» Przejdź do Menu «
DobrySennik.pl » Sennik » K » Koń - znaczenie snu

Sennik Koń

KońByć właścicielem konia - spotka cię dobrobyt i szczęście.

Biegnący (galopujący) koń - zaczniesz rywalizować o coś dużego.

Kiedy go krzywdzisz - czeka cię ciężka praca.

Gdy jest wychudzony - żałoba.

W czarnym kolorze - zbliżające się niebezpieczeństwo, które możesz ominąć.

Biały koń - szczęśliwy początek.

Gdy koń jest piękny - zapowiada się udana miłość.

Rudy koń - zyskasz dodatkowe zaufanie.

Dokarmiać go - daleka podróż.

Zobaczyć biegnące stado koni - zaczniesz panikować przed jakimś wydarzeniem.

Kupić konia - zapowiedź przyjemnego okresu.

fot. sxc.hu/photo/1409817 , Krappweis
Zobacz ostatnio zinterpretowane sny:
~Agnieszka (5-02-2017r.) - Śniły mi się, konie na których dzieci jeździły, tych koni było około 7 na jednym koniu jechał mój syn. Konie leżały, dzieci na nie wchodziły wystawały i jeździły.
~Agnieszka (29-01-2017r.) - Jeździłam z siostrą na koniach. Jej był spokojny, mój wierzgał i próbował mnie zrzucić. Mężczyzna wynajmujący nam te konie stał po środku i się śmiał. W końcu czarnemu koniowi udało się mnie zrzucić z grzbietu i trafiłam do rzeczki. Jak wyszłam z wody koń zaczął mnie gonić a ja zaczęłam uciekać. Gdy przebiegałam obok drewnianego stołu, zaatakował mnie duży brązowozielony wąż. Nie odczuwałam strachu tylko chwyciłam go za głowę i zdeptałam.
~Ela (14-01-2017r.) - Wraz z mężem stałam w mieszkaniu w korytarzu. Widziałam pod drzwiami wejściowymi nieżywego czarnego wielkiego ptaka podobnego do kormorana. Poprosiłam męża aby wyrzucił go za drzwi. On to zrobił, jednak po chwili gdy spojrzeliśmy w kierunku drzwi wejściowych, tam leżał tym razem centaur - pół człowiek pół koń. Znowu chciałam poprosić męża aby go wyrzucił za drzwi , myślałam że jest również martwy lecz gdy się do niego zbliżyliśmy okazało się , że leżący na podłodze pod drzwiami centaur żył bo poruszał powiekami. Nie mam pojęcia co to może znaczyć.
~Weronika (28-12-2016r.) - Byłam na ulicy. Stałam na chodniku. Był jasny dzień. Spojrzałam że coś leży na chodniku. To był zdechły koń. Leżał na boku. Zobaczyłam, że jego głowę toczą robaki. Patrzyłam z obrzydzeniem.
~Beata (16-11-2016r.) - Byłam u znajomego, a na polu patrzę dużo ogórków, zaczęłam je zbierać, miałam ich cały kosz. Potem jechałam wozem w konie, jakiś mężczyzna chciał nas złapać, ja popędziłam konie i zaczęłam strzelać z bieżącego aby on nas nie złapał. Jechaliśmy prędko, zatrzymałem wóz patrzę a koń obok idzie - nic mu się nie stało, był gniady.
~Patrycja (25-09-2016r.) - Śniło mi się, że chodziłam po zamarzniętym jeziorze. Niedaleko był las i dużo śniegu. Po tym jeziorze co jakiś czas galopowały piękne, białe konie z długą grzywą i ogonem. Co jakiś czas było widać także jelenie.
~Dorothea Mor (27-07-2016r.) - W kuchni przy drzwiach stała biała lodówka o którą opierał się koń stojący na dwóch nogach. W pewnym momencie lodówka zaczęła przechylać się w moją stronę, więc wysunęłam rękę, aby ją powstrzymać.
~Iwona (3-06-2016r.) - Widziałam we śnie dwa konie. Były szczupłe i pięknie umaszczone. Miałam wrażenie że jeden z koni to klacz. Były ze sobą zaprzyjaźnione wręcz kochały się . W pewnym momencie jeden z koni stanął dęba i oparł się przednimi nogami na zadzie drugiego. Było widać jego kopyta.
~Kasia (6-05-2016r.) - Idąc słonecznego dnia przez jakąś wieś, zobaczyłam, że wszystkie domki są podobne i nie miały firanek. Przechodząc koło ostatniego ujrzałam przez okno dwa brązowe konie śpiące w łóżku.
~joanna (28-12-2015r.) - Śniło mi się, że szłam gliniastą drogą. Po lewej stronie były tory a za mną jakaś towarowa stacja i pociąg, który był za mną się wykoleił. Był to pociąg towarowy z cysternami i czarna lokomotywa leżała na boku i obok mnie szedł koń, który ciągnął wóz, ale nie wystraszył się wykolejonego pociągu i cysterny które spadły z torów nie zrobiły nikomu krzywdy.
Najciekawsze i rozszerzone interpretacje snów:

