» Przejdź do Menu «
DobrySennik.pl » Sennik » K » Krew - znaczenie snu

Sennik Krew

KrewPrzeważnie senniki interpretują krew, jako coś nieprzyjemnego. W zależności od motywu, w jakim pojawia się we śnie krew możemy stwierdzić, czy taki sen ma dla nas pozytywne przesłanie. Krew wyraża naszą witalność i siłę życia. Nawiązuje do aktywnego trybu życia.

Widok własnej krwi - pojawi się w tobie siła i moc.

Widzieć czyjąś krwawiącą ranę - zaczniesz się o kogoś martwić.

Krew z nosa - nadmierna troska.

Ubranie we krwi - wystrzegaj się kontaktów z agresywnymi ludźmi.

Krew w wannie - otrzymasz ciekawą wiadomość od rodziny.

Pluć krwią - nastawisz się na wysoką aktywność fizyczną.

Biała lub świecąca krew - wpadniesz na całkiem korzystny dla siebie pomysł.

Mieć ręce ubrudzone w krwi - uważaj, aby nie sprawić komuś przykrości.

Krew z uszu - sen zwraca uwagę, że lekceważysz czyjeś wskazówki.

Krwawiący palec - ostrzeżenie przed kradzieżą.

fot. sxc.hu/photo/1380712 , andrejanel
Interpretacje internautów:

Krew to symboliczne siedlisko duszy. Stanowi tabu i świętość. Jest nośnikiem energii życiowej, karmi siły witalne. Połączona z żywiołem ognia odpowiada energii namiętności, temperamentu, pociągu płciowego, a łącząc się jednocześnie z żywiołem wody, nabiera jej oczyszczającej mocy. Ostatecznie, w zespoleniu tych dwóch energii, odpowiada za męczeństwo, bohaterstwo, odkupienie i ofiarę. Krew związana jest z symboliką słoneczną, afirmatywną, czynną, nawiązuje do wtajemniczenia, więzi, rodu, karmy.
Symbol życia i śmierci. Ściśle połączony z kobiecością i magią kobiecą. Poprzez menstruację staje się znakiem odnowy, odrodzenia a związana z cyklem płciowym – stanowi źródło nowego początku. Zespolona z obrazem ciągów wodnych, rzek, strumieni – nawiązuje do cyklów życia i śmierci, ciągłych przemian.
Krew jest nośnikiem życia, symbolem zmiany, ruchu. Niedobrze kiedy wycieka bez naszej kontroli, przez zranienia, chyba że jest to krew miesięczna, która w snach oznaczać będzie uwolnienie przykrych emocji, złych uczuć i myśli.


Widzieć krew wytryskującą z rany – utrata energii fizycznej lub psychicznej, coś poważnie cię osłabia, należy przyjrzeć się z jakiego miejsca wycieka krew i ustalić przyczynę krwawienia. Rana w cele to słaby punkt, poprzez który tracimy siły życiowe;

Menstruacja – wskazówka, że kłopoty rodzinne lub uczuciowe pochłaniają energię, wpływając na życie psychiczne. Dobrze jednak przejść okres menstruacji, która oczyszcza ciało i umysł, przygotowując na nowe doświadczenia i dając szansę na poprawę sytuacji;

Krwawić – zmartwienia, troski, zranione miejsce wskazuje na ich przyczynę:

z serca – zranienie uczuciowe, ból emocjonalny, zapowiedź rozstania, utraty bliskiej osoby;

z ust – dotyczy konfliktów, często z domownikami, słowne potyczki;

z waginy – kłopoty i brak zrozumienia w miłości;

z dłoni – problemy z podjęciem działań, ktoś może wywierać na ciebie presję, bezsilność, inercja;

Widzieć krew na prześcieradle, pościeli – nasze problemy uczuciowe, rozchwianie emocjonalne wpływają na powodzenie w związku. Musi nastąpić odnowa, potrzeba odpoczynku;

Upuszczać krew – dobrze gdy osoba butna, krewka da sobie czasem we śnie upuścić krew aby ostudzić emocje, uspokoić się; chorym upuszczenie „zepsutej, złej krwi” zapowiada wyleczenie (szczególnie w przypadku chorób neurologicznych).
~K.K.

