» Przejdź do Menu «
DobrySennik.pl » Horoskop » Horoskop celtycki

Horoskop celtycki

Horoskop celtycki

Horoskop celtycki obejmuje 22 znaki zodiaku - drzewa. Jego twórcami są najprawdopodobniej druidzi, czyli starożytni kapłani celtyccy, których życie było bardzo związane z naturą. Posiadali oni dużą wiedzę na temat drzew oraz ich właściwości. Nie od dziś wiadomo, że człowiek najlepiej odpoczywa na łonie natury. Spacer po lesie i obcowanie z drzewami, nie tylko koi nerwy i pozwala się wyciszyć, ale również poprawia nasze zdrowie. W końcu las jest naturalnym środowiskiem dla człowieka. Nasi przodkowie przecież tysiące lat żyli w lasach. Zatem nie dziwi fakt, że obecnie również chętnie spędzamy wolny czas spacerując wśród drzew. Druidzi uważali, że każdy człowiek posiada swojego opiekuna w postaci drzewa. Zebrali zatem zbiór cech osobowości człowieka, jego predyspozycje oraz słabości i przyporządkowali do nich poszczególne gatunki drzew, odznaczające się takimi samymi przymiotami. Sprawdź, jakim jesteś celtyckim znakiem zodiaku i jakie drzewo jest Twoim patronem?

Data urodzenia:

JODŁA: 2-11.01 oraz 5-14.07

Jodły są szlachetne i dumne. W końcu drzewa te są jednymi z najchętniej wybieranych jako drzewka bożonarodzeniowe. Zatem samo to już wskazuje na pewną elegancję i dostojność osób, które mają jodłę za swojego opiekuna. Jodły dużą wagę przywiązują do swojego wizerunku i wyglądu zewnętrznego. Lubią ładnie się ubierać. Nie żałują sobie dodatków w postaci biżuterii. Choć wśród nich zdarzają się osoby wybierające bardziej stonowany styl ubioru. Jodły są najczęściej małomówne, ale bardzo inteligentne. Gdy już się odezwą, to łatwo można dostrzec ich silną osobowość. Czasami mogą zachowywać się nieco egoistycznie. Łatwo zmieniają swoje zdanie. Posiadają analityczny umysł. W pracy uchodzą za odpowiedzialnych, pracowitych i samodzielnych pracowników. Osoby te są bardzo ambitne, dążą do rozwoju kariery, ale również bardzo cenią sobie życie rodzinne. Lubią rozmyślać, mają skłonności do refleksji i chętnie podejmują nowe wyzwania. Są powściągliwe w wyrażaniu uczuć, dlatego mogą uchodzić za szorstkie, a mimo tego są bardzo kochliwe.
 

WIĄZ: 12-24.01 oraz 15–25.07

Osoby spod tego znaku są spokojne, opanowane, prostolinijne i pełne wdzięku. Najczęściej budzą zaufanie. To realiści, którzy podchodzą do życia z dużym dystansem. Wymagają dużo zarówno od siebie, jak i od innych. Cechuje ich uczciwość oraz duże poczucie humoru. Gdy są w związku, to dla swojej drugiej połówki stanowią mocne oparcie, jednak czasami mogą zachowywać się nieco despotycznie. Są wierne, a rodzina jest dla nich bardzo ważna. Dobrze odnajdują w pracach zespołowych. Są dobrymi organizatorami i obserwatorami. Współpracownicy chętnie darzą ich uznaniem i szacunkiem. Wiele z nich ma zamiłowanie do rękodzieła. Często osoby te mają zdolności manualne i plastyczne. Wiązy odbierane są przez ludzi jako osoby ciepłe, niezwykle sympatyczne. Dlatego też przyciągają do siebie ludzi. Zazwyczaj mają wielu przyjaciół i znajomych. Doskonale będą czuły się w roli nauczyciela oraz opiekuna.
 

CYPRYS: 25.01–3.02 oraz 26.07-4.08

Cyprysy wyróżniają się regularnymi rysami twarzy oraz mocną zwartą sylwetką. Są bardzo zręczne fizycznie oraz cieszą się dobrym zdrowiem. Zazwyczaj są to ludzie skromni i odporni na stres. Ich styl ubierania charakteryzuje się prostotą. Osoby te bardzo lubią przebywać wśród natury. Zupełnie nie zależy im na sławie, czy gonitwie za karierą i pieniądzem. Preferują skromne życie. Nie imponuje im materializm i przepych. W życiu kierują się zasadami, dlatego też wysoko cenią sobie lojalność oraz wierność. Nie lubią pokazywać swoich uczuć, również tyczy się to ich partnera, przy którym zachowują się dosyć powściągliwie. Cyprysy, jeśli nie są otoczone ludźmi, czują się samotne. Na szczęście ludzie chętnie przebywają w ich towarzystwie, gdyż bije od nich wewnętrzne ciepło. Jeśli osoba spod tego znaku znajdzie swoją miłość, to jest jej wierna, choć czasami może przejawiać gwałtowność w swoich uczuciach.

