» Przejdź do Menu «
DobrySennik.pl » Tajemnice » Rozwój duchowy » Widzenie aury

Widzenie aury

Widzenie auryAura jest emanacją ciała eterycznego, niewidzialnym polem energetycznym, jak również manifestacją sił witalnych. To zmienne pole biologiczne otaczające istoty żywe, a nawet przedmioty, które przybiega charakterystyczny kształt i kolor. Określenie jego stanu pozwala nam zdiagnozować zaburzenia w Naszym organizmie i podatność na choroby – zarówno fizyczne, jak i psychiczne.

Aura jest emanacją ciała eterycznego, niewidzialnym polem energetycznym, jak również manifestacją sił witalnych. To zmienne pole biologiczne otaczające istoty żywe, a nawet przedmioty, które przybiega charakterystyczny kształt i kolor. Określenie jego stanu pozwala nam zdiagnozować zaburzenia w Naszym organizmie i podatność na choroby – zarówno fizyczne, jak i psychiczne.

Widzenie aury jest niezwykle przydatne dla osób, które zajmują się leczeniem ludzi, jak również biznesmenom, mającym stały kontakt z ludźmi. Dostrzegając aurę możemy poznać niefizyczne odzwierciedlenie człowieka. Aura pozwala nam również rozpoznać osoby dobre i złe – możemy zatem przykładowo w porę uniknąć zamachu, rozpoznając prawdopodobnego terrorystę, czy odrzucić propozycję nieuczciwego przedsiębiorcy.

Część z nas nie jest w stanie zaobserwować zmian pola energetycznego. Potrafimy jednak odbierać przy pomocny pięciu zmysłów nawet milion informacji na sekundę. Tylko około siedem dochodzi do naszej świadomości, gdyż reszta jest za słaba, aby się do niej przebić – są to tzw. „Bodźce podprogowe”. Mimo, że nie jesteśmy w stanie odbierać tych „bodźców podprogowych”, to możemy jednak wytrenować taką umiejętność, która pozwoli nam ich rejestrowanie i wykorzystywanie, przy pomocy odpowiedniej koncentracji. Każdy z nas może nauczyć się tej umiejętności, jednak nie obejdzie się bez wielu treningów i samozaparcia.   

Obserwacja aury najczęściej pojawia się przez zmysł wzroku. Jest to najbezpieczniejsza forma dla nas, ponieważ bodźce podprogowe są przez nas najlepiej akceptowane w postaci wizualizacji, czyli obrazu aury. Widzenie kolorów raczej nie powinno nas przerazić, dlatego staje się to nawet przyjemnym zjawiskiem. Często pojawiające się barwy mogą nasz wprawić w stan zdumienia. Nie wszyscy jednak mają zdolność widzenia aury przy pomocy wzroku – część potrafi ją poczuć, usłyszeć, odczuć zapach, a nawet odczytać jej emocje. Proces wizualizacji aury jest najprzyjemniejszą metodą pracy nad poznaniem tego ciała eterycznego.

Pierwsze poważniejsze badania aury zostały udokumentowane przez dr Waltera Kilnera w latah 1900-1920 w Londynie. Problemem było dobranie odpowiedniej metody, pozwalające na precyzyjny jej pomiar, jak również rejestrację barw i kształtów. W latach 80-tych, aura stała się przedmiotem badań naukowych w Polsce. Dr Jan A. Szymański przy pomocy aparatury do rozkładu pola elektrycznego, przeprowadził badania naukowe, eksperymenty i różne obserwacje zmian zachodzących w aurze człowieka, która została poddawana energii bioenergoterapeuty. Do ciekawego wniosku doszedł również dr Szymański, który stwierdził, że wynik zmierzonego rozkład pola za pomocą specjalnych narzędzi, może być porównywalny z interpretacją osoby mającej uzdolnienia do widzenia aury. Do dzisiaj przeprowadzane są różne badania, mające na celu udokumentować fakt istnienia tego charakterystycznego biopola.

