» Przejdź do Menu «
DobrySennik.pl » Sennik » B » Buty - znaczenie snu

Sennik Buty

ButySen o butach może odnosić się do podstawowych wartości w naszym życiu. Powinniśmy zwrócić uwagę, czy nie zapominamy o rzeczach ważnych, a także w jaki sposób prowadzimy nasze życie. Sny o butach mogą także określać naszą pozycję społeczną, poczucie własnej wartości, a także świadczyć o poziomie zadowoleniu z obecnej sytuacji.


Cudze buty - najprawdopodobniej jesteś o kogoś zazdrosny.

Swoje buty - zbyt leniwie podchodzisz do niektórych sytuacji; zarozumialstwo.

Kupić je - mimo swojego przywiązania do rzeczy materialnych, możesz komuś dać od siebie coś cennego.

Dziurawe obuwie - uważaj, gdyż możesz zbyt silnie dążyć do korzyści finansowych.

Stare obuwie - chwiejne interesy; możesz natrafić na silny opór.

Czyścić je - dobrze się zastanowisz przed podjęciem ważnej decyzji.

Nowe buty - daleka podróż lub chwilowy wyjazd.

Ubłocone - ktoś lub coś powstrzyma cię w twoich planach.

Buty sportowe - z łatwością przebrniesz przez różne trudności.

Obuwie nie do pary - rozstanie lub niezrozumienie z partnerem.

Chodzić w butach - brakuje cię większej rozwagi w tym, co robisz.

Buty na obcasie - romantyczne chwile ze swoją drugą połówką.

fot. sxc.hu/photo/1340062 , getwired
Znaczenia popularnych senników:
Sennik staropolski:
- nieśmiałość
Interpretacje internautów:

Ubiór w snach to symbol stanu społecznego oraz naszego samopoczucia względem innych. Mówi o tym, za kogo uchodzimy lub chcemy uchodzić w społeczeństwie. Ubierać się w coś, to inaczej informować – kim jestem i jaki jestem. Ciało jest społecznie neutralne, zaś ubranie wskazuje na stan posiadania, wyznawane wartości, przekonania czy wiarę danej osoby.
But ubiera stopę, która jest częścią ciała skierowanego w stronę wartości materialnych takich jak bogactwo, jakość, bezpieczeństwo i dostatek. Mówi o naszej zdolności do adaptacji i osiągania stabilizacji – materialnej, ale także uczuciowej, seksualnej czy zawodowej. Stopa to nasze korzenie, umiejętność zakorzeniania się, zaaklimatyzowania. But z kolei oznacza jakość tego bezpieczeństwa, określa stan majątkowy, status, więź ze społeczeństwem, ale także wszystko, co stałe, konkretne, pewne w naszym życiu. Może mówić także o zdolności osiągnięcia satysfakcji, szczególnie seksualnej ponieważ stopa stanowi centrum naszej egotycznej natury – dopasowane, zadbane obuwie świadczy o umiejętności wyznaczania granic ja-inny oraz zadbania o własną przyjemność, bezpieczeństwo czy satysfakcję.

Nie mieć butów/ zgubić obuwie – poczucie wyobcowania, niedopasowania, kłopoty finansowe, brak poczucia bezpieczeństwa, także uczuciowego.

Mieć ładne, wygodne buty – szacunek do samego siebie ale także poważanie społeczeństwa, poczucie dopasowania, bezpieczeństwa, stabilizacji. Może zwiastować sukces w sprawach zawodowych lub miłosnych podbojach.

Nosić stare, podarte buty – dawny projekt już nie cieszy, nie daje oparcia; koniec przedsięwzięcia, źle przemyślany pomysł, bezradność finansowa lub miłosna, wyczerpanie.

Chodzić w dziecinnych butach – niedojrzała miłość lub miłość do osoby niedojrzałej, może także mówić o infantylizmie z sprawach finansowych, materialnych.

Buty za małe – poczucie skrępowania konwenansami i zasadami, psychiczne przyduszenie, także – za mało swobody w związku.

Buty za duże – projekt przerastający twoje możliwości, zbyt duże oczekiwania co do twojej osoby, także – wyższość, dominacja osoby kochanej.

Kupować buty – dostatek, bogactwo, poczucie satysfakcji, również miłosnej.

Kupować, ale nie móc znaleźć odpowiednich – niemożność zdecydowania kim chcemy być, gdzie osiąść, przy kim osiągnąć stabilizację uczuciową.
~K.K.