 

TOPOLA: 4-8.02 oraz 5-13.08

Topole z dużym dystansem podchodzą do życia, natomiast są również bardzo niespokojne o przyszłość. Takiej osobie ciągle towarzyszy jakiś lęk i obawy o codzienne życie, które traktuje jako coś bardzo kruchego, co może w każdej chwili się rozsypać. Topola nie lubi samotności, choć ciężko jest odnaleźć się jej w związku, gdyż bardzo sobie ceni swoją niezależność. Jest bardzo wrażliwa, łatwo można ją zranić. Czasami bywa opryskliwa, ale jest to jedynie jej maska przed wrażliwym wnętrzem. Choć wiele rzeczy mocno przeżywa, to jednak nie da po sobie poznać, że cierpi. Jest osobą uległą, często o niskim poczuciu własnej wartości. Boi się starości, dlatego bardzo dba o siebie, by zachować jak najdłużej witalność i młody wygląd. Nie należy do osób, które szczególnie dbają o dobra materialne, ale ważna jest dla niej praca. Jest dobrze zorganizowana i z łatwością radzi sobie z nawet z trudnymi obowiązkami. Topola jest gotowa do poświęceń w imię wyższego dobra i też w takich zajęciach najlepiej się odnajduje.
 

CEDR: 9-18.02 oraz 14-23.08

To osoby bardzo energiczne i nie boją się podejmowania nowych wyzwań. Cedr jest ambitny, inteligentny i pewny siebie, dlatego też w życiu zawodowym odnosi duże sukcesy. Konsekwentnie dąży do realizacji swoich celów. Lubi być podziwiana i stać w centrum uwagi. Cedry wyróżniają się dużym poczuciem humoru. Są optymistami. Dobrze czują się w roli osoby zarządzającej. Czasami mogą długo szukać swojej drugiej połówki. Dzieje się tak, ponieważ chcą się upewnić, że będzie to osoba na całe życie.

SOSNA: 19-28.02 oraz 24.08-2.09

Sosny to esteci, cenią sobie otaczające je piękno. Lubią rzeczy ładne i efektowne. Mają w sobie dużo wdzięku i chętnie dbają o swój wygląd. Szczególnie kobiety sosny spędzają dużo czasu przed lustrem. Osoby spod tego znaku są ciekawe świata, lubią poznawać ludzi i zdobywać nowe doświadczenia. Sosny mają umiejętności zarządzania, planowania i nie poddają się niepowodzeniom. Dzięki dobrej organizacji, w pracy sumiennie wykonują powierzone im obowiązki. Choć na pierwszy rzut oka osoby te mogą wydawać się dosyć delikatne, to jednak w życiu działają z odwagą i determinacją. Sosny wiedzą, czego chcą. Często odnoszą sukcesy w życiu zawodowym. Są impulsywne, niezależne i uczuciowe. W miłości bywają niestabilne i często zmieniają swoich partnerów. 

WIERZBA: 1-10.03 oraz 3-12.09

Wierzby to osoby bardzo wrażliwe i delikatne. Łatwo je zdenerwować, nawet najbardziej błahymi rzeczami. Wierzbie trudno jest zapanować nad swoimi zmiennymi nastrojami. Raz jest bardzo towarzyska, a innym razem popada w melancholię. Jest romantyczna i uczuciowa. W sprawach uczuciowych wykazuje niezdecydowanie. I choć marzy o wielkiej miłości, to zazwyczaj oczekuje, że to inni będą zabiegać o jej względy. Od swojego związku wymaga ciągłych emocji, nie może on być monotonny. Wierzby w życiu kierują się intuicją, która zazwyczaj je nie zawodzi. Często mają niską samoocenę i nie wierzą we własne możliwości. Osoby spod tego znaku są również uzdolnione artystycznie i mają bujną wyobraźnię. 

LIPA: 11-20.03 oraz 13-22.09

Osoby spod tego znaku to zazwyczaj pesymiści, którzy do wszystkiego podchodzą raczej sceptycznie. Mają skłonność do nadmiernego lenistwa. Zazwyczaj nie są szczególnie ambitne, ale zadowalają się tym, co mają. Z natury są urokliwe i spokojne. Ich mocną stroną jest inteligencja, pomysłowość i dokładność. Mają różne talenty i umiejętności, ale brak im zapału i wytrwałości, aby je rozwijać. Lipy często mają dużo rzeczy do zrealizowania, które po jakimś czasie zaczynają je nudzić. W takiej sytuacji łatwo porzucają swoje dotychczasowe plany. W sprawach miłosnych są najczęściej dosyć wybredne. Mają duże powodzenie u płci przeciwnej. Dla miłości są w stanie dużo poświęcić. Kobiety spod tego znaku bardzo dobrze radzą sobie jako matki.

 

Ocena: 5 6 (głosów: 1)
O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2023 - DobrySennik.pl