Koń: Przez kilka dni zajmowałam się sama swoimi zwierzętami gospodarskimi, w pewnym momencie przypomniałam sobie, że zapomniałam karmić i poić swojego kasztan...
~Dorota | 13 Września 2021, godz. 13:11r. | Koń »

Biały koń, wóz, bank, euro, gotówka, euro, pieniądze, banknoty,babcia, zmarły: Śniła mi się zmarła babcia, która miała dużo banknotów w zagranicznej walucie, tj. euro. Babcia kazała dać pieniądze obcej kobiecie. Zabrałam te pieniądz...
~Wioletta | 24 Lipca 2020, godz. 15:15r. | Biały koń, wóz, bank, euro, gotówka, euro, pieniądze, banknoty,babcia, zmarły »

Koń: Koń którego miałam podkuć był dla mnie bardzo przyjazny. Tulił się do mnie,a ja obejmowałam jego łeb. Nie mogłam znaleźć narzędzi do jego podkucia ani...
~Katarzyna | 26 Lutego 2018, godz. 23:24r. | Koń »

Ocena: 4.16 6 (głosów: 24)
Podobne sny: Kura, Sowa, Wąż, Kukułka,

Najnowsze komentarze (18):
 • ~Gość (23 Listopad 2020, godz. 12:15)

  Śniło mi się, że uczyłam się jazdy konnej i nauczyłam się jej przez trzy dni. Później jeździłam konno bez strachu (w rzeczywistości boję się koni) po łące i w jakimś budynku, po pustych korytarzach .. a dwóch mężczyzn przyglądało się temu niedowierzając, że po trzech dniach tak dobrze jeżdżę.
 • ~• (18 Lipca 2020, godz. 14:38)

  Śniło mnie się,że byłam przed domem moich rodziców na wsi. Wokół domu była polana z pagórkami i nagle zauważyłam jak obcy ludzie jadą na koniach. Nagle te konie zrzuciły jeźdźców z siodła i zaczęły biegać we wszystkich kierunkach po polanie. Jeden koń biegł w moim kierunku,jednak gdy był blisko mnie to zawracał.
 • ~Gość (25 Maja 2020, godz. 11:40)

  Gonił mnie koń. Był groźny i bałam się go. Nic złego mi nie zrobił, ale musiałam uciekać.
 • ~Gość (20 Kwietnia 2020, godz. 6:08)

  Śnilo mo sie dużo biegających koni. Chciałam jednego zlapać, ale mi sie nie udalo. Co to oznacza?
 • ~Magda (15 Marca 2020, godz. 17:52)

  Ja tez miałam ciekawy sen z końmi. Śniło mi się, że z remizy straży pożarnej zostały wyprowadzone piękne biało-brązowe konie, które zaczęły pięknie, dostojnie biec ulicą, a ja stałam na chodniku i je podziwiałam :)Jestem ciekawa co ten sen mógł oznaczać :)
 • ~Gość (6 Grudnia 2019, godz. 20:03)

  Weszłam do pomieszczenia stajni gdzie były dwa piękne brązowe konie z pięknymi grzywami i ogonami w kolorze bieli przechodzącej w róż. Stały one powyżej poziomu na starcie gnoju i sobie jadły. Piękne, lśniące, dostojne...
 • ~Marta (21 Września 2019, godz. 8:10)

