» Przejdź do Menu «
DobrySennik.pl » Tajemnice » Ciekawostki » Rośliny przynoszące szczęście

Rośliny przynoszące szczęście

Rośliny przynoszące szczęścieZazwyczaj, jeśli chodzi o rośliny przynoszące szczęście, to pierwszą naszą myślą jest czterolistna koniczyna. Kojarzona z dobrobytem i obfitością, rzeczywiście niełatwo daje się znaleźć. Dlatego, jeśli już pojawi się w zasięgu wzroku, radość z jej znalezienia jest bardzo duża. Przeważnie znalezioną czterolistną koniczynę zasuszamy i chowamy do portfela, aby przyciągała do nas bogactwo.

Warto wiedzieć, że czterolistna koniczyna, nie jest jedyną rośliną, która przynosi szczęście swojemu znalazcy. Wśród rośliny doniczkowych trzymanych w domach również znajdują się bardzo ciekawe okazy, które przynoszą powodzenie w różnych sferach życiowych.
 
Zgodnie z zasadami feng shui rośliny wytwarzają energię, która wpływa nie tylko na najbliższe otoczenie, ale również na nas. Należałoby więc umieścić w swojej przestrzeni takie rośliny, których energia będzie dla nas pozytywna. Przyjrzyjmy się więc kilku przykładom roślin, których „magiczne” właściwości powinny dobrze oddziaływać na nas, jak i na nasz dom.
 

Rośliny przynoszące szczęście

 

Drzewko szczęścia – grubosz drzewiasty

To jedna z najbardziej znanych roślin doniczkowych przynosząca szczęście. Z angielskiego nazywany „money tree”, jak sama nazwa wskazuje, ma zapewnić obfitość finansową. Często jest elementem dekoracyjnym biur czy gabinetów. Dodatkowo ten sukulent posiada owalne liście, które według feng shui chronią mieszkanie przed negatywną energią. Drzewka szczęścia wpływają również uspokajająco na osoby przebywające w ich otoczeniu. Pozwalają im się zrelaksować i wyciszyć.

 

Sansevieria (wężownica)

Nie tylko doskonale oczyszcza powietrze z toksycznych substancji, ale również przypisuje się jej właściwości ochronne. Podobno chroni domowników, jak i całe mieszkanie. W krajach azjatyckich uznawana jest za symbol szczęścia i mądrości.

 

Anturium

To kwiat przynoszący szczęście w miłości. Wierzy się, że osoba obdarowana tą rośliną, odwzajemni uczucia. Stąd też wielu panów decyduje się na kupno i podarowanie go w prezencie swojej wybrance. Dodatkowo roślina ta jest bardzo efektowna, jej kwiaty przypominają swoim kształtem serce. Żywy czerwony kolor ożywi wnętrze i na pewno będzie długo cieszyć oko.

 

Skrzydłokwiat

Talizman przynoszący szczęście kobietom. Osobom samotnym pomoże w znalezieniu miłości. Na mężatki wpłynie w taki sposób, aby mogły cieszyć się udanym życiem rodzinnym. Oprócz tych „miłosnych właściwości” warto mieć go w swoim domu również ze względu na to, że doskonale oczyszcza i nawilża powietrze. Sprawdzi się więc w sypialni oraz w pomieszczeniach, w których często się przebywa.

 

Dracena Sandera - Lucky Bamboo

Ta egzotyczna roślina pochodząca z Azji, uznawana jest za symbol szczęścia. Głównie przynosi powodzenie w sferze finansowej. Oprócz tego zapewnia harmonię w domu. Wielu Azjatów kupuje tę roślinę z okazji nadejścia chińskiego Nowego Roku.

 

Magiczne rośliny w Twoim domu

Co myślisz o tych roślinach? Czy wierzysz, że rzeczywiście przynoszą szczęście? A może w Twoim mieszkaniu goszczą jeszcze inne kwiaty doniczkowe, które również mają magiczne właściwości? Jeśli tak, podziel się z nami w komentarzach.
Źródła:
fot.https://pixabay.com/pl/photos/ro%c5%9bliny-doniczkowe-ro%c5%9bliny-kwiaty-792091/
Ocena: 6 6 (głosów: 1)
Autor: | Dodano: 23 Maja 2023, godz. 13:20 | Odsłon (808)
Dodaj komentarz »


Ostatnie komentarze

O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2024 - DobrySennik.pl