Zobacz ostatnio zinterpretowane sny:
~SERA (27-04-2017r.) - śniło mi się, że wybieram na półce w lumpeksie używane buty, widziałam też mojego kolegę, który wchodził do jeziora, żeby się kąpać, stałam też w kolejce do jakiegoś wydarzenia, miałam gdzieś jechać
~Maria (25-04-2017r.) - Śniło mi się, że ubrana jestem w białej sukni na swoj ślub, w podświadomości jakby z moim mężem, wokoło pełno było znajomych, ale nie widziałam nikogo z rodziny. Zajeta byłam ubieraniem pieknych czerwonych butów, w ostatniej chwili zauważyłam swoje niepomalowane paznokcie i tu sen został przerwany
~Aniela (25-03-2017r.) - Obserwowałam jak do miasta korytarzami wpływa woda , było jej coraz więcej . Zgubiłam buty próbowałam je odnaleźć , ale mi sie nie udało . Woda odsłoniła kamienice , które były teraz ładniejsze niż przed powodzą . Obserwowałam moja koleżankę jak pływała w tej wodzie , nie była smutna , próbowała złapać jakiś materac . Nagle znalazłam sie w domu drugiej koleżanki , przed domem pływały ryby woda była czysta , nagle poziom wody zaczął rosnąć . Woda zaczęła dostawać sie do domu koleżanki , która miała pretensje ze nie dzwonię po pomoc , a ja nie mogłam znaleźć telefonu .
~Delfina (23-02-2017r.) - Widziałam w śnie babcie która nie żyje. Spałam z babcią w jednym łóżku. Uciekałam przed kimś i zgubiłam but
~Dominika (16-02-2017r.) - Byłam u mojego kochanka w domu nagle przyszła Jego żona i zaczeła krzyczeć, że mam się wynosić z mieszkania. Poszłam do przedpokoju ubrać buty. Na podłodze stało kilka par butów wszystkie były czarne i na obcasie. Ubra£am buty i wyszłam nie oglądając się za siebie. Czułam radość i ulge z tego powodu. Później pojechałam z mężem i leżałam z nim w łóżku w którym leżałam kiedyś z kochankiem. Było mi smutno.
~Anulka (15-01-2017r.) - Pokaz mody w gronie koleżanek . Nakładam sukienkę i córka podsuwa mi piękne czerwone błyszczce długie kozaczki , Wkładam nogę nie mogę włożyć wszytko w środku jest porwane , stopa się nie mieści. Proszę o druga czarna parę , z wierzchu nowe , w środku stare nie do noszenia taka samo jak za pierwszym razem . Jestem bez butów.
~Beata (17-12-2016r.) - Byłam w śród ludzi w mieście, nieoczekiwanie na ulicy pojawił się duży wściekły słoń bez kłów i zaczął biec tratując wszystkie auta. Przeskok i idę na wycieczce w plenerze, nie zbyt trudne podejście pod górkę, jakiś fort, kawiarnia, kupuje sok jabłkowy dla siebie i syna i dobre ciasto z makiem i kremem. W innym miejscu kupuję sobie buty na koturnie bardzo wygodne. Po przebudzeniu mam wrażenie, że sen jeszcze chciał trwać.
~Mariola (3-12-2016r.) - Byłam na weselu, które nie było zbyt wesołe. Miałam na sobie czarne rajstopy i czarne nowe buty. Nagle od jednego buta odpadła podeszwa. Byłam bezsilna. Za chwilę spotkałam byłego męża którego prosiłam żeby zaczął płacić alimenty. Rozmowa nie była łatwa. Znów czułam bezsilność.
~Daisy (19-10-2016r.) - Mężczyzna znajomy w czarnej koszuli miał założone fioletowe buty i miał piękne, delikatne stopy na palcach stopy pierścień z fioletowym oczkiem. Byliśmy w sali na wykładzie.
~Asia (4-09-2016r.) - Byłam sama z wizytą u rodziców w domu w którym mieszkają a jest to dom mojej babci ze strony taty. Był słoneczny dzień a ja stałam na podwórku i rozmawiałam z nimi. Rozmowa z mamą była bardzo powierzchowna, wyczuwałam wręcz fałsz z jej strony a gdy spojrzałam na ojca to zauważyłam, że robi coś na podwórzu w ziemi. Ma na sobie buty, które ostatnio podałam przez mamę dla siostry. Były ładne i nowe a ojciec zniszczył je, połamał i zmarnował w tym błocie, ale wydaje mi się, że nieświadomie.
Najciekawsze i rozszerzone interpretacje snów:

Buty: Byłam w mieście z moim synem/obecnie już dorosły/,był jeszcze kilkuletnim dzieckiem i spotkałam znajomą, która zajmowała się handlem oryginalnymi rzeczami ...
~Alina | 30 Listopad 2019, godz. 12:00r. | Buty »

Wyjście do kina: Dziś miałam sen, dziwny ale wydaję mi się, że był pełen symboli. No wiec śniło mi się, że szłam do kina z facetem z którym w życiu realnym, nie sennym, r...
~Monia | 11 Sierpnia 2015, godz. 1:54r. | Wyjście do kina »

Sen o bucie: Byłam z koleżanką na zakupach. Kupiłam tylko jeden but ,koleżanka wróciła się do sklepu po ten but. Czekając na nią zgubiłam ten jeden but. Szukając g...
~ania | 25 Grudnia 2014, godz. 17:29r. | Sen o bucie »

Ocena: 4.23 6 (głosów: 9)
Podobne sny: Kieszeń, Mundur, Płaszcz, Torebka,

Najnowsze komentarze (13):
 • ~Gość (24 Kwietnia 2020, godz. 8:54)

