodzice. Z mieszkania, przed dom powynoszone są różne sprzęt...
~Maria | 9 Maja 2020, godz. 13:18r. | Pożar domu »

Samolot: Samolot lądował, przez okno zauważyłam, że koła wysunięte z podwozia samolotu stanęły w płomieniach, bardzo żywy czerwony kolor. Byłam spokojna i opanowana...
~Gosia | 3 Lutego 2019, godz. 11:15r. | Samolot »

Pochłonięta przez ogień: Mój sen był dosyć krótki. Śniło mi się , że byłam na drodze która prowadzi do babci, nie wiem czy od niej wracałam czy nie, pamiętam tylko miejsce.Z t...
~Ada | 12 Listopad 2018, godz. 9:59r. | Pochłonięta przez ogień »

Ocena: 3.89 6 (głosów: 10)
Podobne sny: Ognisko, Iskry, Wulkan,

Najnowsze komentarze (15):
 • ~Krzyś (23 Listopad 2020, godz. 9:19)

  Śniła mi się paląca się kuchenka gazowa, leciały jakby iskry, były płomienie, czułem silny stres, z tego co pamiętam udało mi się ją ugasić.
 • ~Mina (31 Lipca 2020, godz. 10:32)

  We śnie zaczął palić się mój laptop, na nim pracuję więc strasznie spanikowałam, ten sprzęt jest dla mnie bardzo ważny. Palił się coraz mocniej, ale w ogóle nie było dymu. Po chwili dopadłam wraz z mężem i ugasiłam i sen się skończył.
 • ~Gość (6 Lipca 2019, godz. 9:48)

  Jak należy interpretować płonący cmentarz i nagrobki? Ogień był czerwony i bardzo szybko się rozprzestrzeniał.
 • ~Gość1234 (7 Czerwca 2019, godz. 10:09)

  W moim śnie widziałam ogień w lesie, las nie spalił się a ogień zapałał się i gasnął co chwilę. Potem widziałam fioletowy i żółty dym, który sprawił, że las również był fioletowy.
 • ~Gość (9 Sierpnia 2018, godz. 22:04)

  Dym szedł w stronę mojego brata, niemowlaka. Chciałem go zasłonić rękami ale przebił się przez moje ręce i brat zaczął się palić
 • ~Alex (22 Lipca 2018, godz. 16:25)

  Śniło mi się, zę chodzę po moim domu próbująć rozpalić w nim ogień dopiero jednak przy którejś próbie z kolejki udaje mi sie i dom zaczyna płonąć.
 • ~Derwas (16 Lipca 2017, godz. 8:20)

  Śniło mi się, że poszedłem z bratem w pole. Zapadał zmrok. Mama siedziała w domu, ojciec sprzątał stodołę, a my patrzyliśmy na ziemniaki jak rosną. Brat tradycyjnie musiał dodać swoje epitety by mnie obrazić, więc odpowiadałem mu to samo co on mówił do mnie. Coś jakby spadło na ziemię, jeden wielki huk, a po nim głucha cisza.. wszystko stanęło w ogniu - las, wszystke domy, pole na którym byliśmy, drzewa, pola innych ludzi, domy sąsiadów . Gdzie tylko spojrzeliśmy wszystko było zajęte ogniem. Wszystkiemu towarzyszyła smutna , orkiestrowa myzyka muzyka. Miałem zadzwonić do dziewczyny, ale Marcin powiedział o rodzicach i zaczęliśmy biegnąc w stronę domu, biegneliśmy pomiędzy ogniami, przeskakiwaliśmy przez nie. Na podwórzu wszytko stało w ogniu. Wbiegliśmy do domu- ganek się palił, kuchnia również. Wpadamy do pokoju. Cisza.. mama podlewa w spokoju kwiatki. Wydzieramy się, że koniec świata, wszytko zajęło się ogniem, a ojciec był w stodole, tam sama słoma.. ona w szoku,nic nie słyszała. wybiegamy z domu. Cisza.. zero ognia, ciemno, w stodole widać spalone podłoże. Szukamy ojca, leży przygnieciony drzwiami, lekko przytomy, ale jakby nie wiedział co się dzieje. Próbuje go podnieść. Mówię bratu by mi pomógł i na tym się kończy..
 • ~tęca ytbe (27 Marca 2017, godz. 23:15)

  Mi się śniły dwa wysokie słupy ognia koło siebie z daleka, ale wyraźnie dwa ognie było widać, a ogień był jakby na pół i ten słup ognia z dołu do góry
 • ~Eria (10 Marca 2017, godz. 9:42)

  Niedawno poznałam mężczyznę z który zaczęłam intensywnie pisać Smsy. W tym czasie śnił mi się, a mianowicie ukazał mi się tylko we śnie - jego twarz a w oczach miał ogień.. nie paliły mu się oczy tylko jakby w oczach był ogień palący i ta twarz.. Co to oznacza?
   
 • ~Hanka (23 Lutego 2017, godz. 2:02)

  Miałam sen o tym że widziałam jak miałam ogień na rękach i patrzyłam na niego. Co to może oznaczać?
 • ~Magda (22 Lutego 2017, godz. 7:12)

  Środek lasu i duży dół w którym razem z dwiema dziewczynami które kojarzę ze szkoły mojego syna siedzimy w nocy w tym dole. Ja rozpalam ognisko, pamiętam jak przez papier przebijają pierwsze iskry, dmucham i dorzucam drewno, ogień płonie. A wszystko to po to by ochronić się przed lwem, który się kreci wysoko na skraju dołu.
 • ~Nykla (13 Lutego 2017, godz. 19:18)

  Rozpalałam ognisko. Po czym stał obok mnie balik ze słomy. Nie chciałam go podpalić, ale tak na prawdę tego chciałam. Gdy go już podpaliłam zaczęło jarzyć się wszędzie. Byłam przerażona. Paliło się dookoła mnie a ja próbowałam to ugasić, jednak nie było to skuteczne. Ogień rozprzestrzeniał się dalej. Podczas tego snu czułam niepokój i lęk.
 • ~Justyna (6 Lutego 2017, godz. 17:14)

  Złapałam białą mysz, którą wcześniej zatłukłam i wrzuciłam do ognia.
 • ~Nieznany (8 Czerwca 2016, godz. 13:13)

  Jest ciemność i ja siedź na ziemi i przychodzi do mną chłopak i daje mi jedną róże. Ja to róże przyjmuje i nagle ona zaczyna płonąć i mnie parzyć. Ja się zaczynam palić a on się śmieje i chce mi podać rękę i jak już jest kilka cm od mojej ręki to się budzę.
 • ~Dona (3 Listopad 2015, godz. 10:56)

  Patrzyłam na pędzący palący się traktor z przyczepą słomy a za nim pędził zaprzęg też z palącą się słomą. Nie było dymu tylko ogień.
Opisz swój sen lub dodaj komentarz »


Znajdź symbol w senniku

System interpretacji snów

Ostatnie komentarze

 • Mysz Byłam u córki, razem z zięciem mieszkali na poddaszu, odkryłam, że na moje łóżko spadają my...
 • Szkło Śniło mi się, że upadałam na ziemie i tam było mnóstwo szkła, miałam szkła powbijane w dł...
 • Rodzice We śnie widziałam siebie jako małe sześcioletnie dziecko. Idę z nimi rodzicami (którzy we śni...
O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2021 - DobrySennik.pl