Zobacz ostatnio zinterpretowane sny:
~Ema (19-02-2017r.) - Śniło mi się że otrzymałam duży odłamek szkła tak mocno że nic nie czując zraniłam się nim w brzuch. Wyciekło z kilku miejscach po krople krwi. Pewna kobieta przemyla ranę i krew szybko się zatamowala.
~Agnieszka (6-02-2017r.) - Jestem w pokoju w którym widzę moją małą kotkę, której ktoś obciął pazurki aż do krwi, ale nie miauczała tylko siedziała skulona i taka smutna w pokoju. Jest ciemno, biorę kotkę na ręce i tamuje krew.
~Beata (30-01-2017r.) - Jest noc jadę samochodem, w oddali widzę przejazd kolejowy, zatrzymuję się bo ma jechać pociąg, gdy stoję przed przejazdem kolejowym z dużą prędkością mija mnie samochód, który zostaje uderzony przez pociąg. Wysiadam ze swojego samochodu podchodzę pod tamten i wtedy widzę osoby które tam są. Jest tam moja córka, wnuczka i wnuk wszyscy w krwi, dużo krwi. Wtedy się budzę zlana zimnym potem, nie wiem czy żyją.
~Magda (27-01-2017r.) - Śniło mi się, że wracałam do domu z moją mamą bardzo późno i było już ciemno. Nagle zobaczyłam na ulicy stojącego mężczyznę, który po chwili zaczął zbliżać się w naszą stronę. Zaczęliśmy uciekać do domu. Udało nam się zamknąć w domu gdzie czekał tata. Później tajemniczego mężczyzny nie było. Kiedy już siedziałam w domu zaczęła mi lecieć krew z nosa dość czerwona, która po pewnym czasie udało mi się zatamować. Ten sen nie daje mi spokoju, ponieważ dziś wybieram się sama do miasto późną godziną. Proszę mi wyjaśnić co ten sen mógłby oznaczać!
~akia (2-01-2017r.) - Mężczyzna i kobieta z dzieckiem przed czymś uciekają. Mężczyzna ma zarost i ciemny płaszcz. Kobieta ma długie, ciemne włosy. Jej dziecko to niemowlę. Uciekają przez jaskinie. Mężczyzna wyciąga nóż i rozcina nadgarstek, trzymając na rękach dziecko karmi je własną krwią. Na pytanie matki co robi, odpowiada, że dziecko będzie silniejsze.
~Justyna (16-12-2016r.) - Byłam w swoim pokoju, zaczęła lecieć mi krew z nosa, poszłam do łazienki i zaczęłam wymiotować krwią.
~Barbara (27-11-2016r.) - Badanie krwi to przewijało mi się przez cały sen. Pracuję z człowiekiem, który jest chory na raka. Przez cały czas szukałam pomieszczenia żeby mu powiedzieć o wynikach krwi. Widziałam jakieś pomieszczenia z przeszłości, sklep i laboratorium.
~Weronika (14-07-2016r.) - Wizyta u lekarza, zdjęcia rentgenowskie kręgosłupa, a na nich cztery punkty i plamy. Pani doktor po badaniu powiedziała, że zaraz poczuję ból. Pobrano mi krew z tyłka i kręgosłupa.Moja Krew w fiolce była ciemno-czerwona.
~Ania (15-05-2016r.) - Spotkałam się z dawną przyjaciółką i chodziłyśmy wokół wieżowców, spotkałyśmy kilku młodych mężczyzn którzy byli bardzo podobni do moich kolegów z liceum. Potem myłam drzwi z zaschniętej krwi a było to albo w rzeźni, albo w jakimś podobnym miejscu.
~Jerzy (9-03-2016r.) - Widziałem w pomieszczeniach ludzi z poucinanymi nogami i silnie krwawiącymi ranami tych nóg. Nogi poucinane były na różnych wysokościach. Ludzie patrzyli na mnie z bólem lub zdziwieniem. Krew powoli się rozpływała wokół nich siedzących na podłodze.
Najciekawsze i rozszerzone interpretacje snów:

