» Przejdź do Menu «
DobrySennik.pl » Tajemnice » Anioły » Przewodnicy duchowi

Przewodnicy duchowi

Przewodnicy duchowiDuchowi przewodnicy są istotami, które zawsze są przy nas i w kontakcie z nami, mimo że często o tym nie wiemy. Pomagają nam dokonywać trudnych wyborów, czasami występujący jak „głos intuicji” inspirują nas lub ostrzegają przed czymś.

Informacje zawarte w tekście wynikają z moich własnych doświadczeń płynących z medytacji i są czysto subiektywne, choć częsciowo pokrywają się z treścią zawartą w książkach Michaela Newtona.

Przewodnik jest to istota, która kiedyś żyła jako człowiek, a po przejściu cyklu inkarnacji na Ziemi zdecydowała się wspomóc ludzkość na ścieżce ewolucji. Jest to istota po wymagających testach, gdyż przewodnikiem może być tylko ktoś o cechach pozwalających na wychowywanie trudnych przypadków, a więc osoba chętna, by być przewodnikiem musi spełniać kilka warunków:

 1. Kandydat na pomocnika powinien uczynić niesienie pomocy innym swoim najszczytniejszym i pierwszym obowiązkiem.
 2. Powinien inteligentnie rozróżniać pracę użyteczną od bezużytecznej, jak i rodzaje pracy użytecznej.
 3. Musi umieć panować nad własnymi pragnieniami i myślami.
 4. Być spokojnym i cierpliwym wobec wszelkich przeciwności jakie napotka, a także utrzymywać pogodę ducha.
 5. Musi gromadzić w sobie jak największą ilość wiedzy. Dzięki niej kandydat jest bardziej użyteczny.
 6. Ma umiejętności, które pozwolą szybciej i łatwiej uporać się z problemem.
 7. Posiada bezwarunkową miłość do innych istot.

W zasadzie wszystko co kandydat potrafi może się przydać dlatego dobrze jest poznawać jak najwięcej wiedzy.

Przewodnicy nie są aniołami. To znacznie od siebie różniące się istoty. Przebywają na innych poziomach astralnych, rzadko zdarza się, żeby anioły schodziły tak nisko jak przewodnicy, którzy po przejściu kolejnych cykli mogą kiedyś stać się aniołami...
Anioł jest istotą, która przebywa w znacznie wyższych poziomach niż przewodnicy. Podczas, gdy przewodnicy zajmują głównie wymiar astralny przez co są znacznie bliżej ludzi, anioły podejmują się pracy w sferze mentalnej i wyżej. Schodzą tylko w ważnych przypadkach.
Niektórzy ludzie mają więcej niż jednego opiekuna. Zawsze jednak jeden jest tym głównym, a reszta pomaga, nawet zdarza się, że czujemy lub słyszymy któregoś z pomocników.
Nasz główny przewodnik jest z nami przy wyborze naszego obecnego wcielenia i słucha naszych wyborów odnośnie tego, jaką ścieżką pójdziemy, kogo spotkamy, którą karmę odrobimy itp. Zdarza się, że za życia potrafimy sobie przypomnieć taki moment wyboru, jednak nie słyszałam o przypadku, kiedy ktoś zobaczyłby plany życia z przyszłości.

przewodnicy

Opiekuni i przewodnicy pomagają nam utrzymać się na właściwej – wybranej przez nas ścieżce, jednak zawsze mamy wolną wolę i podczas życia możemy wybierać inaczej. Pomagają też osobom, które mają kontakt ze światem astralnym, potrafią się poruszać w jego poziomach i leczą na przykład za pomocą bioenergoterapii. Tacy ludzie wręcz powinni mieć bliskie kontakty z przewodnikami, gdyż bardzo potrafią im w tym pomóc.
W każdym wcieleniu przydzielany jest taki opiekun i przewodnik, aby idealnie pasował do wybranych cech osobowości swojego podopiecznego i aby jak najlepiej potrafił pomóc mu podążać wybraną ścieżką. Można więc w obecnym wcieleniu jednego, a w kolejnym dwóch innych, ponieważ droga jaką pójdziemy znacznie się zmieni.

Osoby, które medytują są w stanie spotkać swojego przewodnika, kiedy to się dzieje, odczucia są dosłownie nieziemskie. Emanują takimi wrażeniami, że odbiór ich czasami aż zatyka nam dech w piersiach. Są to istoty niezwykłe, wzbudzające niesamowity szacunek. Doskonale wiedzą w którym momencie życia mają zacząć mocniej ingerować, a w którym nie, kiedy i jaką wiedzę nam przekazać, abyśmy dali radę ją „przetrawić”.
Jeśli chodzi o ich wygląd, to czasami są podobni do swoich podopiecznych, a mogą być ich przeciwieństwem, jak również być tej samej płci, ale nie muszą, ich cechy charakteru da się rozpoznać z wyrazu twarzy, często mają dziwny ubiór lub specyficzne dodatki, czasami emanują aurą, kolorem, z którego także można odczytać ich cechy.

Jeśli chciałbyś / chciałabyś poznać wygląd i cechy Twojego przewodnika, mogę się z nim dla Ciebie skontaktować. Często zdarza się, że ludzie ich nie słuchają i mają nam coś do przekazania. Swojego duchowego przewodnika możesz poprosić o wszystko, jednak pamiętaj, że nie każda prośba musi zostać spełniona. Mogę Ci w tym pomóc, jeżeli czujesz taką potrzebę, wejdź na stronę www.nemeste.wordpress.com

Źródła:
- fot. sxc.hu/Ravenwood, tijmen
Ocena: 5.21 6 (głosów: 24)
Autor: | Dodano: 19 Marca 2013, godz. 19:58 | Odsłon (20204)
Najnowsze komentarze (2):
 • ~Agnieszka (16 Listopad 2019, godz. 20:03)

  Ciekawa treść.
 • ~Hanka (30 Maja 2013, godz. 18:57)

  Podzielam pozytywne zdania poprzednich komentatorów tego portalu. Faktycznie można mieć nadzieją na lepsze rozwiązanie spraw, treści zawarte w odpowiednich rozdziałach są rzeczowe, bez zbędnych upiększeń
  a zwroty w nich zawarte są przemyślane.
  Jeżeli się pozytywnie myśli przeczytane tu wskazówki nie zawsze muszą się sprawdzić, ale pozwalają uwierzyć w to, że sami sterujemy własnym życiem,własnymi poczynaniami i jesteśmy kowalami własnego losu. Podpowiedzi często się przydają.
  Hanka
Dodaj komentarz »


Ostatnie komentarze

O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2024 - DobrySennik.pl