» Przejdź do Menu «
DobrySennik.pl » Tajemnice » Ciekawostki » Jak skutecznie pozbyć się toksyn i posprzątać przestrzeń wokół siebie?

Jak skutecznie pozbyć się toksyn i posprzątać przestrzeń wokół siebie?

Jak skutecznie pozbyć się toksyn i posprzątać przestrzeń wokół siebie?Toksyny w domu to wiele różnych rzeczy, które nie tylko zajmują miejsce, ale także negatywnie wpływają na nasze samopoczucie i otoczenie. Przedmioty, których już nie używamy, ubrania, których nie lubimy lub nie nosiliśmy od dawna, podarta bielizna, czy zepsute rzeczy. Nawet stare listy, notatki czy czasopisma mogą przyczyniać się do uczucia przytłoczenia. Martwe lub chore rośliny, zepsute buty, wszelkiego rodzaju śmieci, które wzywają do przeszłości. To wszystko tworzy atmosferę zanieczyszczenia i stagnacji.

Oddzielenie się od tych toksycznych elementów ma pozytywne skutki. Nasze zdrowie poprawia się, kreatywność rośnie, relacje się ożywiają. Nastroje również się poprawiają, gdy otaczamy się tylko tym, co naprawdę jest nam potrzebne i co wywołuje w nas dobre uczucia.
 
Pytania, które warto sobie zadać podczas porządkowania swojej przestrzeni to m.in.: „Dlaczego to trzymam?”, „Czy to ma coś wspólnego ze mną dzisiaj?”, „Jakie to będzie uczucie uwolnić to?". Takie pytani są pomocne, abyśmy mogli zdecydować, co należy zrobić z daną rzeczą, czy oddać, wyrzucić czy sprzedać.
 
Aby uzyskać czystość i spokój w naszym wnętrzu, musimy dbać również o przestrzeń zewnętrzną, nasze otoczenie, w którym spędzamy dużo czasu. Unikajmy zatem nasyconych kolorów i chemicznych zapachów, skrajnego hałasu, mocnych świateł. Starajmy się także zakończyć niedokończone projekty i skupiać się na pozytywnej energii w naszym domu.
 
Generalne sprzątanie i organizacja są kluczowe. Posortujmy nasze rzeczy na te, które będą przeznaczone do wyrzucenia i sprzedaży. Część z nich możemy również oddać potrzebującym. Najlepiej użyjmy w tym celu odpowiednich pojemników, do któych będziemy odkładać właściwe rzeczy. Podczas tego procesu zwracajmy uwagę na to, jakie zmiany zachodzą w naszym wnętrzu, w naszym umyśle i sercu.
 
Takie porządkowanie możemy potraktować jako ćwiczenia na rozstawanie się z rzeczami materialnymi, których już nie potrzebujemy. Zobaczymy wówczas, jak stopniowo będziemy mogli robić to samo w innych sytuacjach. Sprzątanie naszego fizycznego domu wprowadzi porządek także do naszego umysłu i serca. 
Ocena: 6 6 (głosów: 1)
Autor: | Dodano: 14 Czerwca 2023, godz. 20:13 | Odsłon (441)
Dodaj komentarz »


Ostatnie komentarze

O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2024 - DobrySennik.pl