» Przejdź do Menu «
DobrySennik.pl » Tajemnice » Magia drzew » Wierzba biała

Wierzba biała

Wierzba białaKwitnie od kwietnia do maja i występuje w całej Europie. Jako dorosłe drzewo wierzba biała inaczej pospolita może sięgać 25-30 metrów. Kora drzewa może posiadać niewielkie siateczkowate rysy. Liście wierzby są lancetowate o długości do 12 cm oraz biało owłosione od spodu . Ich brzeg natomiast jest gładko piłkowany. Jeżeli chodzi o pokrój wierzby to ma on formę owalną bądź kulistą. Wiek jaki może osiągnąć wierzba biała to około 100 lat.

Oprócz celów dekoracyjnych, wierzba jest stosowana w celu ochrony brzegów rzek. Drzewo to dzięki swoim naturalnym właściwością oczyszczania wody i jest chętnie stosowane w gospodarce ekologicznej. Już w dawnych czasach witka wierzby była uważana za magiczną gałązkę. Taka potrójnie skręcona pętla z wierzbowej witki nosiła nazwę „wyd” i wieszano ją na szyi skazańca. W wierzeniach ludowych wierzba jest drzewem czarownic i upiorów ,ale także miejscem gdzie występują elfy i wróżki. Dlatego też drzewo to jest uważane za pewnego rodzaju sędzię który stoi pomiędzy światem podziemnym, a ziemią. Wierzba emanuje smutkiem i melancholią który odczuwają wrażliwi ludzie.

Działanie uzdrawiające tego drzewa jest głownie uspokajające. Korzystnie wpływa na ludzi którzy są oziębli, negatywnie nastawieni do świata, przepełnieni nienawiścią, rozdrażnieni czy niezadowoleni. U ludzi ze stabilnym charakterem wierzba może pobudzać zdolność do jasnowidzenia. Korzystnie na zdrowie wpływają również kąpiele i picie wody która jest namagnetyzowana energią wierzby. Wpływa ona pomocniczo przy gorączce,czerwonce oraz wszelkich chorobach układu pokarmowego. Łagodzi dolegliwości menstruacyjne jak również jest pomocna w problemach ze wzrokiem. Płukanie gardła taką namagnetyzowaną wodą łagodzi zapalnie gardła i migdałków oraz krwawienie z dziąseł. Energia przekazywana za pomocą palców lub witki trzymanej w namagnetyzowanych dłoniach wspiera leczenie wrzodów i ran. Warto dodać,że kwas salicylowy który spotykamy w aspirynach ,po raz pierwszy został wyizolowany z kory wierzbowej, a sama esencja wierzby białej działa pogłębiająco na świadomość jaźni wewnętrznych oraz oczyszcza na poziomie duchowym.

Źródła:
- F. Hageneder, "Magia drzew",
- M. Himmel, "Drzewa pomagają leczyć".
- fot. sxc.hu / beatlemac
Ocena: 3.2 6 (głosów: 10)
Autor: | Dodano: 16 Września 2012, godz. 12:05 | Odsłon (4455)

Podobne artykuły z kategorii "Magia drzew":

Dodaj komentarz »


Ostatnie komentarze

O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2024 - DobrySennik.pl