Odkryłam brudną krew na pościeli, która wściekła mi z nosa: Byłam wśród większej liczby osób z rodziny. Wiem, że byli tam czterej moi bracia. Towarzyszyły nam głośne rozmowy i przekrzykiwania. Trudno było coś zrozu...
~Xiga | 22 Września 2021, godz. 6:42r. | Odkryłam brudną krew na pościeli, która wściekła mi z nosa »

Krew na podłodze : Śniło mi się, że na kolanach szorowałam podłogę z wielkiej plamy czerwonej krwi. Krew ciężko schodziła. Miejscami krew wyglądała na zaschnięte skrzepy. W t...
~Kasiaaaa | 11 Marca 2019, godz. 14:09r. | Krew na podłodze »

Krew z głowy: Rozmawiałam z kimś. Chyba z moim chłopakiem. Raczej sprzeczaliśmy się... poczułam ból głowy spojrzałam w lustro i zauważyłam ze pomiedzy włosami mam krew. P...
~Anette | 28 Lutego 2018, godz. 8:48r. | Krew z głowy »

Ocena: 4.43 6 (głosów: 16)
Podobne sny: Piorun, Kopiec, Noc, Zima,

Najnowsze komentarze (34):
 • ~Gość (6 Maja 2022, godz. 11:22)

  Byłam w rodzinnym domu, zrobiliśmy przyjęcie, na stole słodycze, ktoś dochodził z rodziny tzn., jakby przychodził w gości, nagle do tego samego pokoju wbiegło nagie dziecko płacząc i trzymając się za brzuch, chciałam zobaczyć co mu się stało, wzięłam jego ręce z brzucha, a tam lala się krew, była głęboka, duża, otwarta rana, krew była jasna.
 • ~Gość (14 Stycznia 2022, godz. 11:31)

  Krew leciała taka czysta z ranki i nogi mojego taty kazał sobie przynieść szalik, żeby ją zatamować koniec snu.
 • ~Agnes (31 Października 2021, godz. 12:05)

  Mnie się śniło, że przecięłam sobie palec dość mocno. Zawsze wiem co robić, a teraz we śnie nie wiedziałam. Potem myłam palec wodą.
 • ~Gość (27 Października 2021, godz. 14:40)

  Śniło mi się, że weszłam do łazienki i tam zobaczyłam plamę krwi na podłodze. Przestraszyłam się tak, jakby to była moja krew i jej wcześniej nie posprzątałam. Zaczęłam ją ścierać szmatką z podłogi i wypłukiwać w zlewie. Ciężko mi to szło i cały czas myślałam, że zaraz może ktoś zechce skorzystać z łazienki.
 • ~Aagnieszka (31 Lipca 2021, godz. 9:29)

  Śniło mi się, że pływam w wodzie. Woda była czysta i przejrzysta widać było dno, to było morze. Nagle wokół mnie pojawiła się krew, pełno krwi. Natychmiast uciekłam z wody a wokół tej wielkiej plamy krwi pływało pełno ludzi. A obok zauważyłam dziewczynę, która chciała mnie namówić do zaczęcia picia i palenia.
 • ~Aga (31 Lipca 2021, godz. 9:23)

  Śniła mi się pełno krwi w wodzie. Była to moja krew menstruacyjna.
 • ~Dagmara (4 Marca 2021, godz. 10:40)

  Jestem z Ojcem na wakacjach.
  On zostaje ranny, traci dużo krwi i potrzebuje transfuzji.
  Ja oddaje swoją krew, widzę fiolki z moją ciemna czerwoną krwią. Okazuje się, że moja krew jest niepasująca do krwi ojca.
 • ~pytajka (15 Lutego 2021, godz. 19:18)

