» Przejdź do Menu «
DobrySennik.pl » Tajemnice » Samouzdrawianie » Uzdrawiająca energia ziemi

Uzdrawiająca energia ziemi

Uzdrawiająca energia ziemiOd niepamiętnych lat wierzono, że przyroda ma duży wpływ na poprawę Naszego stanu zdrowia. Samo przebywanie na łonie natury działa na nas kojąco i odprężająco. Poznamy tutaj jedną z metod, dzięki której będziemy mogli wykorzystać uzdrawiającą energię ziemi na poprawę Naszego stanu zdrowia.

Szamanka Kiesha Crowther uważająca się za jedną z 12 opiekunek ziemi zaprezentowała ciekawy sposób samouzdrawiania, który polega na łączeniu się z energią życiową Matki Ziemi. Metoda ta korzystnie działa na Nasze zdrowie. Pomaga zlikwidować zaburzenia emocjonalne, przynosząc ukojenie i spokój. Otwiera nas również na swobodniejszy przepływ energii, harmonizując pracę naszych czakr. Poniższe ćwiczenie możesz wykonywać kilka razy dziennie. Ważne jest również to, aby wykonywać je w skupieniu i ciszy.

Stań gołymi stopami na ziemi (możesz to zrobić nawet w pomieszczeniu). Zamknij oczy i skup się, jak pod wpływem wdechu pod Twoimi stopami wpływa zielona, uzdrawiająca energia wprost od Matki Ziemi, która idzie przez Twoje stopy, aż do kolan. Poczuj jak energia ta działa kojąco na każdą komórkę Twojego ciała. Wizualizuj sobie jej cudowne, uzdrawiające działanie. Następnie robiąc wydech wyobrażaj sobie, że wypuszczasz powietrze w dół przez stopy wyobrażając sobie tym samym, że kierujesz tą energię w dół, czując jak przepływa od kolan w dół.

W drugim kroku spróbuj wykonać to samo, ale tym razem kieruj energię do podstawy miednicy (czakra podstawy), wyobrażając sobie, że uzdrawiająca, zielona energia wypełnia to miejsce, dając uczucie ciepła, bądź mrowienia. Wydychamy powietrze w dół od czakry podstawy, czując tym samym, jak spływająca energia przechodzi stopniowo przez nasze nogi w dół, aż całkowicie ulotni się pod nami.

W trzecim kroku wizualizuj sobie, jak zielona energia zdrowia idzie od twoich stóp przy wdechu, aż do okolicy tuż pod pępkiem (czakra druga), czując jak wypełnia te miejsce. Następnie podczas wydechu opuszcza Twoje ciało w dół od pępka, przechodząc przez każdą komórkę ciała, a następnie tak samo schodząc stopami, aż do ziemi.

W kolejnych krokach robimy tak samo z kolejnymi czakrami znajdujących się jeszcze w: okolicy splotu słonecznego, klatki piersiowej (serca), gardła, łuku brwiowego i w okolicy czubka głowy.


Regularne wykonywanie tego ćwiczenia powinno wpłynąć korzystnie na Twoje samopoczucie i zdrowie.

Źródła:
- "Plemię wielu kolorów" – Kiesha Crowther
- fot. wikipedia.org
- fot. youtube.com
Ocena: 4.13 6 (głosów: 14)
Autor: | Dodano: 2 Listopad 2012, godz. 10:18 | Odsłon (8306)

Podobne artykuły z kategorii "Samouzdrawianie":

Dodaj komentarz »


Ostatnie komentarze

O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2021 - DobrySennik.pl