» Przejdź do Menu «
DobrySennik.pl » Tajemnice » Czakry » Czakra czwarta - serca

Czakra czwarta - serca

Czakra czwarta - sercaCzwarta czakra (Anahata) jest umiejscowiona w sercu i posiada barwę zieloną (niekiedy żółtą) . Już sama ta lokalizacja nasuwa myśl, że jest ona związana jest z uczuciami. Zadaniem tej czakry jest otwarcie serca na miłość, doświadczanie jej jak i dzielenie nią z innymi. Nawet jeśli zabrzmi to zbyt banalnie to jednak miłość ma wielką moc i jest największą siłą wszechświata. Im więcej jej mamy w sobie, tym więcej szczęścia i bogactw jesteśmy w stanie przyciągać.

    Nie od dzisiaj wiadomo, że od ludzi zakochanych, wypełnionych miłością bije pewien magnetyzm. My sami również wolimy otaczać się wesołymi i radosnymi ludźmi, gdyż w ich towarzystwie czujemy się dobrze . Zatem radość życie i optymizm  który od nich bije powoduje, że pozytywne emocje także i nam się udzielają.


    czakra sercaRównowaga na poziomie czwartej czakry wskazuje, że człowiek żyje w harmonii ze sobą i swoim otoczeniem. Świat jawi mu się jako beztroski, radosny, pozbawiony wszelkich zmartwień. Taka osoba w pełni akceptuje siebie. Jest to bardzo ważne gdyż jeśli zaakceptujemy siebie ze swoimi wadami i niedoskonałościami wówczas będziemy w stanie dzielić się miłością z innymi. Istotne jest także czerpanie przyjemności z prostych rzeczy. Cieszą nas choćby najmniejsze gesty sympatii, potrafimy w pełni zaakceptować ludzi których spotykamy na swojej drodze oraz ofiarujemy im miłość nie oczekując żadnej zapłaty. W celu podniesienia równowagi tej czakry, można nosić przy sobie kwarc różowy, który pomaga wprowadzić ją w stan harmonii.


    Wraz z czwartą czakrą budzi się w nas uczucie współczucia. Dostrzegamy potrzeby i problemy innych oraz stajemy się wyczuleni na krzywdę drugiego człowieka. Czwarta czakra skupia się na doświadczaniu radości pod różnymi postaciami, czy to będzie radość z pomocy biedniejszemu czy radość z samego z siebie. Pamiętajmy, że im częściej znajdujemy się w stanie harmonii, tym więcej harmonijnych zdarzeń doświadczamy. Dlatego też przy równowadze czakry serca omijają nas kłopoty oraz trudne, kłopotliwe sytuacje. Z radością patrzymy na świat który tą samą radością nam się odpłaca. Z poziomu czwartej czakry nasze relacje z ludźmi są oparte na miłości i zrozumieniu. Akceptujemy rodzinę, przyjaciół, znajomych takimi jacy są . Nie patrzymy na nich przez pryzmat tego czy pasują do naszego obecnego życia tylko odczuwamy radość z możliwości przebywania z nimi.


    W przypadku braku równowagi w kwestii miłości doskwiera nam samotność oraz trudności z radzeniem sobie z uczuciami. Głównym powodem za ten stan rzeczy uważa się sentymentalizm. Przypomnijmy sobie jak trudno nam oddzielić sprawy życia zawodowego gdy mamy złamane serce. Przy okazji swoje problemy i negatywne emocje zrzucamy na innych ludzi. Tak więc wszelkie uzależnienia od drugiego człowieka czy tkwienie w nieszczęśliwym związku to przykłady wskazujące na brak harmonii w czakrze serca. Taka miłość wyraża się raczej potrzebą bycia z kimś niż bezwarunkowym uczuciem. Istotną również kwestią dotycząca miłości jest branie i dawanie. Pamiętamy stwierdzenie, że lepiej dawać niż brać. Nie jest to do końca prawda , gdyż ciągłe dawanie miłości bez jej przyjmowania może sprawić, że się wypalimy. Dlatego ważne jest ''uzupełnianie'' i pielęgnowanie w sobie energii miłości.


    Brak równowagi czwartej czakry to też uleganie drugiej osobie. Objawia się to tym ,że czasami wolimy zrobić coś wbrew sobie niż zranić czyjeś uczucia. Warto zaznaczyć ,że gdy w czakrze występuje dysharmonia energii trudno jest nam doświadczać miłości. W związku z tym  doświadczamy negatywnych emocji które dodatkowo może potęgować świadomość cierpienia  które istnieje w świecie. Musimy tutaj pamiętać ,że zamartwiając się o innych wysyłamy im jednocześnie naszą negatywną energię. O wiele lepiej jest nie przywiązywać się zbytnio do zdarzeń które wywołują u nas cierpienie. Powinniśmy pozwolić ,aby negatywne uczucie  przeminęło ponieważ tkwienie ciągle w negatywnych emocjach nie pozwala nam cieszyć się życiem i iść do przodu. Zamiast martwić się o kogoś i obarczać go naszymi negatywnymi myślami o wiele lepiej jest pomyśleć coś pozytywnego, wysłać mu radosną myśl. W ten sposób wysyłamy tej osobie dobrą energię, a przy tym sami możemy się uwolnić się od od dręczących nas obaw.

   Widzimy zatem jak ważne jest  dążenie do utrzymania równowagi na poziomie miłości.  Równowaga czakry serca pozwoli nam dostrzegać radość w najprostszych czynnościach życiowych. Dzięki wewnętrznej harmonii z łatwością będziemy mogli stawiać czoło przeciwnością losowym i cieszyć się każdą chwilą życia. Źródło energii serca jest nieskończone i tylko od nas samych zależy jak tą energią pokierujemy. Gdy otworzymy serce na miłość w naturalny sposób będziemy doświadczać na każdym kroku miłości. Dodatkowo łatwo będziemy mogli zauważyć jak dzięki nam inni będą się otwierać na tą energię . Miłość ma wielką moc!

Źródła:
- "Czakry od podstaw" D.Pond
- "Kurs parapsychologiczny" J.Friedlander, G.Hemsher
- Wikipedia.org (w tym zdjęcie czakry)
- Wiedza własna
Ocena: 4.4 6 (głosów: 10)
Autor: | Dodano: 6 Października 2013, godz. 10:29 | Odsłon (9835)
Dodaj komentarz »


Ostatnie komentarze

O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2023 - DobrySennik.pl