» Przejdź do Menu «
DobrySennik.pl » Tajemnice » Anioły » Anioł stróż

Anioł stróż

Anioł stróżAnioły towarzyszą nam w życiu na każdym kroku. Już w dzieciństwie mamy okazję poznać modlitwę "Aniele Boży Stróżu mój", którą część z nas używa do dziś. Biblia mówi, że każdy człowiek ma swojego osobistego Anioła Stróża, służącego nam od momentu naszych narodzin, aż do śmierci. To nieodłączny towarzysz, który jest przy nas przez całą drogę Naszego życia. Pomaga nam w wypełnieniu Naszej misji na ziemi, którą posiada każdy z nas. Nie widzimy go, jednak czasem może do nas przemówić Naszym wewnętrznym głosem, czy nawet przekazać znaki z otoczenia.

Anioł Stróż jest najczęściej utożsamiany z niefizycznym bytem, który pełni rolę osobistego przewodnika dla każdego z nas. W sytuacjach zagrożenia życia bardzo często ostrzega nas przed niebezpieczeństwem – niektóre osoby miewały sytuacje, w których jakaś wyższa siła zatrzymywała ich na drodze przed pędzącym autem, czy też nakazywała rezygnować z lotu samolotem, który później miał wypadek. Mimo, że ranga takich przypadków jest utożsamiana z cudem, to tak naprawdę podobne sytuacje miewa każdy z nas w swoim życiu.

Podczas wielu badań regresyjnych, jak i z relacji pacjentów ze śmierci klinicznej, którzy podobno byli już na drugim świecie wynika, że jest to świetlista istota, która emanuje wielkim, nieoślepiającym blaskiem – nie miała natomiast skrzydeł, a jej wygląd przypominał bardziej obłok światła, niż kontur człowieka. To właśnie rzekomo Nasz przewodnik jest pierwszą istotą, która wita nas po przejściu na drugi świat. Pomagają nam rozliczyć się z Naszego życia. Każdy przewodnik posiada również swoje własne, niepowtarzalne imię. Mogą nas inspirować mentalnie ze świata duchowego, a podobno nawet inkarnować się w Naszym życiu. W każdym razie badania te wykazały jasno, że każdy z nas posiada swojego osobistego przewodnika.

Istnieją teorie mówiące, że Anioł Stróż wcale nie musi być bezcielesną istotą – może to być nasze „Wyższe Ja”. Objawia się ono w formie wewnętrznego głosu, czy nawet intuicji. Działanie Wyższego Ja możemy zaobserwować, kiedy z niewiadomych przyczyn słyszymy w swoim wnętrzu odpowiedzi, jak również uwagi – czy nawet ostrzeżenia dotyczące Naszego postępowania. Nie raz po prostu sami jesteśmy zaskoczeni skąd wiedzieliśmy, co robić w danym, trudnym momencie. Często jednak sami tłumimy w sobie ten wewnętrzny głos, przez co nie zawsze jesteśmy w stanie go usłyszeć. Możemy jednak spróbować wsłuchać się w ten wewnętrzny głos, siadają w ciszy i próbując odrzucić wszystkie niepotrzebne myśli, które przychodzą nam do głowy. W tym czasie, kiedy jesteśmy skupieni na swoim wnętrzu, a nic z zewnątrz nas nie rozprasza, zadajemy w myślach pytanie i czekamy na odpowiedź – wyniki nie raz bywają wręcz zdumiewające.

 

Małe dzieci często widzą swojego Anioła Stróża

Znane są przypadki, kiedy dziecko w wieku kilku lat mówi swoim rodzicom, że w ich pobliżu pojawia się pewna postać, której nikt inny oprócz nich nie widzi. Niechętnie mówią o tym rodzicom, gdyż same nie zdaję sobie sprawy z niezwykłości tego faktu. Małe dzieci posiadają w sobie zdolności widzenia rzeczy niewidzialnych, jednak ta umiejętność zaczyna zanikać z każdym rokiem, a one same zapominają o tych wydarzeniach.

Jedną z ciekawych historii jest przykład dziecka, które w swoim pokoju rozmawiało i bawiło się z wyimaginowanym przyjacielem – przynajmniej tak to wyglądało okiem rodziców. Sprawa z czasem wyglądała dość dziwnie, gdyż ich pociecha w różnych sytuacjach mówiła swoim rodzicom, że pojawia się przy nich ta świetlista istota, która bacznie obserwuje wszystkie jej poczynania.

Istnieje powiedzenie, że „krętymi ścieżkami prowadzi nas Pan”, dlatego nigdy nie wiadomo, z czym będziemy się zmagać w przyszłości – pamiętajmy zatem o osobistym Aniele Stróżu, który zawsze wyciągnie do nas pomocną dłoń.

 

Nieustanna ochrona Anioła Stróża

Odmawiając poniższą modlitwę, możemy być pewni, że otrzymamy pomoc w każdej sytuacji. Modlitwa to najlepsza droga, aby każdy z nas mógł mieć stały kontakt ze swoim opiekunem:

Aniele Boży, Stróżu mój,
Ty zawsze przy mnie stój.
Rano, wieczór, we dnie, w nocy
bądź mi zawsze przy pomocy.

Strzeż duszy, ciała mego
i zaprowadź mnie do żywota wiecznego.
Amen.

Źródła:
- wikipedia.org + własna wiedza
Ocena: 5.07 6 (głosów: 26)
Autor: | Dodano: 15 Września 2012, godz. 7:43 | Odsłon (18401)
Najnowsze komentarze (2):
  • ~Piotr (24 Marca 2018, godz. 11:56)

    Ten artykuł to prawda, moje dziecko też widziało aniołka.
  • ~Tomek (30 Grudnia 2016, godz. 21:40)

    Aniele Boży Stróżu mój proszę Cię nie pozwól abym zrobił coś złego, proszę o modlitwę i pomoc. Dziękuję mój Aniołku
Dodaj komentarz »


Ostatnie komentarze

O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2024 - DobrySennik.pl