  ¡ Prosiłabym kogoś o interpretację tego dziwnego snu ¡
  Wstałam dzisiaj i miałam bardzo dziwny sen. Moja młodsza siostra nie chciała (?) chyba by się do niej zbliżać i mówiła, że coś jest „łe”. Była czymś jakby zniesmaczona. Ja nie rozumiałam o co chodzi, podeszłam potem jednak do lustra w moim domu i zobaczyłam, że w nosie mam krew, lekko już zaschniętą/zakrzepłą o wiśniowym kolorze. Nie spływała. Spotkań rodzinnych nie planuję. Dodam, że badania na krew (OB, próby wątrobowe itd.), jamę brzuszną (usg/rtg/tomograf), nerki (urograf) ginekologiczne (usg), głowę/zatoki (rezonansy) dermatologiczne, węzły chłonne, kolonoskopię itp. mam porobione, badania nie wykazują mojej choroby, a od grudnia się badam. Teraz czekam na ważny wynik kolejnego badania chociaż lekarz powiedział, że wstępnie wszystko tam w porządku (na 95%). W takim razie skąd taki sen...? Dodam, że obsesyjnie myślę o chorobach, jestem hipochondryczką, podobno krew w nosie może świadczyć o naszej chorobie, ale tyle badań porobiłam.. mam 20 lat.
 • ~Gość (13 Lutego 2021, godz. 12:38)

  Śniło mi się, że w moim domu urządzona została przez kogoś impreza urodzinowa mojej siostry. Wśród gości był zmarły dziadek i jego żona, z którą obecnie jest zatarg o spadek.
  Pokłóciliśmy się i zaczęliśmy sobie grozić, po czym wyprosiłam wszystkich z domu i dziadek również z nimi wyszedł.
  Kiedy zamykałam drzwi zauważyłam szkło, które było na podłodze i odpryski, które przebiły mój brzuch. Z tych miejsc wyciekała krew. Proszę o interpretację.
 • ~Gość (3 Lipca 2020, godz. 11:58)

  Szukam swojego Męża na imprezie. Nie znajduje go, więc udaje się do domu. Pod domem widzę jak dwóch mężczyzn niesie go w moja stronę. W jego klatce piersiowej jest kilka ran. Z największej wypływa jakby falami pomarańczowa krew. W myślach zastanawiam się dlaczego go niosą do mnie, zamiast zadzwonić na pogotowie. Myślę, że tego nie przeżyje. Krzyczę, żeby znajomi obok mnie na nie zadzwonili.
 • ~Gość (18 Kwietnia 2020, godz. 12:38)

  Chciałam wypić krew z miseczki, czerwoną, żywą. Wiedziałam, że jest z serca czyjegoś, ale mama kazała mi wylać do zlewu i chyba to zrobiłam bo się obudziłam.
 • ~Gość (11 Kwietnia 2020, godz. 19:26)

  Sen w którym, jestem w łazience u mamy i widzę na podłodze brudne we krwi szmaty.
 • ~Gość (1 Kwietnia 2020, godz. 7:48)

  Najpierw śnił mi się jakby czarny kwadrat na suficie z plesni, albo czegoś podobnego, na który patrzyłam u mnie w mieszkaniu. Tydzień później-dziś śni mi się karambol samochodowy i wybuch ciężarówki w związku z wpadkiem obok domu rodziców, a na końcu podczas mojej urodzinowej imprezy (10.04)na której są ludzie których nie znam i tylko jeden (moja pierwsza miłość z żoną) którego znam idzie do łazienki uprać prześcieradło, bo jednej z koleżanek kąpię krew z kręgosłupa. Krwi jako takiej nie widziałam. Byłam skupiona na nim tez przez cały czas i staraliśmy się doprać materiał. Na końcu poradziłam, żeby wezwali pogotowie i też sama próbowałam się dodzwonić, a stojąc na dworze widzialam jak ludzie odwiedzają cmentarz. Ostatecznie zerwałam się ze snu. Ten sen o impr urodzinowej też byl w domu rodziców. Nie wiem czy to ma jakiś wspólny sens wszstko. Proszę o interpretację.
 • ~Gość (22 Marca 2020, godz. 8:22)