  Ewa, miałam sen, że silownia byla w szkole podstawowej...lub przedszkolu….ciezko stwierdzic, i ze po treningu nie bylo moich uzywanych ale dosc nowych butow, czarne z klamrami, polkozaki, skorzane. Bylam bardzo zla, do tego stopnia, ze kazalam nauczycielce aby spisala liste obecnych dzieci, ktore mogly mi te buty zabrac...ale w glebi duszy podejrzewalam jakas zazdrosna kobiete...matke czyjegos dziecka byc moze...calkiem mi nieznana….Dziwne jest to, ze mocno chcialam te buty odzyskac...
 • ~Gość (28 Marca 2020, godz. 6:49)

  Śnił mi się mąż w moich sandałkach na wysokim obcasie, przebrany za kobietę, w peruce bląd.
 • ~Gość (3 Października 2019, godz. 17:26)

  Śnił mi się ex kochanek,ale bez twarzy, w jasno brązowych podniszczonych butach. Ignorował moja osobę.
 • ~Gość (24 Września 2018, godz. 17:12)

  Dwa prawe lub lewe buty . Co znaczą?
 • ~Sysia (5 Marca 2018, godz. 7:01)

  Śniła mi się moja nieżyjąca Babcia.Pojechałam ją odwiedzić.Siedziała na schodach.Potem pomagałam jej założyć buty.
 • ~magdalena (24 Lutego 2018, godz. 7:12)

  Śniło mi się, że mam iść w pokazie mody, jest próba, ja mam ze sobą swoje stare wygodne szpilki, które okazują się był za duże. Musze je wypychać chusteczką i założyć skarpetki, żeby mi nie spadły, ale jakby staja się coraz większe. Potem szybko wracam do domu i przynoszę na próbę swoje czarne szpilki, które od zawsze są na mnie za duże. Znów staram się je wypchać i chodzę chwiejnie. Potem niepewna oczekuje na pokaz, pochłonięta myślami, że but może mi spać z nogi - sen się kończy.
 • ~Ela (22 Grudnia 2017, godz. 20:11)

  We śnie widziałam zmarłą 3 lata temu siostrę mojego męża (też nie żyje). Głównie widziałam jej czarne buty. Były one nowe, mocne,na obcasie. Na wierzchu miały złotą,ażurową siateczkę w jakieś wzorki. W życiu byłam z nią w "obojętno-dobrych" stosunkach. Obudziłam się trochę z lękiem, że może po kogoś przyszła.
 • ~Mariusz (16 Października 2017, godz. 7:17)

  Nie wiem jakim cudem ale schodzac po schodach na dol zauwazylem ze mam dwa rozne buty. Jeden na prawej nodze stary a na lewej nowy i dotego jeszcze ubrudzony w blocie, wiec zaczalem go czyscic(dodam ze byly to buty do pracy). Wtedy to sie obudzilem.
 • ~eli (1 Października 2017, godz. 0:09)

  Byłam w przedszkolu na przedstawieniu u dziecka. Wszyscy musieli zdjąć buty. Po zakończeniu moich butów nie było... wszędzie ich szukałam i doszłam do wniosku że ktoś je ukradł. Były stare.
 • ~Marcelina (17 Września 2017, godz. 11:45)

  Śniło mi się, że znajoma miała ogromną ilość butów na sprzedaż. Chciałam kupić lecz te które mi się najbardziej podobały były za duże. Wszystkie. Nie dobrałam żadnych i sen tak sie urwał...
 • ~Ciastek (16 Września 2017, godz. 9:58)

  Byłam ze swoim partnerem na jakims przyjęciu. On ciągle zerkał na inną kobietę. Ja się zdenerwowałam i chciałam wyjść. W przedpokoju założyłam jednego czarnego buta na obcasie ale nie moglam znaleźć drugiego. Przymierzałam inne podobne ale żaden nie był mój. Potem znalazłam go w starym magazynie u mojej babci.
 • ~maria (6 Stycznia 2016, godz. 6:45)

  miałam sen, jechałam autem z synem najmłodszym. Wysiedliśmy i gdy wróciliśmy, nie było auta, syn miał kluczyki. Domyśliłam się, że to były mąż ukradł, byliśmy w jakimś domu ,tam było pełno kobiet, gotowały poczęstunek. A ja chciałam włożyć kozaki, ktoś pochwalił że takie ładne. Wkładając rozerwałam cholewkę jakby była z papieru. Byłam przerażona, szukałam czyiś butów, nie było. Nagle patrze na stopy, mam półbuty -podobały mi się ,iż synem miałam udać się na policje zgłosić kradzież auta .
 • ~mala (21 Grudnia 2015, godz. 16:29)

  śnił mi się tata, który czyścił moje stare buty sportowe, co to znaczy?
Opisz swój sen lub dodaj komentarz »


Znajdź symbol w senniku

System interpretacji snów

Ostatnie komentarze

 • Pogrzeb Śnił mi się tata, który naprawdę nie żyje już 11 lat. Sen był o tym, że umarł i przygotowa...
 • Kot Śniło mi się nad samym ranem, że ruszyłam na poszukiwanie kota z moją dawna, licealną przyjac...
 • Świeca Kupować ciemne świece....
O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2021 - DobrySennik.pl