» Przejdź do Menu «
DobrySennik.pl » Sennik » D » Drzewo - znaczenie snu

Sennik Drzewo

DrzewoDrzewo jest symbolem wzrostu, życia, trwałego i szczęśliwego związku oraz kochającej rodziny. Od wieków stanowi nieodłączny element ludzkiej egzystencji, wiążąc się w snach z naszym sposobem radzenia sobie z trudnościami i ukazując czasem naszą ukrytą osobowość. Sen z pojawiającym się drzewem to często oznaka triumfu, powrotu do zdrowia i zwiastun powodzenia w życiu miłosnym.

Rosnące drzewo - powoli zbliżają się wielkie sukcesy.

Kwitnące - w niektórych sprawach spotka cię dużo szczęścia.

Ścięte - wielki trumf może szybko minąć.

Ścinać drzewo - w dążeniu do sukcesu możesz zrobić coś przebiegłego.

Wspinać się po drzewie - znajdziesz lepsze wyjście z obecnej sytuacji życiowej.

Rąbać je - odczujesz stratę finansową.

Drzewo na opał - może ci przejść niezła okazja koło nosa.

Kupić drzewo - ktoś wpędzi cię w tarapaty.

Zbierać lub palić drzewo - strata związana z uczuciami.

Siedzieć na drzewie - osiągniesz szczyt swoich możliwości.

Drzewo bez liści - dotknie cię jakaś strata.

Sadzić drzewo - z większą odpowiedzialnością podejdziesz do życia.

Być przygniecionym przez spadające drzewo - musisz przeciwstawić się problemom.

Drzewo z owocami - zbliża się spore powodzenie materialne oraz powodzenie wynikające ze współpracy.

Potrząsać drzewo owocowe - zapowiada liczne sukcesy.

Spaść z drzewa - ostrzeżenie przed czyhającym zagrożeniem lub niewłaściwym traktowaniem bliskich.

Szybko rosnące drzewo - zaczniesz obserwować obfite plony własnej działalności gospodarczej lub społecznej.

fot. sxc.hu/photo/1410439 , Krappweis
Znaczenia popularnych senników:
Sennik staropolski:
- szczęście
- straty (jeżeli sen był nieprzyjemny)
Zobacz ostatnio zinterpretowane sny:
~EBR (22-04-2017r.) - Śniło mi się, że była u mnie w odwiedziny siostra z bratem i nagle zauważyłam, że na moim drzewku, które było cały czas suche zaczynają rosnąć listki. Jeden na samym czubku i niżej drobne malutkie listki. Bardzo się ucieszyłam.
~Mirek (12-03-2017r.) - Był nie duży zagajnik, ale po chwili okazało sie, że część drzew była ścięta. Zaczęliśmy z koleżanką stawiać te drzewa. Później leżała taka długa drewniana kłoda zakuta na końcach metalowymi obręczami, ściągnąłem te obręcze bo chciałem przerąbać tą belke na pół po dlugości i sie obudziłem.
~Marcin (21-02-2017r.) - Stałem i patrzyłem jak upadają drzewa. Obsuwają jdno za drugim i padają na drogę. Szybko pobiegłem po samochód aby przestawić go w inne miejsce aby drzewa go nie przygniotły. Udało mi się to zrobić i postawiłem go pod mostem. Nagle wsiedlismy w helikopter chyba w 6 osob i wznieslismy się.
~Angelika (18-02-2017r.) - Widzialam dzis drzewo pociete gotowe prosto do pieca. Ale bylo ono schowane za komórka na podworku. Moj tesc tam je ulozyl bo chcial je zostawic na przyszly rok zeby teraz tego drzewa nie brac do pieca.
~Magdalena (28-01-2017r.) - Siedzimy w domku jednorodzinnym jest to mój dom. Jestem z kimś, ale nie widzę tej osoby. Nagle zrywa się wielka wichura. Wybiegamy z domu i widzę jak wiatr powala drzewo, które spada w przeciwnym kierunku do domu. Jednak drugie drzewo za domem chwieje się niebezpiecznie. Wiatr powala je prosto na dom. Jednak okazuje się, że pomimo zniszczeń można w nim nadal mieszkać.
~Beata (6-10-2016r.) - Szłam z dzieckiem drogą przez park, zobaczyłam duże drzewo na nim były żółte liście i bardzo duże, długie fioletowe kwiaty. Zaczęłam kręcić i zrobiłam wiatr, który zdmuchnął te liście i zostały same konary. Po drodze spotkałam mężczyznę z dzieckiem również na spacerze. Potem jechałam z mężem drogą wokół były piękne zielone drzewa, dojechaliśmy do zakrętu.
~Teresa (29-08-2016r.) - Miałam pokój w koronie wielkiego drzewa. Wydawało się to zupełnie normalne. Stało niedaleko piaszczystej plaży.
~Barbara (11-08-2016r.) - We śnie dostałam w prezencie od naszego ojca świętego Jana Pawła II drzewo. Nie widziałam tego drzewa, ale wiedziałam, że jest. Chciałam to drzewo posadzić przed oknem. Byłam taka dumna z tego prezentu że jest od Jana Pawła II.
~Maciek (15-04-2016r.) - Byłem na zewnątrz i nagle z nieba zaczęły spadać na ziemię drzewa jak meteoryty niszcząc budynki. Pojawiał się ogień. Nikt nie wiedział jak to możliwe. A Ja nie wiem skąd, ale wiedziałem że spadnie ich jeszcze ponad 20.
~Monika (13-03-2016r.) - Byłam sama w tym lesie przy torach, i nagle ze skoczyli z drzewa ludzie na czarno ubrani, trzymali mnie za szyję, i mieli nóż. Dalej od tego miejsca był wykopany dołek.
Najciekawsze i rozszerzone interpretacje snów:

