» Przejdź do Menu «
DobrySennik.pl » Tajemnice » Ciekawostki » Moc ognia i świec intencyjnych – energetyczne porządki na wiosnę

Moc ognia i świec intencyjnych – energetyczne porządki na wiosnę

Moc ognia i świec intencyjnych – energetyczne porządki na wiosnęOgień, czyli jeden z czterech żywiołów od zawsze budził wiele emocji. Z jednej strony jego silna energia wzbudza strach, a z drugiej ma w sobie wiele z piękna i mistycyzmu. Nasi przodkowie już od dawien dawna czcili moc ognia, co wyraźnie podkreślano w różnych kulturach i religiach. Do dzisiaj wielu rytuałom, obrzędom i ważnym uroczystością towarzyszy ogień.

Ogień to oczyszczenie. Spala on bowiem to, co stare i przez to robi miejsce na nowy początek. Dlatego też jest symbolem zmian i narodzin. Za pomocą tego żywiołu możemy oczyścić z negatywnej energii swoją przestrzeń, domy, mieszkania, a także przedmioty. Nadchodząca wiosna jest doskonałym momentem do takich energetycznych porządków, a najprościej zacząć je od zapalenia świecy.

Istnieje wiele magicznych rytuałów z wykorzystaniem świec będących nośnikiem ognia. Dzięki nim możemy połączyć się z ogniem i przekazać mu nasze intencje, które jednocześnie nadadzą świecy moc. Najczęściej zapala się białą świecę, gdyż jest uniwersalna. Istnieją natomiast pewne rytuały, przy których wykonywaniu nadmiar białej parafiny może być blokadą do osiągnięcia danego celu. W takim przypadku warto sięgnąć po kolorowe świece, które wykonane są w całości z barwionej parafiny. Zazwyczaj mają one niewielkie rozmiary, ale w żadnym wypadku nie wpływa to na ich moc.

Każdy kolor świecy ma inne znaczenie. Znając ich zastosowanie, z łatwością można dobrać świecę o takim kolorze, który wzmocni naszą intencję i cały magiczny proces.

Przykładowe kolory świec i ich zastosowanie

Czarna świeca – rytuały ochronne, uwalniające. Czarna świeca pomaga w odcięciu tego, co już nam nie służy, a także w pozbyciu się poczucia winy.
Różowa świeca – kolor różowy wspiera rytuały miłosne, ochronne. Przynosi spokój, wzmacnia pewność siebie, harmonię oraz łagodzi dolegliwości serca i stany lękowe.

Czerwona świeca – stosuje się ją do rytuałów miłosnych, ochronnych. Kolor ten dodaje odwagi, pewności siebie i energii do działania. Chroni i wzmacnia zdrowie fizyczne i psychiczne.
Zielona świeca - przynosi ukojenie, spokój, stosuje się ją do rytuałów w celu przyciągnięcia bogactwa, dobrobytu, odpowiedniej relacji. Poprawia sprawność fizyczną, przynosi uzdrowienie.

Fioletowa świeca – jest pomocna podczas medytacji, pomaga wyciszyć rozbiegane myśli, rozwija kreatywność. Stosuje się ją do rytuałów ochronnych. Sprzyja rozwojowi duchowemu.

W czasie przeprowadzania rytuału świeca powinna wypalić się do końca, ale najważniejsze jest bezpieczeństwo. Jeśli zdarzy się, że będziemy musieli z jakiegoś powodu zgasić świecę, to oczywiście należy to zrobić. Wówczas można ją zapalić następnego dnia z tą samą intencją.

 

Praca z intencją

Składanie intencji powinno być świadomym procesem, gdyż poprzez swoje myśli tworzymy rzeczywistość. Nasze intencje powinny służyć Najwyższemu Dobru. Należy pamiętać również o tym, że każdy z nas ma wolną wolę i nie należy za pomocą żadnych działań, wpływać na czyjeś zachowanie. Korzystnym czasem na zapalenie świec intencyjnych jest Nów oraz Pełnia Księżyca. Nie oznacza to jednak, że mamy się ograniczać tylko do tych dni. Warto kierować się swoją intuicją, która na pewno podpowie, kiedy jest odpowiedni czas na wysłanie intencji do Wszechświata. Na koniec miejmy zaufanie i pewność, że nasze życzenie spełni się w odpowiednim dla nas momencie.

Artykuł powstał we współpracy z serwisem internetowym www.czarymary.pl Świece do rytuałów można kupić tutaj. Są one w całości barwione i mają jednolity kolor. Dobrze się spalają i nie wydzielają dymu. Dodatkowy plus za estetyczne opakowanie bez plastików:)

Źródła:
- fot. pixabay.com
Ocena: 6 6 (głosów: 1)
Autor: | Dodano: 16 Marca 2021, godz. 11:47 | Odsłon (2060)
Dodaj komentarz »


Ostatnie komentarze

O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2023 - DobrySennik.pl