» Przejdź do Menu «
DobrySennik.pl » Tajemnice » Zdrowy tryb życia » Uzdrawianie metodą Reiki

Uzdrawianie metodą Reiki

Uzdrawianie metodą ReikiLeczenie metodą Reiki opiera się na przekazywaniu życiowej energii, która ma na celu zaprowadzić równowagę ciała, umysłu i duszy pacjenta. W tym artykule poznasz ciekawe informacje związane z leczeniem przy pomocy tej niekonwencjonalnej metody.

Słowo „Reiki” pochodzi od chińskiego określenia „lingqi”, co oznacza „duchowy wpływ”. Jest to w obecnych czasach dość popularna, niekonwencjonalna metoda leczenia za pomocą energii życiowej. Reiki nie jest żadną religią, ani filozofią – jest po prostu sztuką wykorzystania energii. Uzdrawianie metodą Reiki może nie zastąpić wizyty u lekarza, jednak powoduje znaczny szybszy powrót do zdrowia. Istnieją jednak osoby twierdzące, że ta metoda uzdrawiania pomogła im wyjść z bardzo ciężkich chorób. Nauczyciele i uzdrowiciele, którzy korzystają z metody Reiki uważają, że nie może ona zaszkodzić, a jedynym, najgorszym niepożądanym jej skutkiem jest brak osiągnięcia rezultatów.

zabieg reiki

Leczenie metodą Reiki Metoda Reiki leczy nie tylko ciało pacjenta, ale również duszę i umysł, pomagając zachować odpowiednią równowagę psycho-fizyczną. Często zdarza się, że całkowite wyleczenie opiera się również na intensywnej pracy pacjenta z samym sobą. W trakcie zabiegu wykorzystuje się siedem głównych czakr pacjenta, gdzie właśnie w tych miejscach podawana jest przez uzdrowiciela Energia Życiowa, która ma na celu przywrócić w nich równowagę i znieść wszelkie blokady, które mogą skutkować różnymi chorobami fizycznymi i psychicznymi.

czakry

Reiki opiera się na 5 uniwersalnych zasadach:

1.  Właśnie dziś nie martw się
2.  Właśnie dziś nie złość się
3.  Bądź uprzejmy dla innych
4.  Uczciwie zarabiaj na życie (albo ciężko pracuj nad sobą)
5.  Bądź wdzięczny za wszystko, co Cię spotyka.


reikiTwórcą systemu uzdrawiania duchowego Reiki jest „Mikao Usui” – buddyjski mnich. Legenda głosi, że w roku 1914 – Mikao udał się na górę Kurama, gdzie po intensywnych 21 dniach medytacji i postu doznał objawienia, otrzymując dar uzdrawiania i poznając odpowiedzi na wiele dręczących go pytań. Legenda głosi, że po samo inicjacji Mikao Usui na górze Kurama, zaczął on uzdrawiać osoby chore. Założył również stowarzyszenie uzdrawiania duchowego, które istnieje w Japonii do dziś. Mikao opracował własne techniki i zalecenia uzdrawiania metodą Reiki, którą sposał w podręczniku „Usi ReiKi Hikkei”. Podobno do dnia swojej śmieci, przekazał wiedzę Reiki liczbie ponad 2000 osób. Istnieje również teoria mówiąca, że metoda Reiki istniała już dużo wcześniej, jednak dopiero Mikao Usui przywrócił o niej pamięć.

 

Nauczanie metody Reiki
Umiejętność leczenia przy pomocy metody Reiki opiera się na trzech inicjacjach, które prowadzą kandydata do stopnia mistrzowskiego operowania tą metodą.

1. Pierwsza inicjacja ma na celu przystosowanie systemu energicznego kandydata, do możliwości posługiwania się energią Reiki. Nauczyciel przekazuje również podstawową wiedzę dotyczącą działania, wykorzystywania tej energii oraz objaśnia techniki uzdrawiania.

2. Druga inicjacja następuje co najmniej kilka miesięcy po pierwszej inicjacji. Mistrz przekazuje swojemu uczniowi trzy specjalne symbole (gesty), które mają na celu ukierunkować i zmodyfikować działanie energii Reiki tak, aby podnieść jej skuteczność. Za pomocą tych symboli, uczeń może już działać nie tylko na ciało pacjenta, ale również na sferę mentalną. Zabieg uzdrawiania metodą Reiki wykonywany przez ucznia powinien po drugiej inicjacji znacznie skuteczniejszy.

3. Trzecia inicjacja jest inicjacją mistrzowskiego stopnia. Kandydat poznaje ostatnie symbole, które podwyższają jego umiejętność uzdrawiania do najwyższego poziomu oraz dają możliwość inicjowania innych osób w metodę Reiki.

Źródła:
- wikipedia.org
- wiedza własna
- fot. wikipedia.org
- fot. sxc.hu / fresh-m
Ocena: 4.72 6 (głosów: 18)
Autor: | Dodano: 17 Listopad 2012, godz. 10:27 | Odsłon (9265)

Podobne artykuły z kategorii "Zdrowy tryb życia":

Dodaj komentarz »


Ostatnie komentarze

O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2021 - DobrySennik.pl