Drzewa ścięte.: Byłem na swoim podwórku, na którym rosły duże drzewa iglaste i pewnego razu zobaczyłem jeden wysoki iglak, który był obcięty na połowie swojej wysokości...
~Sławomir | 16 Stycznia 2024, godz. 9:15r. | Drzewa ścięte. »

Upadek z drzewa: Wyszłam na balkon i zobaczyłam, że na szczycie bardzo wysokiej jodły jest moja córka z koleżanką, trzymały się na samym wierzchołku drzewa, wiał wiatr i le...
~Dorota | 29 Października 2023, godz. 7:21r. | Upadek z drzewa »

WYKOPYWANIE DRZEWA: Jestem na dworze, jest raczej pochmurny dzień. Widzę drzewo z podkopanymi korzeniami. Przyłączam się do jego wykopania, czuję obecność innych ludzi. Wydaje ...
~Artur | 15 Kwietnia 2023, godz. 13:06r. | WYKOPYWANIE DRZEWA »

Ocena: 3.99 6 (głosów: 23)
Podobne sny: Dąb, Brzoza, Akacja, Chmiel,

Najnowsze komentarze (11):
 • ~Gościu (28 Maja 2024, godz. 21:04)

  W moim śnie widziałem dwa drzewa. Jedno było z jednej strony nadrąbane i widać było, że to się stało dawno. Było jednak wielkie i silne, a korona pełna liści. Drugie drzewo było gigantyczne i rosło obok pierwszego.
 • ~Aleksandra (28 Października 2022, godz. 13:22)

  Nie znalazłam odpowiedzi wyjaśniającej mój sen o drzewach. We śnie na początku znalazłam się na rozstaju dróg i czułam się zagubiona. Nagle znalazłam się w lesie pełnym ogromnych, rozłożystych drzew. Każde z nich miało wielką dziuplę, do której można było wejść, jakby zapraszamy, aby schronić się w ich wnętrzu. Korony drzew były rozłożyste, jednak bez liści. Pamiętam jakąś fantastyczną istotkę stojącą koło grubego pnia, czułam jej dobroć i radość.
  Nie wiem, czy można jednoznacznie interpretować ten sen, ale był bardzo wyrazisty.
  Aleksandra
 • ~Gość (17 Sierpnia 2022, godz. 21:38)

  Śniło mi się, że chciałem zejść ze skarpy, ale trzymałem się drzewa i nie mogłem się go puścić, a chciałem. Miałem takie uczucie jak by mnie cos trzymało albo mam związane ręce..
 • ~Diego (14 Grudnia 2021, godz. 7:38)

  Drzewo spada na dom, potężny wstrząs, po chwili drugie drzewo i narusza konstrukcję, dom się pochyla, ledwo stoi duża panika.
 • ~Margo (20 Czerwca 2021, godz. 13:36)

  Śniło mi się, że byłam w pracy, przed wejściem rosło duże, liściaste drzewo, które widziałam przez okno.
  Nagle niebo zrobiło się szare i wiał wiatr. Drzewo przy koronie zaczęło się łamać.
 • ~lola (22 Czerwca 2020, godz. 11:19)

  W moim śnie przechodziłam obok drzewa suchego całkiem bez liści, musiałam połamać gałęzie by przedostać się dalej.
 • ~Gość (1 Kwietnia 2020, godz. 16:18)

  Kobieta, którą kocham, ale nie możemy być razem, bo jesteśmy w innych związkach przyniosła na spotkanie drzewko do posadzenia, z korzeniami i resztką ziemi na nich. Czy ja miałem je posadzić, nie wiem. Na pytanie czy mogę ją pocałować odpowiedziała, że w tej chwili nie, dopiero na odchodne.
 • ~Gość (27 Marca 2020, godz. 21:20)

  Widziałem drzewa łamały się się połowie....nie było wiatru.... słyszałem odgłos pękających pni i korzeni. Drzewa łamały się jedne za drugim.
 • ~Gość (26 Listopad 2018, godz. 9:32)

  Jechalam na rowerze do pobliskiego miasteczka i nagle skręciłam w jakąś uliczkę. Jechałam przez wielki las, nie bylo tam żywej duszy. Drzewa byly ogromne i łyse, scena troche jak z horroru. Pamiętam że odczuwałam strach i chciałam się stamtąd wydostać.
 • ~Marcin (21 Lutego 2017, godz. 8:16)

  Stałem i patrzyłem jak upadają drzewa. Obsuwają jedno za drugim i padają na drogę. Szybko pobiegłem po samochód aby przestawić go w inne miejsce aby drzewa go nie przygniotły. Udało mi się to zrobić i postawiłem go pod mostem. Nagle wsiedliśmy w helikopter chyba w 6 osób i wznieśliśmy się.
 • ~Barbara (11 Sierpnia 2016, godz. 14:08)

  Dziś miałam sen o tym że nasz ojciec Św. JAN PAWEŁ II podarował mi drzewo ja tego drzewa nie widziałam ale wiedziałam że jest.
Opisz swój sen lub dodaj komentarz »


Znajdź symbol w senniku

System interpretacji snów

Ostatnie komentarze

 • Stodoła Byłam w stodole, w której znalazłam dużo pochowanych starych zabawek mojego nastoletniego syna....
 • Oczy Pamiętam tylko, że śniło mi się moje własne oko prawe, do którego wpadł owad - muszka czy co...
 • Grób Śnił mi się zniszczony grób rodziny. Co to może oznaczać?...
O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2024 - DobrySennik.pl