Nauka postrzegania aury nie należy do najprostszych. Wymaga ona od nas wiele pracy, która może potrzebować trochę czasu. Musimy nastroić się na lepszy odbiór informacji przy pomocy dość dobrego skupienia. Jeżeli chcemy po prostu zobaczyć niewielki zarys aury z samej ciekawości, dla zabawy, czy własnej satysfakcji, możemy to osiągnąć znacznie szybciej, gdyż osiągnięcie trwałych rezultatów wymaga od nas bardziej intensywnego treningu oraz pewnych ugruntowań na sferze emocjonalno-umysłowej. Każdy może nauczyć się widzenia aury, jednak sceptyczne nastawienie do tego zjawiska może utrudnić pracę i uniemożliwić dostrzeżenia pierwszych efektów. Pamiętajmy jednak, że wyrabiając sobie zdolność stałego widzenia aury, może zmienić się trochę Nasze postrzeganie na świat, a nawet całe Nasze życie. Odczytywanie kolorów aury z pewnością poszerzy Twoje horyzonty, pozwoli na większy odbiór piękna oraz pogłębi zainteresowanie kolorami.

 

Trening widzenia aury

Pierwsze ćwiczenie jest bardzo proste – już przy nim możemy zobaczyć pierwsze, zdumiewające efekty. Udajemy się do cichego i spokojnego miejsca z dobrym, ale nie zbyt mocnym oświetleniem i siadając wygodnie. Na tle białej ściany, próbujemy połączyć palce wskazujące swoich dłoni – wpatrując się w połączenie, bardzo wolno odsuwamy palce na kilka, a następnie kilka centymetrów. Również w tym przypadku, możemy zauważyć przezroczystą energię o lekko bielistej barwie. Możemy mieć jednak wrażenie, że podczas oddalania, energia znika, jednak z nabywanie wprawy zauważysz, że choćby przestrzeń miała kilkanaście centymetrów, to nie trudno będzie Ci dostrzec linię energii. Jeżeli chcesz – poproś znajomą osobę do tego ćwiczenia i sprawdźcie, czy również pojawia się strumień energii łączący wasze palce. To samo ćwiczenie możesz również wykonać z czterema palcami. Możesz również próbować wykonać powyższe ćwiczenia przy lekko przyciemnionym świetle.

W kolejnym ćwiczeniu trzymamy swoją dłoń ze złączonymi palcami na tle białej ściany, patrząc się w nią kilkanaście sekund. Wpatrując się przez ten czas, możemy zaobserwować, że wokół dłoni pojawia się cienka, subtelna, emanująca i przezroczysta lub bielista energia, przypominająca trochę efekt „halo”. Ważne jest, aby swoją koncentrację skierować na dłoń, a nie na ścianę.

Następnie możesz spróbować dostrzec aurę swojego całego ciała. Musisz zatem stanąć przed lustrem – najlepiej obejmującym całe ciało. Ćwiczenie przynosi największy efekt, kiedy nie ma się na sobie ubrania. Rozluźniamy się i koncentrujemy na ścianie za naszymi plecami – wymaga to od nas dość dużego skupienia. Staramy się, aby nic nas nie rozpraszało. Po krótszym, lub dłuższym czasie będziemy mogli dostrzec emanującą, rozproszoną energię, która powoli zaczyna przybierać konkretny kształt.

Trenując przy pomocy powyższych ćwiczeń, nie tylko szybko i wyraźnie zobaczysz aurę, ale również z czasem bielisto-przezroczysta energia aury, zacznie nabierać konkretne kolory. Odczytując i znając znaczenie barw, możesz zdiagnozować wszelkie zaburzenia zdrowia, a nawet odczytywać emocje i charakter różnych osób.

 

Jest to jedynie wstęp do pracy z postrzeganiem aury, który pomoże Ci rozwinąć tę zdolność. W przyszłości możesz nauczyć się bezbłędnego odczytywania stanu aury, razem z dostrzeganiem wyraźnym barw i kształtów, jednak wymaga to dość sporej pracy i czasu. Nie mniej jednak ta umiejętność może się często przydać w życiu – szczególnie osobom zajmującym się diagnozowaniem, lub leczeniem chorych.

Źródła:
- Richard Webster "Odczytywanie aury"
- http://www.bion.pl
- Wiedza własna
- Wikipedia.org
Ocena: 5.01 6 (głosów: 27)
Autor: | Dodano: 15 Września 2012, godz. 9:52 | Odsłon (22539)
Najnowsze komentarze (1):
  • ~Gość (24 Maja 2020, godz. 22:43)

    Czyli nie każdy może zobaczyć aurę, a trening niczego nie da :)
Dodaj komentarz »


Ostatnie komentarze

O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2024 - DobrySennik.pl