» Przejdź do Menu «
DobrySennik.pl » Tajemnice » Rozwój duchowy » Doskonały umysł dzięki medytacji

Doskonały umysł dzięki medytacji

Doskonały umysł dzięki medytacjiNaukowcy z Uniwersytetu Wisconsin przeprowadzili badania mózgów wśród wielu tysięcy ludzi i doszli do wniosku, że 66 letni buddyjski mnich, zachodni nauczyciel buddyzmu - Matthieu Ricard osiągnął idealny stan umysłu, który zawdzięcza regularnej medytacji.

Zamocowane na jego głowie sensory wykazały w badaniu mózgu niespotykaną wręcz ilość fal gamma, które mogą świadczyć o doskonałej pamięci, silnej koncentracji oraz niemal idealnej predyspozycji umysłu do każdej dziedziny nauki. Jego lewa kora przedczołowa (odpowiadająca za pozytywne uczucia) posiadała podwyższoną aktywność, natomiast prawa posiadała zmniejszoną aktywność - odpowiadająca za uczucia negatywne.

Jego zdaniem odpowiednio wytrenowany umysł potrafi sprawić, że człowiek stanie się szczęśliwszy i odkryje prawdziwy sens życia. Matthieu wiele lat temu wyjechał na Himalaje, aby tam zostać mnichem – przez ten czas nauczył się wchodzić w głębokie stany medytacji. Napisał on również książkę razem ze swoim ojcem „Mnich i filozof”, w której porusza temat dotyczący zasad życia w zgodzie z harmonią natury. Dochód z książki przeznacza na cele charytatywne.

Pozostałe osoby, u których stwierdzono wysoką aktywność mózgu w eksperymencie przyznały się, że regularnie praktykują medytację, poświęcając na nią po ok. 20 minut dziennie, kilka razy w tygodniu. Można zatem wywnioskować, że medytacja jest bardzo dobrą techniką samodoskonalenia, dzięki której możemy usprawnić pracę naszego mózgu, jak również sprawić, że nasze życie stanie się znacznie szczęśliwsze.

Źródła:
- http://www.geekweek.pl/oto-najszczesliwszy-czlowiek-swiata/369623/
- http://india.nydailynews.com/
- fot. sxc.hu / Kashfia
Ocena: 4.44 6 (głosów: 9)
Autor: | Dodano: 14 Listopad 2012, godz. 9:12 | Odsłon (6525)

Podobne artykuły z kategorii "Rozwój duchowy":

Najnowsze komentarze (1):
  • ~Ala (23 Lutego 2013, godz. 14:32)

    Od dawny było wiadome, że medytacja działa bardzo dobrze na nasz umysł. Każda osoba, która ją praktykuje posiada lepszą pamięć, silniejszą odporność psychiczną, większą koncentrację oraz wielką chęć życia.
Dodaj komentarz »


Ostatnie komentarze

O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2024 - DobrySennik.pl