  Niosłam stół, a na nim krzesła. Jedno krzesło spadło po schodach. Podeszła do mnie siostra, była zła, że uderzyłam ją spadającym krzesłem w głowę. Z głowy nad czołem po jej lewej stronie płynęła żywa, czerwona krew.
 • ~Gość (22 Marca 2020, godz. 8:10)

  Widziałam jak mojej siostrze leci krew z głowy. Wczesniej niosłam stół z krzesłami i jedno krzesło spadło i zraniło moją siostrę w glowę. Ona podeszła i miała o to pretensje.
 • ~Gość (19 Lutego 2020, godz. 8:44)

  Śniło mi się, że mój trzy letni syn bawił się z kimś i uderzył się w głowę. Była mała ranka, a za sekundę głowa jakby pękła i krew zaczęła tryskać.
 • ~Aneta (16 Lutego 2020, godz. 10:42)

  Śniło mi się że pluje krwią, płacze, gdzieś obok dalej jest tata, on nie wie. Bardziej przeżywałam, że mam jakby tak zrośnięte nogi, trochę jakbym ogon miała i muszę coś z tym mięsem zrobić co to oznacza
 • ~Gość (11 Lutego 2020, godz. 9:47)

  Śniło mi się ze szłam ulicą i kierowca jadący autobusem pustym nie wyrobił na zakręcie i wjechał w dużą szklaną witrynę sklepu. Wołałam żeby zadzwonić na 112, a potem spojrzałam się tam na ten autobus i widziałam rozbitą szybę, pełno krwi i rękę bez palców.
 • ~Gość (17 Stycznia 2020, godz. 6:36)

  Śniło mi się facet idący z wózkiem dziecięcym nagle zatrzymał się i zaczęła myplywac krew z ust ale tylko trochę taka ciemniejsza, i nagle wypadł przez barierkę do wody.
 • ~Gość (11 Listopad 2019, godz. 22:38)

  Śniło mi się że pluje krwią wypływa skrzepy krwi mnóstwo skrzepów
 • ~Patryk (26 Października 2019, godz. 1:31)

  Śniło mi się, że krew tryskała mi z buzi w sumie bardziej jakby z zębów (tryskała z jedynek tak pomiędzy nimi). Było to coś na zasadzie ,że obudziłem się w tym samym łóżku co zasnąłem i tryskała mi ta krew na łóżko (znaczy nie wiem, ale tak mi się w tedy wydawało, że to krew) bo było ciemno , a ja nadal próbowałem iść spać z tą tryskająca krwią tylko po chwili tak jakby miałem lęki, że wybrudzę krwią łóżko (nie spałem u siebie w łóżku tylko w gościach) i się obudziłem.
 • ~Gość (28 Września 2019, godz. 8:25)

  Śniło mi się że byłam w połogu, ale mimo tego uprawiałam sex z mężem podczas którego doszło do krwotoku z dróg rodnych. Krwi było dużo, byłam cała nią wysmarowana. W śnie odczuwałam duży niepokój.
 • ~Gość (28 Lipca 2019, godz. 8:12)

  Śniła mi się powódź którą obserwowałam przez okno rodzinnego domu. Zamiast wody była to krew. Sama powódź trwała 3 min i po chwili cała woda/krew wsiąkła w ziemię.
 • ~Gość (4 Czerwca 2019, godz. 13:19)

  Śniło mi się że wchodzę z siostrą na strych. Było tam mnóstwo schodów i ciasne przejścia. Ale jak weszłysmy na górę, zobaczyłyśmy duża przestrzeń. Było kilka łóżek jakieś pudła. Wszystko zakurzone. Moja siostra powiedziała mi, że jest w ciąży. Wyciagnełam telefon żeby włączyć latarkę. Było dosc ciemno. Kiedy włączyłam wystraszyłam się, bo miałam wrażenie że coś tam przebywa. Moja siostra zaczęła mówić że boli ją brzuch i chyba krwawi. Włożyła rękę żeby sprawdzić, i okazało się że na palcach rzeczywiscie jest krew.
 • ~Gość (29 Maja 2019, godz. 10:07)