  Śniło mi się ,że w domu w którym mieszkam przez płot przeskakuje czarny zamaskowany człowiek na czarnym koniu i krzyczę do mamy żeby dzwoniła na policję. Ten sen był strasznie realistyczny bo byłam w tym śnie w ciąży i faktycznie jestem. Moje psy też były we śnie. Proszę o interpretację, pozdrawiam.
 • ~Markes (14 Czerwca 2019, godz. 9:28)

  Śniło mi się, że jadę na rowerze po prostej drodze z zerwanym asfaltem i nagle patrzę biegnie w moją stronę biały koń.był piękny.wydawalo mi się że komuś uciekł.przebiegl obok mnie, a ja pojechałam dalej
 • ~Gość (13 Czerwca 2019, godz. 17:23)

  Jeżeli się jest jeźdźcem to śni się wszystko po kolei a i tak nic się nie dzieje xD
  (Własne doświadczenia)
 • ~Monika (9 Czerwca 2019, godz. 22:39)

  Konie ucikające przez duże płoty. Co to znaczy?
 • ~Gość (23 Stycznia 2019, godz. 8:32)

  Dzisiaj śnił mi się koń który ugryzl mnie w pośladek i ja sie tego konia balam. co moze oznaczac?
 • ~Gość (10 Grudnia 2018, godz. 13:30)

  Śniło mi się stado brązowych koni, które biegało po ogrodzonym, piaszczystym terenie. Zachowywały się raczej spokojnie ale kłusowały w chaosie a nie w jakiś ułożony sposób.
  Później widziałam jasno brązowe źrebaki, które w rządku, spokojnie chodziły jeden za drugim na takim podwyższeniu jakby po wybiegu.
 • ~Gośc (11 Lipca 2018, godz. 11:02)

  Śniło mi się stado galopujących koni,było ich bardzo bardzo dużo i wszystkie pędzily nagle zatrzymał się źrebrak czarno-biały(byłczarny w białe łaty)odwrócił się tyłem i zaczął kopać jakieś stojące dziecko.
 • ~Daria (30 Stycznia 2018, godz. 5:30)

  Śniło mi się, że ucieka nam koń. Szukaliśmy go wszędzie. Wezwał mąż policję, że nam ukradli konia. Policja przyjechała, znaleźli konia za nasza stajnia w zbiorniku z wodą - był utopiony.
 • ~Anna (23 Maja 2017, godz. 8:32)

  Duże konie, bardzo wysokie, ja się próbowałam przed nimi schować lecz one jakby Napierała na mnie zaczęłam się ich bać ,na ręku trzymałam psa który wcześniej próbował mnie ugryźć w szyję
 • ~Antoni (9 Października 2016, godz. 9:10)

  We śnie jechałem na koniu i ciągnęliśmy jakiś pojazd z ludźmi, w pewnym momencie koń się odwrócił i ugryzł mnie za rękę.
 • ~Malena (3 Lipca 2016, godz. 2:13)

  śniło mi się, że idę asfaltową ulicą, taką, jakie są jeszcze w małych miejscowościach, przechodzę koło domu, z zagrodą, w oddali widzę konia. ( dodam, że koń jest moim "zwierzęciem mocy" -we śnie czuję te same emocje wobec niego jak na jawie ). Koń też mnie widzi, pragnę by był blisko - on zaczyna galopować ku mnie! Parę przypadkowych osób z tego gospodarstwa, i chyba ktoś idący ze mną zamierają z przerażenia, wiem, że są pewni, że mnie stratuje. Ja się nie boję, wcale. W końcu jest przy mnie, widzę jego wilgotne oczy, czuję szczęście i moc bijącą od niego w tym spotkaniu... Kiedy się obudziłam, miałam podobnie świetliste, lśniące oczy.
 • ~MAŁA (25 Czerwca 2015, godz. 10:55)

  Śniło mi się że jechałam na białym koniu w białej długiej sukni.
Opisz swój sen lub dodaj komentarz »


Znajdź symbol w senniku

System interpretacji snów

Ostatnie komentarze

 • Włosy Sen. Moja żona z nieuczesanymi włosami wchodziła na salę konferencyjną....
 • Pszczoła Śniło mi się, że byłam w starym budynku i były tam gniazda pszczół. Nie były agresywne po p...
 • Przyjaciel Spotkałem się z najlepszym przyjacielem, zabiłem go w grze, a on mi wyrzucił kota przez okno. Ja...
O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2022 - DobrySennik.pl