» Przejdź do Menu «
DobrySennik.pl » Tajemnice » Magia drzew » Właściwości lecznicze drzew

Właściwości lecznicze drzew

Właściwości lecznicze drzewJuż od pradawnych czasów los ludzi i drzew był ze sobą ściśle powiązany. Drzewa od zawsze dostarczały nam schronienia przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi oraz stanowiły źródło pokarmu zarówno dla ludzi jak i zwierząt. Samo drewno jako cenny surowiec z powodzeniem było stosowane do budowy różnych narzędzi, mebli czy domów. Największym powodzeniem cieszy się drewno opałowe dostarczające ciepła i ogrzewające budynki mieszkalne. To niezwykłe rośliny, które skrywają prawdziwą magię życia.

Można powiedzieć, że drzewa miały wpływ na rozwój cywilizacji człowieka do którego nie wątpliwie przyczyniło się posiadanie umiejętności rozpalania ognia. Drzewo więc jako symbol wzrostu, siły stanowiło nieodłączny element ludzkiej egzystencji. Nasi przodkowie już od dawna przywiązywali dużą wagę do tego aby czcić przyrodę i jej zasoby poprzez pieśni i modlitwy. Ludzie głęboko wierzyli, że Bóg jako stwórca świata powinien istnieć we wszystkim co stworzył. W związku z tym człowiek oddając cześć i szacunek przyrodzie tak samo czcił Boga.

magia drzew


W wielu kulturach drzewa były odbierane jako nasi „bracia i siostry”. Istniał także pogląd,że drzewa są pewnego rodzaju pośrednikami dzięki którym człowiek może osiągnąć wyższy poziom percepcji i kontaktować się z innym wymiarem rzeczywistości. Dlatego też zachowało się wiele tradycji w których drzewa odgrywały rolę wyroczni. Świadomość ,że drzewa są żywymi istotami w których żyje Bóg spowodowała,że wiele drzew było ochronionych oraz kultywowanych jako miejsca święte. Najstarsze praktyki religijne były odprawiane w otoczeniu świętych drzew. Tak było np. w starożytnym Egipcie, jednak gdy religia antyczna zaczęła przemijać przestano zwracać uwagę na świętość drzew i wycinano je na opał oraz w celach budowlanych. Obecnie wzrost liczby ludności na ziemi oraz rozwój rolnictwa przyczynił się do zwiększonej wycinki lasów. Tym samym ludzie powoli zatracają świadomość odnośnie wszelkich wartości i korzyści jak dają nam drzewa.

Warto pamiętać, że oprócz drewna, które jest doskonałym surowcem budowlanym, drzewa posiadają inne cenne zastosowania. Nie tylko dostarczają nam pożywienia, ale ze względu na zawarte w nich substancje i minerały korzystnie wpływają na nasze samopoczucie jak również zdrowie. Drzewa można uznać za pewnego rodzaju bioterapeutów gdyż tak jak oni dzięki zawartej w nich energii mogą leczyć. Zauważmy, że sam spacer po lesie wpływa na nas odprężająco i relaksująco oraz poprawia nam samopoczucie. Drzewa są bardzo hojne w rozdawaniu swojej energii dlatego będąc w lesie warto przytulić się do jakiegoś drzewa by naładować się jego energią. Poniżej opisanych zostało kilka przykładów drzew wraz z krótką charakterystyką i właściwościami uzdrawiającymi oraz ich działaniem na różne dolegliwości i choroby.

Źródła:
- F. Hageneder "Magia drzew",
- M. Himmel, "Drzewa pomagają leczyć"
- fot. flickr.com / ralph and jenny
- fot. sxc.hu / Krappweis
Ocena: 4.62 6 (głosów: 21)
Autor: | Dodano: 16 Września 2012, godz. 11:52 | Odsłon (2883)

Podobne artykuły z kategorii "Magia drzew":

Dodaj komentarz »


Ostatnie komentarze

O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2021 - DobrySennik.pl