  Odkrecalam w łazience w wannie kran i zaczęła lecieć krew. Później w umywalce to samo. Poszłam do kuchni i w zlewie z kranu też leciała krew.
 • ~Kasiaaa (11 Marca 2019, godz. 9:20)

  Śniło mi się że szorowałam podłogę z wielkiej plamy czerwonej krwi. W trakcie mycia przebiegł po niej 6 letni siostrzeniec i ubrudził krwią podeszwy butów. Krew miejscami była trudna do zmycia.
 • ~Paula (11 Stycznia 2019, godz. 14:02)

  Snilo mi sie ze cala krwawilam. Krew leciala strumieniami z calego mojego ciala. Najwiecej z buzi. Spieszylam do domu ja zatamowac i martwilam sie ze zostawiam wielkie slady krwi za soba. Balam sie ze sie wykrwawie. Po zatamowaniu krwi, gdy wyszlam z domu bylam bardzo szczupla.
 • ~Gość (19 Grudnia 2018, godz. 10:27)

  Śniło mi się, że miałam ranę głowy, tak ogromną, że ciekła i tryskała z niej krew. Miałam wrażenie, że umieram, szukałam pomocy.
 • ~Nikola (13 Grudnia 2018, godz. 12:15)

  Robiłam kilka zdjęć siebie tylnym aparatem w telefonie, i jak przeglądałam zdjęcia z każdym zdjęciem było coraz więcej krwi tylko na moim czole, ja stałam uśmiechnięta i nie odczuwałam żadnego bólu
 • ~Gość (25 Października 2018, godz. 11:15)

  Sen o krwi rozlanej na podłodze jakby po masakrze człowieka, która w trakcie badania okazała się sztuczna i miała wywołać strach i poczucie winy sniacego gdyż jakoś wiazala sie z jego domem rodzinnym. W trakcie snu pokazała się postać kontrahentki, która miała paść ofiarą mistyfikacji upozorowanego zdarzenia. Sniacy odkrył tajemnice podstępu. Jak rozumiec krew w tym snie ?
 • ~Gość (19 Sierpnia 2018, godz. 21:00)

  Mój sen polegał na tym ze przez moja dłoń szła żyła która była przecięte i krwawila bardzo obficie jak już udało mi się zatamowac to po chwili znowu był krwotok. Prosiłam o pomoc mojego mężczyznę ale cały czas mi odmawiał a ja byłam coraz słabsza... Co może oznaczać taki sen?
 • ~Irmina (12 Lutego 2018, godz. 8:07)

  Śniło mi się że miałam pobrać krew dla babci ale nie dałam rady i zadzwoniłam po pielęgniarkę. (Dodam że w śnie jestem świadoma że babcia w rzeczywistości nie żyje już od kilku lat)
  Pomożecie co to oznacza?
 • ~Mańka (8 Lutego 2018, godz. 10:29)

  Śniło mi się, ze urodziłam (nie widziałam tego, ale o tym wiedziałam). Leżałam pionowo na łóżku w białym pokoju. Miałam rozszerzone nogi i widziałam krew podemną. Nie leciała, ale była to moja.
 • ~Natka (11 Kwietnia 2017, godz. 11:16)

  Do rodzinnego domu w nocy przychodzi zakrwawiona siostra (rozcięty brzuch i ręka). Kładziemy ja na łóżku i czekamy na ratowników.
  (Dodam że siostra umarła 1,5 miesiąca temu :( ).
   
Opisz swój sen lub dodaj komentarz »


Znajdź symbol w senniku

System interpretacji snów

Ostatnie komentarze

 • Uciążliwa guma do żucia To samo u mnie od lat identyko jak u poprzedników ciągnę i ciągnę tą gumę dwiema dłońmi na ...
 • Szkło Stałem, później leżałem na ziemi i strzelałem zza samochodu w górę. Na dachu budynku były i...
 • Dziecko Śniło mi się, że małe dziecko siostry spada w dół....
O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2022 - DobrySennik.pl